Remonty dróg miejskich

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 26 cze 2015, o 19:41

ja słyszałem też o tym remoncie Dobrzeckiej, że jest prawie pewny.... ale to, co ja słyszałem dotyczyło odcinka Woj. Polskiego/Harcerska

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 26 cze 2015, o 20:41

http://www.faktykaliskie.pl/kalisz-wybu ... e-opatowek


mozna sie smiac ale ja przy tej ulicy mieszkalem, uwierzcie mi poki nie ma blota to jest wporzadku. I tak jak w 2011 utwardzili droge i przede wszystkim ja podwyzszyli (zapobieglo to spywaniem wod z pol) to bylo juz dobrze. Wczesniej byla to wielka udreka, wiosna/jesien wieczne bloto, zima to jezdzenie po wielkich zamarznietych koleinach a latem wielkie dziury i wielki kurz.

Juz nie wspomne ze przez wiele lat Kalisz i Opatowek spieral sie do kogo nalezy ta droga, bowiem jest ona granica. Nikt nia sie nie zajmowal, zima to bylismy odcieci od swiata. Z kaliskich sluzb drogowych nikt tam nie zagladal, dopiero po osobistych wychodzonych wizytach u wojta Opatowka to odsniezali nam droge. Pozniej Kalisz zrzekl sie tej drogi ale pojawil sie kolejny problem. Mieszkancy sa tylko po stronie Kalisza :) a droga juz w calosci nalezala do Opatowka. Jedni i drudzy umywali rece bo Opatowek nie mial tam swoich mieszkancow a Kalisz nie mial drogi...

szkoda ze dopiero po tylu latach bedzie to wreszcie skonczone, jak mnie juz tam nie ma ;)

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 7 lip 2015, o 18:16

http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... -drogowe-1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 31 sie 2015, o 11:36

Ruszyła przebudowa infrastruktury technicznej w ulicy Kubusia Puchatka. Sama ulica również zostanie przebudowana.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Przebudowa ul. Kordeckiego (od Zielonej do Częstochowskej)

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 4 wrz 2015, o 18:45

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na: wykonanie projektu przebudowy ul. Kordeckiego w Kaliszu (odc. od ul. Zielonej do ul. Częstochowskiej) wraz z odwodnieniem i usunięciem kolizji

http://www.zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2015-072" onclick="window.open(this.href);return false;

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Przebudowa ul. Lipowej (od ul. Handlowej do ul. Staszica)

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 4 wrz 2015, o 18:48

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na: wykonanie projektu przebudowy ul. Lipowej w Kaliszu na odc. od ul. Handlowej do ul. Staszica wraz z odwodnieniem i usunięciem kolizji

http://www.zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2015-071" onclick="window.open(this.href);return false;
Ta ulica aż się prosi o kompleksowy remont.

Tylko ciekawe, kiedy on nastąpi...

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Przebudowa ul. Żwirki i Wigury i ul. Hożej

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 4 wrz 2015, o 18:51

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na: wykonanie projektu przebudowy ul. Żwirki i Wigury i ul. Hożej w Kaliszu wraz z odwodnieniem i usunięciem kolizji.

http://www.zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2015-069" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolejna ulica w kiepskim stanie :evil:

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Przebudowa ul. Żwirki i Wigury i ul. Hożej

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 4 wrz 2015, o 20:44

To dopiero przetarg na projekt.Przebudowa pewnie za kilka lat ;)

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przebudowa ul. Żwirki i Wigury i ul. Hożej

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 4 wrz 2015, o 21:37

Pawel pisze:To dopiero przetarg na projekt.Przebudowa pewnie za kilka lat ;)
Myślę, że maksymalnie za rok, dwa ( :lol: ) będzie to zrobione.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Przebudowa ul. Żwirki i Wigury i ul. Hożej

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 5 wrz 2015, o 00:09

O przekładce kostki brukowej z ulicy ŻiW słyszałem już kilka lat temu.Dzisiaj się okazuje że nawet projektu przebudowy nie ma.Podobnie z Młynarską która miała być realizowana we wrześniu z jakichś oszczędności "pozimowych" a tutaj dopiero przetargi na projekty ogłaszają.Albo po prostu dziennikarze nie odróżniają przetargów na projekt od przetargów na realizację i donoszą o planowanych remontach których perspektywa realizacji wynosi kilka lat.

Tak naprawdę w tym roku realizują zadania które nie zmieściły się w 2014 typu rondo na Złotej czy Zachodnia czy Niecała.Z zadań tegorocznych wybudują bądź już wybudowali 200 metrów Północnej i ulice osiedlowe. :lol: a miały być remontowane dwa mosty.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 24 paź 2015, o 09:35

Ruch jeszcze wahadlowy, ale naprawa dylatacji juz skonczona.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 28 paź 2015, o 11:37

Juz wszystko zrobione. Cala kubusia puchatka wyremontowana i polozono co ? Kosteczke zamiast asfaltu. Narazie ladnie wyglada zobaczymy za 3-5 lat

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: dybek » 12 gru 2015, o 11:54

Marii Dąbrowskiej

Obrazek

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 29 gru 2015, o 19:59

ul. Mała
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 1 sty 2016, o 11:41

Dabrowskiej bedzie cala remontowana do ulicy Bogumila i Barbary czy tylko to co rozkopane? Te materialy budowalne co sa przy garazach za zlobkiem to sa do tej remontowanej ulicy? czy beda jakis parking robic przy tych garazach?

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 1 sty 2016, o 12:11

kaczorkalisz pisze:Dabrowskiej bedzie cala remontowana do ulicy Bogumila i Barbary czy tylko to co rozkopane? Te materialy budowalne co sa przy garazach za zlobkiem to sa do tej remontowanej ulicy? czy beda jakis parking robic przy tych garazach?
Oczywiście, że cała będzie remontowana a jak.
Pytanie tylko czy wyremontują też ten parking przy garażach z tej samej płyty, ale nie ma już na to informacji.
Od mieszkanców wiem, że idzie im to jak krew z nosa, mimo że na stronie ZDM wyczytałem, że roboty potrfają do końca roku :P

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: dybek » 1 sty 2016, o 17:04

Jacenty pisze:
kaczorkalisz pisze:Dabrowskiej bedzie cala remontowana do ulicy Bogumila i Barbary czy tylko to co rozkopane? Te materialy budowalne co sa przy garazach za zlobkiem to sa do tej remontowanej ulicy? czy beda jakis parking robic przy tych garazach?
Oczywiście, że cała będzie remontowana a jak.
Pytanie tylko czy wyremontują też ten parking przy garażach z tej samej płyty, ale nie ma już na to informacji.
Od mieszkanców wiem, że idzie im to jak krew z nosa, mimo że na stronie ZDM wyczytałem, że roboty potrfają do końca roku :P
No i do końca roku zrobili tylko ten odcinek od Serbinowskiej :wink: oby całą do końca stycznia zrobili.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 2 mar 2016, o 12:54

Remont Dąbrowskiej chyba na ukończenia, wyszło ładnie, mogli jeszcze przy garażach zrobić te kostke, ta stara sześciokątna została dodatkowa zniszczona przez pojazdy budowy.
Mogli by jakiś odbiór tego zrobić, zabaczyli by chociaż te dziury w asfalcie przy przedszkolu, który powstały wskutek remontu, skoro już tego nie robią.
Ostatnio zmieniony 9 mar 2016, o 15:36 przez Jacenty, łącznie zmieniany 1 raz.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 3 mar 2016, o 15:24

remont Dabrowskiej kompletnie zniszczyl skwerek przy zlobku, zryli tam jakby wpadlo stado dzikow za zoledziami. Naprawia to? zasieja nowa trawke?

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 30 mar 2016, o 12:27

http://www.calisia.pl/articles/remont-u ... -i-objazdy" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ