Osiedle Amelia

To co już wybudowano.
AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 21 kwie 2017, o 21:36

anne00 pisze:Obawiam się, że to "zadaszenie balkonu" może nie być tymczasowe :lol:
proszę mnie nie straszyć :lol: :lol:
anne00 pisze:Jest możliwość podłączenia kuchenki gazowej . Czy ktoś się zdecydował już ? Oczywiście za opłatą
pytaliśmy w biurze-nie ma takiej możliwości (tylko płyta elektryczna albo indukcja)

anne00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 6 maja 2016, o 16:54

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: anne00 » 21 kwie 2017, o 21:57

Zadzwońcie w pon i zapytajcie bo jest to świeża sprawa

athlon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 1 sty 2017, o 18:32

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: athlon » 21 kwie 2017, o 22:02

Dziś się dowiedziałem że jest taka możliwość.Koszt 800 zł.Troszkę dużo ale... . Myślicie że do końca kwietnia oddadzą pierwszy i drugi segment ?

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 21 kwie 2017, o 23:25

athlon pisze:Dziś się dowiedziałem że jest taka możliwość.Koszt 800 zł.Troszkę dużo ale... . Myślicie że do końca kwietnia oddadzą pierwszy i drugi segment ?
jestem zaskoczona- ciekawe skąd zmiana decyzji i co z mieszkaniami,w których juz jest zrobiona elektryka i gotowe podłączenie pod kuchnię elektryczną...

co do drugiego pytania-raczej nie ma szans :lol:
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2017, o 03:45 przez AniaR, łącznie zmieniany 1 raz.

athlon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 1 sty 2017, o 18:32

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: athlon » 21 kwie 2017, o 23:52

w tych mieszkaniach w których nie ma posadzki to jeszcze można, czyli pewnie w pierwszym segmencie już nie :)

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 22 kwie 2017, o 03:44

athlon pisze:w tych mieszkaniach w których nie ma posadzki to jeszcze można, czyli pewnie w pierwszym segmencie już nie :)
szybko się obudzili

szczepan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 gru 2016, o 14:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szczepan » 22 kwie 2017, o 13:13

szkoda że mieszkańcy nie są o takich rzeczach informowani :(

Szczypiorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2017, o 15:36

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Szczypiorek » 22 kwie 2017, o 15:42

Czy ktoś z przyszłych mieszkańców segmentu 1 albo 2 jeśli już odebrał klucze byłby na tyle miły i pozwolił obejrzeć mieszkanie najlepiej to 75m2 na pietrze? Mam 4 segment więc jeszcze dużo czekania przede mną a chciałbym już mieć jakieś wyobrażenie jak to będzie wyglądało w rzeczywistości a nie tylko na planach.

Wojtek 86ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 09:02

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Wojtek 86ww » 22 kwie 2017, o 18:32

No my dostaliśmy informację w biurze że nie ma takiej opcji żeby mieć płytę gazowa i musieliśmy sprzedać bo kupiliśmy przed tą informacją. Że są nowe przepisy które mówią że nie wolno używać płyt gazowych w pomieszczeniach gdzie jest ogrzewanie gazowe.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 22 kwie 2017, o 22:52

Szczypiorek pisze:Czy ktoś z przyszłych mieszkańców segmentu 1 albo 2 jeśli już odebrał klucze byłby na tyle miły i pozwolił obejrzeć mieszkanie najlepiej to 75m2 na pietrze? Mam 4 segment więc jeszcze dużo czekania przede mną a chciałbym już mieć jakieś wyobrażenie jak to będzie wyglądało w rzeczywistości a nie tylko na planach.
jeszcze nikt kluczy nie dostał ale mamy chyba takie samo mieszkanie-podaj maila to ci coś podeślę :)

Szczypiorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2017, o 15:36

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Szczypiorek » 23 kwie 2017, o 00:11

AniaR pisze:
Szczypiorek pisze:Czy ktoś z przyszłych mieszkańców segmentu 1 albo 2 jeśli już odebrał klucze byłby na tyle miły i pozwolił obejrzeć mieszkanie najlepiej to 75m2 na pietrze? Mam 4 segment więc jeszcze dużo czekania przede mną a chciałbym już mieć jakieś wyobrażenie jak to będzie wyglądało w rzeczywistości a nie tylko na planach.
jeszcze nikt kluczy nie dostał ale mamy chyba takie samo mieszkanie-podaj maila to ci coś podeślę :)
Plan z metrażem mam, dostałem od biura jednak chciałem zobaczyć samemu. No nic, pozostaje chyba czekać :)

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 23 kwie 2017, o 00:40

Szczypiorek pisze: Plan z metrażem mam, dostałem od biura jednak chciałem zobaczyć samemu. No nic, pozostaje chyba czekać :)
chciałam podesłac coś innego :)

szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2017, o 22:57

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szymon » 23 kwie 2017, o 12:00

Przepływ informacji od dewelopera informujący nas czyli kupujących odnośnie całej inwestycji pozostawia trochę do życzenia. Chociażby ewentualne zmiany jakie są możliwe każdy kupujący powinien być poinformowany na samym początku inwestycji. Również przesuwanie terminu oddania i podawanie niedorzecznych dat !!! Nie wspomnę o odbieganiu od projektu.
Choć mam nadzieje że bedzie nam się za to dobrze mieszkało :)
Pozdrawiam przyszłych sąsiadów :)

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 23 kwie 2017, o 13:00

szymon pisze: Choć mam nadzieje że bedzie nam się za to dobrze mieszkało :)
Pozdrawiam przyszłych sąsiadów :)
innej opcji nie ma!

zobaczymy jak finalnie będzie osiedle wyglądało ale te daszki mnie powaliły na kolana bo jesli chcieli przyoszczędzić to mogli to zrobić w bardziej estetyczny sposób :lol:

szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2017, o 22:57

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szymon » 23 kwie 2017, o 13:10

AniaR pisze:
szymon pisze: Choć mam nadzieje że bedzie nam się za to dobrze mieszkało :)
Pozdrawiam przyszłych sąsiadów :)
innej opcji nie ma!

zobaczymy jak finalnie będzie osiedle wyglądało ale te daszki mnie powaliły na kolana bo jesli chcieli przyoszczędzić to mogli to zrobić w bardziej estetyczny sposób :lol:

Straszna prowizorka te daszki silniejszy wiatr i tej pleksy nie ma :p

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 23 kwie 2017, o 13:41

A to akurat by mnie ucieszyło :D

anne00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 6 maja 2016, o 16:54

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: anne00 » 23 kwie 2017, o 17:55

Według najnowszych inf pierwszy segment ma być oddany na koniec maja a drugi koniec maja-początek czerwca :(

Jonks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 gru 2016, o 18:07

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Jonks » 23 kwie 2017, o 18:01

chcailbym rzucic pare teamatow
/
1. co sadza miszancy parterow na rure splywawa w lewym narozniku salonu? rozumiem ze idzie przez na piętro i jestem w szoku bo to rura 100 i jak ktos bedzie spuszal wode jak bede gotowal creme brule psia krew?

2. nie jest przewidziana kwestia dostawcy mediow typu tv i internet? czy juz nie trzeba myslec o takich udogodnieniach zanim wszedzie trzeba bedzie pruc bruk?

3. Czy developer przewiduje rekompensaty za opoznienie? raczej pogoda nie mogla wplynac na finalizacja segmentow 1 i 2 az o taki okres czasu?

Szczypiorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2017, o 15:36

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Szczypiorek » 23 kwie 2017, o 19:01

Nie będę sięgał po umowę ale wydaje mi się, że był zapis, że developer zastrzega sobie możliwość opóźnień ze względu na warunki atmosferyczne itd....jeśli źle pamiętam to poprawcie mnie. Więc chyba nić w tej kwestii się nie da zrobić.

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 23 kwie 2017, o 19:25

Czy naprawdę nikt z Was nie jest w stanie wziąć do ręki i sprawdzić co podpisaliście ?

Umowa deweloperska powinna zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawyz dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (popularnie nazywanej ustawą deweloperską). zawierać w szczególności:
określenie stron, miejsce i datę podpisania umowy,
(...)
termin rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych danego przedsięwzięcia deweloperskiego
,
określenie warunków odstąpienia od umowy deweloperskiej, a także warunków zwrotu środków pieniężnych wpłaconych przez nabywcę w razie skorzystania z tego prawa,
określenie wysokości odsetek i kar umownych dla stron umowy deweloperskiej,
(...)
Tak po ludzku mówiąc
Każdy deweloper przygotowując umowę musi w niej zawrzeć określone klauzule.... W tym termin zakończenia budowy, ewentualne opóżnienia ale też musi być podany czas tych opóźnień nawet ze względu na warunki pogodowe... po którym deweloperowi może klient zacząć naliczać za każdy dzień zwłoki konkretne odsetki.... 8)

ODPOWIEDZ