Parking na tyłach teatru

To co już wybudowano.
ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 26 kwie 2009, o 15:21

Gumiś pisze:Zdjęcia przedstawiają parking w ścisłym centrum Dublina.
To jest przy Parnell St. w stronę górnej O'Connell St.?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 kwie 2009, o 15:52

ww pisze:To jest przy Parnell St. w stronę górnej O'Connell St.?
Tak to jest na Parnell St.Jak się stoi twarzą w stronę pomnika O,Connella to ta ulica jest po lewej.
Czy taki parking nie mógłby powstać koło Teatru???Pytanie retoryczne....
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 26 kwie 2009, o 15:55

Jeżeli ten parking powstanie to będzie największe nieporozumienie w Kaliszu, i z twierdze że Kalisz zostaje niszczony
Andrzej

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 214
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 26 kwie 2009, o 16:03

Oba parkingi mają wspólny pomysł, aby coś zniszczyć, by coś pobudować, ku chwale swojej.
Więcej myśleć, a mniej słuchać.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 kwie 2009, o 16:04

andrzej pisze:Jeżeli ten parking powstanie to będzie największe nieporozumienie w Kaliszu, i z twierdze że Kalisz zostaje niszczony


[ Dodano: Nie, 26.04.2009, 15:04 ]
Stanis pisze:Oba parkingi mają wspólny pomysł, aby coś zniszczyć, by coś pobudować, ku chwale swojej.
Piszecie koledzy niezbyt zwiężle,prosiłbym o bardziej precyzyjne formułowanie swoich postów.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 26 kwie 2009, o 16:14

Gumiś to będzie barbarzyństwo jeżeli ten parking tam powstanie
Andrzej

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 26 kwie 2009, o 16:26

Gumiś pisze:Czy taki parking nie mógłby powstać koło Teatru???Pytanie retoryczne....
Tylko czy przy teatrze na Częstochowskiej naprawdę potrzebny jest parking?

Odnosząc się do parkingu przy Parnell St. w Dublinie. Tam jest miasto XVIII i XIX-wieczne, poważnie zniszczone w 1916 (the Easter Rising), odbudowane w niejdenolitym stylu (w zasadzie bezstylowe), więc można budować co się chce. Ochroną konserwatorską objęte jest prawobrzeże, tam gdzie zamek, bo tylko zamek został po mieście średniowiecznym. (No i przy Trinity College nie ma chyba piętrowego parkingu? :roll:)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2009, o 16:40 przez ww, łącznie zmieniany 1 raz.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 kwie 2009, o 16:27

Ale on nie musi powstać dokładnie tam, gdzie pisał Gumiś.Ale takie parkingi z pewnością lepiej wyglądają, niż te pod chmurka.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 kwie 2009, o 16:30

andrzej pisze:Gumiś to będzie barbarzyństwo jeżeli ten parking tam powstanie
Drogi Andrzeju nie zrozumieliśmy się,Ja jestem przeciwny budowania parkingu na tyłach teatru.Podałem tylko przykład adaptacji tej starej spalonej kamienicy,tylko PRZYKŁAD.Ten parking niekoniecznie tam musi powstać.

[ Dodano: Nie, 26.04.2009, 15:41 ]
ww pisze:Tylko czy przy teatrze na Częstochowskiej naprawdę potrzebny jest parking?
Odpowiem pytaniem na pytanie.Czy potrzebny jest na tyłach teatru przy Częstochowskiej parking???

Lepiej w tej spalonej kamienicy jak na tyłach teatru.Byłoby to poprostu barbarzyństwo niszczyć kawałek parku dla urzędniczej wygody.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 26 kwie 2009, o 16:56

no nie jest potrzebny, bo jest wiele innych miejsc w Kaliszu
Andrzej

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 26 kwie 2009, o 18:10

Pisząc na tym forum o potrzebie wybudowania parkingu można narazić się na ostracyzm (trudne słowo http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostracyzm ) a ja zdecydowanie twierdzę, że na częstochowskiej powinien powstać parking, który zatrzymałby samochody obecnie pchające się do centrum i stawiane gdzie popadnie. Dodam tylko, że nie na tyłach teatru.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 26 kwie 2009, o 18:26

MirekDB, pierw to trzeba zmienić mentalność kierowców. Wielokrotnie na forum wspominaliśmy, że niemal każdy musi podjechać swoim autem pod same drzwi.

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 26 kwie 2009, o 19:14

MirekDB pisze:Pisząc na tym forum o potrzebie wybudowania parkingu można narazić się na ostracyzm (...)
Kibel w mieszkaniu jest bardzo potrzebny, ale tej potrzeby nie zaspokaja się stawiając toi-toi na środku salonu.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 kwie 2009, o 03:36

raz widziałem zdesperowana kobietę tak jej było spieszno do sklepu ze nie patrzała na pieszych i omal do sklepu nie wjechała
Andrzej

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 27 kwie 2009, o 12:51

A ja nie raz widziałem zdesperowanych wózkowiczów, którzy musieli zjeżdżać wózkiem na jezdnię , bo na chodniku było za ciasno. A Policja tylko stęka na brak pieniędzy. Wystarczyłoby skasować tych niewłaściwie parkujących i ... zaprowadzić rządy prawa.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 27 kwie 2009, o 13:46

Gumiś pisze:Byłoby to poprostu barbarzyństwo niszczyć kawałek parku dla urzędniczej wygody.
A ja uważam, że takim samym BARBARZYŃSTWEM jest niszczyć dla urzędniczej wygody dyr. Fibinger i pracowników CKiS kawałek historycznego zespołu budowlanego kolegium jezuickiego wpisanego do rejestru zabytków (już) w 1930.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 27 kwie 2009, o 14:16

I jak tu w garażowej ,,podłodze'' przezroczystej umożliwić turystyczny podgłąd na zabytkowy fragment średniowiecznych murów z otoczakową ,,podsypką'' ???
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 kwie 2009, o 00:54

ww pisze:
Gumiś pisze:Byłoby to poprostu barbarzyństwo niszczyć kawałek parku dla urzędniczej wygody.
A ja uważam, że takim samym BARBARZYŃSTWEM jest niszczyć dla urzędniczej wygody dyr. Fibinger i pracowników CKiS kawałek historycznego zespołu budowlanego kolegium jezuickiego wpisanego do rejestru zabytków (już) w 1930.
WW nie wiem czy czytałeś Mój post w temacie o parkingu po margarynie,tam jasno sie wyraziłem że zmieniłem zdanie co budowy parkingu w tym miejscu po informacjach dostarczonych przez Rymka i K-mana.Też jestem przeciwny budowie parkingu w tamtym miejscu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 28 kwie 2009, o 04:10

Gumiś pisze:WW nie wiem czy czytałeś Mój post w temacie o parkingu...
WW czytał post Gumisia dotyczący projektu budowy dwupoziomowego parkingu w obrębie zespołu budowlanego dawnego kolegium jezuickiego i korpusu kadetów w Kaliszu. WW z zadowoleniem przyjmuje deklarację Gumisia w sprawie zmiany Gumisiowego stanowiska. WW pragnie na koniec wyrazić głęboką nadzieję, iż w najbliższej przyszłości stanowisko Gumisia podzielą także inni uczestnicy dyskusji. ;)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 kwie 2009, o 22:10

A póki co, ZDM zaczęło poszerzać odcinek Wału Staromiejskiego pomiędzy Bankową, Wspólna i Częstochowską . Pewnie porobią ukośne stanowiska parkingowe zamiast ,,wzdłoożnych'' przykrawężnikowych :) ! I Miasto wspólnie z WUM odstąpią od ,,pomysłu zateatralnego''. Ten Gałka to ma ,,łeb''!!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ