Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 16 mar 2016, o 07:23

Liczę na to, że teraz władze wyjdą do mieszkańców tych poszczególnych miejscowości z propozycjà włączenia do Kalisza :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 23 mar 2016, o 15:54

Może warto zmienić nazwę wątku na "Poszerzenie granic Kalisza - Żelazków" :lol: :D
http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/p ... i-zelazkow" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.faktykaliskie.pl/kalisz-wchl ... ylaczeniem" onclick="window.open(this.href);return false;

A tak poważnie:
Zobaczcie jak różne zdania wynieśli Panowie...
No i Prezydent będzie odsyłał inwestorów na tamte tereny? :shock: Na razie, mógłby się jeszcze skupić na ściągnięciu jakiegoś do Kalisza, a nie rozrzuca się na jeszcze nie kaliską gminę...
g13k

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 23 mar 2016, o 21:34

Piękny tekst z Faktów :
"[...] Ogólna powierzchnia gminy Żelazków wynosi 11.361 hektarów i obejmuje obszar 114 km2.[...]"

A ja mam 1,5 m w kapeluszu, a jak się postaram to nawet 150 cm.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 23 mar 2016, o 23:31

Świetnie, że Prezydent podjął temat-przynajmniej będzie jasne, że o poszerzenie granic miasta będzie naprawde ciężko.
Już nawet ten Żelazków mógłby być, też by zyskali wiadomo, a tak są wiochą zabitą dechami...
Ostrów jakoś poprzyłączał wianuszek dookoła siebie...
A ten ich wójt to nie wiem czy chory bo po co chce przeprowadzać konsultacje skoro o żadnej zmianie granic gmin nie ma mowy??? :shock: To po grzyba jakieś konsultacje :P
Jakoś w 2000r miasto mogło się powiększyć wtedy były podobno były też inne gminy do włączenia-czyżby dziś to już nie możliwe???

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 mar 2016, o 08:48

Dokładnie Gawronik. Pan prezydent chyba zapomina, że jest prezydentem Kalisza i ma tutaj ściągać firmy, a nie gdzieś pod Kalisz. Nawet jak te teren wejdzie do Kalisza, oby nie. To nie każdy chce wydawać kupe kasy na dojazdy do pracy. Mamy strefy inwestycyjne w Kaliszu, niech ta się lokuja firmy. ALe nie takie co płacą 1400 zł na rękę.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: faust » 24 mar 2016, o 09:16

Tak, myślę, że powinien te firmy ściągać za pomocą Straży Miejskiej, wyposażyć w jakieś śmigłowce, może F16, wozy opancerzone i niech ściągają. Czy na tym forum ktoś wie w jakim państwie żyjemy?

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: milo » 24 mar 2016, o 09:17

Poprzedni wątek dot. Kościelnej Wsi podzielony.

Włączenie Kościelnej Wsi - pozostaje jak w linku.
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... &start=120" onclick="window.open(this.href);return false;

Tutaj tylko rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz wg pomysłu Sapińskiego i generalnie wszelkie większe projekty rozszerzenia granic miasta.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 mar 2016, o 09:44

Faust chcesz być śmieszny, ale jak zwykle Ci nie wychodzi. :lol: Każdy wie o co mi chodziło, tylko biedny Faust rozumie to po swojemu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: faust » 24 mar 2016, o 10:26

A Ty tradycyjnie wycieczki osobiste dyletancie (więc zrobię tak samo, bo inaczej nie zrozumiesz) :) Nie masz zielonego pojęcia o mechanizmach gospodarczych Polski, dlatego te wasze koncerty życzeń są takie infantylne i zabawne:)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 mar 2016, o 11:47

Napisałem o ściąganiu inwestorów, a Ty wyskakujesz, że śmigłowcami i F16. :lol: Nikt nie pisał, że miasto ma budować firmy i zakłady, czy też siłą kogoś zmuszać do inwestycji w Kaliszu. Ale ma stworzyć odpowiedni klimat dla biznesu poprzez lokalne podatki, odpowiednią kadrę, czy tereny pod inwestycje.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: faust » 24 mar 2016, o 11:56

Gadasz jak politycy w TV, "Trzeba zrobić tak, żeby wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi, pracy żeby dużo było i w ogóle". Za dużo P. Szumlewicza chyba czytasz.

Napisz konkretnie, co miasto w Twojej ocenie powinno zrobić, żeby "ściągnąć" inwestorów.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 mar 2016, o 12:29

Tego pana nie czytam w ogólę. Wystarczyło mi, że wysłuchalem kilku wywiadów z nim, aby mieć o nim wyrobione zdanie. Czyli wedłu ciebie jestemm lewakiem? :lol:
Przecież napisałem powyżej "Ma stworzyć odpowiedni klimat dla biznesu poprzez lokalne podatki, odpowiednią kadrę pracowniczą, czy tereny pod inwestycje. Lobbowanie za inwestycjami centralnymi dla Kalisza i regiony, zwłaszcza jeśli chodzi o komunikację.
Ja zwyczajnie podpatrywałbym lepszych, co oni robią, że ściagają inwestorów, a do Kalisza mało kto chce wejść z kasą. Uczyć się od lepszych to nie wstyd. Po co wymyślać od nowa koło. Podglądajmy lepszych uczmy się od nich, a jeśli się da porawy to co u nich nie działa najlepiej.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: faust » 24 mar 2016, o 12:57

Podatki lokalne, dobrze, ale wiesz, że i tak wszyscy wolą iść do stref ekonomicznych, a o ich lokalizacji miasto już nie decyduje, to jest problem centralny, a nie lokalny. Poza tym nie wiem dlaczego wszyscy piszą o dużych, a ja nie chcę, żeby w Kaliszu powstawały molochy obecnego typu, czyli montownie i magazyny, bo tak naprawdę mało gdzie tworzone są w Polsce nowe technologie. Ja wolę małe podmioty gospodarcze, a one nie są pozwalniane z podatków, żadnych, od pierwszego dnia prowadzenia działalności masz pełne obciążenie, na pocieszenie niższy ZUS na dwa lata i to jedyny powód, dla którego wiele osób prowadzi jeszcze działalność, niestety okresowo.

Lobbowanie za inwestycjami centralnymi, właśnie o tym pisałem, zrobili z nas także mentalną prowincję, jedyną inwestycją centralną o jaką powinien Kalisz walczyć to drogi i linie kolejowe, oczywiście w normalnym państwie.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: milo » 24 mar 2016, o 13:59

Potraficie zejść na uboczne tematy ;-)

Ja nie wiem czy ta propozycja jest do końca przemyślana , bo po włączeniu całej gminy Żelazków na utrzymaniu Kalisza znajdzie się dodatkowo : z 10 km drogi DK25 ( obecnie krajowa ) , z 6 km drogi DW470 ( obecnie wojewódzka ) i 20 km dróg obecnie powiatowych.
Wpływ podatkowy Żelazkowa raczej tego nie skompensuje...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 24 mar 2016, o 14:16

Można się zintegrować z powiatem rezygnując ze statusu powiatu grodzkiego, zamiast którego powstałaby jednostka samorządowa Miasto i Gmina Kalisz złożona z obecnego Kalisza i sąsiadującego z nim obszaru, w następnych kilkunastu latach stopniowo i w planowy sposób wchłanianego przez miasto. Taka gmina nie musiałaby utrzymywać dróg powiatowych. Rzecz dałaby się przeprowadzić, jeśli ogólny bilans byłby korzystny dla wszystkich, przede wszystkim dla Kalisza i sąsiadujących z nim gmin.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 mar 2016, o 18:37

Oby do tego nie doszło to jakiś śmiech na sali.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 25 mar 2016, o 20:25

jedynym plusem dla zwyklego zjadacza chleba z wioski to ze powinna wzrosnac wartosc gruntow. Cala reszta pojdzie w gore: smieci, woda, kanalizacja, zwieksza sie zaludnienie, ruch samochodowy. I po co mu to? smieci w kaliszu 14 zl a za miedza 8 czy mniej...

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 mar 2016, o 20:33

Mam nadzieję, że uda się włączyć całą gminę w granice Kalisza.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 26 mar 2016, o 13:46

Kaliszożelazków byłby przynajmniej pod jednym względem "naj" w Polsce. Byłoby to najbardziej pokraczne polskie "miasto".

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Rozszerzenie granic Kalisza - Wielki Kalisz

Nieprzeczytany post autor: faust » 26 mar 2016, o 14:14

Dlatego pod tym względem Gmina Podgrodzie (później Dobrzec) była idealna. W zasadzie Kalisz dał się orżnąć jak nie wiem, większość miast ma gminy miejskie i wiejskie.

ODPOWIEDZ