Michałków

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 27 sie 2008, o 13:27

Denerwujesz mnie sector. To już jest czepianie się szczegółów. Ujął bym to dobitniej, ale dobre wychowanie mi nie pozwala.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 sie 2008, o 14:42

To lotnisko nie ma Racji Bytu.Mam tu tylko względy ekonomiczne, no chyba, że jesteśmi tacy bogaci, że możemy sobie dopłacać do tego interesu,ale z tego co wiem, to nasze miasta nie są najbogatsze.No chyba, że masz Sectort dane z których wynika, że to lotnisko będzie na siebie zarabiać.Jeśli ma przynosić straty to ja dziękuje,wolę żeby Kalisz wydawał pieniądze na co innego.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 27 sie 2008, o 14:46

K-man pisze:To lotnisko nie ma Racji Bytu.Mam tu tylko względy ekonomiczne, no chyba, że jesteśmi tacy bogaci, że możemy sobie dopłacać do tego interesu,ale z tego co wiem, to nasze miasta nie są najbogatsze.No chyba, że masz Sectort dane z których wynika, że to lotnisko będzie na siebie zarabiać.Jeśli ma przynosić straty to ja dziękuje,wolę żeby Kalisz wydawał pieniądze na co innego.
Ale powiedz gdzie ja napisalem, aby lotnisko w Michalkowie zmieniac w pasazerski port lotniczy? Zgadzam sie z tym, ze na razie to nie ma sensu i jest nieekonomiczne. Jestem tylko za budowa betonowegu pasa z oswietleniem. Samo lotnisko w tej chwili dziala bardzo dobrze w formie obecnej. Pisalem to w tym watku, wystarczy przeczytac moje poprzednie posty.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 27 sie 2008, o 15:51

^^ Ja czytałem wszystko z tego wątku, ale to, co się naczytałem na waszym forum to przesada:
(...)No i na koniec - DK25 Kalisz - Ostrow.

"... niezbędna jest szeroko rozumiana modernizacja drogi krajowej nr 25. Przez szeroką modernizację rozumiemy budowę drugiego pasma ruchu, obwodnice Ostrowa Wielkopolskiego, Nowych Skalmierzyc i Kalisza oraz dogodne połączenia z drogami krajowymi nr 11 i 12"

Przede wszystkim nie "budowę drugiego pasma ruchu" a "budowę drugiej jezdni z kolejnymi dwoma pasami ruchu" - brakuje wiedzy technicznej!
Jednak jako Ostrowianin wyczulem tu drugi juz kruczek i naginanie lobbowania na rzecz Kalisza. Otoz zwrocmy uwage na fragment dotyczacy obwodnic "Ostrowa Wielkopolskiego, Nowych Skalmierzyc i Kalisza " - zwrocmy uwage na KOLEJNOSC. Nie alfabetycznie? To nie podobne do Kalisza Very Happy Czyli musi byc kruczek! No i jest! Nowe Skalmierzyce maja juz budowana obwodnice, ktora jest juz na polmetku. Ostrow NIE POTRZEBUJE obwodnicy w ciagu DK25, bo ruch w ciagu DK25 "obwiedzie" miasto wraz z obwodnica w ciagu S11 ! Czyli zadna obwodnica DK25 nie jest potrzebna. No i zostal nam... Kalisz. Kalisz jako miasto na prawach powiatu musi nieststy (w przeciwienstwie do Ostrowa i Nowych Skalmierzyc) budowac sobie wszystkie drogi w granicahc miasta ZA WLASNE PIENIADZE! Nie wystarczy tylko jak NS i Ostrow wystarczajaco dobrze zallobowac w Warszawie i Poznaniu. Kalisz musi wylozyc na obwodnice DK25 z WLASNIEGO BUDZETU! No ale mozna to podciagnac przeciez pod Aglomeracje! Czy Ostrow bedzie budowal Kaliszowi droge w miescie? Nie! Natomiast lobbowanie, aby Kalisz dostal dofinansowanie z budzetu panstwa - jak najbardziej! Droga z Kalisza do Konina - jak najbardziej w interesie calej Aglomeracji.
i teraz odpowiedż:
Wow! Duzo tutaj spiskow widze w tej sprawie aglomeracji Very Happy
W dalszej części sorry za OT
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, o 16:31 przez szymkalisz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 27 sie 2008, o 15:55

Gumiś pisze:Michałków będąc małym lotniskiem może być konkurencją dla innych,może się zadowolić niższymi kosztami i opłatami lotniskowymi jak duże miasta.Tylko najpierw musi powstać pas startowy o wymaganych parametrach no i oczywiście terminal,nie musi być duży,wystarczy tylko chcieć.No i walczyć o fundusze.
Błąd. Nie zadowoli się niższymi kosztami i opłatami lotniskowymi z prostego powodu - będąc lotniskiem o niewielkim (bardzo niewielkim!) ruchu, będzie musiało raczej podnosić ceny i opłaty, aby w ogóle być rentowne. Do tego dołóż jeszcze koszt wybudowania pasu startowego, terminala i pensje dla całej obsługi lotniska.
Poza tym to kompletnie bez sensu - powiedzmy, że okręg który chciałby w ogóle korzystać z tego lotniska ma 500 tysięcy osób. To jest po prostu śmiesznie mało. W dodatku ludzie którzy pracują za granicą nie latają przecież codziennie, ba, moi znajomi którzy tam mieszkają wracają średnio dwa razy w roku. I co, loty będą się odbywały raz na miesiąc, dwa? Rozbudowie (w sensie budowy terminalu pasażerskiego) lotniska w Michałkowie mówię zdecydowane nie.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 27 sie 2008, o 16:34

^^ Ja szczerze mówiąc też! Postawmy na szybką kolej i będzie ok. a przy połączeniach kolejowych Kalisz - Ostrów co 15 min z konkurencyjną ceną biletu (np. 4,5zł) lotnisko będzie zbędne.

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 27 sie 2008, o 17:18

nie chodzi o to by budować lotnisko na regularne loty pasażerskie a by zbudować pas startowy zdolny obsługiwać chociaż awionetki. możecie wierzyć lub nie ale dla zagranicznych delegacji przyjeżdżających do kaliskich firm ma znaczenie w jaki sposób dostają się do kalisza np z wa-wy. narzekają bardzo na te kilka h w samochodach i m.in. po to pratt&whitney dał pieniądze na rozbudowę tego lotniska.

gumiś kosztów niestety nie dałoby rady zmniejszyć kosztów by zachęcić którąś z tanich linii do latania z kalisza. urząd lotnictwa cywilnego ostatnio mocno podniósł opłaty i tanim liniom średnio się kalkuluje latanie nawet z większych lotnisk. poza tym miasta płacą za to by tanie linie latały z ich portów np poprzez reklamę w ich broszurach które znajdują się na pokładzie samolotów. taka zawoalowana forma zapłaty...

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 13 cze 2009, o 01:55

Będzie ktoś z Was tam i porobi fotki???

Od poniedziałku Big Way Camp w Michałkowie
To będzie jedyna okazja w Polsce, aby w jednym czasie podczas zawodów Euro Big Ways Camp podziwiać niebo upstrzone kolorowymi czaszami 120 spadochronów. Na tę wyjątkową w skali kraju i Europy imprezę organizowaną w Aeroklubie Ostrowskim wybiera się w sumie ponad 200 spadochroniarzy z całego świata.

Bez wątpienia w dniach 15-19 czerwca 2009 r. lotnisko ostrowskiego będzie stolicą polskich i, co najmniej europejskich, sportów ekstremalnych. Euro Big Ways Camp To ma być pod wieloma względami największa w Europie impreza spadochronowa. Rekordowe mają być: formacja, którą utworzą w powietrzu spadochroniarze, liczba samolotów oraz wysokość, z której skakać będą uczestnicy. Takiej okazji podziwiania popisów sportowych i jednocześnie odwagi skoczków nie można przepuścić.

- Mamy zgłoszenia od 200 zawodników z 27 krajów świata. Będą to najlepsi zawodnicy na świecie i największa impreza tego typu, jaka odbyła się w Polsce – mówi Jarosław Szot przedstawiciel Skydive organizatorów.

Do Ostrowa przyjadą m.in. zawodnicy z tak odległych krajów, jak Wenezuela, Meksyk, Nowa Zelandia, Izrael, USA i wielu innych państw.

- Z Europy sprowadzonych zostanie na lotnisko osiem samolotów. Wszystkie latać będą w jednej formacji po to, by jednocześnie wypuścić 120 spadochroniarzy, którzy będą się starali utworzyć w powietrzu formację właśnie z tylu skoczków. Żeby to wykonać będziemy musieli skakać z wysokości większej niż 4 tysiące metrów. To dlatego po raz pierwszy w historii Polski samoloty wyposażone zostaną w specjalne instalacje tlenowe, z kutych korzystać będą zawodnicy – wyjaśnia J. Szot.

Imprezie już teraz towarzyszy ogromne zainteresowanie medialne. Skoki na żywo relacjonować będą największe stacje telewizyjne. A kamery zainstalowane zostaną m.in. na śmigłowcu tv24, który filmować będzie spadającą formację. Organizatorzy zapewniają, że na lotnisku ciekawie będzie już od wczesnych godzin porannych, a oglądać będzie można m.in. skoki z balonów i szybowców. Na organizacji imprezy skorzystać chcą także władze miejskie Ostrowa Wielkopolskiego, które na organizację zawodów przeznaczają znaczne środki z budżetu.

- Chcemy zawody i towarzyszące im zainteresowanie wykorzystać do promocji Ostrowa Wielkopolskiego, jako atrakcyjnego miejsca do spędzania czasu – mówi Radosław Torzyński Prezydent Ostrowa. – Do promocji Euro Big Ways Camp użyczymy miejskich billboardów, a na dachu jednego z budynków lotniskowych umieścimy kilkunastometrowy baner z nazwą Ostrów Wielkopolski, widoczny z samolotów. Na zawody przyjedzie kilkaset zawodników, ale spodziewany się znacznie wielu widzów, obserwatorów z różnych części kraju. Z myślą o nich powstaje dwujęzyczne wydawnictwo, miniprzewodnik, o tym gdzie ciekawie można w tym czasie spędzić czas, jakie będą koncerty, zawody, czy także w którym miejscu można wypożyczyć samochód lub za ile skorzystać z pływalni. Ta propozycja będzie szczególnie ważna zwłaszcza jeśli warunki pogodowe nie będą korzystne do skoków. Chcielibyśmy, żeby na całej imprezie skorzystało jak najwięcej naszych przedsiębiorców restauratorów, hotelarzy itp.

Organizatorzy planują zorganizować także specjalne skoki dla VIP-ów. Z wysokością ma się zmierzyć m.in. Minister Sportu i Prezydent Ostrowa. Niewykluczone, że ze spadochronem pojawi się także Marszałek Sejmu oraz jedna ze znanych gwiazd estrady.

Cała impreza będzie jedyną europejską kwalifikacją do przygotowywanego za dwa lata w Tajlandii rekordu świata. Stąd zarówno tak duże zainteresowanie uczestników i osób odpowiedzialnych za przygotowanie przeprowadzenie skoków jednym z ich będzie kaskader, który był dublerem w scenach powietrznych 25 filmach o Jamesie Bondzie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 cze 2009, o 11:21

Niebo zaciągnięte chmurami. Pada deszcz. Pewnie nic z imprezki nie będzie, bo nawet na kołchożnik.fm króluje jeszcze LA STRADA :)

http://www.rc.fm/wiadomosci

Na calisia.pl tez tylko kulturalnie i przetargi :

http://www.calisia.pl/categories/2-wiadomosci/overview
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 13 cze 2009, o 11:46

sobieray-3 pisze:Niebo zaciągnięte chmurami. Pada deszcz. Pewnie nic z imprezki nie będzie,
Tylko, ze imprezka ma byc od poniedzialku, a dzis jest sobota...
Miejmy nadzieje, ze pogoda sie poprawi przez te dwa dni.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 13 cze 2009, o 11:53

Jakoś wątpię w poprawę pogody w najbliższym tygodniu ;(

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 cze 2009, o 12:11

Pogoda pogodą ! A impreza o wysokiej randze nie tylko dla Aglo czy województwa, a wcale nie rozreklamowana. To jest skandaliczne zachowanie organizatorów i mediów wszystkich. Nasi dziennikarze potrafią sie tylko ,,pierdołami'' zajmować ??? A przecież (mam nadzieję?) była ujęta w rocznym Kalendarzu Imprez Wydz.Kultury Sportu i Turystyki !!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 13 cze 2009, o 14:53

Gumis slyszalem ze w Irlandii upaly? :) Irole nie wychodza z domu ;p

a co do pogody w Polsce slyszalem ze od jutra ma sie poprawic

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 13 cze 2009, o 18:16

kaczorkalisz pisze:Gumis slyszalem ze w Irlandii upaly? :) Irole nie wychodza z domu
Upały to były jak byłem w Kaliszu,po 30 stopni było,teraz jest ciepło ale pochmurno.
Co do imprezy w Michałkowie to może pogoda się zmieni

http://polish.wunderground.com/global/s ... 12435.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 13 cze 2009, o 21:40


Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 14 cze 2009, o 23:32

Czyżby nasze forum po raz kolejny okazało się być inspirujące ?

http://rc.fm/polityczne/euro-big-way-camp.html

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 14 cze 2009, o 23:41

TVN24 ze spotami reklamujacmi skoki w Ostrowie Wielkopolskim tez czyta to forum? 8)

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 15 cze 2009, o 19:28

nie wiem, czy dobrze słyszałem, ale Kawa czy Herbata ma też coś miec wspólnego z tym wydarzeniem.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 cze 2009, o 20:54

szymkalisz pisze:nie wiem, czy dobrze słyszałem, ale Kawa czy Herbata ma też coś miec wspólnego z tym wydarzeniem.
Obstawiam,że kawa maczała palce w tym wszystkim.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 cze 2009, o 18:06

Dziś nad Kaliszem latały samoloty, a dokładnie 6 w szyku tzw. kluczu.Sądze, że to ma związek z imprezą w Michałkowie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ