Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 sty 2017, o 22:14

Konin przyłączy gminę i Kalisz nawet z nim przegra.... infrastrukturą już przegrywamy, zaraz też demografią...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 9 sty 2017, o 22:19

Ktoś postanowił zamordować nasze miasto. Na mój nos to jest znowu zagłada z ręki Prusaka.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 sty 2017, o 22:27

Inne miasta budują na potęgę w zasadzie czerpiąc garściami środki zewnętrzne. Budują tramwaje od zera. Przekształcają PWSZ na Akademię. Przyłączają sąsiednie gminy. Kalisz umiera na naszych oczach...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 9 sty 2017, o 22:32

U nas wybudowano nikomu niepotrzebny Zintegrowany System Zarządzania :D
Efekty jego pracy można podziwiać codziennie stając w korkach na Alejach WP.
Oni nie potrafią wybudować 300 metrowego łącznika Sawickiej-Dobrzecka a gdzie tu wymagać budowy obwodnicy przepraszam ulicy jak stanowi projekt.

Dragados
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 sty 2017, o 23:34
Lokalizacja: Korczak

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Dragados » 9 sty 2017, o 23:38

No to dupa. A już myślałem że w końcu wybudują ten odcinek :evil:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 10 sty 2017, o 00:47

No dobrze, wiemy juz od kogo sie uczyc. Stety, niestety raczej jest to mniejszy od nas Konin. Pytanie moje brzmi - w czym oni okazali sie lepsi? Gdzie lezy problem? Nie wiem no czynnik ludzki? Postawienie na profesjonalne firmy zajmujace sie pisaniem takich wnioskow? Gdzie lezy nasz problem...?

Czekam na jakies konkretne oswiadczenie Magistratu w tej sprawie, o jakie to czynniki formalno-prawne chodzi w tej sprawie, dzieki ktorym nie dostalismy srodkow...

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 10 sty 2017, o 09:21

Niestety Kalisz przegrywa wszystko i niemal na każdej płaszczyźnie.
W swojej pracy często zdarza mi się być w różnych miastach w kraju. Gołym okiem widać rozmach inwestycyjny jaki w nich panuje. Nie mam tu na myśli tych największych miast, ale własnie takie, które są (były do niedawna) w sferze Kalisza.
Nie mogę się nadziwić jak w rok czasu zmienił się np. Olsztyn, Wałbrzych czy jak zmienia się Opole.
Przyjeżdżając do Kalisza żadnych zmian nie widzę. I to od dobrych kilku lat.
Wybieramy beznadziejne władze (fakt nie ma z czego wybierać) nie tylko na szczeblu lokalnym, ale i na szczeblu krajowym.
Jak można wybierać spadochroniarzy z Warszawy typu Dziedziczak czy Lichocka? Nie rozumiem ludzi z naszego regionu, którzy na nich głosują. Czy ktoś naprawdę myśli, że oni zadbają o interesy Kalisza?

To tak jakbym ja, Przemek, kaliszanin, gawronik czy jeszcze inny forumowicz został wystawiony przez prezesa jako kandydat z... Suwałk. Przecież to logiczne, że bardziej troszczyłby się o własne interesy i o partię niż o interes jakichś tam Suwałk, z którymi w żaden sposób nie jest związany.

Mijają kolejne lata, wiele miast przyspieszyło, a my wręcz się cofamy.
Bo ileż można tylko gadać o rewitalizacji (inne miasta rewitalizują - choćby Wałbrzych, Łódź, Górny Śląsk).
Ileż można tylko gadać o obwodnicy, drogach (inne miasta zdobywają olbrzymie środki i realizują te inwestycje).
Ileż można gadać o przekształceniu PWSZ w Akademię (mniejsze miasta jak Słupsk czy Siedlce mają swoje UNIWERSYTETY, a my nadal jedynie PWSZ).
Ileż można gadać o demografii, a nic z tym nie robić (wątek statystyk liczby mieszkańców Kalisza na forum).

Jestem bardzo rozczarowany tym co od wielu lat się dzieje w Kaliszu i z Kaliszem. Miasto o tak bogatej historii z tak wielkim potencjałem jest marginalizowane do poziomu Pleszewa. :roll:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Dragados
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 sty 2017, o 23:34
Lokalizacja: Korczak

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Dragados » 10 sty 2017, o 10:28

Zapomniałeś dodać że Budżet Obywatelski też leży. W ratuszu pewnie same nieudaczniki pracują :(

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: milo » 10 sty 2017, o 12:41

kaliszanin2 pisze:Ktoś postanowił zamordować nasze miasto. Na mój nos to jest znowu zagłada z ręki Prusaka.
Też lubię teorie spiskowe, tylko że CUPT to nie jest instytucja regionalna a centralna z siedzibą w W-wie, dyrektor jest z Lublina a pracownicy zapewne z całej Polski. Trudno uznać by był tam antykaliski spisek.
Od strony politycznej to też się nie klei bo PIS rządzi w kraju i współrządzi w Kaliszu, nawet gdyby chcieć podkopać Sapińskiego to są na to prostsze sposoby niż utrącanie obwodnicy, którą można zapisać przecież na swoje konto a nie prezydenta.
Jeżeli nasz projekt zajął ostatnie miejsce to powiedzmy sobie szczerze - czynnikami pozamerytorycznymi można go przesunąć trochę w dół, ale zepchnąć go na ostatnie miejsce ?
jasiek20 pisze:Lub przystanie na nią. Wówczas obwodnica Kalisza wpisałaby się w projekt "Witczakówki". Niestety to oznaczałoby, że tym odcinkiem nie pojedziemy w 2019 roku, tylko jego budowa wystartowałaby dopiero w 2022 r. (O ile w ogóle...).
To nie byłoby nawet najgorsze rozwiązanie - 3 lata opóźnienia Kalisza nie zbawi, zwłaszcza że ten odcinek do Poznańskiej i tak niewiele zmienia.
Teoretycznie to skoro jest projektowany remont DK25 to obwodnica i jej przebieg powinien korelować z remontowanym odcinkiem. To mogłaby być przyczyna odrzucenia wniosku. Z drugiej strony remont DK25 nie zakłada nowego przebiegu i na pewno uwzględnia już istniejące rozwiązania jak obwodnica NS i węzeł przy WP, więc obwodnica do Poznańskiej tak czy inaczej wpisuje się w przebieg remontowanej DK25.

Wychodzi mi z powyższego słabość kaliskiego wniosku.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 10 sty 2017, o 13:21

Milo- więcej niż 3 lata.
Pierwotnie ten odcinek miał być gotowy do 2019 roku, a budowa "Trasy Witczaka" wystartowałaby najwcześniej w 2022 roku więc gotowa byłaby pewnie koło 2023-2024 roku (o ile w ogóle bo mam spore wątpliwości czy będą w ogóle pieniądze na tę drogę).
Tylko, że to jest kwestia tego typu, że ten odcinek znajduje się w granicach administracyjnych Kalisza - więc zarządcą jest prezydent.
GDDKiA budując trasę Ostrów-Kalisz-Konin nie uwzględniła tego odcinka gdyż tak jak napisałem należy on do miasta.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: milo » 10 sty 2017, o 13:32

jasiek20 pisze: Tylko, że to jest kwestia tego typu, że ten odcinek znajduje się w granicach administracyjnych Kalisza - więc zarządcą jest prezydent.
GDDKiA budując trasę Ostrów-Kalisz-Konin nie uwzględniła tego odcinka gdyż tak jak napisałem należy on do miasta.
Tak wiem, że prezydent jest zarządcą a GDDKiA nie uwzględnia tego odcinka.

Chodzi mi bardziej o to, że przebieg DK25 poza granicami Kalisza musi być skorelowany z przebiegiem obwodnicy wewnątrz Kalisza.
Wprawdzie nie wyobrażam sobie, żeby przy remoncie DK25 zamierzano zmienić jej dotychczasowy przebieg w okolicy Kalisza np. przesunąć ją na zachód - czyli ulicę Poznańską przecinałaby pomiędzy osiedlem Antczakaa samą KW.
Gdyby to miano zrobić to planowany na dziś przebieg obwodnicy w granicach miasta byłby zdezaktualizowany, a więc i złożony projekt nawet i słusznie podlegał odrzuceniu.

Choć powtórzę raz jeszcze - planowany remont DK25, gdzie mamy fazę projektową jest na razie niewiadomą, to nie sądzę by zakładano takie zmiany jak nowy przebieg DK25 w okolicy Kalisza.

jasiek20 pisze:Milo- więcej niż 3 lata.
Pierwotnie ten odcinek miał być gotowy do 2019 roku, a budowa "Trasy Witczaka" wystartowałaby najwcześniej w 2022 roku więc gotowa byłaby pewnie koło 2023-2024 roku (o ile w ogóle bo mam spore wątpliwości czy będą w ogóle pieniądze na tę drogę).
Zapewne nie będzie środków unijnych. Nawet bez nich jakieś środki na drogi być muszą i też mam wątpliwości czy akurat na DK25 się znajdą.
Cóż - roczny budżet projektu 500+ wystarczył by np. na KDP...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 sty 2017, o 14:21

Jasiek20 dobrze podsumował nieudolność władz Kalisz. Bo my tak na serio od 1989 roku mamy kiepskie władze.
I zgadzam się z Milo, ze tu nie było żadnego spisku. Zwyczajnie mamy bardzo słabych ludzi od pozyskiwania funduszy, czu inwestycji centralnych.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 10 sty 2017, o 15:33

ma ktos dane/informacje kto zaplanowal obecna Al.Wojska Polskiego? Przeciez w tych czasach co to budowali to byla to inwestycja troche duzo na wyrost, przy owczesnym natezeniu to nikt nie pukal sie w glowe? Nie wyobrazam sobie teraz Kalisza gdyby nie zbudowali tej 'obwodnicy'

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Piob » 10 sty 2017, o 15:48

Bez finansowania z budżetu centralnego nie ma szans na budowę tej drogi, po prostu Kalisza nie stać aby w całości sfinansować ten kawałek obwodnicy. Nie było by problemu gdyby planowana DK25 Ostrów-Konin była klasy S - wtedy inwestycję finansuje GDDKiA. Jednak ma być klasy GP a więc Kalisz jako miasto na prawach powiatu sam musi finansować budowę dróg w obrębie miasta.

Nie wnikam teraz czy wniosek był do dupy ( liczba pkt. za wniosek mówi sama za siebie), czy lobby ze strony lokalnych działaczy PiS u Naczelnika Państwa było mizerne, czy zrobienie na złość PO jako "pomysłodawcy" tej drogi. Na dzień dzisiejszy jesteśmy po prostu w czarnej dupie. Zostaniemy jedynym byłym miastem wojewódzkim które nie będzie miało połączenia z resztą kraju drogą klasy S/A. A bez porządnych dróg nie ma inwestorów, inwestycji, rozwoju miasta, itp.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 10 sty 2017, o 15:57

Piob pisze:Nie wnikam teraz czy wniosek był do dupy ( liczba pkt. za wniosek mówi sama za siebie), czy lobby ze strony lokalnych działaczy PiS u Naczelnika Państwa było mizerne. Na dzień dzisiejszy jesteśmy po prostu w czarnej dupie.
Akurat lokalni działacze PiS uważają tę inwestycję za konkurencyjną wobec ich pomysłów, więc myślę, że zamiast lobbować za czymś, choćby i niewielkim, co wydaje się w zasięgu, palcem nie kiwnęli.
Piob pisze:Zostaniemy jedynym byłym miastem wojewódzkim które nie będzie miało połączenia z resztą kraju drogą klasy S/A.
I to już nie jest kwestia tego ostatniego, być może kiepskiego wniosku, tylko systematycznego, jak sądzę rozmyślnego, wyrafinowanego udupiania. Ktoś ma długie rączki. Ktoś, kto lubi glajchszaltung prowincji na pruską modłę.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 10 sty 2017, o 16:45

Pod koniec listopada wysłałem mailowo zapytanie do ministerstwa infrastruktury i budownictwa w sprawie obwodnicy Kalisza.
Dziś sprawdziłem maila i odpowiedź przyszła kilka dni temu:

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 10 sty 2017, o 16:56

Warto wrócić jeszcze do tego artykułu: http://rc.fm/polityczne/kalisz-koscielny-albo.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 10 sty 2017, o 17:20

Patrząc realnie w sumie nie dziwi mnie odrzucenie kaliskiego wniosku o dofinansowanie.Przecież tak naprawdę nic nie zostało przygotowane do tej inwestycji.Nierozwiązany problem wód opadowych,niewykupione grunty pod inwestycję.Nawet nie wiadomo czy projekt jest gotowy.

Niestety to nie pierwsza wtopa jeśli chodzi o dofinansowanie inwestycji i to jest najsmutniejsze.Że nie są wyciągane wnioski z porażek.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 10 sty 2017, o 17:59

Może trzeba było postąpić tak jak niegdyś Włodarek w sprawie Trasy Bursztynowej, tj. wydając własną kasę na rozpoczęcie inwestycji. Kiedyś śmiano się z mostów stojących w szczerym polu, ale dzięki nim Pęcherz, następca Włodarka, dostał pieniądze na dalszą część inwestycji. Tutaj jest podobnie, trzeba więc budować chociaż 500 m rocznie najtańszych odcinków (poza węzłami, wiaduktami itp.). Można też rozważyć rezygnację ze statusu powiatu grodzkiego na czas realizacji obwodnic w klasie chociaż GP.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Zachodnia obwodnica Kalisza - DK25

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 10 sty 2017, o 18:08

Konin walczy również o pieniądze w innym rozdaniu : https://m.lm.pl/media/file/264098_pl_lista.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Kalisz zgłosił jakiś projekt ?

ODPOWIEDZ