Złoty Róg

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Wizualizacje Złotego Rogu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 18 lis 2014, o 18:21

Jedyne co mi się podoba w projekcie to to coś zamiast... pomalowanych białych pasów. oddzielający wjazd do centrum a w lewo.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 lut 2015, o 13:37

Ponowne zagospodarowanie Złotego Rogu zapowiedział prezydent Grzegorz Sapiński. Tymczasem odzywają się głosy, by nie zmieniać dawnego charakteru tego placu i pozostawić go otwartym.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=192&id=183441" onclick="window.open(this.href);return false;
Według mnie już dawno powinno się zagospodarować ten plac. Nowoczesny budynek wkomponowany w tradycyjną miejską architekturę. Zasłonił by widok paskudnych oficyn. Na dole gastronomia szeroko rozumiana z ogródkiem letnim, na górze kancelarie lub mieszkania. Co tu jeszcze dywagować.
Ciekawe wreszcie kiedy ktoś się weźmie za wieczny burdel z tyłu Europy i po lokalu Carska.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 lut 2015, o 15:00

Zabudować jak najszybciej dobrą architekturą.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: jp » 4 lut 2015, o 18:43

"Tymczasem odzywają się głosy, by nie zmieniać dawnego charakteru tego placu i pozostawić go otwartym."

Rozumiem, że do wyrwy w zabudowie, podobnie jak do braku np. jedynki w uzębieniu, której brakuje od niepamiętnych czasów, można się przyzwyczaić...
Czy jednak w przypadku braku tego zęba (analogicznie do sytuacji złotego rogu), też należy rozważać różne formy zagospodarowania miejsca po nim, lub pozostawić je otwartym? :lol:

Do zwolenników „otwartego” :wink: myślenia o złotym rogu, czyli przeciwników jakiejkolwiek wyższej zabudowy, mam jeszcze jedno pytanie:
Gdyby np. przy Gł. Rynku, w wyniku wyburzenia którejś z narożnych kamienic, powstała brzydka wyrwa w zabudowie, odsłaniająca podwórka i ślepe ściany. Czy wówczas zasadne byłoby pozostawienie tej wyrwy niezabudowanej i na jej miejscu urządzanie ogródka piwnego, skweru, etc. ?

Po iluś tam latach, pewnie też pojawiłyby się głosy, by nie zmieniać charakteru tego „placu” i pozostawić go otwartym. Taka sytuacja ma właśnie miejsce na złotym...

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 4 lut 2015, o 23:13

Myślę, że do popleczników idei pozostawienia Złotego Rogu w takim stanie jaki jest obecnie, w dodatku przywrócenia tam bud z "szybkim żarciem", nie przemawia argument, że "dawny duch" czy charakter tego miejsca, jako miejsca spotkań wielu Kaliszan, można by zagwarantować również umiejętnym projektem zabudowy. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w jednym miejscu znalazły się sklepy, biura, miejsca na restauracje, a wszystko okraszone ładną, wkomponowaną w styl okolicznych budynków elewacją. Ale zawsze lepiej powtarzać puste slogany typu: "nie zabierajcie nam Złotego", etc.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 6 lut 2015, o 19:48

<Przemek> pisze:Myślę, że do popleczników idei pozostawienia Złotego Rogu w takim stanie jaki jest obecnie, w dodatku przywrócenia tam bud z "szybkim żarciem", nie przemawia argument, że "dawny duch" czy charakter tego miejsca, jako miejsca spotkań wielu Kaliszan, można by zagwarantować również umiejętnym projektem zabudowy. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w jednym miejscu znalazły się sklepy, biura, miejsca na restauracje, a wszystko okraszone ładną, wkomponowaną w styl okolicznych budynków elewacją. Ale zawsze lepiej powtarzać puste slogany typu: "nie zabierajcie nam Złotego", etc.
zgadzam sie z Toba ale ile czasu minelo odkad wyrzucili Admat? I nic w tym kierunku sie nie dzieje, a przez ten czas by moglo to miejsce funkcjonowac. Ludzie by mieli gdzie sie piwka na powietrzu napic, podatki by byly odprowadzane, paru ludzi by prace mialo. A tak to wszystko stoi i tylko straszy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 6 lut 2015, o 22:49

kaczorkalisz pisze:
<Przemek> pisze:Myślę, że do popleczników idei pozostawienia Złotego Rogu w takim stanie jaki jest obecnie, w dodatku przywrócenia tam bud z "szybkim żarciem", nie przemawia argument, że "dawny duch" czy charakter tego miejsca, jako miejsca spotkań wielu Kaliszan, można by zagwarantować również umiejętnym projektem zabudowy. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w jednym miejscu znalazły się sklepy, biura, miejsca na restauracje, a wszystko okraszone ładną, wkomponowaną w styl okolicznych budynków elewacją. Ale zawsze lepiej powtarzać puste slogany typu: "nie zabierajcie nam Złotego", etc.
zgadzam sie z Toba ale ile czasu minelo odkad wyrzucili Admat? I nic w tym kierunku sie nie dzieje, a przez ten czas by moglo to miejsce funkcjonowac. Ludzie by mieli gdzie sie piwka na powietrzu napic, podatki by byly odprowadzane, paru ludzi by prace mialo. A tak to wszystko stoi i tylko straszy
Dlatego mam nadzieję, że obecna władza w końcu ruszy z kopyta z tematem Złotego Rogu. Bo poprzednia deklarowała i zapewniała i nic z tego nie wyszło.

Juliusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2013, o 13:30

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: Juliusz » 7 lut 2015, o 20:29

Może i wielu miało by się gdzie napić "zimnego", ale czy ludzie mieli by pracę i czy by zarobili to już inny temat. Wiem bo pracowałem tam 14 lat :?
Pan wice.... miał wiele przeciwko panu KP właścicielowi wynajętej posesji przy Złotym Rogu i dobrze to wiem 8)
Teraz Eskan będzie miał dużo do powiedzenia w tej sprawie.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 8 lut 2015, o 12:47

Juliusz pisze:Może i wielu miało by się gdzie napić "zimnego", ale czy ludzie mieli by pracę i czy by zarobili to już inny temat. Wiem bo pracowałem tam 14 lat :?
Pan wice.... miał wiele przeciwko panu KP właścicielowi wynajętej posesji przy Złotym Rogu i dobrze to wiem 8)
Teraz Eskan będzie miał dużo do powiedzenia w tej sprawie.
Eskan byl w PO wtedy jak ta wladza wypedzala Admat ze zlotego roku i nic nie mogl zrobic (co prawda w radzie miejskiej nie byl) a teraz jak jest w opozycji to cos zdziala? watpie

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: K-man » 8 lut 2015, o 13:54

Ludzie o czym my tu gadamy. O zostawieniu obrzydliwych drewnianych bud z kiepskim żarciem i jeszcze gorszym piwem. Jeśli idzie o podatki to chyba będą większe jeśli powstanie tam jakiś budynek, czy biurowiec, czy centrum handlowe. Zaraz zabija mnie miłośnicy dróg w Kaliszu, ale ja bym pociągnął zabudowę placu do linii zabudowy na Śródmiejskiej.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 8 lut 2015, o 14:42

Nie no, ale tutaj nikt nie mówi o pozostawieniu budek. Raczej wszyscy wskazują na to, czego nie widzą ani miasto ani dawny najemca tego terenu, czyli na konieczność odbudowania, a raczej zabudowania na nowo Złotego Rogu, przy jednoczesnym zachowaniu funkcji użytkowych, rekreacyjnych, gastronomicznych, etc. Dla mnie nie problem zrobić koncepcję zabudowania całego Złotego, aż do Śródmiejskiej jak mówi K-man, w środku zrobić jakieś biura, coś, na dole może sklep a powiedzmy, że do góry restauracje i np. jakiś taras z widokiem na Most Kamienny i centrum (tam też mogłyby być w cieplejsze dni jakieś knajpki). Tylko trzeba ruszyć głową a nie tkwić w schematach. Mało tego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby taka zaproponowana przeze mnie koncepcja wpasowała się w charakter urbanistyczny okolicy.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 8 lut 2015, o 14:51

dokladnie, ja nie mowie ze te budy maja byc tylko ze przez ten czas jak to straszy by to moglo tam funkcjonowac

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: jp » 8 lut 2015, o 16:15

kaczorkalisz pisze:dokladnie, ja nie mowie ze te budy maja byc tylko ze przez ten czas jak to straszy by to moglo tam funkcjonowac
Prowizorki są najtrwalsze. Pozwalając ponownie na tymczasowe zagospodarowanie, możemy się nigdy nie doczekać właściwego rozwiązania, tj. zabudowy.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: K-man » 8 lut 2015, o 17:29

Przemku, ale ja miałem na myśli aby budynek był na linii zabudowy Śródmiejskiej. Chyba wiesz co to oznacza?
To doskonale widać na drugim zdjęciu od góry.
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtopic.php?t=1797" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 8 lut 2015, o 18:23

No tak, o coz innego mogloby chodzic? :D O tym dokladnie myslalem, nalezy zabudowac ten teren w pierwotny sposob. Ale to nie stoi na przeszkodzie zeby zrealizowac moj postulat :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: K-man » 8 lut 2015, o 20:52

Tylko wtedy pod zabudowę poszedłby obecny chodnik, a pod chodnik część ulicy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 8 lut 2015, o 22:18

Na Złotym Rogu nie należy silić się na żadne wodotryski. Najlepiej odsłonięte obecnie szczyty zamknąć budynkiem o niebyt dużej kubaturze (czyli dość cienkim) i o eleganckiej, ale stonowanej fasadzie, nowoczesnej, ale z naciskiem nawiązującej do przeważającego stylu okolicznej zabudowy. Tutaj istotniejsze jest poszanowanie charakteru i wydobycie walorów samego miejsca niż stworzenie jakiegoś szczególnie wybitnego dzieła architektonicznego (chociaż niekiedy dobremu architektowi udaje się pogodzić jedno i drugie).

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: milo » 9 lut 2015, o 14:02

kaczorkalisz pisze:

zgadzam sie z Toba ale ile czasu minelo odkad wyrzucili Admat? I nic w tym kierunku sie nie dzieje, a przez ten czas by moglo to miejsce funkcjonowac.
Ale tam ponoć właściciel nie płacił dzierżawy za teren , co było argumentem za rozwiązaniem umowy.
Więc jak to miało dalej działać ?
kaliszanin2 pisze:
kaliszanin - coś pytałeś na priv ale ten u mnie nie działa.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 9 lut 2015, o 20:29

Leżaki na „Złotym Rogu”?
http://www.calisia.pl/articles/lezaki-na-zlotym-rogu" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 9 lut 2015, o 20:34

Caspress pisze:Leżaki na „Złotym Rogu”?
http://www.calisia.pl/articles/lezaki-na-zlotym-rogu" onclick="window.open(this.href);return false;
Komentarze porażają po prostu. Większość chciała by tam ładne drzewka posadzić, żeby ptaszki śpiewały i najlepiej kebabik zjeść można było...

ODPOWIEDZ