Reorganizacja linii KLA

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 20 lut 2009, o 17:56

Ten autobus będzie wypozyczony na święto miasta.
Jest własnością Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 20 lut 2009, o 22:48

szymkalisz pisze: KLA cały czas piszę, ze są duże straty
skoro zamist przegubek kursuja PEŁNEEEE krótkie, to chyba jednak za duzo siana maja, ale co tam, moze to my nie wiemy na czym to polega...

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 21 lut 2009, o 21:30

Polega to na 5ciu "dyrektorach". Każdy z nich zarabia miesięcznie (z tego co wiem) 11 tys. zł!

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 22 lut 2009, o 00:53

szymkalisz pisze:Każdy z nich zarabia miesięcznie (z tego co wiem) 11 tys. zł!
hmmm, no w sumie za taką kase tez by mnie olewało czy jezdzi krotki czy przegub :lol: :lol: :lol:

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 lut 2009, o 11:25

Przy długu KLA wynoszącym 350 tys. taka kasa to przesada. Przecież miesięcznie ten zarząd, co tu dużo mówić - marnuje 55 tys. zł, choć te wydatki można by było zmniejszyć o 75%.
I wtedy bilety mogłyby być w cenie 2zł i 1zł.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 22 lut 2009, o 11:59

Ale po co jak można się nachapać, a reszta... diabli z nią. To jest właśnie schemat myślenia takiego prezia byle do następnej wypłaty.

Transtravel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2009, o 17:26
Lokalizacja: DOBRZEC

jakiego połączenia wam brakuje?

Nieprzeczytany post autor: Transtravel » 10 mar 2009, o 17:39

Jestem właścicielem małej firmy przewozowej.Szukam nowych pomysłów i chciałbym coś zrobić dla Kalisza.,ale przy okazji zarobić:) Proszę piszcie na forum,na priv,na email jakiego połączenia wam brakuje,gdzie i o której godzinie nie można się dostać,propozycje trasy .Mam do dyspozycji busy 9cio osobowe ale również autobusiki 16 i 28 osobowe.Mógłbym uruchomić coś regularnego w rejonie miasta i nie tylko.Trasy w promieniu 50km.
Świadczę przewozy międzynarodowe i krajowe więc między czasie można też pojeżdzić "wokół komina.;tel 507064824 e-mail [email protected] .Strona www.transtravel.pl Zdziękuję za wszystkie opinie.
Licencjonowane przewozy osób kraj i zagranica

Transtravel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2009, o 17:26
Lokalizacja: DOBRZEC

Jakich połączeń autobusowych Wam brakuje ?

Nieprzeczytany post autor: Transtravel » 10 mar 2009, o 17:42

Jestem właścicielem małej firmy przewozowej.Szukam nowych pomysłów i chciałbym coś zrobić dla Kalisza.,ale przy okazji zarobić:) Proszę piszcie na forum,na priv,na email jakiego połączenia wam brakuje,gdzie i o której godzinie nie można się dostać,propozycje trasy .Mam do dyspozycji busy 9cio osobowe ale również autobusiki 16 i 28 osobowe.Mógłbym uruchomić coś regularnego w rejonie miasta i nie tylko.Trasy w promieniu 50km.
Świadczę licencjonowane przewozy międzynarodowe i krajowe więc między czasie można też pojeżdzić "wokół komina.;tel 507064824 e-mail [email protected] .Strona www.transtravel.pl Zdziękuję za wszystkie opinie.
Licencjonowane przewozy osób kraj i zagranica

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 10 mar 2009, o 17:57

Wg mnie brakuje połączeń z kampusu PWSZ przy Poznańskiej.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 mar 2009, o 18:04

Brak połączeń przez Trasę Bursztynową
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Transtravel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2009, o 17:26
Lokalizacja: DOBRZEC

Nieprzeczytany post autor: Transtravel » 10 mar 2009, o 18:10

piszecie skąd ale dokąd ? jest problem dojechać.Żeby zaplanować taką inwestycję to trasa musi mieć określony przebieg Przystanek początkowy i koniec itd.Bus się nie sprawdzi a autobus jest naprawdę wygodny i klimatyzowany .Na jeżdzenie po mieście to KLA i urząd miasta się nie zgodzi.Myślę o czymś w rodzaju :Rondo-Rogatka-Zduny-Opatówek.
Licencjonowane przewozy osób kraj i zagranica

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 mar 2009, o 18:45

pomyślimy ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 mar 2009, o 18:48

Właśnie o Opatówku trzeba pomyśleć. Ale na dokładniejsze trasy trzeba troszkę czasu :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 10 mar 2009, o 19:27

No i bardzo fajnie może jak konkurencja (KLA) poczuje oddech konkurencji. Moim zdaniem bardzo słabo obsługiwane są trasy do kampusu PWSZ i Pleszewa, Opatówka, Szałe. Zwłaszcza coś szybkiego by się przydało, żeby sprawnie się przemieścić na Szałe, a że o Zbiersku nie wspominam nawet.

Transtravel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2009, o 17:26
Lokalizacja: DOBRZEC

Nieprzeczytany post autor: Transtravel » 10 mar 2009, o 19:45

co rozumiesz przez "szybko" samolot?motocykl? To ma być autobus i ma ograniczoną prędkość,przystanki itd.Gdzie według was brakuje połączeń i gdzie jest luka?Proszę opinie z własnej praktyki i życia.Napewno na początek uruchomię busa za około tydzień ludzie się dowiedzą pojedzie 16 osobowy i za kolejne około 2 tygodnie autobusik 28 osób.Taką mam strategię ale trzeba pierw wybrać punkt A i B,następnie przystanki ,cenę za bilet a póżniej martwić się przyjdzie o rozreklamowanie danej linii wśród zainteresowanych.
Licencjonowane przewozy osób kraj i zagranica

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 10 mar 2009, o 19:49

Szybko czyli nie tak jak jedzie 3A przez całe miasto tylko docelowo prostymi ulicami przypuśćmy:
Start: okolice ronda, przez TB kawałkiem na Zagorzynek, Budowlanych, Częstochowska, Szałe może być inne miejsce startu podałem tylko przykład.

Transtravel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2009, o 17:26
Lokalizacja: DOBRZEC

Nieprzeczytany post autor: Transtravel » 10 mar 2009, o 20:16

Myślę tak:START z ronda,wojska polskiego w dół,Harcerska,Rogatka,przez Kościuszki do Mc Donalda i dalej koło Kosmosu na Stawiszyn do Zbierska.Max 4 przystanki na odcinku miasta.Około 26 kilometrów to busem max 35-40min cała trasa .Czy to szybko? Jaką można cenę zaproponować ?Nie orientuję się w cenach tych wsiobusów.
To jest propozycja trasy .Częstotliwość co pół godziny a wgodzinach mniej uczęszczanych co 60 min.W szczycie większe auto.
Licencjonowane przewozy osób kraj i zagranica

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 10 mar 2009, o 20:28

No i tu zaczyna być pięknie :-) Kwestia reklamy teraz, żeby ludzie przekonali się, że do Zbierska dojadą nie tylko PKS i KLA ale też innym przewożnikiem. Cena biletów do żbierska w KLA to jakieś 540, czy coś takiego dokładnie nie powiem może ktoś się wypowie kto jeżdził ostatnio na tej trasie.

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 10 mar 2009, o 20:30

Polecam przeanalizować sytuację w gminie Brzeziny. To chyba jedyny kawałek powiatu kaliskiego, do którego nie dociera nic poza PKS Kalisz. Jeśli chciałbyś uzyskać jakieś dokładniejsze informacje, napisz. Odezwę się na priv.

Transtravel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2009, o 17:26
Lokalizacja: DOBRZEC

Nieprzeczytany post autor: Transtravel » 10 mar 2009, o 20:40

mówisz Kalisz-Borek-Godziesze -Brzeziny? Nie głupie.Chętnie się coś dowiem na ten temat.
Licencjonowane przewozy osób kraj i zagranica

ODPOWIEDZ