Osiedle Huby

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 lip 2013, o 13:59

Nie wiem, czy już istnieje temat o tej inwestycji.
Ludziska się burzą, a osiedle Huby to dość stary pomysł. Pani nie chce osiedla bo pewnie chciałby żyć jak na wsi, a to jest miasto. Jak mnie takie protesty wnerwiają :(
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ga ... 7e48,1,3,5" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 10 lip 2013, o 22:28

Ja już mieszkam, to inny niech, k..., nie mieszka. Żeby to chociaż dotyczyło rzeczywiście ich terenu, ale to po prostu chęć panowania nad cudzym, czyli obrzydliwa pazerność i chciwość.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 10 lip 2013, o 22:31

Mieszkam na Zagorzynku i bardzo się cieszę, że coś się ruszyło w sprawie tego nowego osiedla. A ta babka to chyba ma coś nie po kolei w głowie. Jak się nie podoba to się wyprowadzić.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 10 lip 2013, o 22:37

W ostrowie protestują że chcą budowy 2 etapu obwodnicy.
A tym czasem w Kaliszu coś takiego :roll: P. Krysia zapewne wolała by zabudować Złoty Róg :lol: :roll:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: tomash » 10 lip 2013, o 22:55

może wrzucił by ktoś te plany zagospodarowania przestrzennego o które się rozchodzi?

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 10 lip 2013, o 23:02

Te protesty to jakiś śmiech na sali. Najlepiej niech się w ogóle nie buduje a Kalisz na wioskę przemianować, wtedy ta Pani będzie szczęśliwa, że we wsi spokojnej, wsi cudownej żyje. Paranoja...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 lip 2013, o 08:21

Może któryś z radnych czytający te forum spełni prośbę Thomasa. Choć jestem pewien, że inni tez z chęcią by je zobaczyli. Ja ma je gdzieś w domu, bo sobie wyciąłem z Życia Kalisza.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 11 lip 2013, o 12:07

Nie jestem radnym, ale wrzucę :
http://www.bip.kalisz.pl/uchwaly/2013_37_502.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bip.kalisz.pl/uchwaly/2013_37_502-1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 lip 2013, o 12:46

Nie mam żadnej pewności, że nie jesteś radnym :) Dzięki
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 11 lip 2013, o 18:54

Patrzę na tą mapę z linka i mapę Kalisza i nie mogę znaleźć "styku" ulicy Torowej z Metalowców.Czy to chodzi o teren pomiędzy Piownicką-Chłopską-Torową ?

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 lip 2013, o 19:22

Paweł nie możesz znaleźć styku metalowców z Towarową ponieważ Metalowców kończy się przed jeziorem u grona...
Metalowców wpada w ul. Sulisławicką
Na moje oko tak to wygląda:
żółtym kolorem : Przy torach (ul.Towarowa) Dalej (ul.Piwonicka)
Czerwonym: odcinki których brakuje zapewne to ta nowoczesna obwodnica pewnie standardy się zmienią
1. Ten krótki odcinek to połączenie Metalowców z Piwonicką a reszta tak jak widać...
Obrazek

Nie wiem może jestem w błędzie ale Chłopska zapewne zniknie albo jedna z nowych uliczek zyska jej nazwę na planie widać że ulica ta idzie prosto od piwonickiej a Chłopska obok skrzyżowania w dodatku droga ta idzie obok całej zabudowy osiedla Zagorzynek a Chłopska jest trochę dalej...

W teorii Chłopska istnieje a w praktyce nie jest to chyba droga polna :)
Mam nadzieje że nic nie pomyliłem :)

Jednym słowem zabudowa powstanie pomiędzy obecną zabudową os. Zagorzynek a Piwonicką i Towarową
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 11 lip 2013, o 22:49

Plan dotyczy niewielkiego terenu, może jednak przyspieszy urbanizację terenów południowych.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 12 lip 2013, o 07:40

Szkoda że nie ma uwzględnionego wiaduktu ani przejazdu kolejowego pomiędzy piwonicką a Księżnej Jolanty :roll:
Teren wygląda tam tak:
Obrazek


O tyle miasto by przytyło :)
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 paź 2014, o 20:10

Nie wiem skąd OSM wziął plany ale na mapie w planowanych
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 25 paź 2014, o 22:49

Obrazek
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 lut 2017, o 18:53

Powstaje plan zagospodarowania kaliskiego osiedla Zagorzynek. Jezioro Grona i park zagrożone?
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/po ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 paź 2021, o 13:01

Ciekawe czy ta inwestycja w ogóle kiedykolwiek ruszy.
Przypomniałem sobie o niej przy okazji nowej interpelacji jednej z radnych:

"W sierpniu br. miałam przyjemność wziąć udział w spotkaniu mieszkańców ulicy Tatrzańskiej
z przedstawicielami MZDiK w Kaliszu, zorganizowanym na osiedlu Zagorzynek, w miejscu planowanej przebudowy ww. ulicy.
Rzadko widzi się mieszkańców, którzy na propozycję remontu ulicy, przy której mieszkają oraz budowę zielonego skweru reagują tak sceptycznie. Część mieszkańców jawnie okazywała niezadowolenie. Zazwyczaj takie inwestycje są pożądane i wyczekiwane. Powodem takiej postawy są jednak poważne obawy związane z budową osiedla Huby w sąsiedztwie.
Na ww. spotkaniu mieszkańcy zgodnie wyrażali swoje zaniepokojenie planami remontu ulicy dojazdowej, wybudowanej własnymi środkami, blisko ich domów i wskazują, że w pierwszej kolejności należałoby wybudować drogę w jej pierwotnym układzie (tj. pas stanowiący przedłużenie ul. Tatrzańskiej w linii prostej). Ta propozycja jest o tyle zasadna, że po wybudowaniu osiedla HUBY, ulica Tatrzańska może stać się naturalnym łącznikiem pomiędzy osiedlami, co znacznie zintensyfikuje ruch samochodowy.
Ponadto obawiają się również, że planowany skwer stanie się miejscem, z którego nie będą korzystać mieszkańcy domków jednorodzinnych, którzy mają własne ogródki, ale osoby zakłócające ciszę i spokój. Mieszkańcy oczywiście popierają sadzenie drzew i krzewów, jednak wskazują, że na osiedlu jest wiele miejsc publicznych jak np. place zabaw, które wymagają pilnych remontów i nowych nasadzeń (np. plac przy ul. Zakopiańskiej).
W związku z powyższym zwracam się z poniższymi pytaniami. Liczę, że odniesie się Pan również do przedstawionych powyżej obaw mieszkańców.
1. Czy na tym etapie można rozważyć jeszcze zmianę planów i budowę nowego odcinka ulicy Tatrzańskiej w miejscu jej pierwotnego przebiegu, zamiast remontu istniejącej już drogi dojazdowej do posesji?
2. Myśląc perspektywicznie, planowane osiedle Huby będzie wymagać nowych połączeń drogowych. Ulica Tatrzańska może stać się łącznikiem z osiedlem Zagorzynek. Jak pan ocenia realność utworzenia w przyszłości takiego połączenia? Czy nie należałoby o tym pomyśleć właśnie teraz, na etapie planowanej inwestycji na ul. Tatrzańskiej?"
kalisz.esesja

A swoją drogą, szukając informacji na temat tej zapomnianej inwestycji, natknąłem się na artykuły o mieszkańcach sąsiedniego Zagorzynka. Protest, goni protest. Łatwo nie będzie.
Załączniki
art.png
art.png (95.67 KiB) Przejrzano 3632 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 14 paź 2021, o 13:48

Straszne to jest... nie ma dużo inwestycji prorozwojowych w mieście a jeżeli już są, to te ekipy z domków za wszelką cenę chcą je blokować. Na dobrą sprawę, w żadnym kierunku miasto nie mogłoby się rozwijać, bo otoczone jest osiedlami domków jednorodzinnych. Z resztą nie raz o tym już dyskutowaliśmy.
g13k

piorunek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2018, o 11:23

Re: Osiedle Huby

Nieprzeczytany post autor: piorunek » 17 paź 2021, o 12:46

Według mnie to nie jest blokowanie inwestycji tylko głos rozsądku odnośnie zmiany trajektorii na naturalną i przemyślaną na przyszłość. Nawet dzisiejsza Tatrzańska od Karpackiej w stronę pól jest bliżej niż to co przedstawiono na planach. Ale widać idziemy po kosztach byle zrobić, bo budżet należy wydać nie wydamy to nie dostaniemy później. A Zagorzynek ma prawie wszystko oprócz porządnych dróg na "polach" i jakieś małe odcinki wewnątrz osiedla gdzie budynki w latach 90 przy nich nie istniały.

ODPOWIEDZ