Park Handlowy Kalinka

To co już wybudowano.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 30 wrz 2008, o 17:26

Tam sobie zrobili chyba tylko krótki postój.Rozkładaja sie koło Media Marktu.

jsimon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 19:13
Lokalizacja: kalisz

Nieprzeczytany post autor: jsimon » 30 wrz 2008, o 18:00

czyli jednak... zmienili plac jak zobaczyli co jest na Młynarskiej.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 paź 2008, o 17:55

Na Serbinowskiej dalej rozkłada się Bajka koło MM stoi Krasnal.

Bajka rozłożyła się na dosyć dużej powierzchni terenu po basenie. Wykorzystali utwardzone miejsca do ustawienia niektórych atrakcji. Niestety wg mnie nie ciekawie wygląda kupa gruzu leżąca na alejkach między atrakcjami. Jeśli ktoś tam nóg nie połamie to będzie to cud. Chyba że pracownicy lunaparku sami zgarną ten gruz w inne miejsce ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

jsimon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 19:13
Lokalizacja: kalisz

Nieprzeczytany post autor: jsimon » 2 paź 2008, o 23:20

to beda walczyć o klienta :D jak są 2 lunaparki :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 paź 2008, o 23:27

Zastanawia mnie jedno kto wpuścił na ten teren wesołe miasteczko.Przecież ten teren chyba nie spełnia podstawowych kryteriów bezpieczeństwa.Wszysko do czasu aż nie zdarzy się jakiś wypadek.Osobiście jeszcze nie mam dzieci ale gdybym miał to na pewno nie pozwoliłbym aby przebywały na tym akurat terenie,ze względów bezpieczeństwa.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jsimon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 19:13
Lokalizacja: kalisz

Nieprzeczytany post autor: jsimon » 2 paź 2008, o 23:33

Fakt teren okropny. Mój znajomy ma cyrk i nie chciał stawiać namiotu na tym placu, a oni wjechali z atrakcjami, które potrzebują mocnego podłoża .... Nic się nie liczy tylko kasa.... no i walka z konkurencją!

KLON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 18:30

Nieprzeczytany post autor: KLON » 8 paź 2008, o 10:52

"ZK" ...... teren został sprzedany niemieckiej firmie ktora planuje budowe wielkopowierzchniowych obiektow handlowych.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10968
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 8 paź 2008, o 12:08

Fragment z Zycia Kalisza.
Niedawno uprzątnięty i pusty dziś kwartał pomiędzy Młynarską, Serbinowską i al.Wojska Polskiego ostatnio był własnością kaliskiego biznesmena Tadeusza Mazka.Jak jednak mówi D.Sztandera, T. Mazek odsprzedał go spólce z Niemiec, która jest zainteresowana powstaniem tam wielkopowiechniowych obiektów handlowych.-Obecny własciciel przedstawił bardzo ładną koncepcje zagospodarowania, ale na obiekt większy niż przewiduje plan.My przeznaczyliśmy ten teren pod usługi, ale na obiekty nie większe niż 2 tyś.mkw.Tak przewiduje studium, które wciąż obowiązuje.Zastanawiamy się nad tym, bo lokalizacja jest znakomita i może warto, aby powstały tam nie dwa obiekty mniejsze, tylko coś większego.W najbliższym czasie zaproponujemy więc aktualizację studium i zmianę planu zagospodarowania. A niemiecka firma ma nam teraz przedstawić dwie koncepcje:jedną przy uwzględnieniu istniejących uwarunkowań i drugą przy uwzględnieniu proponowanych zmian- mówi wiceprezydent.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1376
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 8 paź 2008, o 17:26

Inwestor panem i władcą miasta - takie są niestety polskie realia.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 9 paź 2008, o 22:29

Gumiś pisze:Zastanawia mnie jedno kto wpuścił na ten teren wesołe miasteczko.Przecież ten teren chyba nie spełnia podstawowych kryteriów bezpieczeństwa.Wszysko do czasu aż nie zdarzy się jakiś wypadek.Osobiście jeszcze nie mam dzieci ale gdybym miał to na pewno nie pozwoliłbym aby przebywały na tym akurat terenie,ze względów bezpieczeństwa.
Jakbyś zobaczył w jaki sposób są ustawione wszystkie atrakcje wesołego miasteczka - przeraziłbyś się. Dosłownie wszystko podparte jest drewnianymi kołeczkami - osobiście nie wsiadłbym na żadną z atrakcji. A jakbys zobaczył stan instalacji elektrycznej - obrazek budzi przerażenie.

Kto na to wydał pozwolenie? jakbym miał więcej czasu wykonałbym fotki i zrobił z tego użytek. Myślę , że któraś z gazet by się zainteresowała.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 paź 2008, o 01:59

Dla kasy ludzie zrobią wszystko,są w stanie narazić życie i zdrowie.Pamiętacie nie tak dawno wypadek na wesołym miasteczku???nie pamiętam już gdzie to było.Marek co do zdjęć to uważam że powinieneś je wykonać jak najszybciej i wysłać do prasy.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 11 paź 2008, o 18:01

Tak wygląda teren przy Młynarskiej z perspektywy chodnika przy Al.WP
Obrazek

A zobaczcie HIT !!! Takie są zabezpieczenia np.hipodromu ( samochodziki)
Kto dopuścił do otwarcia tego miasteczka? Gdzie jest nadzór?
Nie będę tutaj publikował wszystkich zdjęć jakie zrobiłem.Według mnie to skandal.Jak będziecie w pobliżu sami zobaczcie.


Obrazek
Obrazek

Dużo trzeba aby doszło do wypadku?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 paź 2008, o 19:04

Marek na co jeszcze czekasz???Wyślij to do prasy to jest jawne zagrożenie życia!!Powinni to zamknąć i to natychmiast!!
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Nati
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 paź 2008, o 23:01
Lokalizacja: WIDOK

Nieprzeczytany post autor: Nati » 11 paź 2008, o 19:16

wysylaj!!!!!!!! :!: :!:
a ja jutro chcialam tam isc :evil: :!:

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 11 paź 2008, o 19:46

dziwię się że ktoś wogóle chciał tam postawić lunapark, ale postawienie go w ten sposób to już wogóle przesada
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 paź 2008, o 19:58

To że ktoś to postawił to pikuś...ale że ludzie nie widzą jak to wygląda???Chyba trzeba nie mieć wyobrażni żeby z tego korzystać,naprawdę.Także apel dla Marka wysyłaj foty do prasy.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 11 paź 2008, o 20:03

Już wysłane do Nowych Faktów Kaliskich. Zobaczymy jak zareagują.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 paź 2008, o 20:34

Marek nie mogłem się powstrzymać i wysłałem do RC.Czekam na odzew.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 11 paź 2008, o 21:22

a co robi inspekacja bhp w kaliszu co robi policja co robi straż miejska co robi straż pozarna , przeciez ktos dal pozwolnie na ten park zabaw przeciez to jest miesce publiczne i powinno byc odbierane przez te instytucje pod wzgledem bezpieczeństwa uzytkownikow tego parku zabaw,

wszystko jesty dobrze puki komuś coś sie nie stanie, to tak zawsze jest musi ktos zginać zeby urzednicy mocniej naciskali na bezpieczenstwo taki obiektow widocznei jest brak kontroli, a urzednik woli dupe trzymac na fotelu niż kontrolowac :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 11 paź 2008, o 22:31

pytanie nasuwa się takie...jak to jest że do nas, osoby teoretycznie obojętne na temat jakości montażu urządzeń w lunaparku, to ruszyło i zwróciliśmy na to uwagę...a nie wzbudziło żadnego zainteresowania mediów, osób odwiedzających i, co najdziwniejsze, osób odpowiedzialnych za wydane pozwolenia

Przykład...chyba podobny jeśli chodzi o naturę zjawiska.
wiecie gdzie kupić nielegalnie przywiezione i sprzedawane w kraju alkohol, papierosy, oprogramowanie itp? większość z was zapewne tak. rynki, ryneczki, targowiska etc.
kiedyś zrobiłem taki eksperyment, udałem się na ryneczek na Legionów. stał facet przy straganie z biżuterią, złote tandetki, bursztynki itp.
podchodze do niego i pytam goscia, po którym widac było odrazu że przyjechał ze wschodu, prosto z mostu "po ile fajki?"
on z uśmiechem przedstawia cennik i wymienia co jeszcze ma w ofercie (wódka, whisky i tym podobne)
pytanie, jak to jest że ja, przeciętny obywatel od razu trafiam na takiego kolesia a policja nie może?
po tygodniu zniknął stragan z biżuterią i poprostu kręcił się po rynku sprzedając komu popadnie
gość stał tam przez ponad rok! po czym zniknął. jak zapytałem jego kumpla czy kolegę zwinęła policja odpowiedział że nie, że kolega wrócił do siebie

co o tym myśleć
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

ODPOWIEDZ