Park Handlowy Kalinka

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 paź 2008, o 23:07

Być może zaangażowanie w sprawy miasta i ludzi wzbudza naszą czujność???Co do twojego eksperymentu ludzie z natury wyczuwają łatwe okazje,tylko szkoda że policja i inne służby mają przytepione zmysły jeżeli chodzi o wszelkie nieprawidłowości.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 11 paź 2008, o 23:27

Gumiś pisze:Być może zaangażowanie w sprawy miasta i ludzi wzbudza naszą czujność???
jeśli tak, to martwi mnie fakt że ludzie odpowiedzialni za miasto, jego sprawy, problemy i zachodzące w nim zmiany siedzą w przy biurkach i widac są nieco przygłusi i ślepi na niektóre zjawiska i problemy które jak widac ich czujności nie wzbudzają
nie chce sobie robic hyde parku z tego tematu, bo to nie dotyczy tej konkretnej inwestycji ale serio, niech urzędnicy wyjdą w teren i zobaczą co podpisują
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 paź 2008, o 23:44

Znowu trzeba napisać list do prezia.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 13 paź 2008, o 10:31

Dzisiaj zauważyłem , że wesołę miasteczko zaczęło się już zwijać( było według informacji na plakatach do 12.10.2008).
Trochę ta akcja spóżniona.

Ale słyszałem , że jest jeszcze jedno przy AL.WP

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 13 paź 2008, o 10:37

to przy AL WP zwinęło się po 3 dniach ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 13 paź 2008, o 17:01

Zgodnie z zeszłotygodniowymi informacjami prasowymi teren rzekomo odkupili Niemcy.

Czyżby z tego względu szybciej nastąpiło prawdziwe zagospodarowanie tego terenu?

Mazek wcześniej deklarował , że to perspektywu kilku lat.

Jak sądzicie w którą stronę się to potoczy?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 13 paź 2008, o 17:34

Dzisiaj dostałem odpowiedż w sprawie mojego maila ale nie wiem czy nie zapóżno....

Witam,
dziękuję za sygnał, tematem już się zajmujemy, sprawą zainteresowała się
też policja.

Pozdrawiam,
Małgorzata Aleksandrzak.
RC
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 13 paź 2008, o 18:35

No niestety chyba już po fakcie. Jedynie zdjęcia udokumentowanego haosu mogą coś dać. Chyba że policja wraz z służbami z innego miasta podejmą jakieś działania w innym już miejscu ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 paź 2008, o 00:24

Marek zareagowali na Twój list ale chyba za póżno.

Czy nasze dzieci są bezpieczne w wesołych miasteczkach?
Lunapark na gruzowisku
To skandal! To należy zamknąć! – napisał do naszej redakcji jeden z Czytelników, prosząc o zainteresowanie się sprawą wesołego miasteczka, które przez ostatnie dwa tygodnie funkcjonowało u zbiegu ul. Serbinowskiej i al. Wojska Polskiego. Jak widać na załączonych przez Czytelnika fotografiach, lunapark rozbił się na gruzowisku powstałym po wyburzeniu pawilonów handlowych. Kaliszanin przerażony prowizorycznym zabezpieczeniem urządzeń poprosił o interwencję i przekazanie sprawy odpowiednim służbom. Okazało się to niezwykle trudne…
„Do napisania do Państwa tego e-mail skłonił mnie obrazek, jaki zobaczyłem w "wesołym miasteczku", które jest zlokalizowane na terenie byłego basenu u zbiegu ulic : Młynarskiej, Serbinowskiej, al. Wojska Polskiego - napisał autor listu. – To, co zamieszczam na zdjęciach to tylko ułamek tego, co tam można zobaczyć. Wesołe miasteczko jest zlokalizowane na terenie, który jest pokryty gruzem, teren jest nierówny. Proszę zobaczyć na zdjęciach, w jaki sposób zabezpieczone są wszystkie atrakcje, które się tam znajdują, podparte na drewnianych kołkach. Na jednym ze zdjęć zwisa złącze elektryczne. Pytam gdzie jest inspektor nadzoru? Kto wydał zezwolenie na taką działalność w tym miejscu? Proszę, aby Państwo zainteresowali się tym faktem dla bezpieczeństwa kaliszan i zgłosili komu trzeba. Chodzi zwłaszcza o nasze dzieci. Dużo nie trzeba, aby doszło do tragedii!” – dodał zbulwersowany.
Zgodnie z prośbą Czytelnika, podjęliśmy próbę zgłoszenia problemu „komu trzeba”. Okazało się jednak, że jest to niezwykle trudne. Nikt nie potrafił bowiem odpowiedzieć nam na pytanie, czyjemu nadzorowi podlega taki lunapark. (…)

Nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie.....A co trzeba być pieprzonym Nostradamusem żeby odpowiedzieć na to pytanie?????

Adi już poprawione.

Nowe Fakty Kaliskie.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2008, o 17:28 przez Gumiś, łącznie zmieniany 1 raz.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 15 paź 2008, o 07:02

Gumiś dopisz jeszcze żródło swoich informacji. Nie zapominajcie o tym.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 15 paź 2008, o 07:35

Gumiś pisze:Marek zareagowali na Twój list ale chyba za póżno.

Czy nasze dzieci są bezpieczne w wesołych miasteczkach?
Lunapark na gruzowisku
To skandal! To należy zamknąć! – napisał do naszej redakcji jeden z Czytelników, prosząc o zainteresowanie się sprawą wesołego miasteczka, które przez ostatnie dwa tygodnie funkcjonowało u zbiegu ul. Serbinowskiej i al. Wojska Polskiego. Jak widać na załączonych przez Czytelnika fotografiach, lunapark rozbił się na gruzowisku powstałym po wyburzeniu pawilonów handlowych. Kaliszanin przerażony prowizorycznym zabezpieczeniem urządzeń poprosił o interwencję i przekazanie sprawy odpowiednim służbom. Okazało się to niezwykle trudne…
„Do napisania do Państwa tego e-mail skłonił mnie obrazek, jaki zobaczyłem w "wesołym miasteczku", które jest zlokalizowane na terenie byłego basenu u zbiegu ulic : Młynarskiej, Serbinowskiej, al. Wojska Polskiego - napisał autor listu. – To, co zamieszczam na zdjęciach to tylko ułamek tego, co tam można zobaczyć. Wesołe miasteczko jest zlokalizowane na terenie, który jest pokryty gruzem, teren jest nierówny. Proszę zobaczyć na zdjęciach, w jaki sposób zabezpieczone są wszystkie atrakcje, które się tam znajdują, podparte na drewnianych kołkach. Na jednym ze zdjęć zwisa złącze elektryczne. Pytam gdzie jest inspektor nadzoru? Kto wydał zezwolenie na taką działalność w tym miejscu? Proszę, aby Państwo zainteresowali się tym faktem dla bezpieczeństwa kaliszan i zgłosili komu trzeba. Chodzi zwłaszcza o nasze dzieci. Dużo nie trzeba, aby doszło do tragedii!” – dodał zbulwersowany.
Zgodnie z prośbą Czytelnika, podjęliśmy próbę zgłoszenia problemu „komu trzeba”. Okazało się jednak, że jest to niezwykle trudne. Nikt nie potrafił bowiem odpowiedzieć nam na pytanie, czyjemu nadzorowi podlega taki lunapark. (…)

Nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie.....A co trzeba być pieprzonym Nostradamusem żeby odpowiedzieć na to pytanie?????
Jak zauważyłeś Gumiś to główny temat tego numeru NFK. Gdyby te zdjęcia dostali o o 1-2 tygodnie wcześniej byłaby większa afera.

Skoro teren sprzedany jest rzekomo inwestorowi niemieckiemu - czy to on go wynajmował? Myślę ze szybciej MTM Consulting.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 paź 2008, o 18:05

Marek dzisiaj znalazłem info jeszcze na Portalu Kaliskim ale oni chyba skopiowali wszystko z NFK.
http://www.portalkaliski.pl/?str=26&id=15560
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 15 paź 2008, o 20:10

W papierowym wydaniu artykuł zajął im całą 5 stronę. NFK poruszyło niebo i ziemię: Straż Miejska, Policje,urzędnika w ratuszu i nadzór techniczny.

Najlepsze tak na koniec Gumiś jest to ,że dzisiaj jadąc przez Krotoszyn - przy wjeżdzie do miasta od strony Ostrowa moim oczom ukazało się znane wesołe miasteczko "BAJKA" Rozkłada się w pobliżu stacji benzynowej Bliska PKN ORLEN .

Po tej akcji czekamy na następnych chętnych do dzierżawy tego atrakcyjnego placu.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 paź 2008, o 20:41

Teren opustoszał i cisza,pewnie czeka na nowe wesołe miasteczko bo jakaś poważna inwestycja w tym rejonie w najbliższych czasach chyba się nie szykuje.Marek zaś co do tego wesołego miasteczka to mam nadzieje że nie będą mieli łatwego życia w Krotoszynie.

[ Dodano: Sro, 15.10.2008, 21:07 ]
Adi Mnie natchnął.Wysłałem dzisiaj e-maila do prasy lokalnej w Krotoszynie na wieśc o tym jak Marek napisał że widział to samo wesołe miasteczko w Krotoszynie.Ciekawe jak zareagują na tą wiadomość.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 20 lis 2008, o 18:04

Z tego co widzę to chyba zaczęli uzbrajać działkę, bo prowadzone są jakieś dziwne wykopy od ulicy Serbinowskiej.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 20 lis 2008, o 20:00

Narazie tam żadne prace budowlane sie nie rozpoczna bo niemiecki inwestor czeka na zmiane zagopsodarowania terenu bo chce wiekszy obiekt wybudowac niż to jest zapisane obecnie w planie zagospodarowania :wink:
Andrzej

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 20 lis 2008, o 20:07

Crossmen pisze:Z tego co widzę to chyba zaczęli uzbrajać działkę, bo prowadzone są jakieś dziwne wykopy od ulicy Serbinowskiej.
Też dziś widziałem 2 koparki w tych okolicach - wyglądało mi to raczej na prace serwisowe wodno kanalizacyjne lub cos w tym stylu

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 30 mar 2009, o 12:59

Nie wiem co tam dzisiaj grzebią na tym terenie kilku kolesi usuwa stare ogrodzenie. Na samochodzie mają poukładane blaszane ogrodzenie takie jak na każdej budowie ale chyba ich nie montują. Firma z Ostrowa ;) No chyba że to kradzież złomu w biały dzień. :P

Obrazek

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 30 mar 2009, o 14:40

dzisiaj tam w okolicy widziałem równiarkę
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 30 mar 2009, o 14:41

Adi pisze:Nie wiem co tam dzisiaj grzebią na tym terenie kilku kolesi usuwa stare ogrodzenie. Na samochodzie mają poukładane blaszane ogrodzenie takie jak na każdej budowie ale chyba ich nie montują. Firma z Ostrowa ;) No chyba że to kradzież złomu w biały dzień.
Trzeba się spytać Sectora może on coś wie?? :lol: :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ