Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 gru 2016, o 20:17

Z konferencji prasowej:
Marszałek Marek Woźniak o możliwościach kaliskiej onkologii, ponaglaniu prezydentów w sprawie pieniędzy unijnych oraz o szukaniu możliwości finansowania dla Kalisza zakupu nowych autobusów, pomimo tego iż projekt prezydenta Sapińskiego dostał mało punktów.
Poseł Mariusz Witczak, autor początku projektowania i późniejszej budowy drogi Ostrów-Kalisz-Konin A2, o tym że wspiera także budowę obiecanej przez PIS i prezydenta S12... pomimo tego, iż parlamentarzyści PIS obiecujący S12 teraz głosują przeciwko niej.
Film można obejrzeć m.in. na profilu Dariusza Grodzińskiego, z którego wziąłem cytat:
https://www.facebook.com/DariuszGrodzinski" onclick="window.open(this.href);return false;


Słuchałem specjalnie dla tych autobusów. Marszałek mówił, że Kalisz ma jeszcze szansę na kasę, na razie trwa procedura odwoławcza, i że są pieniądze rezerwowe na tego typu akcje. Jeżeli teraz ktoś odpowiedzialny dopełni formalności to powinno być ok...
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 18 gru 2016, o 21:40

W zakresie komunikacji wiele osób pyta czy miasto zamierza wprowadzić biletomaty i tablice ledowe z informacją o rozkładzie jazdy na przystankach oraz czy w planach istnieje zakup autobusów dłuższych, a przez to bardziej pojemnych, niż 12-metrowe?

- Aktualnie trwają starania w zakresie pozyskania dofinansowania ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na zakup biletomatów i elektronicznych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej. Inwestycja jest powiązana z budową węzłów przesiadkowych. Oczekujemy na odpowiedź w sprawie odwołania, dotyczącego ponownego rozpatrzenia wniosku, w ramach którego planowana jest budowa węzła przesiadkowego przy ulicy Majkowskiej. Inwestycja ta przewiduje wyposażenie trzech przystanków w biletomaty i tablice ledowe. Na początku przyszłego roku, w ramach kolejnego projektu z wykorzystaniem funduszy europejskich (ZCP na ul. Dworcowej 1), będziemy starać się o środki pozwalające zwiększyć liczbę przystanków wyposażonych w biletomaty i tablice ledowe.

Planowany jest również zakup nowych autobusów. Na podstawie analiz przeprowadzonych przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, który jest odpowiedzialny za organizowanie publicznego transportu zbiorowego na terenie Miasta wynika, że nie ma potrzeby kupowania pojazdów typu MEGA (18 m – przegubowe) do obsługi linii komunikacyjnych. Ponadto, pojazdy klasy MAXI (12 m – nieprzegubowe) są tańsze w zakupie i ekonomiczniejsze w eksploatacji.

Czy i kiedy powstaną nowe linie autobusowe na dzielnice Tyniec i Korczak?

- Po ukończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Stanczukowskiego i Korczak, planowane jest uruchomienie linii komunikacyjnej przez osiedle Korczak. Obecny kształt infrastruktury drogowej nie pozwala natomiast uruchomić nowej linii komunikacyjnej, kursującej przez dzielnicę Tyniec. Sytuacja może ulec zmianie, po ewentualnym wybudowaniu pętli przy ulicy Braci Niemojowskich. Wraz z rozbudową infrastruktury drogowej, MZDiK otrzyma zlecenie oceny możliwości i kosztów zmiany sieci komunikacyjnej na osiedlu.
http://www.calisia.pl/articles/prezyden ... ncji-cz-ii" onclick="window.open(this.href);return false;


Badania badaniami, ale wystarczy nieraz wejść do autobusu i się przekonać że jest inaczej...
g13k

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 18 gru 2016, o 22:19

To jest właśnie optymalne wykorzystanie autobusu, autobus 12- metrowy ma około 90 miejsc, a zazwyczaj pomimo tłoku jedzie nim mniej osób. Co innego byłoby, gdyby nie dla każdego wystarczyło miejsca w autobusie. Z taką sytuacją nie spotkałem się już od wielu lat, zawsze można wejść do autobusu, a duży tłok zdarza się niezwykle rzadko.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 gru 2016, o 00:26

Nie wiem czy tylko ja zaczalem na to zeracac uwage czy ktos jeszcze, ale ostatnio caly czas slysze o projekcie wezla przesiadkowego przy Majkowskiej, na terenie bylej bazy KLA. I teraz moje pytanie? Czy to jest stara koncepcja i tylko mi jakos to umknelo czy po prostu wczesniej nie bylo o tym mowy?

Poza tym ciekawe slowa nt. ewentualnej petli przy/na Niemojowskich oraz linii przez Korczak. Ciekaw jestem czy i kiedy cos w tym temacie mogloby ruszyc.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 19 gru 2016, o 08:43

<Przemek> pisze:Nie wiem czy tylko ja zaczalem na to zeracac uwage czy ktos jeszcze, ale ostatnio caly czas slysze o projekcie wezla przesiadkowego przy Majkowskiej, na terenie bylej bazy KLA. I teraz moje pytanie? Czy to jest stara koncepcja i tylko mi jakos to umknelo czy po prostu wczesniej nie bylo o tym mowy?

Poza tym ciekawe slowa nt. ewentualnej petli przy/na Niemojowskich oraz linii przez Korczak. Ciekaw jestem czy i kiedy cos w tym temacie mogloby ruszyc.
Przecież o Majkowskiej mówiły nasze władze :lol: :lol: :lol:
Miałby być tam węzeł śródmieścia :lol: :lol: :lol:
Jedne z ostatnich słów służby Kościelnego :?
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 gru 2016, o 09:04

No chyba, że tak. Widać tylko ja się dopiero obudziłem :)

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 19 gru 2016, o 09:37

<Przemek> pisze:No chyba, że tak. Widać tylko ja się dopiero obudziłem :)
http://www.rc.fm/polityczne/kalisz-prze ... kowie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 19 gru 2016, o 11:54

Szansa na środki z WRPO nadal jest:
http://www.rc.fm/news/kalisz-poznan-jest-szansa.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 19 gru 2016, o 15:22

Trochę wspominałem o tym wcześniej i jest to na ten czas dobra wiadomość i liczę że świąteczny cud się wydarzy - kasa do nas wpadnie. Oby teraz jakiejś wtopy nie było, bo autobusy się przydadzą
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 gru 2016, o 14:37

Dobra wiadomość
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... y,549.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 29 gru 2016, o 15:32

K-man pisze:Dobra wiadomość
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... y,549.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No i super, przybędzie łącznie 20 nowych autobusów (była jeszcze mowa o jednej hybrydzie). Za jednym zamachem będzie można się pozbyć wszystkich rupieci Volvo B10L :wink:
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 gru 2016, o 15:38

No i to jest wiadomość na którą czekałem! Można już otwierać szampana, nie trzeba czekać na sylwestra :D
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 sty 2017, o 11:34

http://www.calisia.pl/articles/duze-zmi ... nca-2018-r" onclick="window.open(this.href);return false;

Przed 1 listopada miałem okazję jechać MANem, nie wiedziałem ze będzie to moja ostatnia podróż tym wozem :?
Zamiast niego znów przyjdzie używana Scania... szkoda ze nie nic przegubowego :(
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 sty 2017, o 12:18

gawronik13kalisz pisze:http://www.calisia.pl/articles/duze-zmi ... nca-2018-r

Przed 1 listopada miałem okazję jechać MANem, nie wiedziałem ze będzie to moja ostatnia podróż tym wozem :?
Zamiast niego znów przyjdzie używana Scania... szkoda ze nie nic przegubowego :(
A ongiś ile przegubowych Ikarusów u nas śmigało, ehh. Niemniej informacja o planowanym zakupie 30 autobusów mnie bardzo cieszy, zwłaszcza, że mają to być nowe sztuki.

ZKalisza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 14:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: ZKalisza » 3 sty 2017, o 14:50

Z Katowic Ikarusy dopiero wycofują.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 5 sty 2017, o 13:59

Powiększone Opole będzie kupowało 60 nowych autobusów w tym aż 15 przegubowych.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 11 sty 2017, o 19:32

MZDiK w Kaliszu likwiduje bilety zerowe wydawane osobom uprawnionym do przejazdów bezpłatnych autobusami miejskimi. Osoby uprzywilejowane stanowią 23 proc. czyli prawie ¼ wszystkich pasażerów korzystających z autobusów miejskich.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/mz ... emiasto.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie piszą od kiedy, ale nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy. Nawet odbijanie zerowej karty elektronicznej było dość niebezpieczne dla starszych ludzi z uwagi problemy z zachowaniem równowagi w tym momencie.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 sty 2017, o 09:00

Sapiński powiedział, że po wybudowaniu ronda u zbiegu ul. Korczak i Stanczukowskiego, przez osiedle będzie jeździł jakiś autobus KLA. Czy będzie to zupełnie nowa linia czy zmienią trasę któregoś z obecnych (2, 6, 12) ?

Drugie pytanie odnośnie tablic Led i biletomatów, które w tym roku pojawią się w ilości sztuk 3! Czy zapowiada się jakaś konsultacja w sprawie wyglądu tych obiektów? Kto będzie je wybierał i według jakich kryteriów? Finansowych czy może estetycznych? Ta kwestia jest dosyć istotna bo rozumiem, że kolejne tablice i/lub biletomaty na przystankach będą takie same jak trzy, które staną w tym roku. Mam nadzieję, że to nie będzie jakaś kaszana, która będzie straszyła ludzi z przystanków.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 12 sty 2017, o 11:48

jasiek20 pisze: Drugie pytanie odnośnie tablic Led i biletomatów, które w tym roku pojawią się w ilości sztuk 3! Czy zapowiada się jakaś konsultacja w sprawie wyglądu tych obiektów? Kto będzie je wybierał i według jakich kryteriów? Finansowych czy może estetycznych? Ta kwestia jest dosyć istotna bo rozumiem, że kolejne tablice i/lub biletomaty na przystankach będą takie same jak trzy, które staną w tym roku. Mam nadzieję, że to nie będzie jakaś kaszana, która będzie straszyła ludzi z przystanków.
Za pewnie zakup odbędzie się w formie przetargu. Więc głównym kryterium będzie cena. Miasto może określić co najwyżej parametry techniczne no i kolor urządzenia.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 sty 2017, o 14:43

Nawet nie dwa razy większe miasto, a takie pieniądze... pozazdrościć. Ile by u nas można było za taką kwotę zmienić...
http://www.rp.pl/Zycie-Warminsko-Mazurs ... .html#ap-1" onclick="window.open(this.href);return false;
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ