Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

To co już wybudowano.
obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 17 paź 2016, o 12:29

LUK pisze:Do realizowanych?
Tak, ale idzie to meeeeeeeeeeeeeeeeeeega powoli :|

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: dybek » 8 gru 2016, o 09:25

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 gru 2016, o 10:33

O ile lepiej prezentowały by się chodniki na Górnośląskiej gdyby były wykończone w ten sposób...
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 30 gru 2016, o 00:00

Szaleńcze tempo prac na Młynarskiej. Przypomina to czasy minionej epoki, gdy za wszelką cenę chciano zakończyć inwestycję. W pośpiechu powstają liczne niedoróbki.

Obrazek

Obrazek


Ciekawe od kiedy to się maluje wilgotne powierzchnie. Do wiosny farba może nie dotrwać.

Obrazek

Obrazek

Trawa posiana znaczy inwestycja zakończona. Ciekawe czy kiedykolwiek wzejdzie.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 3 lut 2017, o 15:59 przez Cristof, łącznie zmieniany 1 raz.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 30 gru 2016, o 14:40

kolejna ścieżka do nikąd :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :evil:

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 30 gru 2016, o 15:56

Cóż co prawda na rowerku nie śmigałem kopę lat ale generalnie za budową ścieżek jestem.
Mam tylko nadzieje że rowerzyści będą z nich korzystać a nie jeździć po chodniku czy po czarnym asfalcie sądząc że czerwony dla ozdoby :mrgreen:

Aktualnie rzeczywiście prestiżowa ścieżka osiedla Kaliniec niema żadnego przedłużenia.
Jednak sądzę że można ją szybko podłączyć do istniejących ścieżek a nawet chyba do największego szlaku rowerowego w Kaliszu...

Wystarczyłoby wybudować ścieżkę na ul. Serbinowskiej do Wojska Polskiego co może nastanie wraz z budową Kalinki?

Tam jest jest kolejny odcinek ścieżki rowerowej (Chyba najkrótszy do donikąd) wybudowanej przy okazji przebudowy skrzyżowania do tego inteligentnego systemu drogowego ciągnie się on od przejścia dla pieszych na skrz. Wojska Polskiego/Serbinowska do przystanku Wojska Polskiego Widok (Wojska Polskiego Supersam).

Od przystanku wybudować tylko do ronda i cywilizacja rowerowa zawita na Kaliniec :roll:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 30 gru 2016, o 18:26

Od Serbinowskiej do pierwszego wjazdu Bogumila i Barbary drastycznie spadla ilosc miejsc parkingowych. Moge powiedziec ze nawet o polowe. Na poczatku straz miejska chyba bedzie miec tam calodobowe dyzury bo ludzie beda parkowac na tej sciezce rowerowej. Zreszta juz teraz jest ona zapchana :D

Druga sprawa to ta czerwona farba juz schodzi...

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 8 sty 2017, o 12:07

Do zrealizowanych

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 9 sty 2017, o 10:00

dzisiaj jechalem, juz schodzi farba biala i czerwona. Tak to jest jak w pospiechu sie robi wszystko.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 10 sty 2017, o 14:23

Chwalą się... ale do błędu to przynzać się nie ma komu :evil:
http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/m ... zakonczona" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 11 sty 2017, o 21:23

kaczorkalisz pisze:Od Serbinowskiej do pierwszego wjazdu Bogumila i Barbary drastycznie spadla ilosc miejsc parkingowych. Moge powiedziec ze nawet o polowe. Na poczatku straz miejska chyba bedzie miec tam calodobowe dyzury bo ludzie beda parkowac na tej sciezce rowerowej. Zreszta juz teraz jest ona zapchana :D

Druga sprawa to ta czerwona farba juz schodzi...
Mistrzowie parkowania.

Obrazek

Obrazek

Pod pawilonami handlowymi też źle parkują jest ciasno że ciężko przejść, zwłaszcza że na końcu jest stopień.

Obrazek

W tym miejscu nie ma nawet wyznaczonego parkingu.

Obrazek

A tutaj moim zdaniem za nisko jak na scieżkę rowerową obsadzone kratki deszczówki

Obrazek

Obrazek

No i zapomniana tablica czekająca na wkopanie nie wiem przez kogo.


Obrazek

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 11 sty 2017, o 22:22

Rozumiem, ze miejsca parkingowe ukazane na dwoch pierwszych zdjeciach sa wystarczajaco dopasowane aby pomiescic auta bez koniecznosci blokowania pasa dla rowerow? Jesli tak to o co chodzi? Tak trudno zaparkowav zgodnie z tabliczka i w taki sposob, aby nie wystawac tylem...?

Chociaz takie parkowanie bylo do przewidzenia, ludzie od lat swatali tam jak chcieli praktycznie, wiec tak latwo nie zmieni sie takich nawykow.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 12 sty 2017, o 08:08

<Przemek> pisze:Rozumiem, ze miejsca parkingowe ukazane na dwoch pierwszych zdjeciach sa wystarczajaco dopasowane aby pomiescic auta bez koniecznosci blokowania pasa dla rowerow? Jesli tak to o co chodzi? Tak trudno zaparkowav zgodnie z tabliczka i w taki sposob, aby nie wystawac tylem...?

Chociaz takie parkowanie bylo do przewidzenia, ludzie od lat swatali tam jak chcieli praktycznie, wiec tak latwo nie zmieni sie takich nawykow.
Wszystkie miejsca parkingowe na Młynarskiej są przeznaczone do parkowania równoległego względem jezdni, na co jednoznacznie wskazują znaki. Są może trochę szersze ale chyba dlatego, aby otwierając drzwi samochodu nie zahaczyć rowerzysty. Na zdjęciu pojazdy parkują po skosie co jest nie zgodne ze znakiem.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 12 sty 2017, o 09:30

Rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi na tabliczkę sygnalizującą parkowanie równoległe. A więc tym bardziej złe parkowanie. Pozostaje mieć nadzieję, że to się zmieni.

A propos jeszcze przebudowania Młynarskiej słuchając sobie dzisiaj Magazynu Miejskiego zwróciłem uwagę na coś, co nie wiem czy było już poruszane w tym wątku, mianowicie, że inwestor Kalinki zobowiązał się do wybudowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z Serbinowską. Nie wiem jaki będzie tam ruch po otwarciu, ale nie wiem też czy to dobry pomysł z mnożeniem świateł na i tak krótkim odcinku Serbinowskiej. Zwłaszcza, że mówi się gdzieś po cichu o poprawie bezpieczeństwa przejścia dla pieszych przy postoju Taxi (nowe światła?). Nie wiem jak to będzie po otwarciu Kalinki, ale jak do tej pory brak świateł w tym miejscu nie jest dla mnie żadnym problemem.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 12 sty 2017, o 11:36

<Przemek> pisze: Nie wiem jaki będzie tam ruch po otwarciu, ale nie wiem też czy to dobry pomysł z mnożeniem świateł na i tak krótkim odcinku Serbinowskiej. Zwłaszcza, że mówi się gdzieś po cichu o poprawie bezpieczeństwa przejścia dla pieszych przy postoju Taxi (nowe światła?). Nie wiem jak to będzie po otwarciu Kalinki, ale jak do tej pory brak świateł w tym miejscu nie jest dla mnie żadnym problemem.
Temat tych świateł był już gdzieś poruszany. Zdziwiło mnie nawet że od razu nie zostały zainstalowane. Mam nadzieję że przynajmniej zastosowano przepusty na kable, aby nie zrywać nowego asfaltu. Obecnie ruch tam jest umiarkowany.Jedynie piesi może będą czuli się bezpiecznie bo skrzyżowanie po modernizacji jest dość szerokie. Problemy występują jedynie w godzinach szczytu, ale wtedy też sygnalizacja na al.W.P z Serbinowską nie daje rady i tworzą sie korki prawie do Młynarskiej. Dotyczy to głównie lewoskrętu z al.W.P. w kierunku ronda w którego cyklu przejeżdża jedynie kilka pojazdów. Do Kalinki wg planów mają prowadzić drogi z każdej strony, a z tyłu przedłużenie ul.Barbary i Bogumia do al.W.P..Trudno ocenić jaką popularnością cieszyć się będzie to centrum i jakie wjazdy będą najczęściej używane.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 12 sty 2017, o 19:12

co do parkowanie, jezdze ta trasa codziennie, nie ma dnia zeby komus dupa nie wystawala. Duze grono ludzi nie potrafi parkowac rownolegle nawet jak jest sporo miejsca. Lepiej zaparkowac skosnie. A jak juz jeden zaparkuje to reszta papuguje bo tez chce sie zmiescic. Ten parking przy pawilonach to jest skandal. Nie raz nie mozna przejsc a co dopiero wozkiem.

Skrzyzowanie Serbinowskiej/Mlynarskiej teraz w okolicach godziny 8 i pozniej po 14 to jest dramat. Skret w lewo z bocznych jest trudny :) Jak bedzie Kalinka to bedzie wiekszy dramat, dla mnie najlepiej by bylo rondo, miejsce na niego by sie znalazlo.

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: dybek » 3 lut 2017, o 11:55

Rzuca się w oczy znikająca farba, którą wymalowano pasy dla rowerów.
Czy powinna się ona ścierać tak szybko?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 lut 2017, o 12:07

dybek pisze:Rzuca się w oczy znikająca farba, którą wymalowano pasy dla rowerów.
Czy powinna się ona ścierać tak szybko?
Ciekawe od kiedy to się maluje wilgotne powierzchnie. Do wiosny farba może nie dotrwać.

Obrazek


Załączam moje zdjęcie wykonane przed oddaniem ulicy. Widać że malowano mokrą nawierzchnię w temperaturze ok.0 C. I moje proroctwo spełniło się.
Teraz chyba wiesz czemu to złazi. To jest tak jak zimą kończy się inwestycje. Zawsze traci się na jakości bo zimowa aura nie służy budowaniu. Tylko nie wiem czy Gałka i inni o tym wiedzą.
Wykonawcy jednak opłaciło się pomalować bo oddał drogę z niewielkim poślizgiem, a tak miałby naliczane kary.
A ponowne malowanie wiosną w ramach gwarancji ma pewnie wliczone w cenę inwestycji.

Ale zadowolona mina tych panów jest bezcenna, wobec zmarnowanej złażącej farby

Obrazek
http://www.rc.fm/news/kalisz-mlynarska-gotowa.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 3 lut 2017, o 15:58 przez Cristof, łącznie zmieniany 1 raz.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 3 lut 2017, o 14:11

nie tylko czerwona farba schodzi, biala rowniez. Przy skrzyzowaniu z Serbinowska licho juz zostalo tej farby.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont ulicy Młynarskiej - sierpień/wrzesień 2015

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 3 lut 2017, o 22:04

Dobrze gdyby na początku wiosny odnowili barwy na tej ulicy ... wiadomo - Biało-Czerwone ! :) ;D
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

ODPOWIEDZ