Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 20 gru 2019, o 10:02

Przez te fanaberie Kinastowskiego związane z "darmową" komunikacją miejską, nie stać nas na przedłużenie istniejących linii autobusowych a już nie mówiąc o tym, że nie stać nas na nowe linie.
Załączniki
kla.jpg
kla.jpg (173.42 KiB) Przejrzano 4663 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 20 gru 2019, o 11:33

Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 23 gru 2019, o 16:54

Dziś poczekałem sobie pół godziny na opóźniony autobus linii 19 do Ostrowa. Zamiast o 11.30 przyjechał pod przystanek przy Amber o 12 tej. Rzadko jeżdżę autobusami tej linii ale prawie zawsze są opóźnione o jakieś 10 minut. Ale tyle to już przegięcie. Gdyby nie aplikacja "Kiedy przyjedzie " która dobrze wskazywała czas opóźnienia pewnie bym zrezygnował z przejazdu. I jak tu ufać komunikacji miejskiej?

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 23 gru 2019, o 20:30

To "normalne" na przystanku Podmiejska Rondo w kierunku Wyszyńskiego wsiadłem do 12K, a bezpośrednio za nią jechała... 12K. Co prawda mi bardziej chodziło o dostanie się w konkretne miejsce, a nie oczekiwanie na konkretną linię, czy też dojechanie do celu do ustalonej godziny. Jednak, żeby dzisiaj dojechać w konkretne miejsce o konkretnej godzinie, trzeba było brać solidną poprawkę.

Mops
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 18:24
Lokalizacja: Korczak

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Mops » 24 gru 2019, o 11:25

Czasami tak się zdarza że kierowca na pętli stoi po 15 minut (np. Na 19e) miomo że ma opóźnienie
No i sprzedaż biletów u kierowcy😠
Najdłużej w historii miałem jak 19e na Babina Nowy Rynek stało różni 10 minut bo kierowca sprzedawał bilety
KLA potrzebuje biletomatów w autobusach, wtedy opóźnienia będą mniejsze. Niestety nic nie zapowiada że tak się stanie

Tydzień temu na Babina Nowy Rynek:
Przychodzę na przystanek dużo ludzi, jedzie jeden autobus pełen już jak przyjechał na przystankek. Wszyscy się nie zmieścili. Ja nawet nie próbowałem. Myślałem że zaraz będzie kolejny, 3D miło być za 2 minuty. Czekam 10 minut. Nic, a tłum rośnie. Czekam 20 minut ludzi tyle że wiata pełna, cały chodnik pełen, ludzie stali na targowisku czekając. I jedzie. 3D opóźnione o około 15 minut. Już było sporo ludzi w nim a co dopiero jak wsiedli. Ludzie się dopychali do autobusu. 1 minutę później jedzie 3B, puste, dopiero do niego wsiadłem. Ale na Chopina to koszmar. Drzwi się nie chciały zamknąć.

To jest idiotyczne. Nic nie jedzie przez 20 minut, a później 2 autobusy 12 metrowe z opóźnieniami.

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 25 gru 2019, o 11:13

Szanowni Państwo,
informujemy, iż począwszy od 1 stycznia 2020 r. z uwagi na nieprzedłużenie przez MZDiK łączącej nas umowy, serwis KiedyPrzyjedzie.pl przestanie być dostępny w Kaliszu. Serdecznie dziękujemy Państwu za kilka wspólnych lat i zapraszamy do korzystania z serwisu... w innych miastach.

Ciekawe czy w końcu uporzadkuja system jak na tel ale tablice informatyczne katastrofa jak narazie

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 25 gru 2019, o 11:29

Podejrzewam, że znowu zapomnieli przedłużyć umowy jak kiedyś i pewnie to zrobią, chyba że stawiają na google maps i wprowadzają dynamiczne planowanie trasy, które już jest, z tym że oparte na statycznym rozkładzie jazdy.

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 25 gru 2019, o 16:18

Data dodania: 24 grudnia 2019
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu informuje, że pod adresem www.sdip.kalisz.pl uruchomiona została nowa strona internetowa prezentująca rzeczywiste godziny odjazdów autobusów z przystanków obsługiwanych przez Kaliskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. Aktualnie trwa jeszcze testowanie nowego rozwiązania, po zakończeniu którego planowane jest wyłączenie strony internetowej www.kalisz.kiedyprzyjedzie.pl.
Informacje o sposobie korzystania z nowego Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej będą dostępne na stronach internetowych www.sdip.kalisz.pl, www.mzdik.kalisz.pl oraz www.kla.com.pl.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 gru 2019, o 16:24

Ale lipa. Zamiast ułatwiać podróżowanie to utrudniają tworząc jakąś stronę i rezygnują z aplikacji która była intuicyjna i prosta w obsłudze. Wielka szkoda.
g13k

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 25 gru 2019, o 17:07

Cristof pisze:
23 gru 2019, o 16:54
Dziś poczekałem sobie pół godziny na opóźniony autobus linii 19 do Ostrowa. Zamiast o 11.30 przyjechał pod przystanek przy Amber o 12 tej. Rzadko jeżdżę autobusami tej linii ale prawie zawsze są opóźnione o jakieś 10 minut. Ale tyle to już przegięcie. Gdyby nie aplikacja "Kiedy przyjedzie " która dobrze wskazywała czas opóźnienia pewnie bym zrezygnował z przejazdu. I jak tu ufać komunikacji miejskiej?


Podziękuj ludziom, którzy wszędzie muszą jechać prywatnym autem, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Tego dnia, autobus stał w korkach tam, gdzie zawsze jedzie płynnie. W mieście opóźnione były wszystkie autobusy, niektóre nawet o 50 minut. Kierowcy zajeżdżajacy na pętlę, którzy powinni według rozkładu mieć półgodzinna przerwę, ruszali z 20 minutowym opóźnieniem, nie mając nawet czasu na potrzeby fizjologiczne. Pasażerowie, często kupujący bilet u kierowcy i mający jednocześnie pretensje do kierującego, w ogóle nie przyspieszyli kursu. Tak to wygląda od kuchni.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 gru 2019, o 20:23

Niema co obwiniać ludzi z prywatnymi samochodami w tym mieście komunikacja miejska to kpina.
Z taką ofertą przejazdów to mogą obsługiwać co najwyżej Pleszew.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 25 gru 2019, o 22:30

Staję w obronie kierowców, jeżeli masz panaceum na opóźnienia autobusów w godzinach szczytu i okresie przedświątecznym, to można spróbować się wykazać:-)
Kierowców osobówek, którzy nie są w stanie zostawić 8 metrów wolnego miejsca, żeby autobus wyjechał na pas do skrętu w lewo z przystanku Górnośląska-Rogatka, pomimo włączonego kierunkowskazu, takich przykładów mogę podać mnóstwo. Tak wiem, to wina osób które stworzyły kontrapas na Śródmiejskiej, ale kierowcy powinni myśleć, przewidywać, a aut wciąż przybywa. Takich jest niestety nadal zbyt mało. Wpadnij do mnie, pojeździsz, zobaczysz.
Jeździłem też po Gdyni autobusami, mam porównanie, mamy sporo do zrobienia, ale wielkich kompleksów nie powinniśmy mieć. Trawa zawsze zieleńsza u sąsiada, i to mówię ja, kaliszanin z urodzenia, ale jako dorosły - z rozsądku.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 gru 2019, o 19:34

Taka ciekawostka. Dziś przy spotkaniu znajomi opowiadali że wczoraj te wspaniałe dynamiczne tablice nie uwzględniły świątecznego rozkładu jazdy tylko wyświetlały roboczy z danego dnia. Tu widać gdzie Miasto i KLA ma potencjalnego klienta. Jak nie potrafią ich poprawnie oprogramować to dla przyzwoitości powinni je wyłączyć. A nie wprowadzać ludzi w błąd.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 27 gru 2019, o 10:26

Te tablice jeszcze nie działają. Jak będą oficjalnie uruchomione, to wtedy można mieć jakieś uwagi. Póki co trzeba je traktować, jako nie działające, tak samo jak te stronę, która zastąpi kiedyprzyjedzie.pl

Mops
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 18:24
Lokalizacja: Korczak

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Mops » 27 gru 2019, o 13:14

Co według was powinno się zmienić w 6 żeby nie było opóźnień?
Na 6 większość kursów jest opóźniona i szczerze mnie to wkurza. Jedyny autobus który w 10 minut jedzie z Amber pod Szpital ale rzadko nim jeżdżę bo nigdy nie wiem za ile przyjedzie i czy przyjedzie. Kilka razy już 6 wypadała z kursu.

Sam nie wiem co tu by trzeba zarobić
Myślałem nad podziałem na 6A i 6B i może 6C na Długą.
Np 6A ze Skłodowskiej przez Szapocznikow na Pólko
6B Elektryczna - Borkowska
6C Skłodowskiej - Długa

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 gru 2019, o 14:53

Te wszystkie literki A,B, C już dawno powinny być wycofane.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 gru 2019, o 15:30

A jak tam nowe/stare autobusy? Jakoś niedługo chyba powinny się już pojawiać na bazie?
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 gru 2019, o 17:28

nazkaa_ pisz proszę zrozumiale i poprawnie w j. polskim. Przeczytaj to co na szybko wypiszesz zanim opublikujesz, bo nic nie rozumiem z Twojej wypowiedzi...
Tego wymaga m.in. regulamin forum.
Dziś jest sobota więc widzę też inną przyczynę takiej jakości wypowiedzi, więc wskazówka-piłeś, nie pisz😂
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 28 gru 2019, o 17:36

HARNAŚ pisze:
25 gru 2019, o 22:30
jeżeli masz panaceum na opóźnienia autobusów w godzinach szczytu i okresie przedświątecznym, to można spróbować się wykazać:-)
Kierowców osobówek, którzy nie są w stanie zostawić 8 metrów wolnego miejsca, żeby autobus wyjechał na pas do skrętu w lewo z przystanku Górnośląska-Rogatka, pomimo włączonego kierunkowskazu, takich przykładów mogę podać mnóstwo.
Rozwiązanie tego problemu podałem już dawno temu
viewtopic.php?f=36&t=2908&start=320
Post autor: Vocatont » śr, 15.08.2018, 11:04
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Linie Autobusowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 30 gru 2019, o 18:39

W nowym systemie informacji pasażerskiej jest opcja podkładu na żywo lokalizacji autobusów. Zobaczyłem ją dzisiaj pierwszy raz i ta funkcja działa dosyć dokładnie. Nie sprawdzałem natomiast czasu przyjazdu i jej zgodności z rozkładem.

https://kalisz.trapeze.fi/vm/main
Załączniki
IMG_20191230_183924.jpg
IMG_20191230_183924.jpg (364.11 KiB) Przejrzano 3885 razy

ODPOWIEDZ