Centrum Przesiadkowe Majkowska

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 6 lip 2017, o 15:18

Nie mogą znaleźć firmy która będzie nadzorowała tę inwestycję. Ogłosili właśnie trzeci przetarg.
Wykonawca jest, kasa jest, wszystko jest...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 lip 2017, o 15:23

Czyli nic się nie zmieniło :( Trzymam kciuki żeby się udało tym razem
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 6 lip 2017, o 22:35

13 stanowisk :O?
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 11 lip 2017, o 18:40

juz widze te tlumy :roll:

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jp » 11 lip 2017, o 19:15

Caspress pisze:13 stanowisk :O?
To mają być miejsca postojowe dla autobusów. Dwa stanowiska w postaci typowych zatok autobusowych będą po obu stronach ul. Majkowskiej. Jedno odjazdowe w kier. centrum i drugie przyjazdowo-odjazdowe po drugiej stronie ul. Majkowskiej. Tak to sobie wyobrażam patrząc na zał. do SIWZ - plan zagospodarowania terenu

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 lip 2017, o 13:31

Kolejny przetarg na zadanie "- Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn.: „Budowa węzła przesiadkowego na terenie przy ul. Majkowskiej 26 w Kaliszu wraz z niezbędną infrastrukturą” został unieważniony.

I co teraz? Nie przepadną nam pieniądze na ten projekt jeśli nie będzie zrealizowany w terminie tj. do końca 2017?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 21 lip 2017, o 18:17

Podejście n-te :lol:
http://bip.mzdik.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/378" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 28 lip 2017, o 09:04

OD PRZESIADKI DO PRZESIADKI



Niedawno publikowaliśmy wizualizację centrum przesiadkowego, które ma powstać w okolicach dworca PKS i PKP przy ul. Górnośląskiej. Ta ogromna inwestycja będzie kosztować ponad 40 000 000 zł. Tymczasem już niebawem rozpocznają się prace przy drugim centrum przesiadkowym, przy Majkowskiej. Teren właśnie przekazano wykonawcy. A nasi słuchacze pytają: czy Kaliszowi, który przecież nie jest metropolią, potrzebne są aż dwa węzły?
"Ja osobiście uważam, że tak. W centrum miasta borykamy się z problemem parkowania dużej liczby autobusów w rejonie ul. Parczewskiego, w ścisłym centrum miasta, a także na takiej prowizorycznej pętli przy ul. Toruńskiej. Chcielibyśmy, żeby było to przeniesione na to centrum przy ul. Majkowskiej, gdzie autobusy będa miały wyznaczone swoje stanowiska do parkowania i stamtąd będa rozpoczynać swój bieg" - informuje radioCENTRUM Marcin Fingas, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.



Centrum przesiadkowe przy ul. Majkowskiej zajmie teren o powierzchni 5000 metrów kwadratowych. Zadanie uzyskało unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w wysokosci 14 300 000 złotych. Wartość całej inwestycji to 20 500 000 złotych.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 lip 2017, o 10:18

Wczoraj widziałem sprzęt na placu, stały jakieś tiry i chyba koparka
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 28 lip 2017, o 10:45

Niech robią jak najszybciej biletomaty i tablice Led ;) No i niech nowe autobusy nie będą miały miesięcznego(!) poślizgu z wyjazdem na ulice.
Co do samego centrum przesiadkowego mam mieszane uczucia.
Myślę, że zarówno Toruńska jak i Parczewskiego są bardziej strategicznymi punktami miasta niż Majkowska, przy której jest praktycznie tylko Tesco. Co innego jakby powstała inwestycja Wistilu.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 lip 2017, o 11:22

Niedawno publikowaliśmy wizualizację centrum przesiadkowego, które ma powstać w okolicach dworca PKS i PKP przy ul. Górnośląskiej. Ta ogromna inwestycja będzie kosztować ponad 40 000 000 zł. Tymczasem już niebawem rozpoczynają się prace przy drugim centrum przesiadkowym...
Centrum przy dworcach 40 mln, centrum przy Majkowskiej 20 mln. Takimi informacjami media niepotrzebnie wprowadzają ludzi w błąd. Potem pojawiają się komentarze typu: po co w Kaliszu centra przesiadkowe, Kalisz to nie Poznan itp. Już bliższe prawdy byłyby informacje, ze są to pieniądze na zakup autobusów, a przy okazji kosmetykę części terenów przydworcowych oraz byłej zajezdni KLA

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 lip 2017, o 11:27

jasiek20 pisze:Co do samego centrum przesiadkowego mam mieszane uczucia.
Myślę, że zarówno Toruńska jak i Parczewskiego są bardziej strategicznymi punktami miasta niż Majkowska, przy której jest praktycznie tylko Tesco. Co innego jakby powstała inwestycja Wistilu.
Tez tak uwazam. Mam nadzieję, ze po zrobieniu przystanku koncowego przy Majkowskiej, autobusy koncząące tam bieg nadal będą kursowały przez Parczewskiego?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 28 lip 2017, o 11:36

jp pisze: Tez tak uwazam. Mam nadzieję, ze po zrobieniu przystanku koncowego przy Majkowskiej, autobusy koncząące tam bieg nadal będą kursowały przez Parczewskiego?
Mam nadzieję, że tak samo będzie z autobusami na Toruńską. Jakiś dojazd do Centrum Onkologicznego musi być.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 lip 2017, o 11:52

jasiek20 pisze:
jp pisze: Tez tak uwazam. Mam nadzieję, ze po zrobieniu przystanku koncowego przy Majkowskiej, autobusy koncząące tam bieg nadal będą kursowały przez Parczewskiego?
Mam nadzieję, że tak samo będzie z autobusami na Toruńską. Jakiś dojazd do Centrum Onkologicznego musi być.
Okrężną drogą przez Toruńską? Moze jest to jakieś rozwiązanie. Tak czy siak uważam, ze to Parczewskiego powinna pozostać centrum przesiadkowym, tzn. miejscem przez ktore przebiega wiele linii. Oczywiście przelotowym centrum, bez przystanków końcowych

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 lip 2017, o 11:57

Zawsze linie mogą przebiegać jak dotychczas, a Majkowska posłuży najzwyklej w świecie jako parking, by autobusy nie zastawiały uliczek w centrum :wink:
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 lip 2017, o 11:41

Chyba można przenieść do realizowanych bo już sporo wyburzono :wink:
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 lip 2017, o 15:23

Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 30 lip 2017, o 21:21

gawronik13kalisz pisze:Zawsze linie mogą przebiegać jak dotychczas, a Majkowska posłuży najzwyklej w świecie jako parking, by autobusy nie zastawiały uliczek w centrum :wink:
Gawronik ale jaki by to miało sens?
Ile dziś linii autobusowych kończy w centrum chyba jedynie linia nr 17 która posiada 6 kursów dziennie na stronę.
Reszta to autobusy turystyczne lub pogrzebowe.

Po za tym obawiam się że obecny teren bez takiego remontu spokojnie by spaniał normy parkingu dla autobusów, nieczynna zajezdnia posiada taką nawierzchnie której nie powstydziłaby się niejedna Kaliska pętla.

Więc jestem ciekaw co na ten węzeł będzie zaglądać patrząc na ilość stanowisk to lepiej jak na dworcu PKS takie rozwiązanie miałoby sens ale chociażby w miejscu targowiska tak by był to węzeł centrum a tak oddalony w dzielnicy przemysłowej której praktycznie nic nie obsługuję.

Więc osobiści patrząc na rozmach tej inwestycji stwierdzam że KLA/PKS powinien przetrasować je tam wszystkie.
Chodź sam nie widzę takiego sensu już lepiej byłoby przetrasować autobusy aktualnie kursujące przez Chopina przez Poznańska-Wojska Polskiego - 3 Maja - Planty itp.

Wtedy co prawda autobusy znów by jeździły jeszcze bardziej dookoła niż obecnie jednak lepsze to i tak niż wydanie grubego siana na po 1 na węzeł a następnie stracenie jeszcze większej ilości czasu na włączoną relację do węzła.

Niestety jednak wtedy pomimo faktu że łączyłaby się spora część linia KLA z PKS na wspólnym przebiegu to prawdopodobnie i tak nie byłoby tego można nazwać węzłem bo gdzie parkingi dla aut i rowerów :roll:

Mówiąc szczerze wiem że to pomysł czy tam projekt UE które też mnie irytuje jednak myślę że na wydawanie kasy na szarego człowieka nie są dojść obojętni bo jak by tak było to mielibyśmy gigantyczny aquapark a nie małą klitkę więc obawiam się że i tak za tym projektem muszą stać jakieś większe postulaty i cześć linii musiała będzie tam dojeżdżać no przynajmniej przez kilka lat.

Sam pomysł węzłów ze strony UE uważam za jak najbardziej udany niestety całą resztą zajmowała się już nasza banda czyli prezydent Sapiński i to nasza banda wybrała tak kiepską lokalizację a po takim ryneczku byłoby w sam raz no i miejsca parkingowe by doszły w centrum :wink:

Cieszyć się tylko że te aka węzeł centrum nie powstaje na parkingu dawnego Polo :lol:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: jp » 30 lip 2017, o 21:58

Caspress, Centrum przesiadkowe to tylko szumna nazwa, żeby pozyskać fundusze na zakup autobusów. Zadanie jest warte ok.20 mln. Ile z tej kwoty przypadnie na uporządkowanie części dawnej bazy KLA, kilkanaście % ? Nie wiem gdzie Ty widzisz rozmach inwestycji. W projekcie nie ma żadnych stanowisk, tylko miejsca postojowe dla autobusów, parking dla samochodów oraz DWA przystanki po obu stronach Majkowskiej.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Centrum Przesiadkowe Majkowska

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 sie 2017, o 12:32

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
g13k

ODPOWIEDZ