S12

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 4 maja 2015, o 17:48

milo pisze:Wreszcie zauważono potrzebę S12 w okolicach Kalisza.

Powiat Kaliski przystąpił do Stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego na rzecz budowy drogi ekspresowej S-12. Radni jednogłośnie nad uchwałą zagłosowali na ostatniej sesji.
http://www.rc.fm/polityczne/kalisz-na-rzecz-s-12.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kiedy Kalisz ?
Lepiej pozno niz wcale. Trzeba walczyc nawet jezeli mamy procent szans.

michal1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 9 paź 2013, o 08:56

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: michal1 » 12 maja 2015, o 09:30

Myślę, że droga S12 od Jarocina przez Kalisz do Sieradza nie powstanie przez co najmniej 30 lat. Z bardzo prostego powodu - zagrażałoby to interesom właściciela autostrady A2. Zobaczcie, przecież gdyby powstała trasa S12, to z Poznania do Łodzi, a potem dalej do Warszawy można byłoby śmigać bezpłatnymi S11, następnie S12, a potem S8. Droga eSkami byłaby niewiele dłuższa, ale bezpłatna. I kto by jeździł i płacił za horrendalnie drogą (z Poznania do Konina) A2 ? Dlatego póki co, Kalisz tej drogi nie będzie miał. Chyba, że się całkiem układ polityczny zmieni ...

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 20 maja 2015, o 19:06

Drogi kolego a kto ci powiedział, że eSki są bezpłatne? Autostrady i drogi ekspresowe buduję się przede wszystkim dla transportu ciężkiego, który płaci za te drogi w systemie Viatoll i nie tylko za te drogi, bo wiele zwykłych dróg krajowych jest płatnych dla tego transportu.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 2 cze 2015, o 23:22

Czasem dobrze że niema lepszych dróg bo mniej absurdów przykład z S8
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3mvNHQN0gQE[/youtube]
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 24 cze 2015, o 19:01

Ruszyły w końcu prace nad S11 w Jarocinie i Ostrowie 8)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 25 cze 2015, o 11:28

Caspress pisze:Ruszyły w końcu prace nad S11 w Jarocinie i Ostrowie 8)
Zgadza sie, pisalismy o tym z milo w watku Inwestycje w regionie juz jakis miesiac temu

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 31 sie 2015, o 21:38

http://www.calisia.pl/articles/kalisz-b ... tep-do-s12" onclick="window.open(this.href);return false;

Ten artykuł chyba przeszedł bez echa wśród forumowiczów, a ja akurat uważam, że to ważna kwestia. Dobrze, że GS w końcu jasno określił - Kalisz będzie się starał o S12. Cieszę się na te słowa, zwłaszcza, że kilka dni temu pisałem, że brakuje mi takiego bezpośredniego, konkretnego sygnału od władz miasta w sprawie inwestycji drogowych. Oczywiście mam świadomość, że samymi chęciami zbyt wiele nie ugramy, ale wierzę, że po wyborach nasi nowi reprezentanci w Sejmie będą godnie reprezentować interesy naszego miasta i regionu. Tylko błagam, wybierzmy na jesień mądrze...

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: klocek » 1 wrz 2015, o 18:28

<Przemek> pisze:Tylko błagam, wybierzmy na jesień mądrze...
Ale kogo, kutfa kogo? Znajdź mi mądrego polityka, który walczy o swój region.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 1 wrz 2015, o 20:36

klocek pisze:
<Przemek> pisze:Tylko błagam, wybierzmy na jesień mądrze...
Ale kogo, kutfa kogo? Znajdź mi mądrego polityka, który walczy o swój region.
w naszym takiego niestety nie ma, z wiekszych partii nie mamy czolowych politykow i dlatego tak sie dzieje

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 wrz 2015, o 11:06

Wczoraj musiałem na szybko wyskoczyć do Łodzi, dlatego też miałem okazję przejechać się S8 i S14. Powiem Wam tak - matko, matko, matko... gdyby S12 prowadziło chociaż z Kalisza do Sieradza, to do Łodzi dojechalibyśmy w mniej niż godzinę. Z łódzkiej IKEI udało mi się wrócić do miasta w 1h 15 min, mniej więcej w godzinę od wyjazdu byłem już w okolicach Opatówka. Ale oczywiście największą trudnością był odcinek z Kalisza do Sieradza. Jak już się w Sieradzu wjedzie na S8 to jest po prostu bajka. Ta droga jest kapitalna, ale dlatego też, że jest to jedna z najmłodszych polskich dróg szybkiego ruchu. Niesamowite dobrodziejstwo spotkało Sieradz i wierzę głęboko w to, że i kiedyś Kalisz spotka taki cud. Bo naprawdę gnieździć się na wąskich drogach krajowych, gdzie co chwilę z ograniczenia do 90 czy 70 trzeba zwalniać do 50, gdzie w niektórych miejscach dziury aż wystrzeliwują w powietrze, to nie jest przyjemność. Wprawdzie DK12 ma względnie dobrą i nową nawierzchnię to jednak przed samym Sieradzem woła o pomstę do niebios.

Oby władze nie ustały w działaniu na rzecz promowania S12 no i aby nasi nowi parlamentarzyści wykonali dobrze swoją robotę.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: jp » 19 wrz 2015, o 12:36

<Przemek> pisze:Niesamowite dobrodziejstwo spotkało Sieradz i wierzę głęboko w to, że i kiedyś Kalisz spotka taki cud.
To dobrodziejstwo spotkało lub spotka prawie wszystkie byłe miasta wojewódzkie, a w przypadku byłego woj. kaliskiego nawet wszystkie (prawie) powiatowe! Jarocin, Pleszew, Ostrów, Kępno, Ostrzeszów, Wieruszów. Tylko Kalisza brak i to jest kolejny argument żeby walczyć o „naszą” 12 (Pleszew-Sieradz). Zaledwie kilkadziesiąt km drogi ekspresowych więcej na mapie Polski i Kalisz byłby w grupie miast objętych siecią S.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: milo » 7 paź 2015, o 12:25

<Przemek> pisze:Wczoraj musiałem na szybko wyskoczyć do Łodzi, dlatego też miałem okazję przejechać się S8 i S14. Powiem Wam tak - matko, matko, matko... g
Odcięcie komunikacyjne Kalisza jest po prostu TRAGICZNE.
W weekend ( w dzień a nie w nocy żeby było jasne ) , jechałem z Łodzi do Gdańska.
Odcinek od startu Gdańsk-Zaspa do Strykowa ( 325 km ) przejechany zgodnie z przepisami w czasie 2.30 h.
Oczywiście potem ze Strykowa do Łodzi-Chojny to już masakra związana z olbrzymimi remontami w Łodzi.

Przejazd z Kalisza ( start osiedle Asnyka) do Poznania ( Malta ) zajmuje mi niewiele krócej , choć to tylko 125 km.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 7 paź 2015, o 16:18

milo pisze:
<Przemek> pisze:Wczoraj musiałem na szybko wyskoczyć do Łodzi, dlatego też miałem okazję przejechać się S8 i S14. Powiem Wam tak - matko, matko, matko... g
Odcięcie komunikacyjne Kalisza jest po prostu TRAGICZNE.
W weekend ( w dzień a nie w nocy żeby było jasne ) , jechałem z Łodzi do Gdańska.
Odcinek od startu Gdańsk-Zaspa do Strykowa ( 325 km ) przejechany zgodnie z przepisami w czasie 2.30 h.
Oczywiście potem ze Strykowa do Łodzi-Chojny to już masakra związana z olbrzymimi remontami w Łodzi.

Przejazd z Kalisza ( start osiedle Asnyka) do Poznania ( Malta ) zajmuje mi niewiele krócej , choć to tylko 125 km.
Rozumiem, że jeździsz 12? Do Poznania się tędy średnio opłaca, szczególnie, że po drodze masz często mały zator i spowolnienie w Pleszewie, korki w Jarocinie, liczne ograniczenia prędkości i chyba z 5 fotoradarów na trasie... Nie zapominajmy również o zwężeniu jezdni na węźle Poznań Krzesiny, przez który tworzą się wielokilometrowe korki w Poznaniu i od strony Kórnika.

P.S. Swoją drogą, jak się przegląda wizualizacje obwodnicy Jarocina to wygląda to tak, jakby obwodnica miała dochodzić tylko do DW 443. A w informacjach nt. kontraktu jest napisane, że poza częścią ekspresową, w skład obwodnicy wchodzić ma jeszcze łącznik o klasie GP. Myślicie, że ten łącznik dobudują dopiero później? I w ogóle dlaczego nie można było tego krótkiego, 3-km odcinka wybudować jako "eS"?

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: milo » 12 paź 2015, o 11:21

<Przemek> pisze:
P.S. Swoją drogą, jak się przegląda wizualizacje obwodnicy Jarocina to wygląda to tak, jakby obwodnica miała dochodzić tylko do DW 443. A w informacjach nt. kontraktu jest napisane, że poza częścią ekspresową, w skład obwodnicy wchodzić ma jeszcze łącznik o klasie GP. Myślicie, że ten łącznik dobudują dopiero później? I w ogóle dlaczego nie można było tego krótkiego, 3-km odcinka wybudować jako "eS"?
Łącznik jest budowany teraz wraz z obwodnicą w ciągu S11. Bez niego ta obwodnica miałaby taki sam sens jak I etap obwodnicy Ostrowa.
Łącznik do DK11 zawsze pozostanie tylko łącznikiem gdyż S11 nie pójdzie po śladzie 11.
Jak spojrzysz na plan to zobaczysz że S11 pójdzie dalej od węzła przy DW443 na wschód , bo cały odcinek S11 pomiędzy Jarocinem a Pleszewem będzie miał przebieg po nowym śladzie na północ od obecnej DK11.
Obrazek
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 12 paź 2015, o 11:27

Faktycznie, to ma sens. Dzieki milo.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 paź 2015, o 15:29

REGION. Prezydent Sapiński apeluje do parlamentarzystów w sprawie drogi S12

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński apeluje do parlamentarzystów o współpracę w sprawie drogi ekspresowej S12.
Apel Grzegorza Sapińskiego, Prezydenta Miasta Kalisza, do Parlamentarzystów województw, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, lubuskiego, lubelskiego i mazowieckiego


Do wszystkich tych Parlamentarzystów, którzy reprezentują w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej mieszkańców miast położonych na linii drogi krajowej nr 12!

Jak dowiadujemy się z prasy, a potwierdziliśmy w Sejmie, posłowie Platformy Obywatelskiej podczas głosowań nad budżetem państwa na 2015 rok zablokowali poprawkę posła Mariusza Błaszczaka, która dawała 10 mln zł na prace projektowe i wykup gruntów pod drogę ekspresową S12 Kalisz-Sieradz.

Poprawka została odrzucona. Przeciwko pieniądzom na drogę dla Kalisza głosował cały klub PO, w tym także jedyny poseł tego ugrupowania z Kalisza – Mariusz Sebastian Witczak. Jedna z lokalnych gazet napisała: „Brzmi to jak ponury dowcip, ale taki mechanizm w PO funkcjonuje”. Dodać należy, iż za pieniędzmi na drogę Kalisz-Sieradz byli dwaj posłowie PSL – Józef Racki z Kalisza i Piotr Walkowski z Ostrowa Wlkp., podobnie jak posłowie klubów opozycyjnych. Pokierowali się oni ludzką empatią i dobrem ziemi, z której pochodzą, a nie dyscypliną koalicyjną.

Jako Prezydent Miasta Kalisza apeluję do wszystkich obecnych i przyszłych Parlamentarzystów województw wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i lubuskiego, lubelskiego i mazowieckiego, by nie poddawali się dyscyplinie partyjnej czy koalicyjnej, tylko dbali o interes mieszkańców swoich regionów. Na Waszą aktywność oczekują tysiące ludzi, bo na co dzień odczuwają syndrom miast daleko od drogi. Tak czują się Kaliszanie, którym połączenie z drogą ekspresową wydaje się niedościgłym marzeniem.

Co zrobić, aby marzenie spełniło się wreszcie? Konkretne działania zawsze przynoszą rezultaty, tylko wszyscy muszą włączyć się w ich bieg. Dlatego proszę o lojalność wobec ludzi, stron rodzinnych, proszę o głos sumienia.
My, włodarze miast takich, jak Kalisz, Radom, Zwoleń, Pionki, Wieniawa, Gózd, Wolanów, Lublin, Błaszki, Borek, Głogów, Gostyń, Jarocin, Leszno, Pleszew, Szprotawa, Wschowa, Żagań, Żary zabiegamy o budowę trasy ekspresowej S12, która włączy nasze miasta w nurt dróg przystających do XXI wieku. Kiedy to się stanie będziemy współistnieć z mieszkańcami innych miast i państw naszej planety.

W mieście Radomiu powstało Stowarzyszenie Jednostek Samorządu Terytorialnego na rzecz Budowy Drogi Ekspresowej S12. Kalisz, uchwałą Rady Miejskiej Kalisza z dnia 17 września 2015 roku, wyraził wolę przystąpienia do Stowarzyszenia, ponieważ tylko we współpracy dużej grupy miast i ludzi rodzi się możliwość przygotowania wspólnych przedsięwzięć, służących budowie tej trasy. Tym bardziej proszę o pomoc i stworzenie w Parlamencie silnej grupy poparcia naszych działań, gdyż w grę wchodzi „być albo nie być” Kalisza.

Proszę o pomoc w imieniu mieszkańców, Waszych wyborców. Liczymy na zrozumienie. Dziś wszyscy, bez względu na przynależność partyjną, jesteśmy od siebie zależni i musimy współistnieć ze sobą. Bez tego nie ma przyszłości w żadnej życiowej dziedzinie. Tak więc jedynym rozsądnym i inteligentnym sposobem wyjścia z tego impasu jest współodczuwanie i wynikające z niego emocjonalne, przyzwoite działanie.

W sytuacji ciągłego braku dróg mieszkańcy nie potrzebują polityków partyjnych ani partii politycznych i ich gierek. Potrzebują Was, ludzi stąd, znających realia tego miejsca, Waszej siły przebicia i odpowiedzialności za tę część Polski i to miasto. Głosujcie w Sejmie za sprawami swoich wyborców, dla dobra swojej małej Ojczyzny, z której pochodzicie i w imieniu której zasiadacie w ławach sejmowych.

Skuteczni Parlamentarzyści, to tacy posłowie, senatorowie, którzy przekonują, tłumaczą decydentom problemy swoich regionów, a ostatecznie, poprzez głosowanie, zmieniają rzeczywistość na lepszą do życia. Tego oczekują od Was obywatele, także Kaliszanie. Możecie skończyć z izolacją i wyobcowaniem ogromnej liczby ludzi, nieprzystającymi do dzisiejszych czasów. I o to właśnie proszę w imieniu mieszkańców Kalisza. Bo, jak wytłumaczyć im dyscyplinę partyjną w przypadku kompletnego, długotrwałego odcięcia miasta od reszty świata, miasta już bardzo zmęczonego tą wadą, które czuje się przez to jak ryba bez wody.

Grzegorz SAPIŃSKI

Prezydent Miasta Kalisza
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: milo » 13 paź 2015, o 13:27

Uśmiałem się.
Prezydent tu się marnuje , mógłby jakiś kabaret założyć :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 paź 2015, o 14:09

milo pisze:Uśmiałem się.
Prezydent tu się marnuje , mógłby jakiś kabaret założyć :lol:
A dlaczegóż to tak uważasz milo? :)

ZKalisza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 14:24

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: ZKalisza » 13 paź 2015, o 15:31

Do których parlamentarzystów te słowa do obecnych czy przyszłych? Kto to w ogóle wysłucha, obawiam, że nikt.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: S12

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 13 paź 2015, o 21:11

akurat ktoś przeczyta te wypociny jaśnie nam panującego... apelować nie potrzeba, tylko działać :roll:

ODPOWIEDZ