PKP Kalisz

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: PKP Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 18 gru 2014, o 13:58

Przemku
Też osobiście w to nie wierze ale jest to przykład jak się wyrwać spod skrzydeł Ostrowskiego brata.

Co do tego jeśli by była taka linia, to którędy by jeździły można by polemizować :mrgreen:
Niby wielki brat Ostrów...
Ale zarazem ile by się jechało?
Z Pleszewa do Ostrowa jest ok. tyle co z Pleszewa do Kalisza.

W wypadku obecnym dodaj jeszcze czas przejazdu Ostrów-Kalisz i postój w Ostrowie związany ze zmianą kierunku.
Czas przejazdu skrócił by się spokojnie o 30min

Ale tak jak to podkreśliłem to nieosiągalna sfera marzeń...
Więc nie wiem po co poruszać jeszcze ten temat.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2014, o 15:12 przez Vocatont, łącznie zmieniany 2 razy.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: PKP Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 18 gru 2014, o 14:30

Caspress pisze:Przemku
Też osobiście w to nie wieże ale jest to przykład jak się wyrwać spod skrzydeł Ostrowskiego brata.
Była tu gdzieś mowa o wieżach? :lol:
g13k

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: PKP Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 18 gru 2014, o 15:49

Caspress pisze:przeniesienie zaplecza technicznego z Ostrowa do Kalisza.
Prędzej chyba powstanie autostrada A470 do Turku :D
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: PKP Kalisz

Nieprzeczytany post autor: foryza » 18 gru 2014, o 16:17

Caspress ty i te twoje nie realne plany :)

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: PKP Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 19 gru 2014, o 17:10

Samorządom będzie łatwiej budować linie kolejowe
http://www.rynek-kolejowy.pl/55168/znow ... ejowe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: PKP Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 4 sty 2015, o 19:56

Nudziło mi się o to ostatni rozkład ze składami międzynarodowymi:
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: PKP Kalisz

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 4 sty 2015, o 20:10

Fajne czasy! :) A teraz jest problem ze zwyklymi polaczeniami regio, ehh.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 10 sty 2015, o 17:29

Dziś wpadł mi w ręce artykuł sponsorowany na temat Kolei Wielkopolskich, w którym zamieszczony był wywiad z wicemarszałkiem WW, Panem Wojciechem Jankowiakiem. W pewnym momencie, gdy czytałem ten jakże ciekawy artykuł, gazeta niemal wypadła mi z rąk, kiedy doszedłem do pytania (pewnie było inaczej sformułowane, ale sens zachowałem), czy kolej w Wlkp. nadal będzie się rozwijać dzięki pieniądzom z Unii? W tym momencie marszałek odparł, że jak najbardziej, w planach jest kilka przedsięwzięć, w tym remont odcinka Poznań - Piła. Pan marszałek powiedział mniej więcej, że przecież nie można zapominać o regionie Piły i o połączeniu Piły z Poznaniem, przecież stamtąd też ludzie dojeżdżają do stolicy naszego województwa... Ręce mi opadły i krew zalała jak to przeczytałem...

A za przeproszeniem Kalisz to gdzie leży? O Kaliszu można już zapomnieć nie? Z drugiego największego miasta Wielkopolski ludzie do Kalisza nie dojeżdżają? Jutro wracam do Poznania pociągiem właśnie i zaczynam akcję fotografowania peronu i dokumentowania ile to faktycznie ludzi jeździ do Poznania pociągiem. Zdjęcia zamierzam wysyłać ustawicznie do Urzędu Marszałkowskiego. Bo chyba w Poznaniu o tym nie wiedzą, albo nie chcą wiedzieć. I jeszcze jedno - od czego mamy 2 (!) ludzi w zarządzie UM z Kalisza? Od czego?

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 10 sty 2015, o 18:12

Ale o co Tobie chodzi. Przecież odcinek kolejowy do Poznania mamy już wyremontowany do 120km/h. No chyba, że chodzi Ci oto, aby wybudować tory z Kalisza do Poznania?
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 10 sty 2015, o 18:21

Tak, właściwie to o wybudowanie kosmodromu mi chodziło sector :) A tak na poważnie to chodzi o Koleje Wielkopolskie i o marginalizowanie roli Kalisza nie tylko w ogólnopolskim, ale i Wielkopolskim systemie transportu kolejowego. Do Jarocina jeżdżą co chwile jakieś pociągi, do takich ważnych miejscowości jak Zbąszynek czy inne wielkie aglomeracje śmigają nowoczesne Elfy, a wszędzie poza Kaliszem jeżdżą inne pociągi KW. Dlaczego więc nie ma pociągów relacji Kalisz - Poznań? Dlaczego na siłę Poznań spycha Kalisz na boczny tor, że takiego kolejowego porównania użyję. Z resztą Ostrów, choć w lepszej sytuacji niż Kalisz, i tak jest przez Poznań robiony ostro... I nie interesują mnie tłumaczenia typu "KW nie są w stanie pokryć całego obszaru województwa", bo jeśli tak jest to niech spółka zmieni nazwę na P-KW, czyli Pół-Koleje Wielkopolskie, z dopiskiem, na południe nawet nie zaglądamy :)

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 10 sty 2015, o 19:49

No niestety Kalisz ma położenie bardzo pechowe jeśli chodzi o trasy kolejowe (samochodowe zresztą też) ale jeśli mówimy o naszym regionie, tzn. linii kolejowej Poznań - Kluczbork, to z Ostrowa do Poznania mamy pociąg praktycznie co godzinę. Owszem, super by było gdyby jeździły na tej trasie Elfy (i pewnie się kiedyś ich doczekamy) , ale obecnie po remontach czas przejazdu jest chyba dość przyzwoity.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 10 sty 2015, o 20:09

No może dla Ostrowa czasy przejazdu się poprawiły, natomiast dla samego Kalisza żadnej różnicy nie odnotowałem. Tak jak było mniej więcej 2,5h do Poznania, tak i teraz jest. A czasami niektóre relacje mają jeszcze mniej lub bardziej planowy postój w Ostrowie, który nierzadko trwa aż 20 minut (sic!), chociaż myślę, że spokojnie można by było ten czas skrócić. A winną tego stanu rzeczy jest (jak mniemam) konieczność przepuszczania "szybszych" pociągów przez regio. Bo nie ważne, czy w Ostrowie stoimy 20 minut czy 5, to trasa z Poznania do Kalisza niemal zawsze wynosi 2,5h.

robcio7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 19 gru 2013, o 13:28

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: robcio7 » 10 sty 2015, o 21:23

Przemek jestem codziennie na dworcu i widzę ile osób jeździ do Poznania.Trzy Regio to śmiech na sali. W dni robocze wsiada około 30 osób ale w niedzielę to ponad 50.Nie wspominam o TLK do Warszawy. 1 styc z TLK Śnieżka wysiadło blisko 100 osób.Ale przewoźników i marszałków województwa nie interesuje ile osób jeździ do i z Kalisz a bo po co.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 10 sty 2015, o 21:35

(...)Ale przewoźników i marszałków województwa nie interesuje ile osób jeździ do i z Kalisz a bo po co.
I to jest właśnie sedno sprawy, wszyscy mają to gdzieś, dosłownie. Stara władza nawet nie kiwnęła palcem żeby zmienić taki stan rzeczy, a jak zabierali nam szynobus to nikt nawet słowem na ten temat się nie wypowiedział. Liczę na to, że ktoś w końcu w Kaliszu spojrzy trochę dalej niż przed czubek swego nosa i będzie można powalczyć o normalne połączenia kolejowe dla Kalisza.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 10 sty 2015, o 23:11

sector-ostrow pisze:No niestety Kalisz ma położenie bardzo pechowe jeśli chodzi o trasy kolejowe (samochodowe zresztą też) ale jeśli mówimy o naszym regionie, tzn. linii kolejowej Poznań - Kluczbork, to z Ostrowa do Poznania mamy pociąg praktycznie co godzinę. Owszem, super by było gdyby jeździły na tej trasie Elfy (i pewnie się kiedyś ich doczekamy) , ale obecnie po remontach czas przejazdu jest chyba dość przyzwoity.
Położenie nie ma nic do rzeczy.Wystarczy puścić wahadło Kalisz-Ostrów skorelowane z pociągami trasy Kluczbork-Poznań i problem rozwiązany.Tylko trzeba chcieć a nie pisać że się nie da bo jest pechowe położenie.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 10 sty 2015, o 23:48

Tylko dlaczego najprostsze rozwiązania, ot choćby takie o jakim wspomniał Paweł, jawią się dla ludzi władzy w tym kraju jako problemy nie do przeskoczenia? Zawsze wydawało mi się, że myślenie nie boli, ale patrząc na polskich urzędasów...

robcio7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 19 gru 2013, o 13:28

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: robcio7 » 24 sty 2015, o 04:34

Od poniedziałku trwa rozbiórka bocznicy za dworcem.ponadto stację KALISZ opusciły zezłomowane wagony.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 sty 2015, o 09:18

robcio7 pisze:Od poniedziałku trwa rozbiórka bocznicy za dworcem.ponadto stację KALISZ opusciły zezłomowane wagony.
A o ktora dokladnie bocznice chodzi? Przypadkiem nie o te po prawej stronie glownych torow, patrzac w kierunku Ostrowa Wlkp? I jesli tak, to cala bocznice rozbieraja, wlacznie z bocznica mlyna i ta, odchodzaca do Wroclawskiej?

robcio7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 19 gru 2013, o 13:28

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: robcio7 » 24 sty 2015, o 10:30

tak całkowita kasacja tej bocznicy.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kolej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 sty 2015, o 12:10

robcio7 pisze:tak całkowita kasacja tej bocznicy.
No proszę, co za ciekawa informacja. Widać, że PKP w końcu poszło po rozum do głowy i ratuje resztki majątku, który dosłownie leży na ziemi... Tylko ciekawe co zamierzają zrobić z tymi terenami? Może szykuje się odsprzedaż terenów jakiemuś inwestorowi...?

P.S. Jakieś zdjęcia z tego są? :) Jak oni tam się dostaną do tych wszystkich torów, przecież tam nieźle zakrzaczone. Czym to usuwają?

ODPOWIEDZ