Budowa dwupoziomowego parkingu przy ul. Łaziennej

To co już wybudowano.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 3 maja 2009, o 22:51

Mówisz o Rozmarku :)! Jeśli by budowali podziemny , mogliby się dokopać do bunkra KW pzpr. Obecnie pewnie przerobiony na bankowy skarbiec?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 3 maja 2009, o 23:45

Tak, najlepiej zabetonować każdy kawałek zieleni w Kaliszu. Świetny pomysł, na plantach zróbmy parking może.
I nie, nie jestem żadnym ekofaszystą. Po prostu potrafię sobie wyobrazić, że na samochodach świat się nie kończy.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 4 maja 2009, o 09:56

glootech- skoro tak twierdzisz to proponuję się przesiąść na bryczkę i tym ganiać po świecie.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 4 maja 2009, o 11:56

Crossmen pisze:glootech- skoro tak twierdzisz to proponuję się przesiąść na bryczkę i tym ganiać po świecie.
Nie ma to jak sobie pod sam ratusz podjechać autkiem nie? Albo po parku miejskim trochę pośmigać, bo się czterech liter nie chce ruszyć, żeby dzieciaka do przedszkola odprowadzić. Żal.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 4 maja 2009, o 12:30

a czy ja mowie ze kazdy kawalek zieleni trzeba zabetonowac? Trzeba isc na jakies rozwiazanie, ja nie chce patrzec na samochodu kolo ratusza i dojsc do niego, nie chce sie miedzy nimi przeciskac z innymi ludzmi na chodniku. A tak wlasnie jest idac lewa strona ulicy srodmiejska w strone ratusza

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 4 maja 2009, o 12:42

Crossmen pisze:glootech- skoro tak twierdzisz to proponuję się przesiąść na bryczkę i tym ganiać po świecie.
Uwaga, bo to może być dla Ciebie szok. Wyobraż sobie, że po mieście jeżdżą takie duże samochody, prowadzone przez specjalnych kierowców. Możesz kupić bilet i wsiąść do takiego, a on dowiezie Cię na miejsce. Nazywa się to, uwaga, komunikacja miejska.
Duże, zółto-niebieskie samochody. Proponuję następnym razem zwrócić uwagę jak będziesz w mieście.

[ Dodano: Pon, 04.05.2009, 12:45 ]
kaczorkalisz pisze:a czy ja mowie ze kazdy kawalek zieleni trzeba zabetonowac? Trzeba isc na jakies rozwiazanie, ja nie chce patrzec na samochodu kolo ratusza i dojsc do niego, nie chce sie miedzy nimi przeciskac z innymi ludzmi na chodniku. A tak wlasnie jest idac lewa strona ulicy srodmiejska w strone ratusza
Jasne, ja też wolałbym normalne deptaki koło ratusza. I zgadzam się, że parking należy wybudować. Ale z drugiej strony, ten parking na pewno nie powinien znajdować się w samym śródmieściu, a już na pewno nie można budować go kosztem zieleni miejskiej.
Idealny byłby parking pod Nowym Rynkiem, ewentualnie na 3 maja. Wystarczająco blisko do miasta.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 4 maja 2009, o 16:18

No i jak zwykle odwróciliście kota ogonem. Z postu glootech'a wywnioskowałem, że ruch samochodowy to całe zło świata. Niech będzie zablokowany ruch w centrum, zgadzam się, pod warunkiem, że będzie gdzie zaparkować. Będę mógł zostawić auto, będę miał zapewnione miejsce parkingowe, a nie jeżdzić 3h w poszukiwaniu wolnej luki. Mogę iść na nogach do miasta załatwić swoje sprawy zrobić zakupy, ale do cholery mamy 2009 rok i mam w dupie 2 cegły na krzyż leżące w zaszczanym dole przez którego jest wielki problem. Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że Polska za kilkanaście lat z takimi ludżmi stanie się jednym wielkim muzeum i pomnikiem pamięci bo nic innego nie potrafimy zbudować! Dziękuję skończyłem.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 4 maja 2009, o 19:33

Padnie tutaj jeszcze jedno obrażliwe słowo to zamknę ten temat i otworzę dopiero gdy zacznie się coś dziać :twisted:

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 maja 2009, o 19:48

Crossmen może zanim napiszesz znów tekst w stylu wiem, że nic nie wiem.Mam tu na myśli jak to poetycznie określiłeś "2 cegły na krzyż leżące w zaszczanym dole" Proszę
http://www.info.kalisz.pl/szkic/7.htm
Jeśli nadal będziesz uważał, że tam musi powstać parking.No cóż.Zwyczajnie żal mi tego miasta.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 4 maja 2009, o 20:49

K-man zgadza się czytałem już ten odnośnik już wtedy jak go poprzednio wkleiłeś i nadal obstaję przy parkingu, ale większym.
Adi masz rację poniosło nas obu. Sorry.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 maja 2009, o 22:43

Nadal obstajesz przy parkingu i to większym ?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 4 maja 2009, o 23:19

Tak :-)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 maja 2009, o 23:52

Crossmen-wrzód na skórze Kalisza :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 5 maja 2009, o 00:11

Nie będę się zniżał do Twojego poziomu. Ja wiem swoje, a Twoje od tej chwili mam z pragębie.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 maja 2009, o 00:21

Co za riposta.Matko jedyna.Ale czego się spodziewać po miłosniku parkingów.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 5 maja 2009, o 08:28

Crossmen pisze:(...)nadal obstaję przy parkingu, ale większym(...)
Teraz już wiecie, dlaczego konserwator zabytków musi mieć uprawnienia nadzorcze.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 maja 2009, o 17:13

Dobrze wiecie, że ten parking nie może powstać w ,,miejscu magicznym'' dla Kalisza i Kaliszan. Czuwa nad tym duch Prymasa, Czuwa mimo , że cialo przeniesiono 200m dalej, z kościoła św.Stanisława i św.Wojciecha do kolegiaty. Duch abp Karnkowskiego czuwa w pięknym grobowcu z 1611 roku, a w nocy obserwuje z wieży Malaperta. Ponieważ kaliszanie nie potrafili przez wieki odwdzięczyć sie nawet byle zaułkiem, zburzy wszystko co tam na jego terytorium powstanie. Nawet gdyby parking miał zostać pokryty dachówką ,,mniszką'' :):).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 5 maja 2009, o 21:09

Jassssne.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 maja 2009, o 21:29

... i od nowa - polska ludowa! Podaję z kronikarskiego obowiązku i zgłaszam swoje oraz kaliskiego Koła TOnZ-u ,,VOTUM SEPARATUM''. W tym miejscu nie ma prawa powstać , ani malutki, a tymbardziej wielki parking, bo to by było BARBARZYŃSTWO popełnione na najcenniejszej tkance Miasta Lokacyjnego :

http://www.rc.fm/polityczne/skarby-po-margarynie.html

Głowy Szweda w tym wykopie też bym się nie spodziewał. Wszyscy najeżdżcy - oprócz Krzyżaków - zostawali wpuszczani do Miasta, a oni i tak je pustoszyli. Zatem nie bądżmy gorsi od naszych wrogów, nawet od Prusaków. Odkryte mury - te pierwotne i te po przesunięciu przez Abpa Karnkowskiego , potwierdzone w tekście J.Paszendy zostały wydobyte na światło dzienne. Dbajmy o nie jak o najcenniejszy skarb i śład na Bursztynowym Szlaku.

Panom archeologom dziękujemy za trud i prosimy o jeszcze, bo teren pojezuicki wart jest poznania i opisania dogłębnego, wszak jak stwierdził Jerzy Paszenda miejsce to magiczne nie posiada swojej monografii.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 maja 2009, o 22:55

Sobieray daj spokój.Crossmen jest niereformowalny.Wiesz co mam na mysli :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ