Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 10 lis 2015, o 15:33

<Przemek> pisze:Doslownie to samo wstawilem przed sekundami piecioma w watku o III etapie TB bo w sumie juz niewiem czy my mielismy watek o przedluzeniu TB do TS, czy nie. W kazdym razie to nie jest kwestia ZOK. A jeszcze w kazdym razie to tak jak napisalem przed chwila we wspomnianym watku, jesli ktos ma papierowe wydanie ZK toniech z laskawosci swej wstawi reszte artykulu, bo tresc na stronie internetowej jest dosc lakoniczna.

Ciesze sie, ze w ogole ktos zabral glos w tej sprawie, nie ciesza mniete slowa, niezbyt optymistyczne. Ale mysle, ze w tejkwestiipowinni wypowiedziec sie prezydenci, wszak to zdecydowanie jedna z kluczowych i najwazniejszych inwestycji dla calego miasta. Dobrze byloby wiedziec czy miasto ma w ogole jakis plan zagospodarowania pieniedzy na ten cel, kiedy moglyby powstac wymagane opracowania, studua, etc. Mysle, ze nie jestem jedynym kto z wielka checia uslyszalby jakiekolwiek zapewnienia w tym temacie.
Przepraszam, skupilem sie tylko na Trasie Bursztynowej i jej przedluzeniu. Oczywiscie informacja dotyczy tak samo TB jak i potencjalnej ZOK. :)

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 18 lis 2015, o 20:10

Z uchwały budżetowej:
W 2016r. planuje się opracowanie dokumentacji projektowej na budowę odcinka drogi od węzła w rejonie Alei Wojska do ul. Poznańskiej oraz na rozbudowę odcinka ul. Poznańskiej od Ronda Solidarności do granicy miasta. Na powyższy cel w projekcie budżetu zabezpieczono 450.000 zł.
Mam nadzieję że za pojęciem "rozbudowa" kryje się budowa drugiej jezdni.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 18 lis 2015, o 22:15

Również mam taką nadzieje :)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 lis 2015, o 22:29

Strasznie dużo się posypało teraz tych planów opracowania dokumentacji projektowych, i bardzo dobrze. Projektować i budować! Tego nam potrzeba. A dwupasmowa Poznańska? Jestem za. :)

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 18 lis 2015, o 22:46

nie wiem, co się tak cieszycie, jak przedwyborczo była mowa o DK/S 25, to wszyscy studzili emocje, że to tylko projekt... tu jest TAK SAMO. :roll:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 lis 2015, o 22:51

ANewDay pisze:nie wiem, co się tak cieszycie, jak przedwyborczo była mowa o DK/S 25, to wszyscy studzili emocje, że to tylko projekt... tu jest TAK SAMO. :roll:
Nie mogę wypowiadać się za innych, ale ja ze spokojem, acz lekkim zadowoleniem przyjmuję wiadomości o tym, że w ogóle zaczyna się myśleć o pewnych inwestycjach w mieście. Po prostu. Zdaję sobie sprawę, że od projektów do realizacji jest bardzo daleka droga oczywiście, także ogólnie ze spokojem. Natomiast brakuje mi planów dot. drugiej jezdni na TS oraz przebicia TS przez Majków, bo w kwestii połączenia TB z TS coś tam też zaczęto mówić niedawno.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 lis 2015, o 09:25

Także mam nadzieję, że Poznańska ma być poszerzona- to jest konieczność.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 19 lis 2015, o 11:55

<Przemek> pisze:
ANewDay pisze:nie wiem, co się tak cieszycie, jak przedwyborczo była mowa o DK/S 25, to wszyscy studzili emocje, że to tylko projekt... tu jest TAK SAMO. :roll:
Nie mogę wypowiadać się za innych, ale ja ze spokojem, acz lekkim zadowoleniem przyjmuję wiadomości o tym, że w ogóle zaczyna się myśleć o pewnych inwestycjach w mieście. Po prostu. Zdaję sobie sprawę, że od projektów do realizacji jest bardzo daleka droga oczywiście, także ogólnie ze spokojem. Natomiast brakuje mi planów dot. drugiej jezdni na TS oraz przebicia TS przez Majków, bo w kwestii połączenia TB z TS coś tam też zaczęto mówić niedawno.
myślałem, że kwestia przebicia TS przez Majków jest równoznaczna z połączeniem TB z TS.... :roll:

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 19 lis 2015, o 17:37

Między drzewami a ścieżką rowerową zmieści się jedna jezdnia czteropasmowa, jak na Wrocławskiej.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 lis 2015, o 23:28

ANewDay pisze:
<Przemek> pisze:
ANewDay pisze:nie wiem, co się tak cieszycie, jak przedwyborczo była mowa o DK/S 25, to wszyscy studzili emocje, że to tylko projekt... tu jest TAK SAMO. :roll:
Nie mogę wypowiadać się za innych, ale ja ze spokojem, acz lekkim zadowoleniem przyjmuję wiadomości o tym, że w ogóle zaczyna się myśleć o pewnych inwestycjach w mieście. Po prostu. Zdaję sobie sprawę, że od projektów do realizacji jest bardzo daleka droga oczywiście, także ogólnie ze spokojem. Natomiast brakuje mi planów dot. drugiej jezdni na TS oraz przebicia TS przez Majków, bo w kwestii połączenia TB z TS coś tam też zaczęto mówić niedawno.
Ogólnie napisałem o połączeniu TB z TS, a tak naprawdę ostatnia informacja medialna dotyczyła połączenia, owszem, ale Bursztynówki z ul. Godebskiego. A więc nie odniesiono się do kwestii ewentualnego przebicia przez Majków, co niestety nie jest dobrą wiadomością.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 20 lis 2015, o 19:02

<Przemek> pisze:
Ogólnie napisałem o połączeniu TB z TS, a tak naprawdę ostatnia informacja medialna dotyczyła połączenia, owszem, ale Bursztynówki z ul. Godebskiego. A więc nie odniesiono się do kwestii ewentualnego przebicia przez Majków, co niestety nie jest dobrą wiadomością.
Jeżeli nie będzie przebicia przez Majków w najbliższym roku to przed kolejnymi wyborami żadna władza nie będzie realizować kontrowersyjnych decyzji. Mam na myśli nieuniknione protesty okolicznych mieszkańców.
I zostaniemy na lodzie jak z parkingiem pod Nowym Rynkiem.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 2 gru 2015, o 16:53

....– Skoro mówimy o tematach drogowych, co z obwodnicą, czyli odcinkiem od Castoramy do ul. Poznańskiej?
– Jest na etapie projektowania. Proszę sobie wyobrazić, że sporym problemem jest m.in. ewentualne przesłonięcie estakadą widoku kościoła na Dobrzecu.
– Mówi Pan poważnie?
– Tak, dlatego ważna jest zgoda konserwatora zabytków. Ale biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe relacje z panią konserwator, mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia.
– A kiedy zacznie się coś dziać na placu budowy?
– Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, będziemy aplikować o środki w najbliższych dwóch latach (2016-2017). Jeśli pozyskamy pieniądze z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ), to jest szansa na realizację. Muszę dodać, że nasz udział, pomimo ewentualnego dofinansowania, i tak będzie ogromny. Całość jest szacowana na ok. 120 milionów złotych, co oznacza, przy 85-procentowym dofinansowaniu z zewnątrz, dwudziestomilionowy wydatek z budżetu miasta. Jeżeli zatem będzie dofinansowanie, inwestycja powstanie.
W tym miejscu warto wyjaśnić, dlaczego zabiegałem o drogi kategorii S. Kategoria S daje nam możliwość naturalnej obwodnicy miasta, jej przebiegu poza granicami Kalisza. Jeśli ona biegnie w granicach miasta i tak jest na utrzymaniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Natomiast droga kategorii GP jest na utrzymaniu starosty, czyli w przypadku miasta na prawach powiatu, jakim jest Kalisz, na utrzymaniu prezydenta miasta (a więc mieszkańców, bo przecież prezydent nie ma innych pieniędzy na wydatki bieżące). Drogi S są dla nas korzystne, gdyż nie obciążają miejskiego budżetu.

Więcej w Życiu Kalisza
http://www.zyciekalisza.pl/?str=229&id=191859" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 2 gru 2015, o 18:57

Przypadkiem się natknąłem na projekt "PŁOCK 2037 – Marka Europejska!"
Jednak zbytnio się w niego nie zagłębiałem no bo to gigantyczne marzenia.

Zawsze powtarzałem Płock i Kalisz ciśnie na jednym wózku jedna linia kolejowa, 2 drogi krajowe jedyne tak wielkie miasta bez perspektyw na kolej czy drogi ekspresowe...

Jednak jak wiemy to się zmieniło Płock w końcu się obudził i Trasa (Warszawa)-Toruń-Bydgoszcz-Piła-Szczecin.
Wróciła na właściwy tor i będzie biegła właśnie przez Płock mówię tu oczywiście o projekcie S10.

A więc czym jest ten projekt szczegóły znajdziecie chyba tutaj :lol:
http://plock2037.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Projekt oczywiście skupia się na Płocku...
Przy tych planach moje plany obwodnic Kalisza to pikuś
Obrazek

Projekt ten zakłada generalnie 2 ważne drogi.
Pierwszą z nich jest tzw. S10 tutaj w nieco innym wariancie czyli połączenia Warszawy z Toruniem,Bydgoszczą itd.
I to jak wiemy Płockowi się udało od niedawna taka decyzja zapadła że ta droga jednak przebiegać będzie przez Płock.

Tymczasem 2 część i właściwie najważniejsza dotyczy właśnie drogi przez Kalisz.

Jak to ładnie nazwali miałby być to jeden z dodatkowy korytarzy Europejskich.
Obrazek

Od zachodu byłby 2 drogi...
Pierwszy o którym często wspominałem to zamiast myśleć o całej 12 na zachód lepiej pomyśleć o 36 i wydłużeniu jej do węzła A4/A18
No i stworzyć drogę z Wrocławia do Ostrowa.

Drogi docelowo łączyłyby się w Ostrowie Wlkp. następnie szły ciągiem do Kalisza tworząc zach. obw Kalisza. następnie szły by śladami DW470 na Turek/Koło następnie jakoś DK92-60 i tak by dotarła od zachodu do Płocka
Tymczasem na wschód miałaby iść do Łomży tam by łączyła się z S61

Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 gru 2015, o 22:17

Ciekawa wiadomosc Cristof, szczegolnie w kwestii problemow zwiazanych z wytyczeniem przebiegu estakady nad Dobrzecem. GS oczywiscie w tym wypadku mowi bardzo slusznie i w zasadzie to, na co od paru lat zwracali uwage forumowicze, mianowicie, ze miasto musi zrobic absolutnie wszystko, aby budowa drogi zostala sfinansowana z pieniedzy rzadowych a nie miejskich. Oby sie udalo znalezc to dofinansowanie, choc mam odczucia, ze latwo nie bedzie. Mam nadzieje rowniez, ze dlugo nie bedziemy musieli czekac na konkretny projekt. I moje pytanie, za te 120 mln, jakkolwiek to ogromna suma na nasze warunki, udaloby sie wybudowac calosc trasy az pod Kokanin? Bo jak sobie pomysle o kolejnej superdlugiej estakadzie nad Prosna to raczej 120 mln wydaje sie byc bardzo optymistyczna wersja.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: milo » 2 gru 2015, o 23:08

<Przemek> pisze:. I moje pytanie, za te 120 mln, jakkolwiek to ogromna suma na nasze warunki, udaloby sie wybudowac calosc trasy az pod Kokanin? Bo jak sobie pomysle o kolejnej superdlugiej estakadzie nad Prosna to raczej 120 mln wydaje sie byc bardzo optymistyczna wersja.
Tylko odcinek do poznańskiej , taki duży koszt z uwagi na estakade na dobrzecu i węzeł na poznańskiej.
Ten koszt około 100-120 mln przewijal się już w poprzedniej kadencji , były wstępne plany robione przez firmę projektową bodajże z Gliwic - do poszukania na forum.

Niestety muszę skrytykowac GS za bezmyslnosc i powielanie pomysłów bez kreowania czegoś nowego i własnego.

Te 85 % dofinansowania to już jego poprzednik "wymyslil".
Przerobienie tego odcinka na S i korzyści z tym związane to pomysł forumowy , prochu tu nie wymyślił.

Natomiast pójście przy obwodnicy zach. Kalisza za starym projektem , przy jednoczesnej słusznej skądinąd promocji s12 w jakikolwiek sposób nie odpowiada na problem jak ta s12 ma ewentualnie wychodzić z kalisza , tak by być użyteczna dla mieszkańców. ( patrz posty np. jp i kaliszanina2 ).
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 10 gru 2015, o 21:17

Resort infrastruktury i budownictwa wciąż analizuje ewentualne zmiany w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023; potrzebujemy na to jeszcze kilkunastu dni - miesiąca - powiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
.....- W tym projekcie są zadania inwestycyjne wycenione na 198 mld zł, zaś limit finansowy dla programu to 107 mld zł. Proste zasady arytmetyki podpowiadają, że nie można przejść do porządku dziennego nad tym programem, bo brakuje po prostu pieniędzy - zaznaczył
Adamczyk określił program jako "kiełbasę wyborczą". - Z takim produktem najtrudniej się rozprawić. Nie chcemy wyrzucać inwestycji niezbędnych, potrzebnych. Analizujemy program pod różnym kątem, chociażby możliwości obniżenia kosztów w realizacji konkretnych inwestycji - powiedział.

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... gn=firefox..." onclick="window.open(this.href);return false;.

Cienko widzę te nasze przebudowy dróg.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 29 sty 2016, o 09:56

Jakie są najważniejsze plany drogowe miasta na najbliższe lata?
- Na pewno kluczową rzeczą jest droga S12 - połączenie Kalisza ze światem. Będziemy robić wszystko, aby doprowadzić do tej inwestycji. Mamy już silne wsparcie parlamentarzystów. Podjęto też działania związane z trasą, która połączy skrzyżowanie przy Castoramie z ulicą Poznańską. Jesteśmy na etapie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń. Mam nadzieję, że ta inwestycja jak najszybciej będzie mogła się rozpocząć.

Artur Kijewski
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 10 lut 2016, o 13:54

Wkładam moje sklejki odnośnie obecnej obw. zach. w 1 post
[Rondo Westerplatte - Hanki Sawickiej]
Obrazek
[Hanki Sawickiej - Dobrzecka]
Obrazek
[Dobrzecka - Korczak]
Obrazek
[Korczak - Poznańska]
Obrazek
[Poznańska - Prosna]
Obrazek
[Prosna - Złota]
Obrazek
[Majkowska - Kanał Bernardyński]
Obrazek
[Kanał Bernardyński - Wyspiańskiego]
Obrazek
[Okolice Godebskiego]
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 10 lut 2016, o 16:00

tylko budować!

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 10 lut 2016, o 16:03

Cassperes, że Ci się chciało!
Wygląda bardzo fajnie (może poza tym czymś w rejonie Godebskiego ;) ), ale chyba wszyscy wiemy, że to się nie doczeka realizacji. Przynajmniej nie za naszych czasów.
Od Poznańskiej do Warszówki będzie drugi etap DK 25 więc poszerzenie istniejących już ulic nie wchodzi w grę :(
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ