Osiedle Amelia

To co już wybudowano.
Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 13 mar 2017, o 13:26

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Wojtek 86ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 09:02

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Wojtek 86ww » 13 mar 2017, o 21:37

Czy 1 segment będzie oddany terminowo? Mają chyba termin do końca marca... Ktoś coś wie?

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 13 mar 2017, o 23:51

Wojtek 86ww pisze:Czy 1 segment będzie oddany terminowo? Mają chyba termin do końca marca... Ktoś coś wie?
Patrząc na etap prac raczej nie jest to realne :)

athlon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 1 sty 2017, o 18:32

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: athlon » 14 mar 2017, o 09:08

1 i 2 rząd mają być oddane do końca kwietnia taką informację pisemną otrzymałem od developera, czyli według aktu notarialnego miesięczne opóźnienie będzie drugiego segmentu

Wojtek 86ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 09:02

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Wojtek 86ww » 14 mar 2017, o 14:10

Ale drugi segment miał w akcie do końca kwietnia tak mi się wydaje, więc jakie to opóźnienie? A 1 segment wydaje mi się że do końca marca ale najlepiej niech się wypowiedza mieszkańcy tych dwóch segmentów

szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2017, o 22:57

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szymon » 14 mar 2017, o 14:25

Jestem mieszkańcem II segmetu i pierwotnie oddanie planowane było na koniec marca.
Jednakże pisemna informacja od dewelopera jest taka iż bedzie to koniec kwietnia. Tak wiec miesiąc poślizgu jeśli na tym stanie bo prac jescze sporo.
Pozdrawiam :D

hawk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 3 mar 2017, o 15:20

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: hawk » 14 mar 2017, o 14:29

Mam pytanie do nowych właścicieli lokali tego osiedla: co było powodem, że zdecydowaliście się na zakup mieszkań w takich szeregowcach? Czy nie będzie Wam przeszkadzać, że sąsiad z góry ze swojego balkonu będzie zaglądać do grilla sąsiada na parterze?

ogniowladny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 gru 2016, o 17:10

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: ogniowladny » 14 mar 2017, o 17:28

Siema!

Jestem mieszkańcem I segmentu i również otrzymałem pismo o przedłużeniu terminu (niestety)... nowy to do końca kwietnia - mówimy tu o wybudowaniu (wcześniej to niby miało być do końca 2016r., więc w zasadzie wychodzą 4 miesiące poślizgu). Na początku maja mają być oddane klucze (tu 2 m-ce opóźnienia), natomiast przeniesienie własności nastąpi w terminie późniejszym - max. do końca sierpnia (2017 :P ). To już sobie developer zastrzega maksymalne widełki poślizgu - z "ustnym" zapewnieniem, że oczywiście nastąpi to zdecydowanie szybciej. Ale na papierze wychodzi znowu 4 m-ce poślizgu, mam nadzieję, że w praktyce wyjdzie zdecydowani mniej ;)

Z tego co wiem II segment ma być oddany zaraz potem, natomiast opóźnienia w kolejnych segmentach mają nie być takie duże - wiadomo, I segment dostał najbardziej po dupie ze względu na zimę... Ale to już nie jest pisemna informacja, tylko uzyskana przy okazji telefonicznie :P

To tyle, oby już teraz wszystko szybko i ładnie szło do przodu i będzie można myśleć o parapetówkach :D :D :D

@ wojtek 86ww - I segment do końca marca to miał być podpisany akt notarialny przenoszący własność, także "letkie" opóźnienie w tym zakresie jest ;)

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 14 mar 2017, o 21:36

ogniowladny pisze: więc w zasadzie wychodzą 4 miesiące poślizgu). Na początku maja mają być oddane klucze (tu 2 m-ce opóźnienia), natomiast przeniesienie własności nastąpi w terminie późniejszym - max. do końca sierpnia (2017 :P )
ile czasu powinno minąć od otrzymania kluczy do podpisania aktu notarialnego?

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 14 mar 2017, o 21:47

a co deweloper nie wiedział, że w PL jest zima :) sorry ale ja się nie mogę doczekać jak na olx ie czy innych takich będą mieszkania z amelii. Moim zdaniem to jest duży niewypał :evil:

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 14 mar 2017, o 22:00

edwardos pisze:a co deweloper nie wiedział, że w PL jest zima :) sorry ale ja się nie mogę doczekać jak na olx ie czy innych takich będą mieszkania z amelii. Moim zdaniem to jest duży niewypał :evil:
Sledząc forum mam wrażenie,że 99% inwestycji jest dla Ciebie niewypałem 8)

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 15 mar 2017, o 08:21

Ciekawe, którą to inwestycję uznałaś, że jest 1% dobrych :). Dość krytycznie podchodzę do różnych rzeczy. Za jedyny niewypał uważam własnie tą inwestycję reszta ma swoje plusy :P

ogniowladny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 gru 2016, o 17:10

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: ogniowladny » 15 mar 2017, o 10:16

AniaR pisze:
ile czasu powinno minąć od otrzymania kluczy do podpisania aktu notarialnego?
No to już trzeba zobaczyć w umowie przedwstępnej, jakie tam warunki były. Nie pamiętam:P

@edwardos: nie developer nie wiedział, że w Polsce jest zima (lol, ogarnij się człowieku a nie pieprzysz bzdury, żeby tylko napsuć innym nerwów) tylko każda osoba podspisywała umowę, w której był zapis "developer nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia wynikające ze złych warunków atmosferycznych". Także na dobrą sprawę każdy (a przynajmniej z I i II segmentu) mógł się spodziewać opóźnień.

I serio nie wiem, o co wam chodzi z tymi ciągłymi narzekaniami, że niewypał, że najgorsza inwestycja życia?! Kupiłeś tu mieszkanie? Podejrzewam, że nie. To co Cie obchodzi, czy będzie oddane w terminie albo, czy się po 2 latach wszystko zawali? Żadnych sensownych uwag, tylko ogólnikowe, które IMO niepotrzebnie tylko stresują inne osoby, które akurat kupiły.
A może właśnie dupka piecze, że sie nie udało kupić? Więc chociaż teraz w polaczkowym stylu można napsuć krwi innym?...

szczepan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 gru 2016, o 14:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szczepan » 15 mar 2017, o 10:25

edwardos pisze:a co deweloper nie wiedział, że w PL jest zima :) sorry ale ja się nie mogę doczekać jak na olx ie czy innych takich będą mieszkania z amelii. Moim zdaniem to jest duży niewypał :evil:
Co za internetowy trol :lol:

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 15 mar 2017, o 15:23

koledze raczej nie chodzi o to czy, jak i kiedy bedzie to oddane. Koledze chodzi o koncepcje tego osiedla, ze w jednym domku mieszkaja dwie rodziny, jedna w ogrodku sie opala i griluje a druga z tarasu na nich oglada.

Szczerze to mnie tez to zastanawia jak kto bedzie funkcjonowac. Pozyjemy zobaczymy. Niewatpliwie lokalizacja tego osiedla jest dobra jak nie bardzo dobra.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 15 mar 2017, o 20:01

kaczorkalisz pisze:koledze raczej nie chodzi o to czy, jak i kiedy bedzie to oddane. Koledze chodzi o koncepcje tego osiedla, ze w jednym domku mieszkaja dwie rodziny, jedna w ogrodku sie opala i griluje a druga z tarasu na nich oglada.

Szczerze to mnie tez to zastanawia jak kto bedzie funkcjonowac. Pozyjemy zobaczymy. Niewatpliwie lokalizacja tego osiedla jest dobra jak nie bardzo dobra.
te ogródki są tak małe,że raczej nie ma mowy o żadnej rekreacji (zobaczcie na zdjęciach ile jest miejsca i odejmijcie kilka metrów na taras-10m2 zostanie?)-dla mnie nie stanowi to żadnego problemu,ze z balkonu będę widziała kilka metrów kwadratowych sąsiada- w końcu są to mieszkania i osiedle wielorodzinne :)
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, o 18:47 przez AniaR, łącznie zmieniany 1 raz.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 15 mar 2017, o 20:06

edwardos pisze:Ciekawe, którą to inwestycję uznałaś, że jest 1% dobrych :). Dość krytycznie podchodzę do różnych rzeczy. Za jedyny niewypał uważam własnie tą inwestycję reszta ma swoje plusy :P
To Twoje zdanie :) (które po prostu nic nie wnosi do dyskusji 8) )

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 15 mar 2017, o 23:33

kaczorkalisz pisze:koledze raczej nie chodzi o to czy, jak i kiedy bedzie to oddane. Koledze chodzi o koncepcje tego osiedla, ze w jednym domku mieszkaja dwie rodziny, jedna w ogrodku sie opala i griluje a druga z tarasu na nich oglada.

Szczerze to mnie tez to zastanawia jak kto bedzie funkcjonowac. Pozyjemy zobaczymy. Niewatpliwie lokalizacja tego osiedla jest dobra jak nie bardzo dobra.
TAK dokładnie o to mi chodzi :)
Dla mnie to nieporozumienie, dla Tych AniuR tak jak Ty co kupili jest wszystko ok, nie ja tam będe mieszkal.... ale forum jest po to żeby wyrażać swoje opinie i je wyrażam.
Już kiedyś wymieniałem minusy tego osiedla i nie będe się powtarzał , największym jest włąsnie to co zacytowałem jeszcze z opalaniem to ujdzie ale jak się grill rozpali a pranie na balkonie sąsiad rozwiesi to wspomnisz moje słowa że to niewypał i tyle w temacie.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 16 mar 2017, o 00:49

edwardos pisze:
kaczorkalisz pisze:koledze raczej nie chodzi o to czy, jak i kiedy bedzie to oddane. Koledze chodzi o koncepcje tego osiedla, ze w jednym domku mieszkaja dwie rodziny, jedna w ogrodku sie opala i griluje a druga z tarasu na nich oglada.

Szczerze to mnie tez to zastanawia jak kto bedzie funkcjonowac. Pozyjemy zobaczymy. Niewatpliwie lokalizacja tego osiedla jest dobra jak nie bardzo dobra.
TAK dokładnie o to mi chodzi :)
Dla mnie to nieporozumienie, dla Tych AniuR tak jak Ty co kupili jest wszystko ok, nie ja tam będe mieszkal.... ale forum jest po to żeby wyrażać swoje opinie i je wyrażam.
Już kiedyś wymieniałem minusy tego osiedla i nie będe się powtarzał , największym jest włąsnie to co zacytowałem jeszcze z opalaniem to ujdzie ale jak się grill rozpali a pranie na balkonie sąsiad rozwiesi to wspomnisz moje słowa że to niewypał i tyle w temacie.
"Ogródki" sa wielkości sporego balkonu i naprawdę nie sądzę,żeby mieszkańcy aż tak intensywnie z nich korzystali,żeby mieszkańcy pierwszego piętra musieli pluć sobie w brodę :) Jasne,że wszystko wyjdzie w praniu i pewnie na 88mieszkań znajdzie się ktoś kto będzie miał do tego inne podejście ale grillowanie czy opalanie się w kilkunastometrowym "ogródku" położonym pomiędzy alejkami prowadzącymi do innych mieszkań czy przy parkingu? Serio? :)
Mam zdrowe podejście do tematu-nie uważam tego osiedla za idealne rozwiązanie i dostrzegam sporo minusów ale jakie osiedla ich nie mają? Natomiast jak znajomi kupują np.samochód,który mi się nie podoba to nie chodzę za nimi i nie mówię im,że podjęli złą decyzję i że się na niej przejadą :)

Storczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 3 lis 2016, o 12:00

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Storczyk » 16 mar 2017, o 16:55

A czy jest ktos kto ma mieszkanie na parterze? W akcie jest wpisane ze ogrodek ma miec 40m2 ale po zjeciach widac ze to o wiele mniej ma...

ODPOWIEDZ