Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ETAP

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 1 sie 2016, o 21:42

Obrazek
Obrazek
Obrazek

mps
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2015, o 13:20

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: mps » 16 sie 2016, o 17:11

Po pierwsze chciałbym się dowiedzieć dlaczego ten wątek został przesunięty do zrealizowanych skoro jeszcze budynek B nie został wybudowany a gdzie jeszcze budynek C..... A po drugie a propo budynku B to coś mały przestój w budowie a termin oddania mieszkań coraz bliżej ? Czy wiadomo coś kiedy będzie odbiór techniczny mieszkań i na jakim etapie one są, bo elewacja to stanęła od paru tygodni w miejscu...pozdrawiam

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 22 sie 2016, o 07:44

Witam
Wszystkie prace mają być skończone do końca września a klucze mają być przekazywane z początkiem października i tak się ładnie wyrobili z pracami przez ten przestój który został wcześniej spowodowany przez Energa SA z usunięciem kolizji linii napowietrznej( który trwał około 6 miesięcy ), Budynek C ma startować październik/listopad 2016.
Pozdrawiam.

rodzyna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2014, o 09:09

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: rodzyna » 27 sie 2016, o 11:21

Widze ze developer juz oszczedza na wszystkim co sie da... Wydaje mi sie czy okna tarasowe maja otwierane tylko jedno skrzydlo?

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 29 sie 2016, o 07:08

Witam
Nie oszczędza tylko jest zrobione zgodnie z projektem budowlanym, zanim coś napiszesz to zapoznaj się z
dokumentacją projektową.

Pozdrawiam.

rodzyna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2014, o 09:09

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: rodzyna » 30 sie 2016, o 20:19

"Adwokat" Pana Developera:) zapewne nikt nawet nie wpadłby na pomysł żeby zobaczyć czy na projekcie otwierają się wszystkie okna tarasowe bo logicznym jest że po to własnie są..... To że zgodne z projektem nie znaczy że nie oszczędza na wszystkim.... Porażka...

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 31 sie 2016, o 07:31

Ja adwokat a ty chyba konkurencja ......... , tylko widać to gołym okiem że ten developer buduje z bardzo dobrej jakości materiałów ( pustak ceramiczny Wienerberger itp .......... ) także chyba nie masz pojęcia o czym ty mówisz (oszczędności ) a to że w bardzo dużym oknie tarasowym o szer około 2,80 m jest wstawiony FIX to nie z oszczędności tylko z dużego rozmiaru okna i dużego naporu wiatru jaki jest, okna są z wyższej półki firmy DOBROPLAST.
Pozdrawiam

rodzyna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2014, o 09:09

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: rodzyna » 31 sie 2016, o 20:36

Poprostu mieszkaniec... A jesli chodzi o wysoka jakosc materialow i wykonania to moze Panie Adi warto wspomniec o wentylacji w bloku a, ktora w niektorych mieszkaniach w ogole nie dziala i nikt z tym nic nie robi mimo tego ze panowie chodzili i pomiary wykazywaly 0 ciagu... A jesli cos mowie to wiem co mowie. Ale dyskusja z Panem nie ma sensu bo swojego zawsze sie broni mimo ze niewiele sie wie o tym jak cos funkcjonuje po odbiorze.

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 1 wrz 2016, o 17:31

Panie rodzyna wentylacja mechaniczna jest wykonana zgodnie z projektem i w większości bloku funkcjonuje prawidłowo,( jest to udokumentowane protokołami przeglądu wentylacji ), tylko jak lokatorzy nie umieją z niej korzystać i uszczelniają okna nie wpuszczając świeżego powietrza z zewnątrz do środka mieszkania, w niektórych przypadkach nawet zaklejając nawiewniki wrembowe które są zamontowane w oknach jak również nie jest otwierana mikro wentylacja w oknach to jak ma prawidłowo działać wentylacja mechaniczna gdzie to jest podstawą jej prawidłowego funkcjonowania ????? Proszę sobie poczytać zasady funkcjonowania wentylacji mechanicznej.W niektórych przypadkach po remontach mieszkań kratki były pozapychane od pyłów gipsowych . Po drugie jest gwarancja i na obecną chwilę będzie przeprowadzana dodatkowa regulacja wentylacji mechanicznej, po to by usprawnić działanie tej wentylacji dodatkowo są dokładane nawiewniki wrembowe w oknach , także Developer robi wszystko by klient był zadowolony i nie prawdą jest to że nikt nic z tym nie robi !!!!!!!!!!
Pozdrawiam

rodzyna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2014, o 09:09

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: rodzyna » 4 wrz 2016, o 12:16

Cokolwiek sie nie napisze Pan wie lepiej, nawet to jak korzystam z wentylacji... Dyskusja nie ma sensu zatem pozostawie to bez komentarza.

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 5 wrz 2016, o 07:55

Witam
Na obecną chwilę przez Developera są montowane dodatkowe nawiewniki wrembowe w oknach i sprawdzamy działanie
wentylacji mechanicznej , po odwiedzeniu kilkunastu mieszkań jak na razie nie stwierdzono by owa wentylacja nie działała w ogóle, jak na razie w dwóch mieszkaniach nawet odmówiono montażu dodatkowych nawiewników, proszę podać swój numer mieszkania to sprawdzimy w pierwszej kolejności pańską wentylacje w mieszkaniu, przy okazji są również regulowane okna, bo są przypadki że lokator mówi że mu okno się źle zamyka , klamka ciężko chodzi a po przyjściu ekipy serwisującej okazuje się, że częstym problem jest pozostawiony brud przez prywatne ekipy lokatora wykańczająca mieszkania, ale też najłatwiej powiedzieć do i na Developera że okno nie działa !!!!!! Drogi Panie, proszę się zgłosić jeżeli jest jakiś problem u Pana to zostanie rozwiązany i tyle.

Pozdrawiam.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 13 mar 2017, o 13:05

Trzeci blok na ziemi boczkowskiej:
Obrazek
Obrazek
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Spartan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 01:40

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: Spartan » 3 kwie 2017, o 19:47

Niestety Developer odmawia uwzględnienia wszelkich reklamacji.
Na reklamację przesyła tylko pisma jego kancelaria adwokacka.
Czytając listę nieprawidłowości w budynku można się załamać.

Te, które uwzględnił usuwane są przez długie miesiące po licznych pismach.
Tylko my mieszkańcy będziemy za wszystkie naprawy bloku płacić.
Zapadające chodniki, zatopione chodniki, dziecko trzeba przenosić na rękach po deszczach lub kupić kalosze.
Wentylacja działa tak , że nie słychać telewizora.
Mamy to wyboru wilgoć i grzyb w mieszkaniu lub oglądanie telewizji.
Wieczorami centralne ogrzewanie nie działa i trzeba się cieszyć, że chociaż mamy ciepłą wodę:)
Takie jest moje zdanie i powinniśmy wszyscy zacząć pisać na takie tematy?
W innych lokalizacjach cena była wyższa ale brak problemów z reklamacjami.
Cena czyni cuda i męczarnia ……………
Czy kupiłbym to mieszkanie ponownie????????
Zdecydowania Nie!!!

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 4 kwie 2017, o 07:39

Przypadkiem nie Ci sami budują Amelię ? :?
Trochę zastanawiajace co piszesz ... jak wyglądał tam odbiór mieszkań ? Sami je oberaliście czy z jakimś inspektorem :roll:

JQu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 11 paź 2013, o 15:48

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: JQu » 4 kwie 2017, o 11:57

edwardos pisze:Przypadkiem nie Ci sami budują Amelię ? :?
Trochę zastanawiajace co piszesz ... jak wyglądał tam odbiór mieszkań ? Sami je oberaliście czy z jakimś inspektorem :roll:
Ci sami.

Wady, które wychodzą raczej trudno było wyłapać na początku - dotyczą raczej części wspólnej - elewacji, instalacji czy otoczenia budynku. Była ulewa coś zalało, przyszła zima wyszło coś innego, itp Ja odbierałem mieszkanie z osobą z branży - wyłapał ileś niedoróbek. Nie mogę powiedzieć - poprawili wszystko bez dyskusji. Miałem później problem z oknami - przyszli poprawili. Część wspólną odbierał ówczesny zarządca wspólnoty, jednocześnie prowadzący jedno z biur handlujących mieszkaniami tego dewelopera. Oczywisty konflikt interesów. Przecież nikt nie będzie gryzł ręki, która go karmi. Mogę potwierdzić - obecna postawa dewelopera wobec reklamacji jest żenująca.

Cena mieszkania była bardzo atrakcyjna. Z założenia przyjąłem że będzie wszystko zrobione najniższym kosztem i godziłem się z wynikającymi z tego konsekwencjami. A czy znacząco droższe mieszkania w Kaliszu są znacząco lepsze? Raczej wątpię.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 4 kwie 2017, o 21:30

JQu pisze:
edwardos pisze:Przypadkiem nie Ci sami budują Amelię ? :?
Trochę zastanawiajace co piszesz ... jak wyglądał tam odbiór mieszkań ? Sami je oberaliście czy z jakimś inspektorem :roll:
Ci sami.

Wady, które wychodzą raczej trudno było wyłapać na początku - dotyczą raczej części wspólnej - elewacji, instalacji czy otoczenia budynku. Była ulewa coś zalało, przyszła zima wyszło coś innego, itp Ja odbierałem mieszkanie z osobą z branży - wyłapał ileś niedoróbek. Nie mogę powiedzieć - poprawili wszystko bez dyskusji. Miałem później problem z oknami - przyszli poprawili. Część wspólną odbierał ówczesny zarządca wspólnoty, jednocześnie prowadzący jedno z biur handlujących mieszkaniami tego dewelopera. Oczywisty konflikt interesów. Przecież nikt nie będzie gryzł ręki, która go karmi. Mogę potwierdzić - obecna postawa dewelopera wobec reklamacji jest żenująca.

Cena mieszkania była bardzo atrakcyjna. Z założenia przyjąłem że będzie wszystko zrobione najniższym kosztem i godziłem się z wynikającymi z tego konsekwencjami. A czy znacząco droższe mieszkania w Kaliszu są znacząco lepsze? Raczej wątpię.
Niestety nie ma chyba w Kaliszu bloków,w których nie wychodziłyby po jakims czasie niedoróbki :(

Spartan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 01:40

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: Spartan » 5 kwie 2017, o 21:51

Wystarczy zobaczyć jak wyglądają bloki i parkingi.
Załączniki
woda.jpg
woda.jpg (17 KiB) Przejrzano 8798 razy

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ET

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 5 kwie 2017, o 22:57

JQu pisze:
edwardos pisze:Przypadkiem nie Ci sami budują Amelię ? :?
Trochę zastanawiajace co piszesz ... jak wyglądał tam odbiór mieszkań ? Sami je oberaliście czy z jakimś inspektorem :roll:
Ci sami.

Wady, które wychodzą raczej trudno było wyłapać na początku - dotyczą raczej części wspólnej - elewacji, instalacji czy otoczenia budynku. Była ulewa coś zalało, przyszła zima wyszło coś innego, itp Ja odbierałem mieszkanie z osobą z branży - wyłapał ileś niedoróbek. Nie mogę powiedzieć - poprawili wszystko bez dyskusji. Miałem później problem z oknami - przyszli poprawili. Część wspólną odbierał ówczesny zarządca wspólnoty, jednocześnie prowadzący jedno z biur handlujących mieszkaniami tego dewelopera. Oczywisty konflikt interesów. Przecież nikt nie będzie gryzł ręki, która go karmi. Mogę potwierdzić - obecna postawa dewelopera wobec reklamacji jest żenująca.

Cena mieszkania była bardzo atrakcyjna. Z założenia przyjąłem że będzie wszystko zrobione najniższym kosztem i godziłem się z wynikającymi z tego konsekwencjami. A czy znacząco droższe mieszkania w Kaliszu są znacząco lepsze? Raczej wątpię.
W sumie to masz rację - pewnie podobnie jest wszędzie - każdy patrzy na swoje mieszkanie, odbiór części wspólnych załtwia gość od dewelopera i gra muzyka.
Tutaj musiałoby coś zmienić się w przepisach, żeby nie była to osoba od dewelopera bo zazwyczaj jest tak że deweloper wyznacza żarządce wspolnoty tego pierwszego, a np nie wiem reprezentacja powiedzmy 4-5 mieszkanców bloku lub zupelnie niezależny nspektor budowlany

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ETAP

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 24 paź 2017, o 15:57

Obrazek
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Piotrek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 1 sty 2018, o 21:14

Re: Nowy Blok mieszkalny z garażami w Skalmierzycach- II ETAP

Nieprzeczytany post autor: Piotrek » 1 sty 2018, o 21:19

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda status budowy budynku c. Otóz wygląda na to iż konstrukcja jest gotowa, okna zamontowane. Czy ma ktoś informacje czy coś się dzieje w środku i czy termin oddania mieszkań jest niezagrożony?

ODPOWIEDZ