Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 sie 2017, o 12:41

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rewitalizacją miasta.
http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/r ... -na-debate

Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 sie 2017, o 13:21

Co to za szkic??? to chyba nie z naszego projektu.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: jp » 25 sie 2017, o 15:24

jasiek20 pisze:
25 sie 2017, o 13:21
Co to za szkic??? to chyba nie z naszego projektu.
Z naszego. Wizualizacja przedstawia fragment ul. Śródmiejskiej, Rynek jest w tle.

Maciek B
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 7 lip 2016, o 00:12

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Maciek B » 25 sie 2017, o 16:35

Z uwagi na fakt, ze pod wpływem działań (naszego) Komitetu Obrony Klombu wiceprezydent Barbara Gmerek zaplanowała na środę 30.08 na godz. 16.00 spotkanie z mieszkańcami odnośnie zagospodarowania Głównego Rynku apelujmy o wzięcie udziału w tym spotkaniu.
Postulaty Komitetu obrony Klombu

NIE EKSPONOWANIE ZNALEZISKA ARCHEOLOGICZNEGO zbiornika wodnego zwanego tez studnią.

ZACHOWANIE W TYM MIEJSCU NATURALNEJ ZIELENI a wręcz jej zwiększenie na całym Głównym Rynku.

Przypomnijmy też panu Prezydentowi o jego obietnicy wyborczej Rewitalizacja starówki w oparciu o fundusze unijne i z wykorzystaniem najlepszych pomysłów ARCHITEKTÓW Z CAŁEGO KRAJU. Tym razem nie wygrają znajomości – TO MIESZKAŃCY WYBIORĄ NAJLEPSZE KONKURSOWE KONCEPCJE.
o mieszkańcy wybiorą najlepsze konkursowe koncepcje!”.

Silence
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 18 maja 2017, o 13:52

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Silence » 26 sie 2017, o 21:17

Maciek B tu wszyscy chyba sa zwolennikami wyeksponowanej studni (swoja droga mogli by ja pogłębić na 10m i podświetlić od góry do dołu przykryć to szkłem lub jakaś inna plexy )
Ostatnio zmieniony 27 sie 2017, o 12:23 przez milo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Atak personalny

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 sie 2017, o 09:24

Sam się bujaj z tego forum Silence. Mało kto jest na tym forum za tą szkaradną dziurą za grube tysiące przed ratuszem. Wystarczy mieć odrobinę poczucia estetyki, aby być przeciwnikiem tego czegoś.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 27 sie 2017, o 09:25

Silence pisze:
26 sie 2017, o 21:17
Maciek B (...) bujaj sie z tego forum z tymi postulatami
Na forum każdy może się wypowiadać jak chce, byle trzymał się netykiety, więc to Ty się bujaj z wypowiadaniem się rzekomo w imieniu społeczności forumowej. To już nie pierwszy atak na MB przekraczający granice. Moderatorzy nie powinni tego tolerować, bo inaczej będą się tu zlatywały miejskie trolle atakujące niewygodnych.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 sie 2017, o 12:28

Silence, chcesz eksponować taki szajs w samym sercu miasta? Tu mało kto chce oszpecać miasto czymś tak pseudo wartościowym jak ten zbiornik na wodę.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Maciek B
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 7 lip 2016, o 00:12

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Maciek B » 29 sie 2017, o 15:34

Dziękuję Ci dobry człowieku za słowo obrony. Jak pierwszy raz zetknąłem się z tymi klimatami byłem przerażony jak można traktować człowieka za to, że ma swoje własne zdanie i stara się do niego przekonać innych. Mam nadzieję, że wszyscy widzimy się w środę o godz 16 w ratuszu. A tu mój tekst o tym dlaczego nie widzę fontanny posadzkowej w miejsce klombu. Długi ale rzeczy nie są tak proste i jednoznaczne jak chcieliby je niektórzy widzieć a i tak nie odpowiedziałem na wszystko. http://www.calisia.pl/articles/zabawa-w-architektow

Silence
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 18 maja 2017, o 13:52

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Silence » 29 sie 2017, o 23:16

Ale ja mam w d** twoje zdanie. jak chcesz głosić dobra nowinę i przekonywać innych do swojego widzimisię to wypad do Jehowych. forum nie jest od tego żeby tu kogoś przekonywać. Koncepcja głębokiej i podświetlonej studni jest OK . Kwiaty oprze ratuszem juz były i sie znudziły 90 % Miast przy Ratuszu ma kwiaty Bez komentarza
Silence, chcesz eksponować taki szajs w samym sercu miasta?
A jest gdzies jeszcze taka studnia ? Jeżeli wiesz o takowej, to wskaz miejsce, to skupimy sie na studi w innym nieznanym mi jeszcze miejscu . A ja odpowiem przewrotnie ... chcesz eksponować cos co ma 90% miast w PL?
rzekomo w imieniu społeczności forumowej
Nie rzekomo, bo kilka głosow za było juz slyszanych

ps Ktos wkleil wynik jakiejs sondy na swoim profilu

Zrobiłem sondę na Facebooku i:
-23 osoby są za przykryciem studni szybą
-5 za zakopaniem
-3 za podniesieniem do poziomu płyty Rynku

Coś jeszcze chcecie dodać, zwolennicy zakopywania i zaorania wszystkiego co sie da?
Ostatnio zmieniony 31 sie 2017, o 19:30 przez HARNAŚ, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wyluzuj trochę, bo Ci żyłka pęknie.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 29 sie 2017, o 23:53

twoje dziwne sondy są tak miarodajne jak słowa Grega, że jest najwięcej inwestycji realizowanej dzieki nie mu

poza tym jak dajesz odpowiedzi tylko na pytanie jak wyeksponowac studnie, to reszta osob, ktore sa przeciwko nawet nie glosuja... A wiekszosc (niestety dla ciebie) nie chce tego badziewia eksponowac, po prostu jestes zwiazany jakos z wladzami i myslisz, ze pustymi argumentami przekonasz innych...

nie slyszalem, zeby komus kwiaty sie znudzily, kazdy kogo znam uwaza, ze zdobily...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 sie 2017, o 05:51

Poziom wypowiedzi adekwatny do argumentów. A co jest ciekawego w dziurze w ziemi? To nawet nie była studnia, tylko zbiornik na wodę. Ile coś takiego można oglądać? Jedno spojrzenie i koniec. Miasto niech lepiej zajmie się odtwarzaniem zarysów zamku, murów i bram miejskich, tam, gdzie się da. To z pewnością dla turystów i mieszkańców będzie większą atrakcją.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: jp » 31 sie 2017, o 09:28

Byłem na spotkaniu w ratuszu. Poszedłem tam z dwóch powodów: żeby zobaczyć prezentację projektu modernizacji płyty Gł. Rynku oraz zaprotestować przeciwko eksponowaniu archeologicznego znaleziska. Projekt jest już prawie gotowy i został zaakceptowany przez urząd konserwatorski. Właściwie to nie wymagał akceptacji, ponieważ Pani Konserwator praktycznie jest jego autorem ;) Oczywiście w procesie projektowania pomagał Pani Konserwator zawodowy architekt Pan Radosław Żubrycki i pewnie miał tam jakiś wpływ na detale ;) Takie wnioski można wyciągnąć z tej ratuszowej „prezentacji”…
Prezentacji w cudzysłowie, ponieważ pokazano tylko jedno ujęcie wizualizacji i to bardzo mglistej (dosłownie) jakości. Wystarczyło to jednak żeby się zorientować, że mamy do czynienia z nawiązaniem do stanu z okresu międzywojnia, czyli wielkiego dzieła odbudowy miasta.
Nie jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu. Jest to bezpieczna koncepcja. Gdyby do tego jeszcze zrezygnować z ekspozycji „dziury”, mogłoby być naprawdę przyzwoicie i ładnie. Aha! zapomniałem jeszcze o fontannie posadzkowej. Wciskanie jej na siłę między klomb a ratusz nie jest dobrym pomysłem. Jest tam po prostu zbyt ciasno. Skoro już musi być ta fontanna, to może warto rozważyć inną lokalizację, np. na tle domu Apta, który podobnie jak ratusz ma symetryczną bryłę?
A może zamiast klombu?
Pisałem już wielokrotnie, że nie jestem entuzjastą klombu. Wprawdzie w międzywojennej odbudowie widzę najcenniejszy zabytek miasta, ale nie mam przekonania, że klomb był ważnym elementem dzieła odbudowy miasta. Niektórzy dopatrują się w tym rozwiązaniu inspiracji barokowymi rozwiązaniami pałacowymi jak np. w przypadku pałacu Krasińskich w Warszawie. Moim zdaniem to bardzo wątpliwa teoria. Prawdopodobnie nie było żadnej koncepcji architektonicznej mającej na celu przyozdobienie placu klombem, który wraz z ratuszem stanowiłby całość. Rozwiązania w obrębie ratusza wymuszone zostały ówczesnymi potrzebami komunikacyjnymi. Zieleniec po prostu wypełniał pustkę między jezdniami. Tak, Gł. Rynek był przed wojną i jeszcze długo po wojnie węzłem komunikacyjnym! Dzisiaj Gł. Rynek na szczęście wolny jest od ruchu samochodowego. Dlatego nawiązywanie uważam za mało ambitne i jestem zwolennikiem konkursu. Może kiedyś... i może niekoniecznie na cały plac, ale np. na fontannę posadzkową w miejsce dziuroklombu?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 31 sie 2017, o 11:14

Tutaj wizualizacje:
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... e,745.html

A mówili coś o "deptaku"? Miasto przy zaproszeniu na debatę pokazało kawałek Śródmiejskiej, czy pokazywano też je na spotkaniu?
g13k

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Anto » 31 sie 2017, o 12:03

Dla wygody forumowiczów :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na stronie miasta wizualizacje w lepszej jakości
http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/r ... wnym-rynku

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 31 sie 2017, o 13:42

O B R Z Y D L I W E.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 31 sie 2017, o 16:42

to jest jakas zenada, wizualizacje na poziomie przedszkolaka... po co te pseudo-ulice na rynku? nie moze to byc jeden wielki plac po prostu?

Boze, czemu nikt nic nie ma do powiedzenia, tylko ma byc tak jak jeden pan czy pani chce... przeciez to sa ogromne pieniadze, a efekt bedzie jak zwykle mizerny

a to raczej nie byly konsultacje, ale przedstawienie jednej kolesiowskiej koncepcji i tyle...


a o tej dziurze to szkoda gadac!!! WTF klomb obniza wage miasta, a ta pozal sie Boze dziura nie?

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 31 sie 2017, o 16:46

to jest jakas zenada, wizualizacje na poziomie przedszkolaka... po co te pseudo-ulice na rynku? nie moze to byc jeden wielki plac po prostu?

Boze, czemu nikt nic nie ma do powiedzenia, tylko ma byc tak jak jeden pan czy pani chce... przeciez to sa ogromne pieniadze, a efekt bedzie jak zwykle mizerny

a to raczej nie byly konsultacje, ale przedstawienie jednej kolesiowskiej koncepcji i tyle...


a o tej dziurze to szkoda gadac!!! WTF klomb obniza wage miasta, a ta pozal sie Boze dziura nie?

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 31 sie 2017, o 17:00

po co te krawezniki ? to ma byc jeden wielki deptak bez kraweznikow ? jak maja robic rewitalizacje rynku to wokol rynku rowniez powinny byc deptaki bez zadnych chodnikow. ma byc przedewszytskim wygodnie i prosto

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Józef » 31 sie 2017, o 18:36

Nawet nie mam siły tego komentować.



Ale ja mam w d** twoje zdanie. jak chcesz głosić dobra nowinę i przekonywać innych do swojego widzimisię to wypad do Jehowych. forum nie jest od tego żeby tu kogoś przekonywać.
Proszę o bana dla tego pana.

ODPOWIEDZ