Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 wrz 2015, o 19:47

No i stało się - Tesco nie chce już być w Polsce.
Brytyjska sieć detaliczna nie chce już być w Polsce. Tesco planuje sprzedaż swoich operacji w Polsce, na Węgrzech i Słowacji oraz w Czechach - podaje brytyjska prasa.

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... 70875,4199" onclick="window.open(this.href);return false;

Jakoś nie będę żałował tej sieci. Ostatnimi czasy słaby był asortyment i drożyzna. Do tego kasy samoobsługowe i tylko nieliczne z kasjerkami. Słyszałem już pewien czas temu że nie zamawiają nowego towaru i szukają ludzi do inwentaryzacji. Może będzie wielka wyprzedaż?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 wrz 2015, o 20:31

To ciekawe, jeszcze jakiś czas temu rzuciła mi się w oczy informacja, że TESCO będzie likwidowało jedynie niektóre sklepy. Ale jak to często bywa, informacja okazała się nieprawidłowa. No, ale nie chce mi się wierzyć żeby za raz nie znalazła się jakaś nowa sieć, chcąca zastąpić TESCO. Swoją drogą, kto pamięta jeszcze HITa i Leader Price'a? :D

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: klocek » 28 wrz 2015, o 20:45

Ja pamiętam ;) nawet w "Hit, kupuj najtaniej" pracowałem ;)
A ostatnio widziałem jakiegoś Pana w podeszłym wieku który zaiwaniał z białą reklamówką Hit (ciekaw jestem skąd ją wyciągnął bo była nówka).

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 wrz 2015, o 21:22

<Przemek> pisze:To ciekawe, jeszcze jakiś czas temu rzuciła mi się w oczy informacja, że TESCO będzie likwidowało jedynie niektóre sklepy. Ale jak to często bywa, informacja okazała się nieprawidłowa. No, ale nie chce mi się wierzyć żeby za raz nie znalazła się jakaś nowa sieć, chcąca zastąpić TESCO. Swoją drogą, kto pamięta jeszcze HITa i Leader Price'a? :D
Pamiętam otwarcie Hita. Był to pierwszy duży market w Kaliszu. Asortyment miał o wiele większy niż Tesco. Było w nim nawet sporo różnorakich modeli plastikowych do sklejania. Zawsze lubiłem je sobie przy okazji zakupów pooglądać.
Natomiast Leader Price był nieporozumieniem, w środku kicha. Najtańsze produkty, niepijalne napoje. Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem bogate zaopatrzenie tych sklepów we Francji.
Zresztą nie mamy szczęścia do Francuzów. Kaliski E.Leclerc też ponoć cienko przednie, o czym świadczy rotacja i odpływ pracowników.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 wrz 2015, o 21:36

Rzeczywiście, HIT jak na kaliskie realia to było naprawdę coś. Z resztą, o ile dobrze pamiętam był to pierwszy tak duży supermarket w mieście. Pamiętam gdy jako dziecko robiłem tam z rodziną zakupy, uwielbiałem przechadzać się działem z zabawkami, szczególnie z klockami LEGO. Do końca życia nie zapomnę ogromnej półki z klockami. Chyba nigdy później w Kaliszu nie było tak dużego wyboru tych klocków. Zasób dostępnych modeli był wręcz powalający, wiele modeli wystawionych za specjalną szybką. Ogólnie coś wspaniałego. Dziś nawet specjalistyczne sklepy z klockami nie prezentują takiego poziomu. :) A Leader też jakoś nigdy mi się szczególnie dobrze nie kojarzył, zaiste był to taki typowy dyskont.

A otwarcie HITa również pamiętam. Było wtedy sporo atrakcji dla dzieciaków, jakieś konkursy, etc. :)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: milo » 28 wrz 2015, o 22:55

Hit to był pierwszy zachodni market w kaliszu.
Wcześniej , nie licząc oczywiście starej tęczy , powstał market na terenie gdzie potem było nomi a dzisiaj jest hala second hand. Nie pamiętam jego nazwy bo działał dość krótko ; nie była to sieć tylko lokalna firma. Fakt że był dość przaśny.
Przed hitem chyba też powstał market na WP , tam gdzie teraz jest małe Tesco a był leader price.
Natomiast w regionie pierwszy zachodni market powstał w Ostrowie.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 29 wrz 2015, o 09:15

Oby to był Auchan ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: dybek » 29 wrz 2015, o 09:28

Auchan nie dostał zgody na przejęcie wszystkich marketów Real więc ciężko wyobrazić sobie, żeby dostali zgodę na przejęcie wszystkich marketów Tesco, a tych hiper i supermarketów jest ponad 400.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 29 wrz 2015, o 09:29

przed HITem byl SuperSam tam gdzie obecnie jest salon meblowy Black Red White. Ja za to pamietam jak HIT robil dzien dziecka na parkingu, masa konkursow, takie pilkarzyki z klockow LEGO. A pamietacie ten szal zakupow przed swietami? kolejki ciagly sie do kasy doslownie przez caly market.

Swoja droga to dziwna decyzja TESCO bo w ciagu ostatnich lat ladnie inwestowali w te rejony. Stawiali kolejne markety, inwestowali w kase samoobsługowe, masa reklam w tv.

a co do Lecler to nie wydaje mi sie ze cienko idzie bo ruch tam spory jest a ze rotacja jest duza to dlatego ze slabo placa i slaba atmosfera

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 29 wrz 2015, o 09:31

Ja pamiętam tę pizzerię przy HICIE - bodajże New York City Pizza- była pyszna!
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 29 wrz 2015, o 18:48

Jeszcze dużo wody w Prośnie upłynie zanim pojawi się nowy operator w miejscu Tesco.Jeśli w ogóle się pojawi.Rynek handlu się zmiania.Tracą hipermarkety na rzecz sklepów osiedlowych.Ekspansja Biedronki,Lidlów czy Dino też swoje zrobiła.

A tak przy okazji market przy WP wzbogacono ostatnio o oświetlenie ledowe chociaż budynek wymaga przynajmniej gruntownego odświeżenia.

Supermarket w którym później mieściło się Nomi nazywał się Wega (M&S) i ile pamiętam.

Awatar użytkownika
Miś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 2 maja 2012, o 16:50
Lokalizacja: PK, DW, DL, EN4

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Miś » 2 paź 2015, o 15:02

Ponieważ jestem kierowcą w UK i często zdarza mi się być w magazynach Tesco na wyspach to mam dość ciekawą informację... otóż w ich wewnątrz firmowym magazynie dostępnym dla pracowników, który wpadł mi w ręce na magazynach w Hatfield jest artykuł o tym ze Tesco jest zmuszone wycofać się z rynków "eastern Europe" ponieważ przegrali rywalizację z tzw. dyskontami. Pisza tam ze między innymi Polacy wolą robić zakupy w sklepach przypominających magazyny a produkty żywnościowe kupują w nich bezpośrednio z palet. Była tam również informacja o tym, że oferta dyskontów jest wątpliwej jakości często gorszej od ich linii produktów "Tesco Value".
"To jest miś na skalę naszych możliwości..."

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 paź 2015, o 19:09

Widzę, że Wyspiarze pokusili się o ciekawą teorię :D Nie wydaje mi się, abym kupował jedzenie prosto z palet :)

Awatar użytkownika
Miś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 2 maja 2012, o 16:50
Lokalizacja: PK, DW, DL, EN4

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Miś » 3 paź 2015, o 07:52

Myślę że tu chodzi o odwrócenie uwagi pracowników od prawdziwych problemów z jakimi boryka się Tesco... a dokładnie od daleko posunietej niegospodarnośći.
"To jest miś na skalę naszych możliwości..."

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 3 paź 2015, o 22:19

<Przemek> pisze:Wyspiarze pokusili się o ciekawą teorię :D Nie wydaje mi się, abym kupował jedzenie prosto z palet :)
Auchan niedawno reklamowało swoje ziemniaki "prosto z TIR-a".

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 3 paź 2015, o 22:32

Na WP jest krótka nota z wypowiedzią prezesa Tesco, który dosyć lakonicznie się wypowiadał o tym, że nie planują się pozbywać w przyszłości swoich aktywów w Europie Środkowej, ale zabezpieczył się tym, że nie wyklucza pewnych ruchów w dalszej przyszłości. http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title, ... &_ticrsn=3.
Tesco nie prowadzi rozmów na temat sprzedaży istotnych aktywów zagranicznych, w tym sklepów w Polsce – poinformował portalspozywczy.pl, powołując się prezesa Grupy Tesco Johna Allana.

John Allan ocenił, że zdaniem władz spółki obecny układ geograficzny aktywów Tesco jest odpowiedni. Grupa planuje więc je utrzymać i nadal rozwijać biznes na wszystkich rynkach, na których firma jest obecna. Szef Tesco nie wyklucza jednak, że mogą pojawić się okoliczności, w których to może się zmienić.

Od pewnego czasu media informowały, że Tesco rozważa sprzedaż części swojego biznesu w Europie Centralnej oraz spółek w Tajlandii i Malezji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. W ciągu kilku ostatnich lat Tesco sprzedało aktywa m.in. w Japonii, USA i Korei Południowej. Celem było zmniejszenie długu i kosztów działalności.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 5 paź 2015, o 15:59

przeciez w polskim Tesco tez kupuje sie z palet, tak samo jak i w dyskontach. Moze w UK wszystko wlozone jest w regaly ale u nas nie.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 28 paź 2015, o 14:27

Nowy pomysł Tesco na wyjście z kryzysu. Klienci to kupią?
W supermarketach Tesco będą światowe marki odzieżowe. Władze Tesco podpisały porozumienie z Arcadia Group, brytyjskim gigantem na rynku odzieżowym.
http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title, ... rc01=6a4c8" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 2 lut 2018, o 17:46

Tesco zamyka 18 sklepów w całej Polsce i zwalnia pracowników
https://businessinsider.com.pl/firmy/za ... ek/ybbpcpc

Póki co Kalisza nie ma na liście. Widać że sieć się zwija powoli. Z niektórych miast całkowicie, a co będzie po brexicie?
Ale się zrymowało!

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 11 cze 2018, o 21:06

Tym razem padło na pierwszy hipermarket w Kaliszu.Obok byłego MM będzie kolejny pustostan.

ODPOWIEDZ