Imprezy

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3281
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 11 sty 2015, o 20:31

Parę fotek fajerwerków ze "Światełka do Nieba".


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Michał » 11 sty 2015, o 21:58

Caspress pisze:Obrazek

Skończ z tą propagandą i sianiem farmazonów. Trzeba być naprawdę sporym ignorantem, żeby połykać wszystko jak młody pelikan.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5009
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 sty 2015, o 22:04

Michał pisze:
Caspress pisze:Obrazek

Skończ z tą propagandą i sianiem farmazonów. Trzeba być naprawdę sporym ignorantem, żeby połykać wszystko jak młody pelikan.
To jest forum.
Każdy może wyrażać swoje poglądy itd.
Ja osobiście zawsze coś daję na WOŚP
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PIMXdkDQxww[/youtube]

Chodź niestety prawda jest taka że z roku na rok coraz głośnie jest o temacie "Anty WOŚP"
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 11 sty 2015, o 22:12

Ja akurat nie należę do szczególnie wielkich popleczników idei WOŚP, ale staram się zachować obiektywizm i doceniam to, co ta fundacja zrobiła. W ostatnim czasie pojawia się natomiast wiele kontrowersji związanych z WOŚP i osobą samego Owsiaka. Powiem szczerze nie wiem co o tym myśleć, bo tak naprawdę takie rzucanie sloganami, że Owsiak kradnie do mnie nie przemawia. Czytałem wiele artykułów na ten temat, ale niemal wszystkie, które widziałem tylko i wyłącznie wyśmiewały Owsiaka oraz polegały na atakach personalnych, ciężko było w nich zaś trafić na jakiś konkretny i merytoryczny argument. Chciałbym z miłą chęcią usłyszeć jakąś konstruktywną krytykę, wtedy być może zmienię swoje nastawienie. Natenczas jednak pozostaję przy obecnym stanowisku. Jeżeli komuś idea się nie podoba to nie powinien brać w tym udziału :) A swoją drogą prawdziwy skok na kasę to dokonuje się na Wiejskiej w Warszawie, tym by się warto w pierwszej kolejności zainteresować :)

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Michał » 11 sty 2015, o 22:13

Ale wrzucasz obrazek, który jest kłamstwem. Manipulujesz. Nie wiem czy celowo, czy nie, ale przyczyniasz się do oczerniania legalnie i sprawnie działającej fundacji.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5009
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 sty 2015, o 22:20

Każdy kij ma dwa końce...
We wszystkim jest jakiś argument prawdy...
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Michał » 11 sty 2015, o 22:23

W tym nie ma ani grama. Spreparowany obrazek, przez jakiegoś gimbusa, którego wzorce sięgają do Torunia, gdzie pewien kaznodzieja nie może przeboleć, że jego zbiórka i defraudacja 100mln złotych, nie może się odbywać co roku.

Proszę! Masz i sobie sprawdź. WOŚP w 2009 roku wydał więcej pieniędzy niż zebrał!

http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/fi ... 0Final.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

A tu masz na dokładkę: http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/ksie ... tych/vnehr" onclick="window.open(this.href);return false;

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 12 sty 2015, o 10:01

I tak oto kraj w środku Europy o dużych zasobach naturalnych,jeszcze jako takim potencjale przemysłowym,wykształconym społeczeństwie,stał się państwem żebraczym.
Michał to co podajesz,utwierdza mnie w przekonaniu,że nie są to szczytne cele, a podłość ze strony kilku cwaniaków, którzy potrafią żerować na nędzy ludzkiej.
Wstyd do końca świata i jeszcze 2 dni dłużej.
Więcej myśleć, a mniej słuchać.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 12 sty 2015, o 10:20

Ja rowniez nie jestem wielkim zwolennikiem WOSPu, ale tez widzialem sprzet w szpitalu. I wtedy ma sie rozne odczucia.

W ubieglym roku wyrok sadu dla Owsiaka i jego spółkom zeby wydaly ksiegi rachunkowe, tego badajze nie zrobili do dzisiaj a firmy juz pozamykane i zalozone nastepne. W kazdej plotce ziarnko prawdy jest.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3281
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 12 sty 2015, o 13:37

Przykładowo w ubiegłym roku w Gdańsku koszt zbiorki z kasy miejskiej(czyli z podatków mieszkańców) to prawie 120tys złotych. 120tys żeby zebrać 20 tys więcej? Z tego co odpowiedziały miasta za ten rok to np. Zielona góra prawie 28tys z kasy miejskiej, Koszalin ok 40tys, więcej możesz znaleźć na jego blogu. To są oficjalne odpowiedzi z urzędów miejskich. Porównaj to do kwot zebranych w tych miastach. Z tego co widziałem to moje miasto wydało 9123zł a zebraliśmy na tą chwilę 15tys. Czyli de facto prawie 6tys. Moim zdaniem naświetlenie tego tematu przez Wielguckiego pokazuje że góra urodziła mysz. Wychodzi na to że miasta inwestują nawet do 2/3 tego co jest później zbierane. Inwestują z podatków każdego płacącego podatki. W takiej formie całą ta WOŚP traci swój sens. Sens to miała przez parę pierwszych finałów gdzie wszystko było na zasadzie wolontariatu. Odkąd wmieszały się w to władze regionalne to owszem Owsiak bije rekordy, ale płacą za to podatnicy. Niczego nie świadomi podatnicy bo cały czas wmawia się im że to wszystko jest za darmo.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tvp-cofn ... enie/4ghwt" onclick="window.open(this.href);return false;
Oto zacytowany komentarz jednego z internautów.

Ja osobiście nie jestem przeciwnikiem Orkiestry tylko przerostem formy tej imprezy. Czy darczyńcy i wolontariusze zbierają pieniądze dla późniejszych hucznych imprez towarzyszącym zbiórce. Ja daje datek z potrzeby serca nie oczekując nic w zamian. Rozumiem są pozyskani sponsorzy prywatni i oni składają się na imprezy towarzyszące. Zespoły chcąc zagrać wszystkie koszty biorą na siebie to jest dopiero charytatywny koncert. Ale czemu miasto wykłada taką kasę z naszych podatków firmując nie swoją zresztą imprezę. Za tą kwotę też może ufundować jakiś sprzęt szpitalowi. Pomoc miasta to powinno być wyłącznie zapewnienie terenu pod imprezę i bezpieczeństwa przez Straż Miejską . Za bardzo nie rozumiem czemu wynajęto drogą ochronę, skoro mamy dzielnych czterdziestu strażników miejskich.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 12 sty 2015, o 14:28

Cristof, poruszyles niezwykle istotna kwestie. Bo faktycznie wychodzi na to, ze miasta bardziej na tym traca, niz zyskuja, tj. czesto wiecej wydaja niz potem udaje sie uzbierac. Owszem mozna by bylo te 100 tys. przepac od razu na konto potrzebujacych, ale wtedy nie bylo by calej zabawy, spotkan, fajerwerkow, nic. No i tu dochodzimy do fundamentalnego pytania - czy w calej tej zabawie chodzi o pomoc czy o fajna impreze dla wszystkich i przy okazji o ''zbieranie serduszek'' za pieniadze. Ja mowie, moj stosunek jest mieszany, raczej doceniam prace Owsiaka, to dobrze, ze tylu ludziom mozna bylo pomoc dzieki zakupieniu tych wszystkich sprzetow. Ale watpliwosci sie pojawiaja i chyba zawsze juz tak bedzie.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Michał » 12 sty 2015, o 15:45

To może ja przewrotnie zapytam. Ile miasto zarobiło na Feniksie, Lecie z Radiem itd?

Przecież ideą WOŚP jest właśnie zabawa w zamian za zbiórkę. Nikt tych miast nie zmusza do brania w akcji udziału. Robią to same z siebie organizując swoim mieszkańcom czas. Co w tym złego?

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5009
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 13 sty 2015, o 13:43

Przypadkiem natrafiłem na to skoro mowa o WOŚPIE
Polacy sceptyczni wobec WOŚP
W dniach 8-11 stycznia umożliwiliśmy internautom wypowiedzenie się czy zechcą wspomóc finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Blisko 70% czytelników naszej gazety wypowiedziało się ,że NIE!
Obrazek
http://www.super-polska.pl/index.php?id=5023" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: milo » 13 sty 2015, o 14:11

Caspress pisze:
http://www.super-polska.pl/index.php?id=5023" onclick="window.open(this.href);return false;
A co to za kolejno śmietnisko internetowe ? :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: klocek » 13 sty 2015, o 21:02

Michał pisze:To może ja przewrotnie zapytam. Ile miasto zarobiło na Feniksie, Lecie z Radiem itd?

Przecież ideą WOŚP jest właśnie zabawa w zamian za zbiórkę. Nikt tych miast nie zmusza do brania w akcji udziału. Robią to same z siebie organizując swoim mieszkańcom czas. Co w tym złego?
Przewrotnie Ci odpowiem ;) : Miasto nic nie zarobiło na WOŚP - zarobiło WOŚP.

Ideą WOŚP nie jest zabawa w zamian za zbiórkę. Ideą jest zebranie pieniędzy na wspieranie POZ, wykazanie, że Polacy potrafią się zebrać w sobie i przekazać datek. Na początku mało było zabawy, teraz to motyw przewodni :/

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5009
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 22 sty 2015, o 21:34

Kalisz świętuję zniewolenie :?
http://www.faktykaliskie.pl/obchody-wyz ... sie-odbeda" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 22 sty 2015, o 22:28

Jedyne co mozemy w ten dzien ''swietowac" to rocznice zmiany okupanta, taka jest prawda i nie zmieni tego zaklamanie wpajane do polskich glow przez 40 straconych, tragicznych lat sowieckiej okupacji Polski. Oczywiscie uwazam, ze powinnismy oddac hold ludziom walczacym o Polske podczas IIWS. Moze dla wielu to co teraz napisze, bedzie bluznierstwem, ale uwazam, ze z szacunkiem nalezy rowniez podejsc do zolnierzy Armii Czerwonej czy tez Polakow walczacych w ramach AC (berlingowcy?), a ktorzy tez gineli na polskiej ziemii, raczej nie ze slowami miedzynarodowki na ustach, co po prostu z przymusu lub tez z wiara, ze oswobadzaja nasz kraj. Jednakze szacunek i honor to jedno, ale nazywanie tego dnia rocznica wyzwolenia to zupelnie inna kwestia. Dla mnie jest to przesada, na szczescie mysle powoli bedzie sie u nas odchodzic od takiego propagandowego myslenia zakorzenionego w narodowym mysleniu przed laty. A honory wszystkim poleglym w walce z Niemcami mozna oddawac w kazdy inny dzien, ktory niekoniecznie bedzie kojarzyl sie wiekszosci z nas z tak podlym okresem w dziejach historii Polski, jak radziecka okupacja. Tak ja to widze.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5009
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 23 sty 2015, o 19:44

Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3281
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 23 sty 2015, o 20:04

70 lat temu wojska hitlerowskie dokonały zbrodniczej egzekucji 57 mieszkańców Marchwacza oraz 6 innych Polaków i 12 żołnierzy radzieckich o nieznanych nazwiskach. Już po raz 16-ty ich pamięć będzie uczczona niezwykłym biegiem.
22 stycznia 1945 roku w przededniu wyzwolenia Kalisza i okolic wycofujące się już hitlerowskie wojska dokonały jeszcze zbrodniczej egzekucji 57 mieszkańców Marchwacza oraz 6 innych Polaków i 12 żołnierzy radzieckich. W jednej chwili bez żadnego powodu strzałami w głowę zabito praktycznie wszystkich dorosłych mężczyzn Marchwacza. Wszystkie ofiary spoczęły we wspólnej mogile, a ich pamięć czczą nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale też biegacze.
http://www.rc.fm/polityczne/bieg-w-hold ... wanym.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Las Skarszewski – obszar leśny położony między Skarszewem a Rożdżałami w województwie wielkopolskim, w którym 19 stycznia 1945 roku dokonano egzekucji 56 członków antyhitlerowskiego podziemia.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Las_Skarszewski" onclick="window.open(this.href);return false;

No to która okupacja była lepsza.
Polska została zdradzona przez swoich sojuszników. Boję się że obecnie też niewiele by pomogli poza wyrazami poparcia , a my im liżemy tyłki.

Zdrada jałtańska (zdrada Zachodu) – określenie używane przez środowiska emigracyjne, niepodległościowe, a następnie prawicowe w odniesieniu do ustępstw zachodnich aliantów na rzecz ZSRR kosztem Polski dokonanych bez wiedzy Polaków na konferencji teherańskiej (zmiana granicy wschodniej – linia Curzona), jałtańskiej (strefa wpływów) i poczdamskiej (kompensacja zmiany granic).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zdrada_ja%C5%82ta%C5%84ska" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Imprezy

Nieprzeczytany post autor: milo » 23 sty 2015, o 23:38

Cristof pisze: No to która okupacja była lepsza.
To już zależy od punktu siedzenia...
Gdybym był Żydem wybrałbym radziecką , gdybym był oficerem ( nawet żydowskiego pochodzenia ) to niemiecką bo jak zapewne się orientujesz , to tylko w wierszu Gałczyńskiego "czwórkami do nieba szli żołnierze Westerplatte" a w rzeczywistości przeżyli wojnę w obozach jenieckich co w przypadku ZSRR już takie prawdopodobne nie było...

I też zależy o którym "wyzwoleniu" lub "okupacji" piszesz - tej z 1939 czy tej z 1945.

W tej drugiej to ucierpiała bardziej cześć niewieścia , czyli mówiąc wprost masowe w porównaniu do okupacji niemieckiej gwałty ; owszem ludzie ginęli przypadkowo w czasie wyzwalania , niejeden zginął bo znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie , ginęli zapraszani na biesiady żołnierze AK i NSZ.
W porównaniu z niemiecką to drobne straty.


O tej pierwszej okupacji z lat 1939-41 można sobie poczytać choćby tutaj :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Represje_Z ... _1939-1946" onclick="window.open(this.href);return false;

a wcześniej było to
http://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938" onclick="window.open(this.href);return false;)

Całkiem sporo.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ