Reorganizacja linii KLA

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 13 maja 2009, o 17:56

2009-05-12
Nowa linia "DS"


Kaliskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. informują, że w odpowiedzi na wnioski pasażerów od dnia 18 maja 2009 roku na okres próbny wprowadzona zostaje do rozkładu jazdy autobusów nowa linia oznaczona jako „DS”.
Autobusy kursować będą na trasie:
Hanki Sawickiej – Stanczukowskiego – Korczak
Nowy Szpital
Stanczukowskiego – Hanki Sawickiej.
Szczegóły zawarte zostaną w przystankowych rozkładach jazdy.
____________
Źródło: www.kla.com.pl

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 14 maja 2009, o 17:05

Dziwna ta trasa. Ona będzie ogólną, czy zwykłą?

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 14 maja 2009, o 17:16

Coś mi się zdaje, że zostanie ona okrojona do granic możliwości i będą z 5 kursów dziennie z powodu braku pasażerów. Mogli iść za ciosem i puścić busa przez Stańczukowskiego, Godebskiego, AWP, Majokwską, 3-go Maja, Centrum, Legionów i Górnośląską w górę.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 14 maja 2009, o 17:18

Albo przynajmniej tą trasę puści z Dworca PKP - Wojska Polskiego - Armii Krajowej - [dalej bez zmian]

Awatar użytkownika
Achudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 1 sty 2007, o 12:04

Nieprzeczytany post autor: Achudy » 16 maja 2009, o 15:34

Na ul. Korczak od soboty (16 maja 2009 r.) jest już postawiony tymczasowy przystanek. Autobusy linii DS będą kursować we wszystkie dni w godz. od 6 do 17.

Podzielam zdanie szymkalisz. Wówczas będzie ona liną bardziej opłacalną. Do szpitala będą jeżdzić mieszkańcy całego Dobrzeca, osiedli w pobliżu ul. Podmiejskiej oraz przyjezdni korzystający z PKP i PKS. Jeżeli autobusy kursowałyby do godz. 21 to z pewnością część osób, zarówno ze strony dworca PKP i osiedli przy ul. Podmiejskiej, jak i Korczaka oraz Dobrzeca dojeżdżałaby do centrum handlowego przy al.Wojska Polskiego.


Obrazek

Obrazek

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 16 maja 2009, o 15:50

szymkalisz pisze:Albo przynajmniej tą trasę puści z Dworca PKP - Wojska Polskiego - Armii Krajowej - [dalej bez zmian]
Podzielam zdanie Szymkalisz. Proponowana trasa przez KLA jest bardzo skromna i obejmuje krótki odcinek. Trasa od dworca PKP..., przez Armii Krajowej... do ul. Korczak pewnie miałaby więcej pasażerów.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 16 maja 2009, o 18:43

Jestem jednak zaskoczony (pozytywnie) częstotliwością. Myślałem, że będą to 3 kursy dziennie... a tu proszę...

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 16 maja 2009, o 20:36

No i Sobota + Niedziela ;)

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 16 maja 2009, o 21:00

DS ( Dobrzec-Szpital ?) linia zdecydowanie powinna zahaczać o rondo przy Podmiejskiej i dalej Wojska Polskiego przez Sklodowskiej do petli H.Sawicka.

BTW na wspomnianej Skłodowskiej pojawiła się taka jakby "zajawka" nowego przystanku.Mniej wiecej w połowie ulicy wyłozono wzdłuż jezdni nowa kostkę w miejscu dotychczasowego pasa zieleni.

[ Dodano: Pon, 25.05.2009, 18:53 ]
Już wszystko jasne.Linia 18 będzie miała dłuższą trasę.Od czerwca końcowym przystankiem będzie pętla H.Sawickiej.Stąd nowy przystanek przy Skłodowskiej.
W zasadzie dwunastki również mogłyby kursować do pętli co poprawiło by komunikację zachodniej części osiedla.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 17 cze 2009, o 17:04

http://www.kla.com.pl/Zoznam.htm

Nowa linia - tym razem 12G jako sezonowa do Gołuchowa

Awatar użytkownika
Achudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 1 sty 2007, o 12:04

Nieprzeczytany post autor: Achudy » 24 cze 2009, o 23:40

Kaliskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. informują, że w związku z niską frekwencją pasażerów od dnia 1 lipca 2009 roku zostaje wycofana z rozkładu jazdy linia nr "DS" relacji: H. Sawickiej - Nowy Szpital - H. Sawickiej.
__________________________________
Źródło: http://www.kla.com.pl/aktualnosci.php?aid=85

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 cze 2009, o 01:45

Długo to nie trwało
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

dawcioo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 10 mar 2009, o 08:24
Lokalizacja: Dobrzec/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: dawcioo » 25 cze 2009, o 17:08

DS to były tylko testy tej lini!
TYLKO

KP CALISIA KALISZ

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 25 cze 2009, o 17:11

Przebieg tej trasy był chybionym pomysłem. Taki odcineczek można spokojnie przejść pieszo.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 7 wrz 2009, o 17:08

Od pana Bewziuka (kierownika z KLA):

Dzień dobry.
Dziękujemy za sugestie i uwagi dotyczące naszej sieci komunikacyjnej. Informujemy jednak, że warunkiem przedłużenia linii w głąb osiedla jest wyznaczenie miejsca do zawracania. Decyzja w tej sprawie należy do Zarządu Dróg Miejskich. Informuję również, że uruchomienie linii z os. Winiary do Kampusu PWSZ planowane jest jako realizacja projektu finansowanego przez UE w przyszłym roku.
Muszę dodać, że pisałem to z innego adresu e-mail - zupełnie fikcyjnego, gdyż KLA chyba mnie nie lubi.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 7 wrz 2009, o 18:35

czemu mieliby Cię nie lubić? No chyba że za dużo sugestii na temat tramwajów ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 7 wrz 2009, o 22:59

Dobrze, że Szymek wlepił tego maila. To dowód na to, że z KLA można otrzymać konstruktywną i uprzejmą odpowiedż. Sam pisałem do marketingu kilka razy i moje uwagi zawsze zostały uwzględnione. Prędzej czy póżniej, ale jednak.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 8 wrz 2009, o 09:01

Szymek podziałałeś??

Nowa linia autobusowa... (już) za rok
07/09/2009 17:19

Kaliskie Linie Autobusowe mają zamiar w przyszłym roku uruchomić nową linię autobusową – z Os. Winiary do Kampusu PWSZ.

W Sobotę napisałam do Kaliskich Linii Autobusowych w sprawie uruchomienia nowej linii autobusowej z Os. Winiary (Fabryki Winiary) do Kampusu PWSZ, oraz o przedłużeniu linii nr 1 oraz 11.
Dziś dostałam odpowiedż.
Marketing KLA w swoim liście do mnie napisał o braku możliwości przedłużenia linii autobusowych wgłąb osiedla Winiary z powodu braku pętli (miejsca) do zawracania:
- “Informujemy (..), że warunkiem przedłużenia linii w głąb osiedla jest wyznaczenie miejsca do zawracania.”. W kolejnej partii listu możemy przeczytać, że “Decyzja w tej sprawie należy do Zarządu Dróg Miejskich.”.
Kaliskie Linie Autobusowe mają zamiar uruchomić linię, która połączy sypialnię studentów z Kampusem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu (ul. Poznańska, za Cmentarzem Komunalnym). Jak pisze w swoim liście do mnie: “(…)uruchomienie linii z os. Winiary do Kampusu PWSZ planowane jest jako realizacja projektu finansowanego przez UE w przyszłym roku.”

Cóż… Studentom pozostaje cierpliwie czekać. Warto też dodać, że ta linia autobusowa połączy dwie największe kaliskie nekropolie (Cmentarze: Komunalny oraz Tyniecki).

www.calisia.pl
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 8 wrz 2009, o 09:15

Ciekawi mnie zdziwienie autorki. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że uruchomienie tej linii jest fragmentem projektu unijnego, związanego z dostawą nowych autobusów. A te dotrą w przyszłym roku. Eh.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 8 wrz 2009, o 09:47

W Wałbrzychu, to busiarstwo już by dawno weszło :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ