Park

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 25 sty 2010, o 17:17

Jaki był cel , powód rozebrania tych budynków ?
Ktoś miał taki kaprys , planowano coś innego itd ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 25 sty 2010, o 20:35

Oranżerie były jakby ,,pańskie'' i nie pasowały do proletariackiego miasta. Sekretarz powziął decyzję , poleci łwykonać i ... było po zawodach. Powód był zbędny, a sekretarz też musiał się wykazać. Tak myślę :), a prawde zna p. Spychalski, bo Grochowski już nie żyje. O, może jeszcze p.Baron , ale oni nie piszą na forach.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2010, o 20:37 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 sty 2010, o 12:00

Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 sty 2010, o 15:07

K-man pisze:Miejmy nadzieję, że to prawda http://forum.gazeta.pl/forum/w,110,1063 ... rzezb.html
A te gryfy to będą strzegły chyba cmentarza.A Melpomena stanie sobie pośród samochodów tam parkujących.No po prostu super to będzie wyglądało.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 lut 2010, o 15:45

Poki co może ,,fotograficzn wyznaczymy tereny w Parku Miejskim wymagajace jak najszybszego ,,zagospodarowania''' ... zadbania. Proponuje wejście od strony ul. Łaziennej - tu ,,wytyczina w zabytku dwa szlaki :
- do KTW,

- do Hydropatii obecnie Przedszkole .

Obrazek
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 lut 2010, o 22:22

Ostatnio idąc w parku musiałem manewrować miedzy psimi gównami, kałuzami i błotem.Istny tor przeszkód.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 lut 2010, o 22:26

A SM śpi.Może gdyby egzekwować prawo i przestrzegać porządku publicznego,nie było by takich torów przeszkód???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 28 lut 2010, o 22:29

K-man pisze:Ostatnio idąc w parku musiałem manewrować miedzy psimi gównami, kałuzami i błotem.Istny tor przeszkód.
Sprawa pisich kup tkwi w mentalności właścicieli czworonogów. Zachowują się jagby sprzątnięcie odchodów miało przyczynić się do odpadniecia ręki.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 lut 2010, o 22:53

A nawet jak sprzątniesz, to nie masz gdzie tego ,,skarbu'' wyrzycić , bo do zwykłych koszy, których i tak brakuje (zwłaszcza w zimie) - nie wolno. Wydz.Środowiska zainstalował w miescie 20 punktów poboru torebek, ale ich nie uzupełnia.A ,,produkcja'' piesków rośnie !
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 28 lut 2010, o 23:00

Dlaczego do zwykłego kosza nie można wyrzucić psiej kupy w woreczku? Jeśli nawet nie można, to do paki za coś takiego nie wsadzają. Foliówkę nosi się w kieszeni i już. Chodziłem kiedyś na spacery z psem po kaliskim parku i jakoś koszy nie brakwało. Miałem wtedy wrażenie, że jestem jedyną osobą sprzątającą nieczystości po psie :) i korona z głowy mi nie spadła.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 28 lut 2010, o 23:24

To jest problem do rozwiązania tylko wymaga stalowej ręki. Przyznaję , że coraz bardziej przychylam się do radykalnego rozwiązania , gdyż po stopnieniu śniegu nie raz juz byłem bliski przejścia obrzydzenia w cos gorszego...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
emes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 9 kwie 2009, o 15:50
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: emes » 1 mar 2010, o 00:08

Powinna powstać w necie swoista "Galeria Wstydu" do której można by wrzucać fotki właścicieli ze srającymi psami, bez zasłaniania twarzy (właścicieli). Może to by poskutkowało?
Obrazek
http://psiakupa.blox.pl/html

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 1 mar 2010, o 10:50

Ja także noszę ,,podwójny rękaw'' foliowy (odpad po zakupionym chlebie) - zwykle mam min. 2 komplety. Nie wiem dlaczego nie można odpadu wyrzucać do zwykłych koszy? Pewnie z powodu ich długiego ,,zalegania'' :) , co stanowi takie samo zagrożenie jak leżące ,,gie w trawce''. W uzdrowiskach kłodzkich i podwałbrzyskich widziałem wydzielone kosze - specjalnie oznaczone piktogramem. Zdjęcie takiego kosza nawet kiedyś wstawiałem do posta.

Jednak zawsze podkreślam równoległe zagrożenie - kto wie czy nie gorsze? - płynące ze spalin samochodowych - to tylko inny rodzaj trucizny, wtłaczanej nam mimowoli do płuc. Działa ona jak czad - jest prawie że niewidoczna i można pojazdem szybko zwiać :). Psie gie i dym tytonioey , to dla właścicieli dwu i jednośladów temat zastępczy - takie odwracanie kota ogonem! Jestem zwolennikiem zwalczania obu tych zagrożeń!

[ Dodano: Sro, 03.03.2010, 12:18 ]
Sprawdzone z autopsji, niemal organoleptycznie - FLORA WRÓCIŁA DO PARKU !!! :)
Dziekujemy anonimowemu sponsorowi. BRAWO !!!


Tutaj jestem przed liftingiem

Obrazek

A tutaj juz po ...

Obrazek

... i z bliska, bo śnieg pada w najlepsze :).

Obrazek

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 mar 2010, o 20:51

Dobra uwalniam Florę ;) Dzięki za fotki
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 10 mar 2010, o 21:15

Czemu anonimowemu??? Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się ,że gdzieś była mowa o tym ,że to p.Mazek zasponsorował ten liffting;)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 10 mar 2010, o 21:32

Noo, to chwała panu Makowi!, bo być może przegapiłem. Mea culpa.
Kaliszanie czekają na następne posągi, tablice. Może warto odnowić dawną tablicę z budynku Rogatki dot. nadania nazwy ulicy Górnośląskiej. Niedługo, bo 2 maja mija kolejna - 89 rocznica wybuchu III-go powstania Ślaskiego.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 kwie 2010, o 17:56

Widział to ktoś???

Przewodnik po parku
Plansze opisujące historię najstarszego kaliskiego zieleńca, gatunki rosnących tam kwiatów i gniazdujących ptaków pojawiły się kilka dni temu wzdłuż alejek Parku Miejskiego. (…)

Jak się da to poproszę o skan z NFK.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 7 kwie 2010, o 19:34

A widzielim, widzielim - w Dyngusa lustrowala nasza 5-cio osobowa delegacja. Takie dwustronne, żeby więcej ludków mogło czytać i podziwiać ilustracje :). Dobrze, że tam ustawiaja te plansze, to chociaż ludziska nie oglądaja tej paskudnej ,,werandy'' KTW, które i tak było w Wielkanoc zamknięte na,,pietruchę''.
Za to Andrut kaliski szedl jak woda.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 7 kwie 2010, o 19:53

Z domku parkowego przez parę lat zrobiono ciągle rozrastającą się drewnianą szopę, a w KTW dobudowano obskurną krytą papą werandę.Z frontu jeszcze gorzej to wygląda, wybielone jakby "wapnem" a w tandetnych metalowych ramach okien nie ma ani jednej całej szyby.Coś strasznego.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 7 kwie 2010, o 20:03

Wracając do nowych tablic, to trzeba przyznać, że pomysł dobry. Miejmy tylko nadzieję, że przetrwają nawałnicę niewyżytych małolatów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ