Strzeżone osiedle na Korczaku

To co już wybudowano.
Fazik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2005, o 14:12

Nieprzeczytany post autor: Fazik » 4 maja 2008, o 09:47

Te bloki są strasznie blisko siebie, jest to duży mankament współczesnego budownictwa wielorodzinnego w Polsce, firma żałuje na wykupie większej ilości działek - efekt widać gołym okiem. Widok z niektórych okien będzie baaaardzooo kiepski. Za czasów PRL minusem była oczywiście kiepska architektura, nie wspomnę już o surowcach do budowy bloków, jednak też był jeden wielki plus, bloki stawiano dość daleko od siebie. Przestrzeń taką można zauważyć choćby na widoku czy na PRL-owskiej części dobrzeca.

Brooklyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 20 sty 2008, o 18:47

Nieprzeczytany post autor: Brooklyn » 11 maja 2008, o 15:26

na żywo aż tak blisko nie jest :)

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 26 maja 2008, o 20:13

Wybrałem się na osiedle Korczak aby zobaczyć jak postępy z osiedlem. Prawdopodobnie właśnie rusza budowa ostatnich bloków "bliżniaków". No chyba że podkupią teren do samej ulicy i tam dopiero postawią bliżniaki :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Brooklyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 20 sty 2008, o 18:47

Nieprzeczytany post autor: Brooklyn » 3 cze 2008, o 23:12

będę wdzięczna o jakiekolwiek foty na bieżąco z postępów prac. Nie za bardzo mam jak podjeżdżać i sama doglądać budowy, bo w Kaliszu nie było mnie od kilku miesięcy :(

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 13 lip 2008, o 12:00

Wczoraj złożono żurawia a następnie przesunięto go pod 2 ostatnie bloki.
Co do budowy to obstawiam że za 2 miesiące całe osiedle będzie już oddane do użytku.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 13 lip 2008, o 12:55

podobno sa problemy bo skarpa nie zostala zabezpieczona i moze sie osuwac

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 19 lip 2008, o 14:32

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 lip 2008, o 20:42

Faktycznie te bloki są ściśnięte jak śledzie w beczce,praktycznie rzecz mówiąc sąsiad sąsiadowi może patrzeć przez okno co się u niego dzieje.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

b/\rosz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2008, o 23:33
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: b/\rosz » 20 lip 2008, o 23:53

Ścisk ściskiem, ale nikt [przynajmniej nie znalazłem] nie zauważył, że w tych mieszkaniach są strasznie małe okna. Rozumiem, że są dwa zamiast jednego, ale co to za koncepcja? Rozumiem, że już zawsze będzie się tak budować?

Swoją drogą: Strasznie mało okien (ok. 4) ma budynek przy ul. Korczak, jakieś 100 m od tego osiedla. Na parterze jest tam jakiś sklep. Budynek niedawno postawiono, ale wygląda jak jakiś żółty bunkier. Na jednej ze ścian nie ma ani jednego okna, a po drugiej stronie są dwa mikroskopijne. NIe rozumiem koncepcji...
MYŚL, każde Twoje zdanie reprezentuje jedynie chwilową postawę.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 lip 2008, o 17:22

Napiszę Ci że nie zwróciłem specjalnie uwagi na okna,bo niestety zdjęcia nie oddają całokształtu budynku,nie ma to jak na żywo,ale zgadzam się z tobą po bliższym przyjrzeniu się tej budowli stwierdzam że te okna wyglądają fatalnie.Ale cóż może dziś panuje taka moda w budownictwie,minimalizm.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

b/\rosz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2008, o 23:33
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: b/\rosz » 24 lip 2008, o 14:59

No niestety jeżeli coś jest małe, to nie jest minimalizm... Źle dobrałeś pojęcie.
MYŚL, każde Twoje zdanie reprezentuje jedynie chwilową postawę.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 lip 2008, o 20:11

Faktycznie żle dobrałem pojęcie ale nie oto tutaj chodzi,
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Brooklyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 20 sty 2008, o 18:47

Nieprzeczytany post autor: Brooklyn » 29 lip 2008, o 21:19

bez przesady, z zewnątrz inaczej i w środku też to inaczej wygląda. Moim zdaniem w pokojach te okna wcale za małe nie są... Chociaż nie oglądałam niskich pięter, tam może być inaczej.
Ale niech mi ktoś wskaże sensowne bloki w sensownej cenie teraz w Kaliszu. I bez menelstwa dookoła....

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 lip 2008, o 21:34

A kto tu przesadza??Już chyba na sam widok tych okien można stwierdzic że w środku nie będzie za ciekawie.Ta maluśka ścianka pomiędzy tymi oknami to taka bardzo szeroka ościeżnica.To tak samo jakby okno balkonowe pośrodku przesłonić jakąś wysoką szafką(np;na płyty).
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Brooklyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 20 sty 2008, o 18:47

Nieprzeczytany post autor: Brooklyn » 29 lip 2008, o 21:42

no ale co za różnica, czy jedno duże, czy 2 małe obok siebie :)
mi to jakoś za bardzo nie przeszkadza, a widze że tu tradycyjnie po polsku wszystko sie krytykuje ;)

[ Dodano: Wto, 29.07.2008, 21:45 ]
aa no i w2 przeciwieństwie do większości bloków tutaj na szczęście są naprawde duże i fajne balkony!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 lip 2008, o 21:54

Wiesz tutaj nie chodzi o tradycyjną polską krytykę tylko poprostu o funkcjonalność,ale jak kto woli ja bym nie chciał,tobie bez różnicy.A co do balkonu to czy ten balkon w tym bliskim sąsiedztwie bloków(bardzo bliskim)będzie wedłóg Ciebie spełniał swoje przeznaczenie(to jest moja filozofia)czy będzie tylko spełniał rolę drugiej piwnicy na otwartm powietrzu???????????????????????????
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Brooklyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 20 sty 2008, o 18:47

Nieprzeczytany post autor: Brooklyn » 29 lip 2008, o 22:01

zależy na którą stronę, jak od ul.Korczak to balkon oferuje całkiem fajny widok na pole dla quadów :)
fakt bloki są gesto, ale niestety - tak się teraz buduje. Developerzy oszczędzają na gruncie. Może za kilka lat.. albo jak się domek / szereg kupi - to inaczej. Rozwiązanie pośrednie - czyli małe bloki wszędzie są gęsto. I w Kaliszu, i w Warszawie, Łodzi, Poznaniu czy gdziekolwiek.

A co do okien... ja nie lubie dużych, typowo blokowych. Wręcz mam do nich awersję ;)
w dolu mam raczej takie mniejsze okna w większej ilości i jakoś mi tak pasuje :) Ale oczywiście co kto lubi...

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 lip 2008, o 22:06

Wiesz aktualnie nie ma mnie w Polsce tylko net jest moim pośrednikiem pomiędzy moim miastem,a także Wami.Nie mam aż tak dokładnego rozeznania terenu,tyle co ze zdjęć.Także opisuje swoje wrażenia na podstawie zdjęć i Waszych wypowiedzi.Pozdrawiam.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Brooklyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 20 sty 2008, o 18:47

Nieprzeczytany post autor: Brooklyn » 29 lip 2008, o 22:13

to ja powiem, że w realu nieco lepiej to wygląda - nie tak gęsto jak na fotkach - na szczęście :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 lip 2008, o 22:18

No to chyba z powodzeniem dla tej inwestycji prawda??
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ