Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 2 lut 2015, o 19:04

Chodzi mi raczej o propozycje niewymagające żadnego, lub niewielkiego wkładu finansowego, i takie które usprawnią ruch w mieście.

Jako pierwsza myśl nasuwa mi się likwidacja tego kostkowego monumentu i wydłużenie lewoskrętu, gdyż w godzinach szczytu blokuje się przez to jeden pas.

https://www.google.pl/maps/place/%C5%81 ... 2c12832d09" onclick="window.open(this.href);return false;

Macie jakieś propozycje?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 lut 2015, o 19:06

Propozycja bardzo trafna, zawsze się dziwie po co takie krótkie te lewoskręty się robi...

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 2 lut 2015, o 19:11

Kolejna sprawa to zająć się tymi samochodami, przez które przejazd praktycznie codziennie jest utrudniony.

https://www.google.pl/maps/@51.752744,1 ... N96v_g!2e0" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 2 lut 2015, o 21:02

obywatel pisze:Kolejna sprawa to zająć się tymi samochodami, przez które przejazd praktycznie codziennie jest utrudniony.

https://www.google.pl/maps/@51.752744,1 ... N96v_g!2e0" onclick="window.open(this.href);return false;
brakuje działki pod parking ale faktycznie denerwujące jest taka mijanka między samochodami na tym odcinku, się nauczyli i tak stawają...
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 lut 2015, o 21:34

damianfarba pisze:
obywatel pisze:Kolejna sprawa to zająć się tymi samochodami, przez które przejazd praktycznie codziennie jest utrudniony.

https://www.google.pl/maps/@51.752744,1 ... N96v_g!2e0" onclick="window.open(this.href);return false;
brakuje działki pod parking ale faktycznie denerwujące jest taka mijanka między samochodami na tym odcinku, się nauczyli i tak stawają...
No nie tylko na tym odcinku taka mijanka jest denerwująca. Taka sytuacja ma miejsce na całej ulicy Staszica, szczególnie w okolicach AWP. Podobnie z resztą jest na Młynarskiej od Staszica do Cmentarnej gdzie czasami boję się, że stracę lusterko bo ktoś, kto powinien mnie przepuścić, wjeżdża na przewężenie razem ze mną :)

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 2 lut 2015, o 22:54

<Przemek> pisze:
damianfarba pisze:
obywatel pisze:Kolejna sprawa to zająć się tymi samochodami, przez które przejazd praktycznie codziennie jest utrudniony.

https://www.google.pl/maps/@51.752744,1 ... N96v_g!2e0" onclick="window.open(this.href);return false;
brakuje działki pod parking ale faktycznie denerwujące jest taka mijanka między samochodami na tym odcinku, się nauczyli i tak stawają...
No nie tylko na tym odcinku taka mijanka jest denerwująca. Taka sytuacja ma miejsce na całej ulicy Staszica, szczególnie w okolicach AWP. Podobnie z resztą jest na Młynarskiej od Staszica do Cmentarnej gdzie czasami boję się, że stracę lusterko bo ktoś, kto powinien mnie przepuścić, wjeżdża na przewężenie razem ze mną :)
Dokladnie taka sama sytuacja jest na Widoku na calej dlugosci od Wojska Polskiego do Harcerskiej. Ja tam sie nie pierdacze i jade na czolowke, wtedy od razu zjezdzaja :) niektorzy nawet maja pretensje :) jeden dziadek powiedzial ze jade na chama to odpowiedzialem mu ze ladne ma Pan zdanie na swoj temat :) (bo podobno widzialem go, skoro ja go widzialem to on mnie tez widzial) a ja nie bede po kraweznikach jezdzil bo on wjedza pod prad

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 4 lut 2015, o 12:39

Tutaj zamiast parkować równolegle, to parkują na skos przez co dla pieszych jest niewiele miejsca.

https://www.google.pl/maps/@51.760407,1 ... e0!6m1!1e1" onclick="window.open(this.href);return false;

Gdzie Straż Miejska w Kaliszu ja się pytam?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 4 lut 2015, o 12:49

obywatel pisze:Tutaj zamiast parkować równolegle, to parkują na skos przez co dla pieszych jest niewiele miejsca.

https://www.google.pl/maps/@51.760407,1 ... e0!6m1!1e1" onclick="window.open(this.href);return false;

Gdzie Straż Miejska w Kaliszu ja się pytam?
Ech, czytanie znaków drogowych się kłania...

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 4 lut 2015, o 13:15

obywatel pisze:Tutaj zamiast parkować równolegle, to parkują na skos przez co dla pieszych jest niewiele miejsca.

https://www.google.pl/maps/@51.760407,1 ... e0!6m1!1e1" onclick="window.open(this.href);return false;

Gdzie Straż Miejska w Kaliszu ja się pytam?
no niestety parkuja tak bo miesci sie wiecej samochodow, ale nie zmienia to faktu ze nie powinno tak byc

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 30 paź 2015, o 11:22

https://www.google.pl/maps/@51.7670548, ... 312!8i6656" onclick="window.open(this.href);return false;

Na tym skrzyżowaniu aż się prosi, żeby ruch na wprost odbywał się z dwóch pasów.

Dlaczego ZDM nie robi NIC, żeby usprawnić ruch w mieście? :evil:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 paź 2015, o 11:26

Ale wtedy zniknalby sygnalizator bezkolizyjny. No chyba, ze zrobiliby tak, jak na skrecie z Gornoslaskiej w Podmiejska przy Amber.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 30 paź 2015, o 11:35

<Przemek> pisze:Ale wtedy zniknalby sygnalizator bezkolizyjny. No chyba, ze zrobiliby tak, jak na skrecie z Gornoslaskiej w Podmiejska przy Amber.
Wystarczy przeprogramować światła, najpierw jedzie jedna strona, później druga. Dla chcącego nic trudnego.

Albo po prostu zgrać te światła z tymi, co są przy Tęczy. Opcji jest kilka.

W ogóle na tym skrzyżowaniu są duże korki, bo sporo samochodów skręca w AWP, ale gdy stoją 2 samochody, które jadą na wprost, to prawoskręt jest zablokowany.

No ale zza biurka pewnie to inaczej wygląda :lol:
Ostatnio zmieniony 30 paź 2015, o 11:44 przez obywatel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 30 paź 2015, o 11:44

Obywatel, wyślij maila ze swoją sugestią do ZDM-u, najlepiej na te 3 adresy mailowe:
Dyrektor: [email protected]
Zastępca Dyrektora: [email protected]
Inżynier Ruchu: [email protected]
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 sty 2017, o 15:01

Zakaz skrętu w lewo z ul. Polnej w al. Wojska Polskiego? Apeluje radna, drogowcy sceptyczni
Wprowadzenia zakazu skrętu w lewo z ul. Polnej w al. Wojska Polskiego domaga się radna klubu „Tak dla Kalisza” Małgorzata Zarzycka. Jej zdaniem to najczęstsza przyczyna wypadków w tym miejscu. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji do pomysłu podchodzi ostrożnie.
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... -,578.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 29 sty 2017, o 12:31

nie pamietam kiedy tam byl wypadek. Mysle ze radnej badz komus z jej rodziny przeszkadza to ze ktos skreca w lewo i trzeba nie raz za nim stac z 5 minut az z dwoch stron z 4 pasow nikt nie bedzie jechal i dopiero wtedy mozna wyjechac.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 sty 2017, o 17:10

Jakos szczegolnie czesto nie korzystalem z tego skrzyzowania, ale fakt, szczegolnie w godzinach szczytu skret w lewo moze byc utrudniony. Natomiast ja osobiscie zawsze staram sie analizowac droge z wyprzedzeniem, jak wiem, ze w danym rejonie jest jakies miejsce problematyczne to po prostu je omijam. W tym przypadku pewnie korzystalbym ze skrzyzowania ze Staszica.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 29 sty 2017, o 20:33

Dziś zauważyłem że przy skrzyżowaniu ze Staszica robią przejście dla pieszych ze światłami po przeciwnej stronie. Widać taka trochę partyzantka bo kable dyndają, gdyż są podczepione górą. Może w ten sposób chcą zlikwidować niebezpieczne przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu al.W.P. z Dobrzecką. Tam były postulaty zamontowania świateł ale nie doczekały się realizacji. Ciekawe kiedy powstaną dawno zapowiadane światła Staszica a Górnośląska.


Obrazek


Obrazek

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 29 sty 2017, o 21:20

Chyba w świątecznym numerze ŻK był artykuł o likwidacji przejścia przy Dobrzeckiej i uruchomieniu nowego na skrzyżowaniu WP/Staszica.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 30 sty 2017, o 19:42

Przejście z Dobrzecką będzie zlikwidowane i tam powstanie lewoskręt w tą ulicę.

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Re: Propozycje drogowych zmian w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 3 lut 2017, o 11:25

Mam propozycję niewymagającą żadnego, nawet niewielkiego wkładu finansowego, która z pewnością usprawni ruch w mieście. Zwolnić Gałkę i zatrudnić kogoś kompetentnego...

ODPOWIEDZ