Grodzisko na Zawodziu.

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 2 cze 2008, o 21:29

Obrazek

Obrazek

Budowa parkingu na zawodziu :wink:

[ Dodano: Pon, 02.06.2008, 21:21 ]

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Ciekawe czy zdażą do otwarcia

:?: :?
Andrzej

Fazik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2005, o 14:12

Nieprzeczytany post autor: Fazik » 2 cze 2008, o 21:46

A już się balem że połozą tam asfalt, kostka super!! wkomponuje się w całą resztę, nasze wladze mogłyby pomału pomyśleć o wykładaniu taką kostką starówki, choćby na odcinku gdzie znajdują się zabytkowe koszary.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 11 cze 2008, o 10:52

Kłopotliwe parkowanie



O mały włos, a hucznie zapowiadane otwarcie grodziska na Zawodziu byłoby piękną katastrofą. Firma wykonująca parking w ostatniej chwili zdąży przygotować, ale tylko ten przeznaczony dla samochodów osobowych. A miejscy urzędnicy mają tylko nadzieję, że na inaugurację nie będzie autokarów

Ta nadzieja może okazać się płonna, bo już we wtorek kaliskie grodzisko zwiedzała wycieczka z województwa dolnośląskiego. A autobus musiał wjechać na teren Zawodzia. Ale i tak (na szczęście) nie dojdzie do kompromitacji, chociaż jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że ci, którzy przyjadą na otwarcie grodziska, będą musieli stawiać samochody na łące albo na piaszczystym placu.
– Żadnego kłopotu z parkingami nie ma – zapewnia Krzysztof Gałka. – Być może nie zrobimy ostatniego parkingu, który ma być przeznaczony dla autobusów. W pierwszej części – zgodnie z projektem – mają parkować samochody osobowe i ten parking na pewno będzie gotowy. Zmieści się tutaj około 60 aut.
Parking jest wykonywany w pośpiechu i na ostatnią chwilę. Jeszcze we wtorek kostką była pokryta tylko niewielka jego część. Władze miasta długo nie mogły uzyskać pozwolenia na jego budowę. – Każdy ruch łopaty był kontrolowany przez archeologów, którzy musieli zbadać, czy czasami nie dokopaliśmy się do jakiegoś cennego znaleziska – mówi jeden z pracowników, proszący o zachowanie anonimowości.
– Prowadziliśmy prace, ale wydaje mi się, że ze wszystkim zdążymy na czas i nie będzie żadnych problemów – zapewnia Leszek Ziąbka z Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.
– Jeżeli nie zdążymy, to jedynie z parkingiem dla autokarów – dodaje Krzysztof Gałka. – Może się bowiem okazać, że podbudowa nie uzyska dostatecznej nośności. Ale na szczęście ani w niedzielę, ani w sobotę nie przewidujemy autokarów, tak więc będzie wszystko OK. Wykonywanie robót utrudniły nam prace archeologiczne, a termin na przygotowanie parkingu nie był zbyt długi, więc głównie to wpłynęło na przeciągnięcie się w czasie prac. Mogę jednak zapewnić, że wszystko podczas otwarcia będzie tak, jak należy. Parking dla autobusów zostanie wykonany zaraz po otwarciu, czyli po 15 czerwca.

zródło ŻK

Tylko ciekawe co zrobia jak przyjada autobusy z wycieczkami na otwarcie :?: :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 11 cze 2008, o 12:54

Coś mi się zdaje że 60 miejsc to troszkę za mało jak na otwarcie :( Według wcześniejszego artykułu ŻK parking miał mieć powierzchnię 3tyś mkw. Według mnie ktoś walnął byka :)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 11 cze 2008, o 17:43

Byłem tam sprawdzic jaki jest postep prac przy budowie parkingu no i wole nic nie pisac, bo jest trgedia a za pare dni otwarcie :?: :!: :?
Chodniki rozkopane wątpie zeby zdążli chyba bedzie wstyd, a mieli tyle czasu aby wszystko na spokojnie zrobic :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 12 cze 2008, o 19:24

Ale ich czas przycisnął.

Dzisiaj widziałem jak pracowali:

- wymiana krawężników
- montowanie znaków drogowych
- modernizacja chodników
- układanie kostki
Robotnicy uwijali się w niezłym tempie. Widać , że czas ich goni ( zostało im zaledwie 48 h)

Awatar użytkownika
arko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:25
Lokalizacja: Czaszki/Rypinek

Nieprzeczytany post autor: arko » 15 cze 2008, o 16:26

Grodzisko na Zawodziu oficjalnie otwarte !!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 15 cze 2008, o 19:27

to nie odbudowano w koncu kosciola czy tam kolegiaty i zostawili fundamenty?

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 15 cze 2008, o 20:04

A ty z ksiezyca spadłeś? Przeciez od poczatku bylo wiadomo, ze beda tylko fundamenty kolegiaty. Nie wiadomo dokładnie jak wyglądała sama kolegiata, dlatego na razie nie można jej odbudować.
*All Rights Reserved*

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 27 cze 2008, o 12:39

Polecam ściągnąć sobie najnowszy numer "Kalisia Nowa". Cały numer poświęcony Zawodziu.

http://www.kalisz.pl/files/118950095246 ... 6_2008.pdf
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 12 lip 2008, o 11:38

ze strony muzeum:
"Rezerwat archeologiczny Zawodzie
ul. Bolesława Pobożnego
62-800 Kalisz
Godziny otwarcia:
W sezonie turystycznym – od 1 maja do 30 września:
wtorek, środa, czwartek, piątek – 10.00-15.00
sobota, niedziela – 10.30-14.30
niedziela – dzień bezpłatny
Poza sezonem turystycznym czynne po uprzednim zgłoszeniu w MOZK."

jak na atrakcję na miarę Biskupina to dziwne te godziny otwarcia... ktoś przyjeżdża póżniej i całuje klamkę... chociaż z drugiej strony o ile wspanialszy jest teraz widok przez płot...

muszę sprostować... na miejscu okazało się, że w soboty i niedziele rezerwat jest otwarty od 10 do 18... pozytywnie... jednakże dniem bezpłatnym jest piątek ;)))

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 28 lip 2008, o 00:17

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak to wyglada 8)
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 lip 2008, o 17:49

Ano według mnie pięknie,jak przylecę do Polski muszę tam zawitać i pooglądać.A tak na koniec Andrzej zrobiłeś kawał dobrej roboty z tymi zdjęciami.Nie myślałeś zostać fotoreporterem???Pytam poważnie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Brooklyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 20 sty 2008, o 18:47

Nieprzeczytany post autor: Brooklyn » 29 lip 2008, o 22:25

fajnie to wygląda :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 lip 2008, o 22:29

Brooklyn widzę że tutaj w jednym się ze mną chociaż zgadzasz.

[ Dodano: Czw, 07.08.2008, 21:30 ]
Adi teraz możesz mnie oświecić o co tutaj chodzi z tym tarasem widokowym.Tylko szkoda że zburzyli ten zabytkowy dworek jest to niepowetowana strata jak dla mnie wystarczyło troche dobrej woli żeby go przywrócić do dawnej świetności,nieprawdaż???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 24 sie 2008, o 01:11

Był ktoś dzisiaj na IX biesiadzie piastowskiej?? Chciałem usłyszeć Wasze opinie na ten temat. Ja przyjechałem tam dosyć wcześnie i niestety nie dotrwałem do inscenizacji zdobycia grodu przez księcia Henryka Brodatego. Mi osobiście się podobało. Można było postrzelać z łuku, przejechać się konno, zakuć w dyby. Rozmawiając ze znajomymi z bractwa dowiedziałem się że na biesiadę miało przyjechać około 170 ludi jednak nie wszyscy dotarli.

Szkoda że także w tym samym czasie zupełnie podobna impra odbywała się w Grzybowie :( A TVP Poznań jak zawsze pominęło Kalisz zastępując go jakimś Grzybowem. ;(

http://ww6.tvp.pl/780,20080822776746.strona

[ Dodano: Nie, 24.08.2008, 0:12 ]
wrzucę trochę zdjęć koło 02 w nocy ;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 sie 2008, o 01:41

Adi sorry ja nawet jakbym chciał to bym nie mógł.Ale ostatnio podobno był jakiś wekkend Irlandzki pod patronatem ambasadora Irlandii.Jesteś w stanie może przesłać Mi jakies newsy??
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 24 sie 2008, o 01:57

O weekendzie irlandzkim niestety nic nie wiem. Natomiast mogę Cię poinformować o tym że w przyszły weekend na Zawodziu będzie impreza pszczelarska ;)

Dorze że co jakiś weekend mamy w Kaliszu jakąś imprezę nie koniecznie dla ciągle tej samej grupy ludzi ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: Nie, 24.08.2008, 0:58 ]
ps. sorki za kolejność zdjęć początek jest na końcu :( ;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 12 gru 2008, o 20:37

Znalazłem na onecie artykuł o naszym grodzisku.Oto on;
http://wiadomosci.onet.pl/77209,21,0,pokaz.html

Tylko te komentarze są głupawe,zresztą poczytajcie sami.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 12 gru 2008, o 21:53

"Życzliwi" z osad bez historii.

ODPOWIEDZ