Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 25 kwie 2009, o 15:51

w takim razie, by pogodzić wszystkich proponuję pomnik pełnego pęcherza , ku pamięci by nigdy nie powrócił

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 25 kwie 2009, o 16:34

holek pisze:(...) poza tym, zauważyłem że ostatni czasy nasiliła się moda stawiania za namową kościoła w całej Polsce pomników księży jak i nazywanie ulic w stylu "Popiełuszki" :/

Komuś najwyrażniej przeszkadzał plac Konstytucji w Kaliszu. Widać przekonania religijne są w naszym mieście wyżej cenione niż ustawa zasadnicza.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 kwie 2009, o 16:50

ww ma rację. Powinny być ogłaszane konkursy na projekt i to sami mieszkańcy powinni wybrać spośród propozycji tę którą im się najbardziej podoba

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 25 kwie 2009, o 22:50

jasiek20 pisze:ww ma rację.
Nie wiem czy mam rację, ale uważam, że w tak ważnych dla miasta kwestiach jak np. projekt przebudowy Głównego Rynku w Kaliszu, drugiego najważniejszego placu w Wielkopolsce i jednego z ważniejszych rynków w Polsce, nie może decydować jakiś urzędnik, bo "urzędniczy gust" to za mało nawet żeby postawić fontannę na pl. Jana Kilińskiego lub (nie daj Boże) podobne monstrum w al. Wolności, na bulwarku Reinsteina (nota bene: nikt już o nim nie pamięta i zamiast pieczołowitej rekonstrukcji bulwarku funduje się skwer w małomiasteczkowym stylu).

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 kwie 2009, o 23:27

Zrobić ankietę lub referendum lub coś takiego wśród mieszkańców miasta,ale znając życie ten pomysł nie przejdzie.Nie przy tym składzie co zasiaduje w ratuszu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10979
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 kwie 2009, o 23:50

Żadnych ankiet i referendów wsród mieszkańców.To jest zbyt ważna rzecz.Tym powinni zająć się zawodowcy, czyli najlepsi architekci w kraju.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 kwie 2009, o 23:54

K-man pisze:Tym powinni zająć się zawodowcy, czyli najlepsi architekci w kraju.
Czyli kto dokładnie,tak pytam z ciekawości bo nie znam się na tym :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 27 kwie 2009, o 00:01

K-man masz racje. Każdy zapytany może mieć inne zdanie na temat przyszłości kaliskiego rynku. Tym powinni zająć się specjaliści. Osoby, które już wykonywały podobne projekty.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10979
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 kwie 2009, o 00:20

Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 kwie 2009, o 00:26

Strona ciekawa.....tylko czy władze naszego miasta będą chętne skorzystać z tej opcji???Czy powierzą to zadanie miejskiemu architektowi????każdy chyba wie o kim piszę :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 27 kwie 2009, o 11:20

Gumiś Ty wypluj te słowa!!!

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 27 kwie 2009, o 12:43

A ja ze swoich ust wypluwam słowo ,,miejski specjalista od przetargów... sądowych'' !
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 kwie 2009, o 20:24

Jak zwykle nasz prezio nie ma pomysłu i nic ciekawego do zaoferowania,czemu Mnie to nie dziwi?

Zabawa na katafalku
27 kwietnia, 2009 - 13:56 — [email protected]
Los modernizacji Głównego Rynku w Kaliszu stoi pod znakiem zapytania. Wprawdzie władze miasta ogłosiły konkurs na zagospodarowanie architektoniczne okolic ratusza, ale otwarcie przyznają, że na wielkie zmiany pieniędzy w budżecie nie ma. Czy jest więc chociaż szansa na zlikwidowanie betonowego podestu, który od lat szpeci centrum Kalisza, na którym dawniej przemawiali partyjni towarzysze, a który teraz nikomu nie służy? O to pytaliśmy prezydenta Janusza Pęcherza na ostatniej konferencji prasowej. Prezydent jednak przyznaje, że na razie tzw. „katafalku" sprzed ratusza usuwać nie będzie. Dlaczego?

„Ja to mogę tak naprawdę zrobić w ciągu jednej nocy. Firmę wziąć, zlecić jej: „Proszę mi to wyburzyć. Jutro rano ma tego nie być", tylko że nie chcemy tego zrobić. Tu na razie, na tym katafalku, świetnie się bawią, o każdej porze rowerzyści, dzieciaki. Ja wychodzę tu o szóstej - bawią się, wychodzę o piątej, wychodzę o drugiej - bawią się na tym katafalku. To na razie nie będę im tego zabierał, jak nie mam nic do zaoferowania. Też bym chciał, żeby otoczenie ratusza było ładniejsze, ale być może by mnie chcieli tutaj wyprowadzić z ratusza, gdybym zaczął to 6 lat temu robić.

Władze miasta czekają teraz na projekty architektoniczne. Jeśli któryś włodarzom się spodoba, wówczas zaczną szukać pieniędzy na modernizację Głównego rynku. Już teraz prezydent przyznaje, że w miejscu „katafalku" najchętniej widziałby ładną fontannę. Do jej budowy w centrum miasta jednak jeszcze daleka droga.

[email protected]
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 kwie 2009, o 21:12

Pieniądze to już nie będzie problem bo odnowienie chodników i ulic nie będzie kosztowało zbyt dużo myślę ze około 20 mln powinno to się zamoknąć , grunt żeby był wybrany dobry projekt na renowacje ulic kaliskiej starówki
Andrzej

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 27 kwie 2009, o 21:19

Ach, to fontanny chce nie jakiś ratuszowy urzędnik, ale najwyższy ratuszowy urzędnik, pan pręzydęt Pęcherz. Najpewniej ta "ładna fontanna" na pl. Jana Kilińskiego to też według gustu pana pręzydęta Pęcherza.
De gustibus etc.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 kwie 2009, o 21:28

WW w świetle fotek z pl.Kilińskiego to......nic nie napiszę,poprostu szkoda.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 kwie 2009, o 21:37

Zobaczymy jak będzie wyglądał Plac Kilińskiego jak położą czerwony klinkier to będzie porażka
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 kwie 2009, o 21:41

andrzej pisze:Zobaczymy jak będzie wyglądał Plac Kilińskiego jak położą czerwony klinkier to będzie porażka
Nie wiesz jak będzie wyglądał???Już Ci piszę...jak Plac Czerwony w Moskwie a w przyszłości zbudują mauzoleum J.Pęcherza.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 kwie 2009, o 21:49

już tak na na naszego prezesa nie wyzywajcie każdy ma swoje słabe 5 minut , poczekajmy do końca kadencji wtedy ocenimy, chociaż początek kadencji slaby, ale może być mocne zakończenie, może :roll: :roll: :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 maja 2009, o 10:46

Niedługo zbliżają się Dni Kalisza,może nasze władze pomyslałyby chociaż o odświeżeniu rynku a dokładnie,chodników wokół Ratusza???Podejrzewam ze nie jest tam za czysto.

http://www.rc.fm/polityczne/pleszew-myje-rynek.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ