Uniwersytet Kaliski

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 lut 2022, o 15:44

Wiem. Tylko nie wiem, czy mogę napisać. ;)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: tomash » 3 lut 2022, o 15:47

Tak trochę zmieniając temat.
1. Wiadomo kiedy rozpoczną się kolejne pracę przyszlego rektoratu przy teatrze ?
2. Czy modernizacja bulionika obejmuje również elewacje ?

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1775
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 3 lut 2022, o 15:47

Ok. :D

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: tomash » 3 lut 2022, o 15:59

tomash pisze:
3 lut 2022, o 15:47
Tak trochę zmieniając temat.
1. Wiadomo kiedy rozpoczną się kolejne pracę przyszlego rektoratu przy teatrze ?
2. Czy modernizacja bulionika obejmuje również elewacje ?
na jeden temat sam sobie odpowiedziałem:
"Obiekt posiada powierzchnię użytkową około 2560 m2 z czego Etap I dotyczy wszystkich robót
budowlanych realizowanych wewnątrz kompleksu budynków w skład, którego wchodzą:
- budynek główny
- oficyna lewa
- oficyna prawa
- oba łączniki
- prace związane z czyszczeniem pokrycia dachowego, uzupełnieniem dachówki, prace związane z
remontem kominów, wykonanie szybów windowych z dostawą i montażem wind oraz niezbędnymi
instalacjami (w tym odwodnienie szybów windowych oraz ich zasilanie), wykonanie podnośników dla
osób niepełnosprawnych, wykonanie zewnętrznych przeszyć murów (pęknięć na elewacji) oraz
wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian zewnętrznych na poziomie / wysokości piwnic, usunięcie
drzew przeznaczonych do likwidacji w obrębie prowadzonych prac przy wykonaniu wind, podnośników i
izolacji zewnętrznej ścian piwnic.
W ETAP I prac wchodzą roboty budowlane, które należy wykonać na podstawie wielobranżowej
dokumentacji architektoniczno-budowlano-konserwatorskiej będącej własnością Zamawiającego
stanowiącej załącznik numer 9 do specyfikacji, gdzie znajduje się szczegółowy opis przedmiotu
zamówienia.
W skład prac przewidzianych na obiekcie w ramach Etapu I wchodzą następujące roboty (w ramach ww.
powierzchni) :
- roboty budowlane (m.in. prace konserwatorskie, restauratorskie, konstrukcyjne, wykończenia wnętrz)
- roboty instalacyjne branży sanitarnej
- roboty instalacyjne branży elektrycznej
- roboty instalacyjne branży teletechnicznej
- roboty instalacyjne z zakresu ochrony przeciwpożarowej
- roboty instalacyjne branży AV
- iluminacja (w zakresie okablowania bez montażu opraw oświetleniowych, oprawy wchodzą w ETAP II)
- konserwacja/wymiana drzwi wejściowych oraz wewnętrznych
- wyposażenie szatni
- prace związane z sieciami i oświetleniem zewnętrznym (wykonanie m.in. sieci elektrycznych i
kanalizacji teletechnicznych zewnętrznych)
Uwaga, w Etapie I Wykonawca jest zobligowany również do wykonania wszelkiego rodzaju przyłączy do
budynku, w tym przyłącza br. elektrycznej, teletechnicznej, sanitarnej i innych robót niezbędnych do ich
wykonania, zgodnie z załączoną dokumentacją projektową w celu prawidłowego uruchomienia instalacji
w budynku i umożliwienia rozpoczęcia użytkowania obiektu po przeprowadzonych robotach
budowlanych.
Uwagi:
Do wykonania w ramach prac jest również wyburzenie jednego z garaży, zlokalizowanego wzdłuż muru
od strony ul. Bankowej. Ponadto Wykonawca powinien wycenić prace związane z restauracją
ogrodzenia, które to znajduje się za ścianą przeznaczonego do wyburzenia garażu w celu doprowadzenia
go do stanu technicznego tożsamego z pozostałą częścią istniejącego ogrodzenia.
Prace związane z czyszczeniem pokrycia dachowego, uzupełnieniem dachówki oraz prace związane z
remontem kominów muszą uwzględniać należyte zabezpieczenie w tym m.in. rusztowania wokół
kominów oraz ewentualną rozbiórkę części dachówki w celu postawienia wspomnianych rusztowań.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do ponownego wykorzystania części materiałów budowlanych
pochodzących z rozbiórki w innych obiektach w tym m.in. grzejników, opraw oświetleniowych m.in. z
westybulu czy klatki schodowej, elementów dekoracji wnętrz. Materiały te mają zostać należycie
zabezpieczone i przekazane Zamawiającemu. Informujemy, że w związku z powyższym nie wszystkie
materiały z rozbiórki przechodzą na własność Wykonawcy. Decyzje o przejęciu przez Zamawiającego
konkretnych elementów będą uzgadniane na terenie budowy przed demontażem czy utylizacją.
Pozostałe materiały należy zutylizować w ramach własnych kosztów i przedstawić Zamawiającemu
protokoły z utylizacji.
Inwestor przewidział wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie robót budowlanych, zamawiający
przekazuje w załącznikach przedmiar robót dla etapów zarówno I jak i II, zaznaczając, że dokumenty te
mają charakter jedynie pomocniczy ułatwiający wykonawcy przygotowanie oferty.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy przedstawienia harmonogramu rzeczowo-finansowego w
terminie nie dłuższym niż 7 dni od dnia zawarcia umowy. Zamawiający zaznacza, że przerwy w realizacji
robót budowlanych ujęte w harmonogramie rzeczowo-finansowym nie mogę trwać dłużej niż 7 dni.
Ponadto pomimo ryczałtowego charakteru rozliczenia robót budowlanych, Zamawiający wymaga od
Wykonawcy sporządzenia i przedłożenia Zamawiającemu kosztorysu, który, będzie dokumentem,
stanowiącym kalkulację ceny oferty. Zamawiający wymaga dostarczenia wspomnianego kosztorysu
przed podpisaniem umowy na wykonanie planowanej inwestycyjnych. Kosztorys będzie pełnił funkcję
pomocniczą przy rozliczaniu kolejnych etapów realizacji inwestycji pociągających za sobą wypłatę
wynagrodzenia.
Zamawiający informuje, że Wykonawca przez cały okres realizacji zadania będzie ponosił koszty
związane ze zużyciem wody, ścieków z tego wynikających oraz zużycia energii elektrycznej.
Zamawiający informuje, że pozycje ujęte w harmonogramie rzeczowo-finansowym z dziale „Uczelnia
Dostępna” to jest:
 Łazienka dla niepełnosprawnych
 Dwie windy osobowe
 Dwa podnośniki dla osób niepełnosprawnych
muszą zostać ujęte w planie robót budowlanych do realizacji i zakończenia nie później niż do dnia
30.11.2022r.
Zamawiający informuje, że ujęta w dokumentacji krata w lewym łączniku przewidziana do utylizacji ma
zostać ponownie wykorzystana do odtworzenia krat w oknach na elewacji frontowej na poziomie
parteru.
Ubytki w dachówce należy uzupełnić w postaci wymiany poszczególnych elementów z uwzględnieniem
przełożenia całych dachówek z części dachu od strony dziedzińca na elewację fontową i dokładanie
nowych w najmniej widocznych miejscach.
Zamawiający informuje, że Wykonawca w przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań,
odkrywek lub innych dokumentów niezbędnych do prawidłowego zrealizowania zadania,
uszczegóławiających posiadane przez Zamawiającego opracowanie, poniesie ich koszty we własnym
zakresie.
W celu oddania do użytkowania obiektu po zakończeniu realizacji robót budowlanych, Zamawiający
nakłada na Wykonawcę konieczność wykonania niezbędnych do tego celu wszelkiego rodzaju
pomiarów, przedłożenia atestów, uzyskania pozwoleń między innymi z Urzędu Dozoru Technicznego
oraz współpraca podczas całej procedury odbiorowej z organami administracji publicznej, PINB, WUOZ,
Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy poza zakresem objętym dokumentacją projektową dostawę i
montaż wraz z uruchomieniem centrali telefonicznej typu SLICAN IPL-256 wyposażonej w numery
wewnętrzne analogowe - w ilości 80 szt., systemowe - w ilości 4 szt., licencje kanały Voip - w ilości 20
szt., porty Voip – w ilości 4 szt. oraz sieciowanie central 100 portów.
UWAGA:
II ETAP:
Zamawiający wymaga ponadto od Wykonawcy przedstawienia oferty na roboty budowlane –ETAP II.
Prace ETAPU II zostaną zrealizowane w przypadku pozyskania przez Akademię Kaliską dodatkowych
środków, o czym Zamawiający powiadomi Wykonawcę oraz wyznaczy termin na ich realizację nie
krótszy niż 12 miesięcy od dnia poinformowania o poszerzeniu zakresu realizacji zadania.
Zamawiający informuje, że w ETAP II wchodzą następujące prace, których opis również zawarty jest w
dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 9 do specyfikacji:
- pracami konserwatorskimi na wszystkich elewacjach, prace związane z elewacją z wyłączeniem
przeszyć murów (pęknięć na elewacji)
- malowanie muru
- monitoring posesji i muru
- zabezpieczenie elewacji i detali architektonicznych elewacji oraz kolumn przed zabrudzeniami lub
zniszczeniami spowodowanymi ptasimi odchodami lub budową gniazd
- iluminacją - montaż opraw oświetleniowych (bez okablowania – ponieważ ono wchodzi w ETAP I)
- zagospodarowaniem terenu
- zieleń
- nawodnieniem terenu
- drogami wewnętrznymi
- wyposażeniem meblowym
Należy pamiętać, że Wykonawca jest zobligowany w przypadku wykonywania każdego z kolejnych
Etapów do zabezpieczenia już wykonanych prac przed zniszczeniem, np. podczas zagospodarowania
terenu oraz wykonywania dróg ze szczególną uwagą należy zabezpieczyć elewację budynku"

okres w miesiącach: 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy (realizacja Etapu I oraz w ramach opcji
Etapu II-realizacja całości zamówienia)


niedługo rozstrzygniecie przetargu na etap 1

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 3 lut 2022, o 16:03

jasiek20 pisze:
3 lut 2022, o 11:04
Wnioski Grodzińskiego przepadły z kretesem. Oby ten pan też wkrótce przepadł z rady miasta.
Ułomność kaliskiej struktury PO aż bije w oczy. Inne organizacje lokalne Platformy nie mają żadnych oporów, żeby zabiegać o sprawy lokalne, jeśli sytuacja tego wymaga, to nawet ręka w rękę z przeciwnikami politycznymi. Natomiast z kaliskich działaczy jedynie Witczak kiedyś się postawił (pewnie dlatego on jeden ma w PO jakąś pozycję) dobijając się wpisania tzw. "Witczakówki" do planów. Reszta natomiast lękliwie rozgląda się, co powie Poznań zapewne drżąc o posady od tego Poznania zależne. Nic dziwnego, że połowa kaliskich radnych PO odeszła nie mogąc dłużej znieść tak tandetnej polityki. W innych miastach kiedy ma się dziać coś niekorzystnego dla miejscowości czy regionu, to lokalni działacze PO od razu biegną do województwa albo centrali protestować "jak to zrobicie, to konkurencja nas zje". Robią chociaż tyle, natomiast kaliscy działacze patrzą jedynie, czy się Poznań nie obrazi. Dlatego w Kaliszu, mieście, w którym w wyborach parlamentarnych Platforma ma naprawdę niezłe wyniki, te niezdary nigdy nie zdobyły władzy (maksimum ich "osiągnięć" to rola podrzędnego koalicjanta przez JEDNĄ kadencję), przegrywają nawet z takimi tytanami intelektu jak kaliski PiS, a swoje istnienie w radzie miasta zawdzięczają wyłącznie krajowej popularności partii.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: milo » 3 lut 2022, o 16:13

K-man pisze:
3 lut 2022, o 15:44
Wiem. Tylko nie wiem, czy mogę napisać. ;)
Akurat prawo to bardzo "tani" kierunek, wystarczy sala wykładowa i salki do ćwiczeń. Ale mając do wyboru prawo i kierunki medyczne, kilka razy bardziej wolałbym u nas te drugie. Na kierunki medyczne będzie nieograniczone zapotrzebowanie, a dodatkowo można ściągnąć studentów zagranicznych ( płatne studia).
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1775
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 3 lut 2022, o 16:19

milo pisze:
3 lut 2022, o 16:13
K-man pisze:
3 lut 2022, o 15:44
Wiem. Tylko nie wiem, czy mogę napisać. ;)
Na kierunki medyczne będzie nieograniczone zapotrzebowanie, a dodatkowo można ściągnąć studentów zagranicznych ( płatne studia).
No to ja bym skopiował Wrocław. Program "Study in Wrocław" świetnie się sprawdza i mają masę studentów zagranicznych.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1775
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 3 lut 2022, o 16:22

No i wygeneruję to ruch studencki, czyli trochę ożywi centrum. Powinno być jak najwięcej budynków związanych z uczelnią jak najbliżej miasta lokacyjnego.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 3 lut 2022, o 20:32

"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 lut 2022, o 21:59

Też czytam ten artykuł na LK i to zdanie mnie zaintrygowało "Okoliczne samorządy już wyrażają poparcie dla tej inicjatywy, zatem byłoby bardzo dziwne i bardzo niewskazane, aby kaliski samorząd nie poparł tej inicjatywy w momencie, kiedy okoliczne samorządy popierają to, aby w Kaliszu powstał uniwersytet" Tadeusz Skarżyński. Ciekaw jestem co to za samorządy? Pewnie Ostrów hahah zaraz będą chcieli jakieś wydziały skoro jesteśmy w aglomeracji. hahaha
Co do nazwy UK ja padło tu kilka ciekawych nazw. Ale ja się Bardzo dziwię, że wybrano Stanisława Wojciechowskiego na patrona. Czy poza tym, że ten pan się urodził w Kaliszu, coś dla Kalisza zrobił? Nie znam jego biografii, a więc może o czymś nie wiem. Nawet jeśli zrobił to chyba niezbyt wielkiego. Jak dla mnie patronem powinien być Prymas Stanisław Karnkowski. Chyba jeden z najbardziej zasłużonych ludzi dla Kalisza w jego historii. Nie powinno mieć według mnie znaczenia, że był związany z KK. To była wybitna postać tamtych czasów. Na dodatek pochowany jest w Kaliszu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 3 lut 2022, o 22:01

K-man pisze:
3 lut 2022, o 21:59
Też czytam ten artykuł na LK i to zdanie mnie zaintrygowało "Okoliczne samorządy już wyrażają poparcie dla tej inicjatywy, zatem byłoby bardzo dziwne i bardzo niewskazane, aby kaliski samorząd nie poparł tej inicjatywy w momencie, kiedy okoliczne samorządy popierają to, aby w Kaliszu powstał uniwersytet" Tadeusz Skarżyński. Ciekaw jestem co to za samorządy? Pewnie Ostrów hahah zaraz będą chcieli jakieś wydziały skoro jesteśmy w aglomeracji. hahaha
Powiat Kaliski tak dziś głosował.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 lut 2022, o 23:22

W uzasadnieniu napiszemy, że inicjatywa utworzenia Uniwersytetu Kaliskiego spotyka się z poparciem społeczności lokalnej. Mamy już podjęte uchwały powiatu kaliskiego, pleszewskiego, ostrowskiego, krotoszyńskiego - Andrzej Wojtyła.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: ww » 4 lut 2022, o 06:19

Podczas czwartkowej sesji rady miejskiej prof. Wojtyła powiedział m.in., że „(...) mam już podpisane umowy nie tylko ze szpitalami, m.in. z kaliskim szpitalem (...)”. Które inne szpitale profesor miał na myśli, ktoś coś?
milo pisze:
4 lut 2022, o 01:54
Szpital Zespolony w Kaliszu
(...) zakup aparatury dla Zakładu Patomorfologii: 446 830,00

Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/Kalisza
(...) modernizacja Prosektorium wraz z wymianą urządzeń: 698 715,00

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu
(...) adaptacja budynków przy ul. Nowy Świat 35 w Kaliszu na działalność leczniczą: 992.955,00
Czyli co, zakład anatomii patologicznej w szpitalu na ul. Poznańskiej, zakład anatomii prawidłowej w szpitalu na Wolicy (?), a na Nowym Świecie 35 (to est budynek byłego pogotowia ratunkowego) co będzie, ktoś coś? Mówcie szybko, bo jak nie, to zaraz pęknę z ciekawości.

I jak to się będzie nazywać: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Ludwika Perzyny w Kaliszu?
A przystanek autobusowy będzie się nazywać „Uniwersytet” (jak stacja metra w Warszawie ;))?
(Coś mi się wydaje, że nawet jeśli się uda, to to będzie uniwersytet przymiotnikowy, hm).
filip pisze:
3 lut 2022, o 12:08
jasiek20 pisze:
3 lut 2022, o 11:57
(...)
Jeśli by nie doszło do połączenia kaliskiej filii UAM z Akademią Kaliską, to rektor ma gwarancję ze strony biskupa kaliskiego Damiana Bryla stworzenia wydziału Teologicznego, który również zalicza się do dyscypliny humanistycznej.
Marzenia ww i kaliszanina się spełnią. :lol:
Filip, ty złośniku mały.
Gdyby przygarnęli kolegium nauczycielskie, zamiast je likwidować (2015), to dziś mieliby neofilologię.
A tak to będzie obciach na maksa.
A gdyby przygarnęli studium medyczne, zamiast je likwidować (2009), to dziś mieliby farmację i analitykę medyczną.
A kto wyjaśniał radzie miasta, że trzeba je zlikwidować? Już podpowiadam: wyjaśniał to imć Mariusz Witczak, ówczesny naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kaliszu. Lecz mniemam, że jest to tylko przypadkowa zbieżność nazwisk i nie był to partyjny kolega rad. Dariusza Grodzińskiego (PO), prawda?

Poza tym uważam, że Ostrowiec należy zburzyć.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 4 lut 2022, o 07:15

Na ul. Nowy Świat mają być częściowo przeniesione poradnie że szpitala.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1775
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 4 lut 2022, o 07:25

Szkoda tej farmacji i analityki medycznej, bo już byłby mały wydział medyczny. Morze kiedyś, ale nie zapominajmy, że morze jest głębokie i szerokie. :wink:

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: ww » 4 lut 2022, o 07:40

Jeszcze takie coś mi wpadło w oko: Absolwenci medycyny w Olsztynie prawie najlepsi w kraju. https://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,4 ... kraju.html
Medycynę w Olsztynie uruchomiono w 2008. Czyli można.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1775
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 4 lut 2022, o 10:22

Trochę mi się nudziło i sobie postanowiłem sprawdzić ofertę kaliskich techników (jak napisałem źle to nie bijcie) i udało mi się wytypować jakieś kierunki, które w przyszłości powinny (a moim zdaniem to muszą, bo dziwne żeby nie móc kontynuować nauki w mieście gdzie jest uczelnia wyższa) zostać utworzone na Akademii Kaliskiej (a być może będzie to już Uniwersytet).
Zacznijmy od Technikum nr 2 (ekonomik). Powinny zostać utworzone kierunki: Ekonomiczny, Finanse i Rachunkowość. Myślę, że kierunki są przyszłościowe (szczególnie ekonomista, może zostać doradcą podatkowym, który będzie miał coraz większe zainteresowanie w obecnie funkcjonującym państwie ze względu na trudne prawo podatkowe).
Technikum nr 4 (ZSTE, nazywane powszechnie WSK). Tutaj jest sporo kierunków, które można wykorzystać. Utworzone powinny zostać: Grafika komputerowa i podstawy technik poligraficznych, Teleinformatyka, Elektronika, Mechatronika i od siebie dodam Automatykę i Robotykę (dość zbliżone do mechatroniki, ale jednak to coś innego).
ZSP nr 2 (budowlanka, ale jako, że mówimy o całym ZSP to dorzucę jeszcze Plastyka).
Utworzone powinny być kierunek: Geodezja, Elektryk, Architektura krajobrazu, Architektura wnętrz, Architektura.
Technikum im. Św. Józefa. Tutaj tylko powinna być tylko Technologia drewna.

To tyle, w sumie sporo by się uzbierało tego z samych techników (+ plastyk).

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 4 lut 2022, o 10:39

ww pisze:
19 sty 2022, o 01:58
Według Webometrycznego rankingu uniwersytetów świata Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego zajmuje 359. (!) miejsce na ogólną liczbę 379 szkół wyższych w Polsce (wszystkich, także tych niepublicznych).

Link do rankingu polskich szkół wyższych: https://www.webometrics.info/en/Europe/Poland
Akademia Kaliska już przeskoczyła na 255. miejsce. Więc albo ten ranking jest bardzo niestabilny, albo AK dopiero zbiera punkty bo istnieje od niedawna.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: ww » 4 lut 2022, o 16:38

RoyBatty pisze:
4 lut 2022, o 10:39
(...) albo AK dopiero zbiera punkty bo istnieje od niedawna.
Tak, kaliszanin2 i rym-ek od razu zwrócili uwagę, że w Madrycie zliczają tylko bieżącą afiliację.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 4 lut 2022, o 19:06

K-man pisze:
3 lut 2022, o 21:59
okoliczne samorządy popierają to, aby w Kaliszu powstał uniwersytet (...). Ciekaw jestem co to za samorządy? Pewnie Ostrów hahah zaraz będą chcieli jakieś wydziały skoro jesteśmy w aglomeracji. hahaha
Cieszyłbym się, gdyby Ostrów stworzył u siebie bazę materialną dla jakiegoś wydziału Uniwersytetu Kaliskiego, co po prostu by ten uniwersytet wzmocniło. Mógłby to nawet być pretekst do przyjęcia bardziej prestiżowej, już nawet nie ponadlokalnej, ale wręcz krajowej nazwy Uniwersytet Wielkopolski w Kaliszu. Dzisiaj jednak nie jest możliwe utworzenie takiego wydziału, ponieważ nasza aglomeracja nie jest aglomeracją w takim sensie, w jakim mówi o niej ustawa o szkolnictwie wyższym. Żeby to było dopuszczalne, miasta Kalisz, Skalmierzyce i Ostrów musiałyby ze sobą graniczyć, co wymagałoby połączenia Nowych Skalmierzyc i Skalmierzyc oraz włączenia do nich Ociąża, Biskupic Ołobocznych i Fabianowa, a oprócz tego włączenia do Ostrowa Czekanowa (możliwość utworzenia ostrowskiego wydziału byłaby silnym uzasadnieniem takich zmian granic). W obecnym układzie terytorialnym UK nie mógłby utworzyć w Ostrowie wydziału, musiałby uruchomić filię zamiejscową, co jest raczej niewykonalne w rozsądnym terminie, a w razie uformowania wzmiankowanego zespołu miejskiego Kalisz-Ostrów w ogóle straciłoby sens.
K-man pisze:
3 lut 2022, o 21:59
Ale ja się Bardzo dziwię, że wybrano Stanisława Wojciechowskiego na patrona. Czy poza tym, że ten pan się urodził w Kaliszu, coś dla Kalisza zrobił?
"Ten pan" jest chlubą naszego miasta, jako prezydent był niegiętym obrońcą praworządności i demokracji. Jako legalista i państwowiec wahania stanął przeciwko zamachowi Piłsudskiego ulegając dopiero brutalnej sile i ustępując z urzędu, żeby tej siły nie firmować.
Ostatnio zmieniony 4 lut 2022, o 20:51 przez kaliszanin2, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ