Park

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 7 kwie 2010, o 20:06

Trochę za blisko siebie ustawili te tablice ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 7 kwie 2010, o 20:21

Pomysł niby dobry, ale coś nie pasują mi do naszego parku. Może chodzi o sam wygląd, gdyby te ramki były czarne i ozdobne to byłoby fajniej.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 7 kwie 2010, o 20:34

W relalu wygląda to b.dobrze :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 kwie 2010, o 20:48

glootech pisze:Pomysł niby dobry, ale coś nie pasują mi do naszego parku. Może chodzi o sam wygląd, gdyby te ramki były czarne i ozdobne to byłoby fajniej.
Może powinni wzorować się na tablicach z Lasku Winiarskiego??Kiedyś widziałem takie fajnie zrobione z pniaków i zadaszone,ale czy jeszcze są.... :?:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 7 kwie 2010, o 20:53

LUK pisze:Wracając do nowych tablic, to trzeba przyznać, że pomysł dobry. Miejmy tylko nadzieję, że przetrwają nawałnicę niewyżytych małolatów.
Też tak chciałbym, ale to co ogladam na skwerze przy Kopernika, nie napawa mnie takim optymizmem. Czy to robią ,,malolaty''? Różnie może być, szczególnie w pijantm widzie..
Sama aranżacja wystawki jest ,,ułomna'', nie wiem, kto jest autorem, ale pana Wojtka Stefaniaka o to nie podejrzewam? A może to jest ,,wymóg'' kamery? W każdym razie 2 osoby w korytarzu mają problem z własciwym odbiorem. Przydała by się także kolorowa składaneczka z tymi planszami - po 2 zl/szt., bo jak coś jest gratis, to ponoć nic nie jest warte i zaraz wala sie po trawniku.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 7 kwie 2010, o 22:29

LUK pisze:W relalu wygląda to b.dobrze :)
Widziałem w realu, ale i tak mi się nie podoba :P. Jakoś tanio to wygląda, nie przystaje do naszego parku. Ale tak jak mówię, sam pomysł jest ok.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 7 kwie 2010, o 22:32

Masz rację glootech, że można było zrobić ładniejsze tablice.
Jednak znając gusta naszych decydentów..., te przynajmniej są skromne, bez zbędnych i kiczowych zdobień.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 maja 2010, o 16:58

To się chyba stało tradycją w Naszym mieście.

Wandale niszczą zegar

Po raz kolejny uszkodzony został zegar słoneczny w Parku Miejskim i po raz kolejny zostanie naprawiony. Pytanie – kiedy wandal zaatakuje znowu?
Najpierw, wskutek niezbyt rozsądnych decyzji ówczesnych władz, pozbyliśmy się z parku domku szwajcarskiego i zwierzyńca. W zamian zafundowano nam pagodę, kompletnie niepasującą do ogrodu w stylu angielskim i służącą – jak można było przewidzieć – do niczego. Potem nieznany wandal zaczął oblewać farbą i wyznawać miłość przy pomocy napisów posągowi Flory. Oryginalną rzeżbę trzeba było przenieść na dziedziniec ratusza, a w parku umieszczona została jej kopia. Teraz władze miasta są równie bezradne wobec kolejnego (a może tego samego?) wandala, który systematycznie dewastuje zegar słoneczny. Od dłuższego już czasu ma on wyłamany gnomon, czyli nieruchomą wskazówkę, której cień wskazuje godzinę. Miasto już szykuje pieniądze na naprawę, kłopot w tym, że nie będzie ona ani pierwszą, ani zapewne ostatnią. – Jest to teren otwarty i dostępny dla wszystkich. Poprzednio ratowaliśmy Florę, teraz musimy ratować zegar. Cała nadzieja w tym, że ludzie w końcu zrozumieją, iż są to obiekty zabytkowe i trzeba się do nich odpowiednio odnosić – mówi Aneta Ślepecka z miejskiego Wydziału Środowiska. (kord)


ŻK.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 maja 2010, o 21:35

Wiem, że tu była już dyskusja ja ten temat, ale to kolejne masto, które ogradza PM. Biorąc pod uwage fakt, że wandale w kaliskim parku nie robia sobie wolnego, warto sie zastanowić nad ogrodzeniem PM.
http://www.zdiz.pila.pl/content.php?cms_id=84
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 maja 2010, o 21:45

To podaję znalezione w internecie tekstv ,,ściągi'' dla naszego samorządu :

http://www.bip.warszawa.pl/dokumenty/in ... -parki.pdf
oraz

http://archiwum.komunalny.home.pl/archi ... st&id=6284
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 cze 2010, o 20:50

Ciekawe czy ten pomysł wejdzie w życie.

PRAWO - Będzie można deptać (niektóre) trawniki!

Polska Głos Wielkopolski Elżbieta Bielewicz

Dzisiaj 13:51:31
Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku, na początku września, będziemy mogli bez obaw przed karą odpoczywać na trawnikach i zieleńcach. Posłowie z sejmowej komisji Przyjazne Państwo chcą bowiem skończyć z mandatami za rozłożenie koca na miejskim trawniku. I co ważne, ich projekt jest jednym z niewielu, który wśród parlamentarzystów zyskał powszechną akceptację. Trawniki są dla ludzi, a nie odwrotnie - mówią zgodnie parlamentarzyści.
Nowela sprowadza się do nadania nowego brzmienia art. 144 § 1 kodeksu wykroczeń. Na podstawie obecnego przepisu możemy zostać ukarani mandatem do 1000 złotych za niszczenie lub uszkadzanie roślinności na terenach przeznaczonych do użytku publicznego, za deptanie trawnika czy niszczenie go przez zwierzę pozostające pod naszym nadzorem. Projekt ma umożliwić swobodne korzystanie z trawników miejskich w celach rekreacyjnych i wypoczynkowych. Posłowie z komisji Przyjazne Państwo przyznali, że pomysł zmiany prawa wywodzi się z praktyki krajów Europy Zachodniej, gdzie korzystanie w czasie przerw w pracy lub weekendów z miejskich zieleńców jest czymś normalnym i nagminnym.
Nie oznacza to jednak, że będziemy mogli bezkarnie rozkładać koce, leżaki czy piknikowe kosze na wszystkich trawnikach. Miejsca zielone do rekreacji, dostępne dla społeczeństwa będzie wskazywać gmina. Za deptanie trawników poza wyznaczonymi terenami nadal będzie groziła nagana lub kara grzywny do 1000 złotych.
Na których miejskich zieleńcach będą więc mogli odpoczywać kaliszanie? Czy jesienią trawniki w najstarszym w Polsce Parku Miejskim w Kaliszu zamienią się w miejsca do plażowania i biesiady?
- Park Miejski jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków (od roku 1964 przyp. red.) i wszystko co tam robimy musimy uzgadniać z konserwatorem zabytków - mówi Ewa Maciaszek, naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu. - W mojej ocenie absolutnie nie powinno to być miejsce pikników. W mieście jest wiele innych zieleńców, gdzie można w ten sposób wypoczywać, jak choćby Park Przyjażni. Tam już od dawna pozwalamy na to, by mieszkańcy odpoczywali na trawie.

Projekt zmian, w grudniu 2008 r., zgłosiła
komisja "Przyjazne Państwo". Propozycję tę poparła komisja sejmowa ds. zmian w kodyfikacjach. "Projekt zapewni możliwość kontaktu człowieka z przyrodą, znalezienia wytchnienia i rekreacji na świeżym powietrzu. W ten sposób projekt może poprawić warunki zdrowotne mieszkańców miast poprzez pozytywne oddziaływanie zieleni. Zieleń miejska jest często jednym łącznikiem człowieka ze światem przyrody" - czytamy w uzasadnieniu

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/44 ... ,id,t.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 25 cze 2010, o 16:39

Nie wypali, bo posłowie zapomnieli, że w Polsce trawka jest inna niż u Brytów, a i klimat trochę odmienny. U nas robią sie ,,odleżyny'' . Poza tym pieski i ptaszki nawożą :wink:.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 lip 2010, o 20:56

Ostatnio ,,zielone służby'' wzięły się za usuwanie suszu. Dzisiejszy przykład z Nowego Parku :

Obrazek

Obrazek
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 16 lip 2010, o 09:08

Drewno do kominka na zimę szykują.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 16 lip 2010, o 09:16

Cośty :), to dla bezrobotnych opał - przynajmniej z takim tłumaczeniem w publikatorach kaliskich sie spotkałem.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 24 lip 2010, o 15:05

Nie bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić, więc wklejam tutaj :)

http://www.parki.org.pl/parki-miejskie/ ... -kaliszu-2
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 26 lip 2010, o 22:10

Ja tez nie wiem, co z moim fantem zrobić, bo to nie kaliski park , ale niech służy za examplum :

Obrazek

ale prosił bym Miasto o 5-6 takich plansz dla naszego, takze zabytkowego Parku Miejskiego. Chciałbym, i pewnie nie tylko ja - znać dokładne granice naszego Parku. Bo obecnie nie wiem czy cmentarz sowiecki to nekropolia czy park? Co jest wpisane do RZ, a co nie??? Bo przy Łaziennej ,,dołek'' był w Rejestrze, a potem ,,odwrocono kota ogonem'' :(.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 wrz 2010, o 20:19

Zdjęć brak ale alejki parkowe są strasznie rozjeżdżone. Po parku kursują busy z przyczepkami należące do firmy instalującej nowe oświetlenie.

Przy ulicy Piekarskiej tuż na wejściu do parku na trawnikach pełno zaparkowanych aut. Gdyby nie betonowe słupki pewnie auta stałyby wzdłuż alejek parkowych.

Jedno co cieszy to duża ilość wiewiórek hasających po parku i cieszące oczy dzieciaczków ;)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 wrz 2010, o 21:27

Chyba nie ma oddzielnego tematu więc tu wkleje, PLANTY :


Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 wrz 2010, o 22:13

Adi pisze: Przy ulicy Piekarskiej tuż na wejściu do parku na trawnikach pełno zaparkowanych aut. Gdyby nie betonowe słupki pewnie auta stałyby wzdłuż alejek parkowych.
A co na to Policja i SM :?: Pytam tak z ciekawości w kontekście zmienionego ostatnio prawa :shock:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ