Osiedle Amelia

To co już wybudowano.
kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 5 sty 2017, o 14:29

Basia pisze:Dzwoniłam ostatnio do biura, Pani powiedziała że już na budowę nie wpuszczaja, czyżby przestraszyli się tej sprawy z oknami?Chcieliśmy tam wejść zobaczyć porozmawiać z kierownikiem budowy ale niestety jest to wykluczone , podała do nich tylko numeru telefonu
podejrzewam ze nagle spora grupa zainteresowanych zaczela interesowac sie swoimi pieniedzmi i dlatego.

Jonks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 gru 2016, o 18:07

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Jonks » 5 sty 2017, o 14:42

Kuba pisze:Zastanawiałem się nad kupnem jednego z tych mieszkań. Abstrahując od kwestii technicznych, o których tu piszecie zwróciłem też uwagę na brak możliwości wywietrzenia mieszkań z uwagi na umieszczenie okien jedynie po jednej stronie budynku. Podobną rzecz developer S&O zrobił w mieszkaniach w Boczkowie - część mieszkańców musi otwierać w ciepłe dni klatki schodowe, żeby wywietrzyć mieszkanie. Szczególnie współczuję właścicielom mieszkań od najbardziej nasłonecznionej - południowo-zachodniej strony. Podejrzewam, że jest to standardowe cięcie kosztów (mniej okien, większe ściśnięcie mieszkań na powierzchni działki). Z tego powodu mój wybór padł na inną opcję, teraz tylko się utwierdzam, że dobrze zrobiłem nie podpisując umowy o mieszkanie na tym osiedlu.
Słuszna uwaga tez nie wiem jak to obejde...albo okap z mocnym silnikiem który usprawni wymianę powietrza albo klimatyzację sie zainstaluje. Cos trzeba bedzie pomyślec, nie jedyne na swiecie mieszkania któe nie maja okien na przestrzale

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 5 sty 2017, o 17:32

Basia pisze:Dzwoniłam ostatnio do biura, Pani powiedziała że już na budowę nie wpuszczaja, czyżby przestraszyli się tej sprawy z oknami?Chcieliśmy tam wejść zobaczyć porozmawiać z kierownikiem budowy ale niestety jest to wykluczone , podała do nich tylko numeru telefonu
Kierownik ma biuro na samym końcu (barak za 4tym segmentem) -nie trzeba się do niego umawiać (chociaż lepiej zadzwonić,żeby był).
Co do wchodzenia na budowę- wiadomo,że tylko za zgodą i w obecności kierownika budowy- względy bezpieczeństwa.

Basia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 5 sty 2017, o 12:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Basia » 6 sty 2017, o 13:57

Czy w sobotę pracują też tam na budowie Amelii?

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 6 sty 2017, o 17:25

oj nie wiem...

blashke
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2017, o 19:51

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: blashke » 7 sty 2017, o 19:57

Witam
Mam pytanie odnośnie ogrzewania w Amelii. Standardowo w opisie jest ogrzewanie z tradycyjnymi grzejnikami. Jednak niektórzy piszą tu o ogrzewaniu podłogowym. Czy za to dodatkowo się płaci? Czy wykonuje się we własnym zakresie ?

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 7 sty 2017, o 23:06

Tak-jest to dodatkowa- płatna opcja.

Jonks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 gru 2016, o 18:07

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Jonks » 8 sty 2017, o 15:10

Pytanie do osob z pierwszych szeregow. Czy rozplanowaliscie przylacza elektryczne, mieliscie okazje przekazac informacje na temat rozmieszczenia kontaktow?

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 10 sty 2017, o 21:05

Prace pewnie stoją przy takiej pogodzie? :lol:

mieszkaniec69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2016, o 10:54

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mieszkaniec69 » 11 sty 2017, o 08:24

Ja tam widziałem ludzi. Widziałem też koparkę kopiącą pod czwarty segment. Część zbrojenia dla fundamentu wylali przed mrozami.

ogniowladny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 gru 2016, o 17:10

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: ogniowladny » 11 sty 2017, o 19:09

Cześć!

Co do wcześniejszych pytań - koszt "zamiany" ogrzewania zwykłym kaloryferkiem żeberkowym na podłogowe to 1400 zł (potem się dowiedzieliśmy, że za dodatkowe 400 (?) można zostawić także kaloryfer - ale nie pamiętam czy to dokładnie ta cena, bo nie byliśmy zainteresowani).

Niestety prace w pierwszym segmencie w ostatnich dniach stały (zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz)... :(

Edit:
@Jonks: mogli dać namiar na firmę od elektryki, która się tym zajmuje, ale nie skorzystaliśmy (na razie i tak byłoby to bez sensu, bo sami nie mamy jeszcze dokładnej koncepcji co i gdzie)

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 11 sty 2017, o 21:27

witam sąsiadów 8)

co do elektryki- dowiedzieliśmy się jakiś czas temu, że elektryk (podobnie jak hydraulik) dzwoni to właścicieli poszczególnych mieszkań przed wejściem z pracami na dany lokal i dopiero wtedy podaje się układ instalacji- też nas zastanawia co obejmuje cena

osobiście z wielu płatnych opcji zrezygnowaliśmy (np.kominek i miejsce parkingowe) ale zdecydowaliśmy się na zmianę koloru okien od środka (oryginalnie są antracytowe na zewnątrz i białe w środku) :lol:
Ostatnio zmieniony 12 sty 2017, o 08:17 przez AniaR, łącznie zmieniany 1 raz.

szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2017, o 22:57

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szymon » 11 sty 2017, o 23:08

Witam Serdecznie :)
Jeśli chodzi o plan instalacji elektrycznej a w szczególności kuchni projektant przewidział iż np lodówka, zmywarka i mikrofala bedą na jednym obwodzie. Jeśli chodzi o ilość gniazdek też przydało by sie wiecej niż w standarcie jest. Tak wiec poprawki są wskazane.

athlon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 1 sty 2017, o 18:32

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: athlon » 12 sty 2017, o 20:14

Witam Sąsiadów .Mam pytanie czy ktoś nie wie przypadkiem jak wyglada termin z oddaniem 1 rzedu bo widac ze sa opuznienia .A wracajac do tematu elektryki to zalatwialem z elektrykami zmiany i powiem ze licza sobie za przesuniecie gniazdek i dodatkowe punkty tez sporo kosztuja.Warto sie do nich udac i niech wycenia zmiany.pozdrawiam :roll:

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 12 sty 2017, o 21:13

athlon pisze:Witam Sąsiadów .Mam pytanie czy ktoś nie wie przypadkiem jak wyglada termin z oddaniem 1 rzedu bo widac ze sa opuznienia .A wracajac do tematu elektryki to zalatwialem z elektrykami zmiany i powiem ze licza sobie za przesuniecie gniazdek i dodatkowe punkty tez sporo kosztuja.Warto sie do nich udac i niech wycenia zmiany.pozdrawiam :roll:
za przesunięcie gniazdek liczą dodatkowo? w biurze mówili,że na mieszkanie przypada konkretna ilość i sami z elektrykiem ustalamy gdzie one mają być (w cenie) a płatne miały być tylko dodatkowe punkty :roll:

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 12 sty 2017, o 21:16

Jest z nami właściciel mieszkania nr 20? potrzebujemy plan instalacji bo jesteśmy ciekawi co obejmuje cena :lol:

Host
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2017, o 18:41

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Host » 13 sty 2017, o 18:52

Witam przyszłych sąsiadów. Zastanawiam się nad inicjatywą zadaszenia miejsc parkingowych - np coś takiego:
http://www.fastlock.icopal.pl/index.php ... a-produktu" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy zdaniem osób, które wykupiły miejsca parkingowe takie rozwiązanie ma sens?
Proszę o komentarze.

Jonks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 gru 2016, o 18:07

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Jonks » 13 sty 2017, o 21:27

AniaR pisze:witam sąsiadów 8)

co do elektryki- dowiedzieliśmy się jakiś czas temu, że elektryk (podobnie jak hydraulik) dzwoni to właścicieli poszczególnych mieszkań przed wejściem z pracami na dany lokal i dopiero wtedy podaje się układ instalacji- też nas zastanawia co obejmuje cena



osobiście z wielu płatnych opcji zrezygnowaliśmy (np.kominek i miejsce parkingowe) ale zdecydowaliśmy się na zmianę koloru okien od środka (oryginalnie są antracytowe na zewnątrz i białe w środku) :lol:

Jaki jest koszt zmiany koloru? Osobiscis uwazam ze moglyby byc antracytowe z obu stron

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 13 sty 2017, o 21:37

Jonks pisze: Jaki jest koszt zmiany koloru? Osobiscis uwazam ze moglyby byc antracytowe z obu stron
zgadzam się! ok.100zł za okno (tarasowe więcej oczywiście)
dokładnie nie odpowiem bo wycena,którą dostaliśmy obejmuje również zmianę dwóch okien z jednoskrzydłowych na dwuskrzydłowe :)

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 13 sty 2017, o 21:40

Host pisze:Witam przyszłych sąsiadów. Zastanawiam się nad inicjatywą zadaszenia miejsc parkingowych - np coś takiego:
http://www.fastlock.icopal.pl/index.php ... a-produktu" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy zdaniem osób, które wykupiły miejsca parkingowe takie rozwiązanie ma sens?
Proszę o komentarze.
pomysł mozna przedyskutować już po utworzeniu wspólnoty 8)

co do miejsc parkingowych zastanawia mnie jedna rzecz- wg informacji uzyskanych w biurze większość osób miejsc nie wykupiła- jestem ciekawa jak będzie potem rozwiązany ewentualny wykup ? od wspólnoty?

ODPOWIEDZ