Budżet Obywatelski 2018

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 20 lip 2017, o 11:57

* 4 maja – 16 czerwca 2017 r. Zgłaszanie propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego.

*15 maja – 21 lipca 2017 r. Weryfikacja zgłoszonych propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego.

*do 25 sierpnia 2017 r. Ogłoszenie listy propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego, które zostaną poddane pod głosowanie oraz listy propozycji zadań odrzuconych z podaniem uzasadnienia.

*1 – 29 września 2017 r. Głosowanie nad propozycjami zadań do Budżetu Obywatelskiego.

*do 31 października 2017 r. Publikacja listy zadań do realizacji.

Ruszamy z nowy tematem.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: milo » 20 lip 2017, o 12:00

To lecimy.
Zgłoszone zadanie "pomnikowe".

1. Nazwa zadania.
- Wybudowanie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, upamiętniającego stulecie odzyskania niepodległości, usytuowanego przed sądem w Alei Wolności.
3. Lokalizacja, miejsce realizacji zadania.
- Na skrzyżowaniu ulic Sukienniczej i Alei Wolności, na trójkątnym skwerku przed sądem, tam gdzie w okresie zaborów stał pomnik cara Aleksandra II.
4. Opis zadania.
- Postuluję o wzniesienie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego odlanego w brązie (wysokości ok. 2,5 m.) i posadowionego na średniej wysokości cokole (1,2 - 1,5 m.). Pomnik przedstawiałby postać stojącego w charakterystycznym dla Marszałka płaszczu wojskowym i czapce typu maciejówka. Czapka nie jest konieczna, ale mimo wszystko sugeruję płaszcz, aby postać była pełniejsza. Marszałek wsparty oburącz na szabli, obok której, po obu jej stronach leżeć będą rozerwane kajdany, symbolizujące zerwanie niewoli i alegoryzujące postać Marszałka do roli wyzwoliciela, który te kajdany swą szablą przeciął. Pomnik ustawiony w osi ulicy Sukienniczej, w którą skierowany by był posąg Marszałka.
Z zielonej wysepki przed sądem uformować trójkąt równoboczny, jednym bokiem równolegle ułożonym do elewacji sądu, a przeciwległym wierzchołkiem skierowanym w stronę mostu trybunalskiego. Trójkąt należy pomniejszyć od strony ulicy Śródmiejskiej, tak aby wizualnie przesunął się do osi ulicy Sukienniczej i elewacji sądu. Całość wyznaczonego trójkąta wywyższyć dwu- lub trzystopniowym podestem, który w całości powinien zostać obłożony granitowymi płytami. Pośrodku podestu ustawić sześcioboczny cokół obłożony marmurowymi płytami, lub w całości wykonany z czarnego marmuru. Każdy z boków cokołu byłby skierowany naprzemiennie w stronę boków i wierzchołków trójkątnego podestu.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 20 lip 2017, o 12:03

I foto
Załączniki
FB_IMG_1500538140121.jpg
FB_IMG_1500538140121.jpg (82.15 KiB) Przejrzano 7161 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 20 lip 2017, o 12:04

Kim jest ten Pan Jacek (pomysłodawca zadania i twórca fp- Mój Kalisz) ? Przejrzałem jego stronkę i gościu ma sporo fajnych i konkretnych pomysłów na Kalisz. Może go ściągnąć na nasze forum? ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: milo » 20 lip 2017, o 12:26

jasiek20 pisze:Kim jest ten Pan Jacek (pomysłodawca zadania i twórca fp- Mój Kalisz) ? Przejrzałem jego stronkę i gościu ma sporo fajnych i konkretnych pomysłów na Kalisz. Może go ściągnąć na nasze forum? ;)
Był, ale się obraził ;-)
http://www.inwestycje.kalisz.pl/memberl ... file&u=704" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 20 lip 2017, o 12:28

Trzeba go zaprosić ponownie ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 lip 2017, o 13:41

Dostałem wiadomość od tego Pana na Facebooku na naszej str.
Pytał się czy jesteśmy zainteresowani tym i wskazał właśnie swoją str.
Czas jest do piątku z załatwieniem
g13k

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: milo » 20 lip 2017, o 13:57

"Pytał się czy jesteśmy zainteresowani tym i wskazał właśnie swoją str."

Tzn. czym zainteresowani ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 lip 2017, o 14:19

Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 20 lip 2017, o 14:24

No to wrzućmy to na fp.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 lip 2017, o 14:37

Poszło :wink:
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 21 lip 2017, o 20:26

Pan Marcin Andrzejewski zgłosił projekt powstania Woonerfu
na wzór tych łódzkich. Mój głos ma na pewno!
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 21 lip 2017, o 20:28

Coś czuję, że będzie sporo ciekawych projektów :D
Ciekawe czy ludzie zagłosują np. na coś takiego? Czy będą wiedzieli o co chodzi?
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 21 lip 2017, o 20:41

Ludzie pewnie zagłosują, ale czy te ratuszowe miernoty zrealizują to już inna kwestia.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 26 lip 2017, o 17:01

po co glosować jak i tak nic nie robią :roll:

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: Józef » 26 lip 2017, o 20:38

Jestem jak najbardziej za marszałkiem, ale nie w TYM MIEJSCU
Żeby to wyglądało tak jak na tej "wizualizacji" to pomnik musiałby stać jakieś 50m od gmachu sądu a nie 5m tak jak skwer.
Mam nadzieje, że nikt się nie zgodzi i proszę forumowiczów o nie popieranie tego pomysłu. Wierzcie mi efekt będzie opłakany, albo gmach sądu przytłoczy pomnik i marszałek będzie wyglądał jak kurdupel, albo na odwrót - pomnik zasłoni sąd. Nie psujmy przestrzeni które są jeszcze jako tako zadbane w tym mieście. Naprawiajmy syf gdzie indziej np na Nowym Rynku.
Pan Marcin Andrzejewski zgłosił projekt powstania Woonerfu
No ok, ale na jakiej ulicy?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 lip 2017, o 08:58

Józef pisze:Jestem jak najbardziej za marszałkiem, ale nie w TYM MIEJSCU
Żeby to wyglądało tak jak na tej "wizualizacji" to pomnik musiałby stać jakieś 50m od gmachu sądu a nie 5m tak jak skwer.
Mam nadzieje, że nikt się nie zgodzi i proszę forumowiczów o nie popieranie tego pomysłu. Wierzcie mi efekt będzie opłakany, albo gmach sądu przytłoczy pomnik i marszałek będzie wyglądał jak kurdupel, albo na odwrót - pomnik zasłoni sąd. Nie psujmy przestrzeni które są jeszcze jako tako zadbane w tym mieście. Naprawiajmy syf gdzie indziej np na Nowym Rynku.
Pan Marcin Andrzejewski zgłosił projekt powstania Woonerfu
No ok, ale na jakiej ulicy?
Ten pomnik TYLKO i wyłącznie w TYM MIEJSCU , ale niestety Pan specjalista, dyrektor, inżynier, magister, doktor Gałka- nie wydał pozytywnej opinii.


Woonerf- ul. Śródmiejska, "deptak".
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 lip 2017, o 14:23

jasiek20 pisze:
Józef pisze:Jestem jak najbardziej za marszałkiem, ale nie w TYM MIEJSCU
Żeby to wyglądało tak jak na tej "wizualizacji" to pomnik musiałby stać jakieś 50m od gmachu sądu a nie 5m tak jak skwer.
Mam nadzieje, że nikt się nie zgodzi i proszę forumowiczów o nie popieranie tego pomysłu. Wierzcie mi efekt będzie opłakany, albo gmach sądu przytłoczy pomnik i marszałek będzie wyglądał jak kurdupel, albo na odwrót - pomnik zasłoni sąd. Nie psujmy przestrzeni które są jeszcze jako tako zadbane w tym mieście. Naprawiajmy syf gdzie indziej np na Nowym Rynku.
Pan Marcin Andrzejewski zgłosił projekt powstania Woonerfu
No ok, ale na jakiej ulicy?
Ten pomnik TYLKO i wyłącznie w TYM MIEJSCU , ale niestety Pan specjalista, dyrektor, inżynier, magister, doktor Gałka- nie wydał pozytywnej opinii.


Woonerf- ul. Śródmiejska, "deptak".



Ja też jestem za pomnikiem ale nie w tym miejscu. Podam nieco inne argumenty przeciw. Brak możliwości bezpośredniego podejścia pod pomnik. Wiele osób zwłaszcza z wycieczek lubi fotografować się na tle pomników. Utrudnione składanie kwiatów czy zapalenie zniczy. Wszelkie uroczystości wiązały by się z zamknięciem ruchu na tym ważnym skrzyżowaniu. Pomnik byłby ochlapywany przez pojazdy i narażony na kolizje drogowe. Latarnia pod sądem na tym skrzyżowaniu jest notorycznie uszkadzana przez pojazdy nie wyrabiające zakrętu.
A może pomnik umieścić na skwerku na wprost Pałacu Ślubów . Myślę że ładnie by się prezentował w osi tej alei.
Pod teatrem miał stanąć pomnik Wojciecha Bogusławskiego ale zapomniano o tym pomyśle. Dwa pomniki ładnie komponowały by się w alei.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: jp » 27 lip 2017, o 18:40

Józef słusznie zwrócił uwagę żeby nie sugerować się „wizualizacją”. W rzeczywistości efekt byłby zupełnie inny. Wysepka to nie jest dobre miejsce dla pomnika, gdyż znajduje się zbyt blisko budynku. Żeby pomnik wyglądał jak na wizualizacji, musiałby być monstrualnych rozmiarów, co byłoby fatalne dla budynku Trybunału, albo musiałby stanąć w znacznie większej odległości od budynku, co jest niemożliwe ze względu na obecny układ drogowy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Budżet Obywatelski 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 sie 2017, o 17:08

Z 68 propozycji zadań ogólnomiejskich negatywnie opinie dotyczą 21 projektów. Do 15 przypadków przyjmuje uzasadnienie, a o 6 jeszcze zabiegam. Natomiast z 89 zadań osiedlowych negatywnie opinie ma 20 projektów, z czego do 15 przyjmuje uzasadnienie, a o 5 będę jeszcze walczył. Łącznie jestem ambasadorem 11 projektów.
Z profilu FB Dariusza Grodzińskiego
g13k

ODPOWIEDZ