Plotki o IKEA

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
barb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:56

Plotki o IKEA

Nieprzeczytany post autor: barb » 7 maja 2007, o 11:00

Witam wszystkich! Od jakiegoś czasu słyszę z różnych żródeł plotki o budowie IKEA w Kaliszu. Szczerze mówiąc,nie chce mi się w to wierzyć, bo sklep jest za blisko jest w Poznaniu i Wrocławiu. Czy ktoś może wypowiedzieć się w tej kwestii? Jestem bardzo ciekawa.

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 7 maja 2007, o 13:16

Jest to bardzo mało prawdopodobne - IKEA lokuje się tylko w dużych miastach(w Polsce jest ich 8- Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa Janki, Warszawa Targówek i Wrocław).
Zresztą rzeczywiście Kalisz jest blisko położony do trzech większych miast i dlatego nie ma potrzeby zakładania tu swojego sklepu.
Zamiast IKEA w planowanej Galerii Kalisz II ma powstać Jysk, czyli takie mniejsze IKEA.
Witamy nowego użytkownika!:)
*All Rights Reserved*

Imaster
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2006, o 20:55

Nieprzeczytany post autor: Imaster » 12 maja 2007, o 16:02

niestety, mimo że sam założyciel IKEA był w naszym mieście kilka razy nie doczekamy się tego sklepu. Może kiedyś będą przewidziane w mniejszych ośrodkach jakieś projekty typu `Ikea mini` :P

KLON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 18:30

Nieprzeczytany post autor: KLON » 12 maja 2007, o 18:18

roznie to bywa ikea zrezygnowala z łodzi i otwiera swoj market w płocku (90 km od łodzi) wielkosc płocka podobna do kalisza wiec moze my sie kiedys doczekamy:)

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 12 maja 2007, o 19:18

Jak to zrezygnowała z Łodzi?
Wiesz coś więcej na ten temat?
*All Rights Reserved*

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 12 maja 2007, o 19:53

IKEA Płock/Łódż: http://wiadomoscihandlowe.pl/content/view/15332/349/

Nie wiem, czy IKEA w Kaliszu to taka zupełna plotka, choć jeśli spojrzymy tutaj, na stronę 10 i 11, to widać, że do 2015 chyba jeszcze nie powstanie: http://www.gab.com.pl/bmfg2006/presenta ... hommen.pdf
Ale warto pamiętać, że przed otwarciem MediaMarkt czy Makro Cach&Carry wszystko zaczynało się właśnie od plotek.

Ważne, że Kalisz, jako jedno z 20-kilku (nie chciało mi się liczyć tych kółek), jest miastem wyznaczonym przez inwestorów do lokalizacji handlu regionalnego (co pewnie zmartwi sąsiadów w Koninie i Ostrowie).

I tu jeszcze takie coś, ogólne: http://www.meble.pl/pl/25,339/339/art425.html#425

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 12 maja 2007, o 20:06

Pożyjemy, zobaczymy!:) IKEA w Kaliszu cieszyłoby się dużą popularnością, skupiając bliskie miasta:)
*All Rights Reserved*

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 12 maja 2007, o 21:18

KLON pisze:roznie to bywa ikea zrezygnowala z łodzi i otwiera swoj market w płocku (90 km od łodzi) wielkosc płocka podobna do kalisza wiec moze my sie kiedys doczekamy:)
Przecież to był żart prima aprylisowy :lol:


Wystarczy sprawdzic na oficjalnej stronie.
O IKEA w Kaliszu zapomnijcie.

KLON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 18:30

Nieprzeczytany post autor: KLON » 13 maja 2007, o 11:39

http://wiadomoscihandlowe.pl/content/view/15332/349/

znalazlem taka wiadomosc wiec pisze nie wiem czy to moze byc zartem ale......

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 13 maja 2007, o 12:26

przecież ten link podał już ww! maskara...

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 13 maja 2007, o 18:09

stwierdzam, że to nie żart primaaprilisowy bo widnieje data podania tej wiadomości 10.04.2007r (chodzi o budowe Ikei w Płocku), a ze spekulacjami czy powstanie w Kaliszu, musimy poczekać do 2015 roku;) nie wiem czy ta strona z planowanymi lokazjami Ikei jest prawdziwa, bo kazdy mógłby to zrobić, prezentacja wyglada jak z power pointa, a dwa mapki chyba powstały w paincie;p

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 13 maja 2007, o 20:09

He he na jakiej podstawie stwierdzasz ?Bo jedna strona się zagapiła ?

Cytat ze strony IKEA :W związku z planowaną budową nowych sklepów IKEA w Łodzi, Bydgoszczy i Szczecinie poszukujemy pełnych entuzjazmu specjalistów na stanowisko.

Jakoś nie ma tu mowy o Płocku.

Jakub

Nieprzeczytany post autor: Jakub » 23 cze 2007, o 23:13

Wszystko można zrobić tylko własnymi siłami! Napisze list do ikea i zobaczymy co mi odpisza bde odpisywac wam na forum o rozwoju działan powstania ikei w Kaliszu! Można również zbierac podpisy popierających budowę tego sklepu w naszym miescie@

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 23 cze 2007, o 23:33

może od razu zrób pikietę pod parlamentem :D :D :D
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

Jakub

Nieprzeczytany post autor: Jakub » 23 cze 2007, o 23:40

TomS pisze:może od razu zrób pikietę pod parlamentem :D :D :D
jak masz takie chęci to możez zrobić! ja jestem na wszystko otwarty tylko nie rozumiem czy parlament eu zajmuje sie ikeą? :x :x :x

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 23 cze 2007, o 23:55

Jakub pisze:
TomS pisze:może od razu zrób pikietę pod parlamentem :D :D :D
jak masz takie chęci to możez zrobić! ja jestem na wszystko otwarty tylko nie rozumiem czy parlament eu zajmuje sie ikeą? :x :x :x
widzę, że pojęcie ironii jest Ci obce?
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 sie 2008, o 12:13

Kalisz miałby szanse na powstanie marketu IKEA a to z tego prostego powodu że w Skalmierzycach i Ociążu produkowane są meble dla tej firmy.Wiem coś na ten temat ponieważ pracowałem w COM40 na Podkockiej w Skalmierzycach.W Ociążu w chwili obecnej znajduje się magazyn centralny firmy na całą europe.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

beso
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 3 sie 2009, o 20:52
Lokalizacja: dobrzec

Nieprzeczytany post autor: beso » 14 sie 2009, o 13:01

IKEA planuje budowę nowych sklepów w Polsce

16-01-2009,
Grupa IKEA, prowadząca w Polsce siedem sklepów wielkopowierzchniowych, rozbudowuje sieć sprzedaży. Firma planuje budowę sklepów w Bydgoszczy, Rzeszowie i Szczecinie - poinformowali przedstawiciele firmy w piątek na konferencji prasowej w Krakowie. Kolejny sklep - w Łodzi - jest w budowie.

Według przedstawicieli IKEI, firma nie odczuwa dekoniunktury w handlu. Przychody sieci w Polsce wzrosły w 2008 r. o 25 proc. i wyniosły 1,3 mld zł.

Firma rozbudowuje już istniejące sklepy. Kończy przebudowę swoich obiektów w Poznaniu i Gdańsku, a zaczyna - w Krakowie.

Krakowski sklep IKEI, drugi pod względem liczby klientów po warszawskim Targówku, zwiększy swą powierzchnię ponad dwukrotnie - z 11,8 do 27,9 tys. metrów kwadratowych. Po zakończeniu rozbudowy obiekt będzie dwukondygnacyjny. Przebudowa zakończy się jesienią 2010 r.

"Przewidujemy, że koszt inwestycji wyniesie około 65 mln zł" - powiedziała kierująca projektem przebudowy IKEA Kraków Magdalena Krokowska.

IKEA powstała w 1943 roku w szwedzkiej wiosce Elmtaryd z inicjatywy 17-letniego Ingvara Kamprada. Obecnie grupa ma 253 sklepy w 24 krajach.

W 2008 r. IKEA zanotowała 7-proc. wzrost sprzedaży, do 21,1 mld euro. Grupa miała 522 mln klientów, a zatrudniała 127 tys. pracowników.

Największe rynki zbytu IKEI to Niemcy, USA, Francja, Wlk. Brytania i Szwecja.

Manieq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 3 lut 2009, o 00:07
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Manieq » 14 sie 2009, o 17:05

Gumiś pisze:Kalisz miałby szanse na powstanie marketu IKEA a to z tego prostego powodu że w Skalmierzycach i Ociążu produkowane są meble dla tej firmy.Wiem coś na ten temat ponieważ pracowałem w COM40 na Podkockiej w Skalmierzycach.W Ociążu w chwili obecnej znajduje się magazyn centralny firmy na całą europe.
W Kaliszu dokladnie w tej firmie:
http://www.italsystem.com.pl/index.php
Tez kiedys produkowano meble dla ikei nie wiem jak jest teraz bo juz tam dlugo nie pracuje ale wiem ze wybudowali kilka miesiecy temu dosc duza hale :wink:

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 14 sie 2009, o 19:28

u nas nie ma pożądnej galerii a co tu o Ikea marzyć...

ODPOWIEDZ