Inwestycje przy Stanczukowskiego

To co już wybudowano.
marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 18 cze 2008, o 21:45

Rondo jak to w Kaliszu jest zrobione beznadziejnie. Na 2 pasmowe jest za wąskie a na 1 pasmowe jest za szerokie.

Jak jedzie rondem KLA lub TIR lepiej się tam nie pojawiać.

Jeśli chodzi o oznaczenia kierunkowe na samym rondzie - totalna klęska.
Czy u nas w kraju nadal nie potrafią logicznie wykonywać oznaczeń?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 18 cze 2008, o 22:49

Czyli co? Jaka galeria, takie rondo? ;)

AkoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 23 lis 2006, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AkoS » 20 cze 2008, o 17:47

Wie ktos o ktorej jest otwarcie?;p
...:::AkoS:::...

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 20 cze 2008, o 18:52

Otwarcie o 9 ;)

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 23 cze 2008, o 21:02

Miała być piętrowa galeria z ruchomymi schodami a powstało badziewie jakich ze świecą szukać. Jeszcze tydzień lub dwa i ciekawość ludzi zostanie zaspokojona, a wtedy zaczną sie problemy z handlem. Już lepsza jest ta galeryjka naprzeciw, bo tam klientów napędza market spożywczy. Tutaj niestety sklepów jest malo i byle jakie, dlatego niewielu osobom będzie tam po drodze.

Awatar użytkownika
bover
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 21 gru 2005, o 23:15
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: bover » 23 cze 2008, o 22:29

Ja jedyne co tam znalazłem (dla siebie) ciekawego to sklep komputerowy, sklep ze ziwrzakami i wędkarski oraz salonik kolpoltera, niestety na te ponad 20 bitików to by było na tyle.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 24 cze 2008, o 01:01

a rondo jest fajne,, juz nie stoi sie w korkach tylko szybko i bez zatrzymywania sie przejezdza. te ronda by sie przydaly na ulicy wojska polskiego jak sie jedzie w strone media markt bo tam te swiatal to sa poprostu straszne

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 24 cze 2008, o 14:27

mogliby jeszcze na tym rondelku pasy wymalować... bo na razie niestety poza nielicznymi kierowcami większość baranów uprawia tam zagadkowe techniki przejazdu...

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 cze 2008, o 17:47

Nie wiem jak wam ale dla mnie ta galeria to wielkie nieporozumienie.Przecież to jeden wielki stylistyczny bubel.

[ Dodano: Czw, 26.06.2008, 17:48 ]

[ Dodano: Czw, 26.06.2008, 18:00 ]
Oj phrenic to musiałbyś zobaczyć jakie zagadkowe techniki jazdy uprawiają tubylcy w Irlandii to byś się za głowe złapał
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 27 cze 2008, o 14:29

Rondo ma swoją nazwę

Nowo powstałe rondo u zbiegu ulic Stanczukowskiego, Piłsudskiego i Poznańskiej będzie nosić nazwę NSZZ „Solidarność”. Taką decyzję podjęli dziś radni podczas Sesji Rady Miejskiej.

Z inicjatywą nazwania ronda w taki sposób wystąpił do Rady Miejskiej Kalisza Zarząd Regionu Wielkopolska Południowa „Solidarność”. Radni nie protestowali. Nazwę przyjęto.

Obrazek

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 27 cze 2008, o 22:43

Gumiś pisze:Nie wiem jak wam ale dla mnie ta galeria to wielkie nieporozumienie.Przecież to jeden wielki stylistyczny bubel.

[ Dodano: Czw, 26.06.2008, 17:48 ]

[ Dodano: Czw, 26.06.2008, 18:00 ]
Oj phrenic to musiałbyś zobaczyć jakie zagadkowe techniki jazdy uprawiają tubylcy w Irlandii to byś się za głowe złapał
cześć piotrek... ;)

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 28 cze 2008, o 09:35

Ja nie rozumiem pewnego człowieka, który wypowiadał się dla "Naszego Rynku". Powiedział on:
"Bardzo mi się podoba ta druga galeria. Jest mnóstwo butików z dużym wyborem. Każdy może tutaj wybrać coś dla siebie" :?
Wątpię, i sądzę, że jestem wyjątkiem do tej reguły

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 28 cze 2008, o 15:56

Tez sie nad tym zastanawiałem, co ten gosciu widzi w tym CH ;)
*All Rights Reserved*

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 cze 2008, o 23:03

Witam wszystkich miło mi
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 29 cze 2008, o 16:58

Totalna samowolka w przypadku budowy ronda. Zero przystosowania do ruchu aktualnie tam panującego. Spokojnie zmieściłoby się tam rondo wielkością dorównujące rondu Westerplatte. Jeśli ktoś nie dowierza zapraszam na zumi.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 29 cze 2008, o 21:50

Rondo Westerplatte to skrzyzowanie dróg dwujezdniowych a na Poznanskiej i Stanczukowskiego mamy po jednej jezdni i nic nie wskazuje że kiedykolwiek powstanie druga więc rondo wielkości Westerplatte w tym miejscu to przerost formy nad treścią.IMHO obecne już sporo usprawniło ruch w tym rejonie.Brakuje znaków poziomych i edukacji kierowców.

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 29 cze 2008, o 22:07

Odczekałem tydzień i odwiedziłem w dniu wczorajszym "Galerie2". Byłem zaskoczony tłumami - ale dopiero póxniej przypomniałem sobie słowa prof marketingu ( do galerii nie chodzimy w soboty oraz 10 i 28-30 dnia miesiaca) Podzielam wczesniejsze opinie. Carrefour popełnia totalne błędy:
- brak bezposredniego przejścia między budynkami
- kolejny beznajdziejny parking - teraz jest jeszcze gorzej niz było do tej pory



Jesli chodzi o rondo - mogło być zrobione jednopasmowe - byłoby bezpieczniej .Kaliscy kierowcy mało jeżdzą widać po rondach.Słyszałem, że było kilka już blaszanek.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 29 cze 2008, o 22:56

Po rondzie jeżdzi się jak po każdym skrzyżowaniu.Trzeba tylko patrzeć na znaki przed rondem na którym pasie się ustawić.Niestey 80% nie patrzy na znaki stąd problemy.Nie mogę pojąć jak kierowcy może przyjść do głowy skręcanie w lewo z prawego(skrajnego) pasa na rondze.Ciekawe że na normalnym skrzyżowaniu przy skręcie w lewo zajmuje skrajny lewy pas ale na rondzie jedzie prawym 3/4 ronda i uznaje to za normę.Niestety tak jeżdżą m.in niektórzy kierowcy KLA i tranzytowi TIR-owcy którzy wbrew pozorom powinni mieć takie "krzyżówki" w małym palcu bo to ich chleb powszedni.

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 29 cze 2008, o 23:26

Paweł to prawda, że większość kierowców gubi się na rondzie. Zawsze gdy jadę po rondzie Westerplatte wiem, że trzeba mieć oczy dookoła głowy, aby żaden inny "zamyślony" kierowca nie wjechał Tobie w bok samochodu.
Pawel pisze:Po rondzie jeżdzi się jak po każdym skrzyżowaniu.Trzeba tylko patrzeć na znaki przed rondem na którym pasie się ustawić.Niestey 80% nie patrzy na znaki stąd problemy.Nie mogę pojąć jak kierowcy może przyjść do głowy skręcanie w lewo z prawego(skrajnego) pasa na rondze.Ciekawe że na normalnym skrzyżowaniu przy skręcie w lewo zajmuje skrajny lewy pas ale na rondzie jedzie prawym 3/4 ronda i uznaje to za normę.Niestety tak jeżdżą m.in niektórzy kierowcy KLA i tranzytowi TIR-owcy którzy wbrew pozorom powinni mieć takie "krzyżówki" w małym palcu bo to ich chleb powszedni.
Kierowcy zawodowi przepisy zapewne znają, lecz ich pojazdy nie mieszczą się po prostu na wewnętrznym pasie tego rondelka...

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 30 cze 2008, o 00:20

Tomek pisze:Paweł to prawda, że większość kierowców gubi się na rondzie. Zawsze gdy jadę po rondzie Westerplatte wiem, że trzeba mieć oczy dookoła głowy, aby żaden inny "zamyślony" kierowca nie wjechał Tobie w bok samochodu.
Ja raczej jestem zdania ze winni sa częściej skrajni kierowcy.Czesto jadąc środkowym pasem sygnalizuje ze bede zjezdżał na najblizszym wylocie ale niektórzy kierowcy mają to w nosie bo wiedzą że w razie czego nie bedzie ich winy i mimo wszystko wjezdżaja na rondo blokujac tym samym zjazd z niego a przeciez przepis mowi ze zjeżdżający z ronda ma pierwszeństwo.Po co się komus pchać jak widać ze bedzie za chwile opuszczal rondo ?W latach 70 i 80 teoretycznie dwupasmowe rondo było jednopasmowym i nie było tego typu ceregieli.Jechalo sie środkiem pasa i nikt nie wjeżdżal dopóki nie było miejsca.Wada było mniejsza przepustowość ale przynajmniej nie bylo tyle stluczek jak dzisiaj.

ODPOWIEDZ