Modernizacja ulicy Wrocławskiej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 17 maja 2007, o 22:25

Obrazek

Obrazek
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 19 maja 2007, o 21:39

Szkoda że na nowo położonym asfalcie po opadach deszczu wzdłuż krawężników podstacją sporawe kałuże. No ale każda inwestycja nie jest idealna. Niestety ;)


I tak na moje oko wydaje mi się że wzdłuż krawężnika na chodniku powstaje wąziutka ścieżka rowerowa. No chyba że to tylko ozdoba z czerwonej kostki :)

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 30 maja 2007, o 17:21

Adi pisze:Szkoda że na nowo położonym asfalcie po opadach deszczu wzdłuż krawężników podstacją sporawe kałuże. No ale każda inwestycja nie jest idealna. Niestety ;)
No i sie mylisz bo wloty do studzienek są obecnie zamknięte i dlatego woda została na asfalcie. Pewnie jeszcze wszystkiego nie zdążyli podłączyć.
P.S poczekajmy do końca tej inwestycji i dopiero wtedy ją ocenimy :wink:
Zdjęcie na szybko
Obrazek

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 10 cze 2007, o 01:27

Tam najzwyczajniej brakuje jeszcze jednej (dwóch?) warstw asfaltu.

adam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2007, o 14:14
Lokalizacja: GF

droga

Nieprzeczytany post autor: adam » 14 cze 2007, o 14:34

KTO WIE JAK WSTAWIC ZDJENCIWE!! :roll: :lol: [/img][/list]

[ Dodano: Czw, 14.06.2007, 14:42 ]
mam ich ze 100 i kicha

[ Dodano: Czw, 14.06.2007, 15:05 ]
prosze mam ze 100 zdjęc
budownictwo górą !!!

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 14 cze 2007, o 16:21

*All Rights Reserved*

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 14 cze 2007, o 19:07

Obrazek

Obrazek

Lipiec tuż tuz , a na ul. Wroclawskiej jeszcze dużo im zostalo do zrobienia , ale trzeba mniec nadziej ze zdążą :roll: :roll: :?:
Andrzej

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 3 lip 2007, o 13:53

Korki na Wrocławskiej
03-07 11:12 Kalisz | Życie społeczne


Korki na remontowanej i częściowo zamkniętej ulicy Wrocławskiej w Kaliszu. Modernizowaną trasą mogą jeżdzić tylko samochody dojeżdżające do firm znajdujących się na remontowanym odcinku, tymczasem jeżdzi tam znacznie więcej pojazdów.

Firma modernizująca ul. Wrocławską narzeka na utrudnienia. Zamiast wykonywać remonty, musi kierować ruchem.

Prezydent Kalisza, Janusz Pęcherz zapowiada interwencję.

- Tak dalej być nie może. Po raz kolejny powiadomimy policję o tym procederze, bo trzeba go ukrócić. Sam jechałem ul. Wrocławską kilka dni temu i widziałem, co tam sie dzieje. Tam jadą i kierowcy z Ostrowa i Kalisza, jakby nie mogli pojechać objazdem - podkreśla.

Kierowcy powinni omijać remontowany odcinek ul. Wrocławskiej. Lepiej jechać ulicą Podmiejską do ronda, tam skręcić w lewo w Aleję Wojska Polskiego.

Jazda modernizowanym odcinkiem Wrocławskiej grozi mandatem.

KOMENTARZ KLUBU RADNYCH PLATFORMY OBYWATELSKIEJ

Panie Prezydencie. Jeżeli zakaz wjazdu na ulicę Wrocławską nie dotyczy klientów firm i sklepów zlokalizowanych wzdłuż jej remontowanego ciągu - to kuriozum. Jak chce Pan sprawdzić czy ktoś jest klientem stacji paliwowej, salonu samochodowego czy hurtowni AGD? Czy petent Urzędu Skarbowego jako klient administracji państwowej także może podjechać pod urząd?

Obroty większości przedsiębiorców i firm tam zlokalizowanych znacznie spadły na wskutek tej fatalnej inwestycji drogowej. Czy zamknie Pan im całkiem tą ulicę? Kto ponosi odpowiedzialność za tą porażkę inwestycyjną, zmorę wszystkich przyjezdnych i Kaliszan oraz ciężar dla lokalnego biznesu?

Zgoda, tak więcej być nie może. Ale to nie mieszkańcy zawinili. Razem z Prezydentem Sztanderą ponosicie Państwo polityczną odpowiedzialność za te utrudnienia i zamieszanie. Oczekujemy zatem dokładnego rozliczenia tej inwestycji i wskazania dokładnych przyczyn tego zamieszania. Proszę nie nasyłać policjantów na niczego winnych Kaliszan, tylko kontrolować podległe Panu jednostki oraz wywiązywanie się Wykonawcy z realizacji zamówień publicznych.

sharkikalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 24 sie 2006, o 17:27
Lokalizacja: Kalisz - Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: sharkikalisz » 10 lip 2007, o 21:20

Moim zdaniem najlepiej byłoby zablokować przejazd w dogodnym miejscu, np. tam, gdzie ul. Wrocławską przecinają tory kolejowe. I do końca remontu stworzyć tam dwie ślepe drogi. Wtedy nikt nie mógłby przejechać przez ul. Wrocławską, a dojazd do firm, choć utrudniony, byłby możliwy.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 10 lip 2007, o 21:38

Moim zdaniem powinni wlepic mandaty jednemu czy drugiemu to by sie nauczyli przestrzegac przepisów.Stoi jak wół znak zakazu z odpowiednią tabliczką kogo nie dotyczy.Ale oczywiście polacy mają w dupie przepisy i wolą udawac głupa.Zresztą jak sie ma takich radnych jak PO to sie nie ma co dziwić.To ich tłumaczenie jest poprostu śmieszne.Takich petentów o których oni wspominają jest 10,maksymalnie 20 procent tam przejeżdzajacych.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 lip 2007, o 21:45

Uważam tak samo , podzielic ul. Wroclawsdka na pól i zrobic slepe uliczki, bo kierowcy przeszkadzaja w remoncie tej ulicy. Policja powinna karac kierowców ktorzy nie przestrzegaja znakow :?: 8) :wink:
Andrzej

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 10 lip 2007, o 22:11

Podobno odcinek od Wojska Polskiego do Skalmierzyc ma być ZWĘŻANY do dwóch pasm i pozbawiony kanalizacji deszczowej. To po co komu taki remont odcinka Podmiejska - W.P.? Jeśli to prawda, to ciekawe co to za idiota wpadł na taki wiekopomny pomysł. Pewnie Kiepski znowu ma pomysła.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 10 lip 2007, o 22:38

Kanalizacje deszczową zrobią dopiero wtedy kiedy będą modernizować Wrocławską do Skalmierzyc. Wydaje mi sie ze ulice wtedy zrobią dwu pasmową ponieważ obwodnica będzie odciążać Szczypiorno w 90%, nawet mieszkańcy Nowych Skalmierzyc będą jeżdzić Obwodnica ponieważ będą wjazdy i zjazdy w ich mieścinie :wink:

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 lip 2007, o 23:38

Firma modernizująca ulicę Wrocławską narzeka, że zamiast prowadzić roboty budowlane kieruje ruchem tysięcy samochodów
Wprawdzie na remontowanym odcinku ulicy obowiązuje "zakaz ruchu", jednak zwolnieni z niego są kierowcy dojeżdżający do sklepów, hurtowni czy urzędu skarbowego, a więc - jak się okazuje - wszyscy.
- Tak dalej być nie może. Po raz kolejny powiadomimy policję o tym procederze, bo trzeba go ukrócić. Sam jechałem ul. Wrocławską i widziałem, co tam się dzieje - powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" prezydent Janusz Pęcherz.
Dziś w pobliżu skrzyżowania Wrocławskiej i Podmiejskiej stał radiowóz policyjny, a funkcjonariusze zatrzymywali wyjeżdżające z ul. Wrocławskiej samochody. Widać było, że szczególną uwagę zwracali na auta spoza Kalisza, których właściciele byli legitymowani.

Źródło: "Głos Wielkopolski"
Andrzej

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 10 lip 2007, o 23:54

tomash pisze:Kanalizacje deszczową zrobią dopiero wtedy kiedy będą modernizować Wrocławską do Skalmierzyc. Wydaje mi sie ze ulice wtedy zrobią dwu pasmową ponieważ obwodnica będzie odciążać Szczypiorno w 90%, nawet mieszkańcy Nowych Skalmierzyc będą jeżdzić Obwodnica ponieważ będą wjazdy i zjazdy w ich mieścinie :wink:
W NS nie bedzie zjazdów wiec ruch bedzie po staremu czyli Wrocławską no chyba ze ktos bedzie się cofał do wiaduktu to wtedy obwodnicą.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 11 lip 2007, o 00:46

Pawel pisze:
tomash pisze:Kanalizacje deszczową zrobią dopiero wtedy kiedy będą modernizować Wrocławską do Skalmierzyc. Wydaje mi sie ze ulice wtedy zrobią dwu pasmową ponieważ obwodnica będzie odciążać Szczypiorno w 90%, nawet mieszkańcy Nowych Skalmierzyc będą jeżdzić Obwodnica ponieważ będą wjazdy i zjazdy w ich mieścinie :wink:
W NS nie bedzie zjazdów wiec ruch bedzie po staremu czyli Wrocławską no chyba ze ktos bedzie się cofał do wiaduktu to wtedy obwodnicą.
Rzeczywiście jeszcze raz zobaczyłem projekt i zjazd będzie możliwy w Kaliszu i w Skalmierzycach

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 11 lip 2007, o 13:23

Pawel pisze:Zresztą jak sie ma takich radnych jak PO to sie nie ma co dziwić.
wskaz mi lepszych! czy ktorys z klubow stworzyl strone inernetowa? ktory wystepuje z sensowniejszymi interpelacjami ktore na dodatek mozna sprawdzic na ich stronce? jestem bardzo ciekawy :roll:

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 12 lip 2007, o 11:32

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ulica Wrocławska zaczyna sie prezentować bardzo dobrze w porównaniu co bylo jeszcze pare miesięcy temu, zaczynają tez wymieniać oświetlenie na tej ulicy , uważam ze będzie super :) :wink:
Andrzej

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 12 lip 2007, o 22:57

target pisze:
Pawel pisze:Zresztą jak sie ma takich radnych jak PO to sie nie ma co dziwić.
wskaz mi lepszych! czy ktorys z klubow stworzyl strone inernetowa? ktory wystepuje z sensowniejszymi interpelacjami ktore na dodatek mozna sprawdzic na ich stronce? jestem bardzo ciekawy :roll:
Chodziło mi nie tyle o calokształt ile o głupie tłumaczenie jak Prezydent ma rozróżnić kierowców przejażdżających wrocławską.Takim tokiem rozumowania sami zachecają do łamania przepisów.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 16 lip 2007, o 22:25

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na skrzyzowaniu ul. Wrocławskiej i al. Wojska Polskiego w końcu będzie sygnalizacja światłami, ul Wroclawska prezentuje sie ok i prace idą w dużym tempie 8) :roll:
Andrzej

ODPOWIEDZ