Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: tomash » 27 mar 2017, o 21:05

koszmarek :)
Załączniki
r_23.jpg
r_23.jpg (786.94 KiB) Przejrzano 9249 razy
r_22.jpg
r_22.jpg (817.57 KiB) Przejrzano 9249 razy

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 27 mar 2017, o 21:08

Abstrahując od samego projektu to do góry takiego budynku przydałby się otwarty taras, np. z jakąś kawiarnią i widokiem na centrum :) Tak wiem, jestem marzycielem :D Swoją drogą więcej info o inwestycji?

EDIT: Oczywiście nie zwróciłem uwagi, że wątek ma już swoje lata, przepraszam :D

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 mar 2017, o 21:14

Świetnie współgrałoby z tą kamienicą :twisted: :lol:
Jeżeli na prawdę jest coś na rzeczy to mam nadzieję, że zmodyfikowano projekty i powstanie tam coś "godnego" :P

Dzięki Tomash ;)
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 mar 2017, o 21:19

Te oba projekty są tak złe, że zaczął mi się krwotok z oczu. Mam nadzieję, że Kalisz nie zostanie pokarany takim jarmarcznym kiczem rodem z Jankowa Przygodzkiego (z całym szacunkiem). No po prostu tak już się nie powinno budować. I to jeszcze w takim strategicznym miejscu...

I jeszcze ten grzybek rodem z familiady na drugiej wizce... matko kochana :cry:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 27 mar 2017, o 22:29

Orange Hedgehog Tower

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 mar 2017, o 23:59

jasiek20 pisze:I jeszcze ten grzybek rodem z familiady na drugiej wizce... matko kochana :cry:
To jest ten styl Weiraucha, za który go tak w Kaliszu kochamy. :lol:
Kto jest właścicielem tego terenu ? ING ? Cześć czyli chodnik to chyba teren miejski.
Raczej nie ma szans na realizację...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 mar 2017, o 10:35

milo pisze:
jasiek20 pisze:I jeszcze ten grzybek rodem z familiady na drugiej wizce... matko kochana :cry:
To jest ten styl Weiraucha, za który go tak w Kaliszu kochamy. :lol:
Kto jest właścicielem tego terenu ? ING ? Cześć czyli chodnik to chyba teren miejski.
Raczej nie ma szans na realizację...
Z tego co pamiętam właścicielem terenu był prywatny inwestor. Zburzył istniejący wielobranżowy pawilon handlowy . Wybudował z wyglądu praktycznie taki sam. Z tym tylko że w środku jest potężna konstrukcja stalowa, na którą myślę że można by nadbudować kolejne piętra. Czyli było to szykowane pod rozbudowę.
Co do własności terenu ktoś pisał przy okazji modernizacji Górnośląskiej, że teren miejski jest tam gdzie nowe chodniki. Prywatny gdzie została stara kostka czyli do linii zabudowy sąsiedniej starej kamienicy.
Osobiście byłbym przeciwny rozbudowie. Tam bardzo się prosi o wybudowanie dodatkowego prawoskrętu w Serbinowską. W tym miejscu często się korkuje ponieważ samochody skręcające w prawo muszą ustępować pieszym którzy również mają zielone światło. Zajmują wtedy pas Górnośląskiej. Ruch w kierunku Serbinowskiej po oddaniu Kalinki na pewno wzrośnie.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 28 mar 2017, o 11:06

Ja bym tam widział zabudowę narożnikową, jak najbardziej... ale oczywiście o przyzwoitej ARCHITEKTURZE.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 28 mar 2017, o 18:32

co za uatrakcyjnienie oferty galerii... :roll:

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re:

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 mar 2017, o 21:56

jp pisze:Sam pomysł zabudowy narożnika Górnośląskiej i Serbinowskiej jest właściwy.
Pojawia się tylko jeden problem - pierzeja ul.Górnośląskiej.
Wierzę, że kiedyś na ul. Górnośląskiej zmieni się relacja pieszy-samochód na korzyść ruchu pieszego. Marzy mi się tętniąca życiem ulica z przestronnymi chodnikami. Dlatego pomysł stworzenia nowej pierzei ul. Górnośląskiej tuż przy jezdni, równo z sąsiadującą kamienicą, uważam za chybiony. Już @euty zwrócił uwagę na fakt, ze budynek zabiera zbyt dużą część chodnika, przez co robi się "duszno". Podoba mi się pomysł @milo, który proponuje wyburzyć kamienicę i pociągnąć zabudowę dalej. Pozwoliłoby to nieco odsunąć budynek i... uwaga! pociągnąć w przyszłości zabudowę dalej, aż do hotelu Prosna!
Pomysł może wydawać się szalony, ale jest to jeden ze sposobów na pozbycie się koszmarnego widoku bloków ustawionych prostopadle do ulicy. Widoku podmiejskiego osiedla rodem z PRL-u, przy ulicy, która powinna pełnić funkcję reprezentacyjnej.
jp pisze:Gamoń, który prostopadle ustawił te bloki do ulicy, zmarnował jej potencjał. Podobnie zrobiono z ul. 3-Maja. To są urbanistyczne błędy epoki PRL-u. Błędy trudne do naprawienia, ale nie niemożliwe. Dzisiaj zabudowa pierzejowa wydaje się nierealna, ale w przyszłości, kto wie. Dlatego nie można popełniać kolejnych błędów i dobrze byłoby planowany narożny budynek nieco cofnąć względem sąsiedniej kamienicy, która kiedyś powinna zostać rozebrana.
jp pisze: Starajmy się tak planować dzisiejsze inwestycje, żeby nie były barierą rozwoju miasta w przyszłości !
Tak pisałem 7 lat temu :)
Trochę się zmieniło od tego czasu. W miejscu „Prosny” stoi a raczej leży lidl :x przez co marzenia o reprezentacyjnej funkcji tej części ul. Górnoślaskiej i zabudowie pierzejowej jeszcze bardziej się oddaliły.
Wracając do narożnika, podtrzymuję to co napisałem 7 lat temu. Najlepiej byłoby wyburzyć kamienicę i nieco cofnąć linię zabudowy planowanego biurowca. Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że odległość między pierzejami ul. Górnosląskiej (na odcinku od Rogatki do ul. Legionów) jest o 2 metry większa niż odległość między liniami zabudowy, które wyznaczają kamienice na rogu Górnośląskiej i Serbinowskiej ( kamienica przy ING z jednej i kamienica przy hali „Pod Zegarem” z drugiej strony)
Z myślą o poprawie komfortu pieszych, nowy narożny budynek dobrze byłoby też zaprojektować z podcięciem, podobnie jak zrobiono to w przypadku budynku PKO.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 mar 2017, o 22:12

Jp, bardzo ciekawe stanowisko zaprezentowałeś. Rozumiem, że wedle Twojej koncepcji w miejscu obecnego parkingu po zachodniej stronie ul. Górnośląskiej miałaby powstać jakaś zabudowa? O jakiej zabudowie tutaj byś "marzył"? :) Napisałeś, że marzy ci się reprezentacyjna arteria z dużą powierzchnią dla pieszych. Ale znowu od granic ulicy do zabudowy tych poprzecznych bloków nie jest tak daleko. W sensie tam jest mimo wszystko wąsko, więc zabudowa raczej nie mogłaby być bardzo rozłożysta. Niemniej, ogółem taka wizja mi się podoba :)

Co natomiast proponowałbyś zrobić z tym dużym parkingiem po wschodniej stronie ul. Górnośląskiej? Od małego zastanawiałem się skąd tak wielki plac w tym miejscu. Swoją drogą czyż to nie ewenement? Przecież mówi się, że gdy budowano bloki, w czasach już dość odległych, to nie przypuszczano, że w takim stopniu rozwinie się motoryzacja. A tu proszę, wielki parking dla połowy osiedla. :)

P.S. Jak już poruszyłem ten wątek bloków - "wieżowców" po stronie wschodniej, z góry przepraszam jeżeli już kiedyś to się pojawiło, ale kiedy te bloki powstawały?

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 mar 2017, o 23:07

Przemku, nie mam sprecyzowanej wizji zabudowy, po prostu nie mogę patrzeć na te bloki ustawione prostopadle do ulicy. Budynki, które miałyby tworzyć pierzeję najlepiej byłoby dostawić bezpośrednio do istniejących bloków. Wiem, że wiązałoby się to z pewnymi problemami, ale skoro mówimy o marzeniach… :)

Natomiast co do wschodniej strony Górnoslaskiej, wieżowce i parking aż tak bardzo nie kłują mnie w oczy ;) Sporą część „placu” chciałbym pozostawić. Zauważ, że pierzeje ul. Górnośląskiej na odcinku od Rogatki w górę, w niektórych miejscach odbiegają od linii prostej. Te skosy są oczywiście zamierzone, tworzą niewielkie place, co uważam za atut ulicy. Podobne rozwiązanie widziałbym także w tym miejscu, z tym ze w większej skali.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 mar 2017, o 09:36

jp pisze:Przemku, nie mam sprecyzowanej wizji zabudowy, po prostu nie mogę patrzeć na te bloki ustawione prostopadle do ulicy. Budynki, które miałyby tworzyć pierzeję najlepiej byłoby dostawić bezpośrednio do istniejących bloków. Wiem, że wiązałoby się to z pewnymi problemami, ale skoro mówimy o marzeniach… :)

Natomiast co do wschodniej strony Górnoslaskiej, wieżowce i parking aż tak bardzo nie kłują mnie w oczy ;) Sporą część „placu” chciałbym pozostawić. Zauważ, że pierzeje ul. Górnośląskiej na odcinku od Rogatki w górę, w niektórych miejscach odbiegają od linii prostej. Te skosy są oczywiście zamierzone, tworzą niewielkie place, co uważam za atut ulicy. Podobne rozwiązanie widziałbym także w tym miejscu, z tym ze w większej skali.
Poprosiłem o doprecyzowanie Twojej wizji ponieważ chciałem wiedzieć czy dobrze zrozumiałem. Skoro bowiem życzyłbyś sobie wyburzenie kamienicy przy banku ING i cofnięcie nieco linii zabudowy, a następnie poprowadzenie zabudowy pierzejowej "w dół" Górnośląskiej, to wiązałoby się to z zabudową obecnego parkingu po zachodniej stronie ulicy. A jest tam dość mało miejsca, dlatego byłem ciekaw jaką zabudowę widziałbyś w tym miejscu, a raczej jaki rodzaj budynków (wysokie / niskie, z podcieniami, bez). Ogólnie wizja ciekawa, choć pewnie na tę chwilę mało realna. Ale przecież jesteśmy na forum, tutaj możemy podzielić się swoimi koncepcjami :)

Co do placu po wschodniej stronie Górnośląskiej to rzeczywiście niejako wpisuje się w to, o czym mówisz, czyli odbieganie zabudowy od linii prostej, przy czym w porównaniu do dolnej części ulicy jest to odbieganie w naprawdę dużej skali :) Zastanawiam się tylko czy to też było planowane, czy jednak teren ten pozostawiono pod przyszłą zabudowę. Zwłaszcza, że z tego co widzę obszar parkingu stanowi jedną odrębną działkę ewidencyjną.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 29 mar 2017, o 14:23

<Przemek> pisze:P.S. Jak już poruszyłem ten wątek bloków - "wieżowców" po stronie wschodniej, z góry przepraszam jeżeli już kiedyś to się pojawiło, ale kiedy te bloki powstawały?
MSIP mówi, że w latach 1979-1982 :wink:
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Budynek biurowy- plany czy będzie realizacja

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 mar 2017, o 01:17

Maciek62800 pisze:
<Przemek> pisze:P.S. Jak już poruszyłem ten wątek bloków - "wieżowców" po stronie wschodniej, z góry przepraszam jeżeli już kiedyś to się pojawiło, ale kiedy te bloki powstawały?
MSIP mówi, że w latach 1979-1982 :wink:
Serdecznie dziękuję za informację. :)

ODPOWIEDZ