Obwodnica Skalmierzyc

To co już wybudowano.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 26 sie 2009, o 20:34

sector-ostrow pisze:Ja czekam na otwarcie obwodnicy Skalmierzyc, aby przekonac sie o ile spadnie ruch na Wroclawskiej i czy mialem racje.
A ja czekam na pierwszą kolizję która całkowicie zablokuje ruch i wtedy wszyscy zatęsknią za 4 pasmową Wrocławską :lol:

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 26 sie 2009, o 21:09

Można tam legalnie sie przejechac rowerem na całej długości obwodnicy? Czy może ktoś mnie sprzatnąć :twisted:

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 26 sie 2009, o 21:11

Harnaś, jeżdziłem nową trasą kilkanaście razy rowerkiem po godzinach parcy roboników i nikt się nie czepiał.

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 26 sie 2009, o 21:18

Dobra to jutro sie bujne tam, a o której kończą robote?

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 26 sie 2009, o 23:30

Są juz oficjalne wieści jesli chodzi o date otwarcia.

http://www.rc.fm/polityczne/obwodnica-j ... hwile.html

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 sie 2009, o 16:20

szybciej i znacznie bezpieczniej
Ryszard Binczak

2009-08-27 09:20:07, Aktualizacja 2009-08-27 09:21:13

W najbliższych dniach otwarta zostanie obwodnica Nowych Skalmierzyc. Dzięki temu nie tylko szybciej i bezpieczniej będzie można pokonać trasę między Ostrowem a Kaliszem, ale także zmniejszy się ruch w samym mieście, który był trudny do zniesienia przez mieszkańców. Przecież przez centrum Nowych Skalmierzyc przemieszcza się sznur samochodów jadących drogą krajową nr 25 z Oleśnicy do Bydgoszczy.

Przy obwodnicy Nowych Skalmierzyc trwają jeszcze kosmetyczne prace (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij »Do historii winny również przejść wypadki na tak zwanym zakręcie śmierci, gdzie droga biegnąca z wiaduktu nad torami skręcała nagle pod kątem 90 stopni. Nie było praktycznie tygodnia, by właśnie w tym miejscu nie wypadała jakaś ciężarówka z drogi. Najczęściej kończyło się tylko na drobnych stłuczkach i większych lub mniejszych stratach materialnych oraz na zablokowaniu drogi na kilka godzin. Ale zdarzały się także wypadki tragiczne, zakończone ofiarami śmiertelnymi.

– Praktycznie to od 18 lat walczyliśmy o budowę obwodnicy – mówi Zdzisław Mielczarek, zastępca burmistrza Nowych Skalmierzyc. – Na szczęście inwestycja została w końcu zrealizowana i na pewno ucieszą się z niej kierowcy oraz mieszkańcy miasta oraz naszej gminy.

Oczywiście swojej radości nie kryją mieszkańcy Skalmierzyc oraz Nowych Skalmierzyc. Dla nich wreszcie skończy się udręka nie tylko z hałasem, ale także z zanieczyszczonym powietrzem.
– Wreszcie nie będą drgały nasze domy i będzie można spokojnie usiąść na ławce w parku – cieszy się Alina Michalak z Nowych Skalmierzyc.

Prace rozpoczęły się wiosną 2008 roku. Nowa droga ma około 7250 metrów. Na trasie jej przebiegu powstał most na rzecze Ciemnej w Skalmierzycach, wiadukty na ulicach Pleszewskiej oraz Boczkowskiej oraz wiadukt w rejonie granicy gminy Nowe Skalmierzyce z Kaliszem. Ale to nie koniec. Inwestycja ta obejmuje również rondo zapewniające bezkolizyjne włączanie się do ruchu oraz całą sieć dróg dojazdowych.

Co bardzo ważne, wszystkie wiadukty i mosty są tak zaprojektowane, by w przyszłości można dobudować kolejną jezdnię i będzie to droga czteropasmowa.
Warto także dodać, iż władze gminy przy okazji tej olbrzymiej inwestycji pomyślały także o drogach dojazdowych do terenów przeznaczonych pod inwestycje.
– Dzięki temu bez angażowania środków z budżetu gminy mamy otwarte kolejne miejsca dla przyszłych inwestorów – mówi Bożena Budzik, burmistrz Nowych Skal-mierzyc. – Z własnych pieniędzy trudno byłoby wybudować takie drogi, uzyskując aprobatę radnych.

Koszt budowy obwodnicy to blisko 120 milionów złotych, które w całości pochodzą ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Głos Wielkopolski
Andrzej

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 27 sie 2009, o 20:35

"Prace rozpoczęły się wiosną 2008 "

2007

burton108
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2009, o 22:03
Lokalizacja: Centrum

Nieprzeczytany post autor: burton108 » 27 sie 2009, o 21:28

Czyli walczono o tą drogę 18 lat, a nasz prezydent stwierdza ze nie warto teraz zię starac o drugą jezdnię? :|

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 27 sie 2009, o 23:27

andrzej pisze:szybciej i znacznie bezpieczniej
Ryszard Binczak

2009-08-27 09:20:07, Aktualizacja 2009-08-27 09:21:13

W najbliższych dniach otwarta zostanie obwodnica Nowych Skalmierzyc. Dzięki temu nie tylko szybciej i bezpieczniej będzie można pokonać trasę między Ostrowem a Kaliszem, ale także zmniejszy się ruch w samym mieście, który był trudny do zniesienia przez mieszkańców. Przecież przez centrum Nowych Skalmierzyc przemieszcza się sznur samochodów jadących drogą krajową nr 25 z Oleśnicy do Bydgoszczyi.
Czy będzie szybciej? Zapewne tak, czy będzie bezpieczniej? W NS możliwe, że będzie bezpieczniej, ale czy na samej obwodnicy będzie bezpieczniej niż na Wrocławskiej w Kaliszu? śmiem wątpić a to dla tego, że będzie to zwykła droga jednojezdniowa i manewr wyprzedzania na takiej drodze jest niezwykle niebezpieczny przy takim natężeniu ruchu, jaki jest na tym odcinku.
Niezaprzeczalna korzyść z tej obwodnicy to oczywiście wywalenie ruchu pojazdów z NS, na której skorzystają zarówno kierowcy jak i mieszkańcy NS.

riczi1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:50
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Nieprzeczytany post autor: riczi1977 » 28 sie 2009, o 12:42

"R" mam do Ciebie pytanie: Koło mostu na rzece Ciemnej są już ustawione wszystkie lampy ale czy aby na pewno gdyż przy samym moście lampy nie ma nie ma nawet wkopanej tej podstawy pod lampę a leży ona w rowie tuż przy rzece i wygląda to tak jak by ktoś dla zabawy zepchnął ta podporę do rowu.No i kurcze gdzie niegdzie jest jeszcze podmyta to chyba też będą poprawiać co??

[ Dodano: Pią, 28.08.2009, 12:57 ]
Zadałem to pytanie gdyż ciekawi mnie czy ta podpora do lampy powinna tam być wkopana ( tuż przy moście) czy też znalazła się tam jakoś przypadkowo?? ( w rowie na ziemi koło mostu)

R.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2007, o 19:44

Nieprzeczytany post autor: R. » 28 sie 2009, o 13:05

Obrazek
Te czerwone kółeczka to lampy. A tam gdzie jest jeszcze podmyta droga, to oczywiście ze musi to być naprawione

riczi1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:50
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Nieprzeczytany post autor: riczi1977 » 29 sie 2009, o 00:37

Panowie złe wieści!!! W dniu dzisiejszym to jest 28.08.2009 Klub motocyklowy "Iskra"organizuje w naszym mieście zlot na który przyjechało dużo motocyklistów,chcę Wam powiedzieć że około godz.19 grupa około 20 kierowców Quadów którzy przyjechali na ten zlot tak zaczęła szaleć po jeszcze nie oddanej do użytku obwodnicy że nie widziałem czegoś takiego w naszym mieście dawno a zbulwersował mnie już fakt iż zaczęli rozjeżdzać co dopiero zrobione,pograbione i zasiane trawą rowy jeżdzili po nich w kółko orając,dewastując i niszcząc je.Ta ziemia nie jest jeszcze dobrze ukożenoiona a już została porządnie zniszczona i jeśli to wszystko ma tak wyglądać to ja bardzo dziękuję za takich niby (pseudo) motocyklistów co tylko niszczą i dewastują coś na co w tej miejscowości czekano wiele wiele lat.I mam pytanie kto to naprawi i czy Pani Burmistrz naszej Gminy zdaje sobie sprawę że są to ludzie przede wszystkim nieodpowiedzialni i nigdy więcej już na taki zlot nie powinna dać zgody!!! Naprawdę warto się tam przejść i zobaczyć jak popsuli i zdewastowali naszą drogę najwięcej zniszczeń jest koło wiaduktu na ul.Boczkowskiej ale zaczęli szaleć już od starego wiaduktu w Skalmierzycach!!! Hołota nic więcej.Normalnie aż płakać się chciało

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 sie 2009, o 00:43

Dzwonić trzeba było waści na 997,albo lepiej fotki strzelić i wysłać gdzie trzeba.Chamstwo i głupotę trzeba tępić wszelkimi sposobami.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 29 sie 2009, o 01:11

Jechałem tą trasą w strone Kalisza koło 19:30-20 i było jeszcze ok.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 29 sie 2009, o 07:28

Właśnie riczi trzeba się nie bać zadzwonić, musieliby sprzedać swoje maszyny żeby stać ich było na naprawę ;)

temat oczyszczony i proszę nie zaczynać o lizaniu dupy. Wyrzuciłem 2 strony głupich postów a tutaj nie ma zaznacz wszystko tylko trzeba pojedynczo :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

szycha-ns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 20 sie 2009, o 20:32
Lokalizacja: brak

Nieprzeczytany post autor: szycha-ns » 29 sie 2009, o 12:19

riczi1977 - jutro pojadę na inspekcję i zobaczę czy doszło do takich zniszczeń. Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz przekażę to odpowiednim organom. Żałuję tylko, że nie zgłosiłeś tego faktu na Policję, tym bardziej, że obwodnica nie jest jeszcze oddana do użytkowania. Cicho wspomnę o art. 240 Kk...

riczi1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:50
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Nieprzeczytany post autor: riczi1977 » 29 sie 2009, o 14:15

Obrazek

[ Dodano: Sob, 29.08.2009, 14:18 ]
Obrazek

[ Dodano: Sob, 29.08.2009, 14:26 ]
A oto jak to wyglądają: rów tuż przy wiadukcie na ul.Boczkowskiej,nie jest tragicznie ale ich głupota (kierowców quadów) jest bardzo dobrze widoczna a nawet namacalna.Powiem tylko że wczoraj tak zaczęli kurzyć iż prawie nie było widać tego wiaduktu.Nie wiem jak wyglądają rowy od mostu na rzece Ciemnej do wiaduktu na ul.Boczkowskiej bo też tam szaleli ale sprawdzę to jeszcze dzisiaj.Tak się składa iż wczoraj nie miałem ze sobą telefonu ani aparatu a chętnie bym tego użył,lecz takiego zachowanie to bym się w tym miejscu nigdy nie spodziewał.Starsi ludzie to uciekali z jezdni to był dosłownie koszmar jak z filmów.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 29 sie 2009, o 15:21

Ciekawe gdzie są stróże prawa, jeżeli widzisz takie coś przedzwoń na policję bo kierowcy quadów tez mnie wkurzają, a za takie coś pociągnięci by byli przez inwestora do naprawy wyrządzonych szkód, a ponieśli by konkretne kary finansowe
Andrzej

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 29 sie 2009, o 15:54

Adi pisze:Właśnie riczi trzeba się nie bać zadzwonić, musieliby sprzedać swoje maszyny żeby stać ich było na naprawę ;)

temat oczyszczony i proszę nie zaczynać o lizaniu dupy. Wyrzuciłem 2 strony głupich postów a tutaj nie ma zaznacz wszystko tylko trzeba pojedynczo :D
ja również wywaliłem około 1 stronę a więc wracamy do tematu! :D

[ Dodano: Sob, 29.08.2009, 22:09 ]
kilka fotek z dzisiaj :) w sumie to myślałem że znaki początek/koniec Kalisza będą dalej, a nie na wysokości Castoramy... (jakość słaba - fotki robione telefonem)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 29 sie 2009, o 22:22

andrzej pisze:Ciekawe gdzie są stróże prawa, jeżeli widzisz takie coś przedzwoń na policję bo kierowcy quadów tez mnie wkurzają
Dzisiaj jechałem rowerem wzdłuż torów kolejowych od Kresowej do Budowlanych. Na końcu (przy przejeżdzie kolejowym na Zagorzynku) jeden mistrzu na tym motorze dla nieumiejących jeżdzić na dwóch kółkach wpakował się obok mnie z lewej strony, choć skręcał w prawo(!). Nie dość, że wymusił pierwszeństwo, to jeszcze w taki sposób.



Obrazek


I jak zwykle niekonsekwentne oznakowanie. GDDKiA wskazuje Sieradz, a Miasto na swoich obwodnicach woli Łódż. W Koninie jest podobnie: GDDKiA wskazuje Kalisz, a magistrat - Ostrów Wielkopolski.

ODPOWIEDZ