Kalisz z lotu ptaka

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 lis 2008, o 22:39

Dzisiaj przysiadłem dokładnie do zdjęć wysłanych przez Bovera i obejrzałem sobie na zbliżeniach i jestem zafascynowany,kilka inwestycji widać na tych zdjęciach i co najlepsze z góry.
Szkoda że latam Ryanairem do Wrocławia a nie do Łodzi może udałoby Mi się zrobić fotki Kalisza z większej wysokości.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
bover
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 21 gru 2005, o 23:15
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: bover » 30 lis 2008, o 00:08

Cieszę sie ze fotki sie podobają :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 maja 2009, o 11:32

Gumiś pisze: Szkoda że latam Ryanairem do Wrocławia a nie do Łodzi może udałoby Mi się zrobić fotki Kalisza z większej wysokości.
No panowie trzymać kciuki,dzisiaj będę przelatywał nad Kaliszem oby pogoda dopisała,może uda się zrobić jakieś ciekawe fotki.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 25 maja 2009, o 11:43

ladujesz w Łodzi? Praktycznie tyle samo kilometrow co do Wrocka ale zeby dostac sie od naszej strony na lotnisku we Wrocku to trzeba przejechac cale miasto przez centrum, taka masakra. W lodzi lotnisko jest od naszej strony. Jechalem tydzien temu tam to nawet robot drogowych nie ma duzo :) przed blaszkami, w czechach i na poczatku łodzi.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 25 maja 2009, o 12:22

W Błaszkach już skończyli :) Ciekawe kiedy zaczną remontować Błaszki - Sieradz.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 25 maja 2009, o 20:09

A próbowaliście może jechać z Lublinka do drogi nr 710 . Wlot w Łodzi u zbiegu al.Włókniarzy i Konstantynowskiej, przez Szadek , Wartę (tu trzeba uważać by wjechać w środkową - na Kalinową) , pozostałe , 710 wiedzie do Błaszek i trzecia do Goszczanowa). Wylot na DK12 w okolicy Krowicy. Od Rogatki do ww skrzyżowania w Łodzi jest 102 km.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 25 maja 2009, o 20:12

Ja do Łodzi tylko tak jeżdzę. Przy czym w Warcie wolę jechać na Błaszki. Droga bez policji , radarów a i wjazd do Łodzi obok zoo jest ok.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 cze 2009, o 23:39

Wracając do tematu zdjęć lotniczych jestem trochę zaskoczony tym,że ze strony władz Kalisza nie ma żadnej inwencji i pomysłu aby pokazać szerszemu ogółowi jak nasze piękne miasto wygląda z góry.Tutaj chwała należy się Boverowi,że udostępnił Nam kilka zdjęć naszego miasta.....ale do czego zmierzam.Dzisiaj przeglądając portale regionalne natrafiłem na kolejną odsłonę zdjęć lotniczych.......Raszkowa i o dziwo takie małe miasteczko stać na to aby pokazać i promować się w internecie???Ogółem liczba zdjęć wynosi 175 a jest to tylko wiosenna odsłona(datowana na 18.06.09).Nie wspomnę,że ubiegłego roku latem też pojawiła się seria zdjęć.
Mam pytanie wobec tego,co robią władze naszego miasta aby je promować w jakikolwiek sposób???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 cze 2009, o 07:05

NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIC :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 30 cze 2009, o 20:44

K-man pisze:NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIC :(
A to wielka szkoda bo swoje miasto znam z poziomu gruntu doskonale,ale czuję pewien niedosyt po tym jak zobaczyłem lotnicze fotki innych miejscowości,no cóż pozostaje Mi tylko podziwiać Kalisz na Geoportalu,Zumi i Geoserwerze.Szkoda. :cry: :cry: :cry:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 30 cze 2009, o 21:00

A ja bym prosił, żeby (jeżeli ktoś ma jeszcze te fotki) wrzucił je na serwer bo na odsiebie nie ma ;(

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 30 cze 2009, o 21:18

Jako, ze jest o fotkach lotniczych, to podam link do fajnej fotki, ale Ostrowa. Autorstwa kumpla mojego brata. Ma pare lat juz i vylo robione marnym sprzetem, ale... jest fajne :)
http://www.sector.osw.pl/ostrowzgory.jpg

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 1 lip 2009, o 13:35

3/4 Ostrowa to domki?

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 1 lip 2009, o 13:48

szymkalisz pisze:3/4 Ostrowa to domki?
Moze nie 3/4, ale z polowa pewnie. Na tym zdjeciu nie widac calego miasta oczywiscie. Min. w prawym, dolnym rogu zaczyna sie osiedle blokow , ktore liczy okolo 15tys mieszkancow.
Jak ktos chce zobaczyc w super jakosci zdjecie Ostrowa z gory, to mozna je obejrzec w formacie okolo 2x3m w Muzeum Miasta, w Ratuszu na 2 pietrze.

Manieq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 3 lut 2009, o 00:07
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Manieq » 1 lip 2009, o 15:45

Juz lece :P

[ Dodano: Sro, 01.07.2009, 19:52 ]
Pamietam Sector jak kiedys doslownie wszedzie pokazywales mapka Ostrowa i Kalisza i wszystkim wmawiales ze te miasta sa tak samo duze.
Ale jesli wziasc pod uwage tylko zabudowe miejska to wyjdzie ze Kalisz jest 3 razy wiekszy od Ostrowa :shock:
I zapomniales dodac ze ponad polowa z tego 15 tysiecznego osiedla to mieszkancy domkow :wink:

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 lip 2009, o 20:46

sector-ostrow pisze:Jako, ze jest o fotkach lotniczych, to podam link do fajnej fotki, ale Ostrowa. Autorstwa kumpla mojego brata. Ma pare lat juz i vylo robione marnym sprzetem, ale... jest fajne :)
http://www.sector.osw.pl/ostrowzgory.jpg
Sector a spytaj się kumpla twego brata może rozwinie skrzydła nad Kaliszem i zrobi jakąś ciekawą sesje zdjęciową???A na ten czas nikt nie będzie w niego jakby co cebulą rzucał :wink: :wink: :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 1 lip 2009, o 21:31

Manieq pisze:Pamietam Sector jak kiedys doslownie wszedzie pokazywales mapka Ostrowa i Kalisza i wszystkim wmawiales ze te miasta sa tak samo duze.
Ale jesli wziasc pod uwage tylko zabudowe miejska to wyjdzie ze Kalisz jest 3 razy wiekszy od Ostrowa :shock:
I zapomniales dodac ze ponad polowa z tego 15 tysiecznego osiedla to mieszkancy domkow :wink:
Rozumiem, ze osiedla domkow jednorodzinnych z malymi ogrodkami to wg. Ciebie nie jest zabudowa miejska?? W takim razie polowa polowa srednich miast w Kanadzie to sa wsie wg. Ciebie :lol:

Prawie calosc z tego 15tys. osiedla to sa BLOKI
fragment tego osiedla: http://static.panoramio.com/photos/original/6116609.jpg

Manieq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 3 lut 2009, o 00:07
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Manieq » 1 lip 2009, o 21:54

Nie mowie ze zabudowa jednorodzinna to wies , ale napewno tez nie jest zabudowa typowo miejska.
Wlasnie... 'fragment' :lol:
I nie wmawiaj ze tak nie jest bo tam moj wujek mieszka i czasem bywam w tych rejonach :wink:

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 lip 2009, o 22:18

Miasta o niskiej zabudowie wygladaja jak wieś.Zwłaszcza te Ameryce, gdzie dominuja przedmieścia z małymi domkami.Prawdziwe miasta są w Europie( jak dla mnie).
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 1 lip 2009, o 22:24

K-man. Zgadzam sie z Toba i tez tak uwazam, ze prawdziwa zabudowa wielomiejska to sa scisle centra miast europejskich. Nie zmienia to jednak faktu, ze Ostrow ma dosc duzy procent zabudowy jednorodzinnej i tak juz jest. Z drugiej strony... gdybys mial wybor to bys wolal mieszkac w domku jednorodzinnym czy w bloku? 8)

ODPOWIEDZ