Sieć tramwajowa w Kaliszu

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 24 sie 2009, o 21:18

Ja słyszałem w TV Biznes, że samochody zasilane na prąd z gniazdka elektrycznego (specjalnego) sprawiają, że koszt przejazdu 1000 km takim samochodem osobowym wynosi 30 zł.
Dziś jechałem z Winiar do Centrum. Z Opatówka - tłum, na przystanku z którego wsiadałem - tłum, przy Cmentarzu jeszcze większy tłum, a autobus... krótki.
I tak doszedłem do wniosku, że w Kaliszu raczej nie ma linii w 100% miejskiej, która miałaby ogromny popyt (może przez to, że mamy taki, a nie inny układ) i tak doszedłem do wniosku, że w Kaliszu zamiast tramwajów (co z trudem stwierdzam) duże lepsze byłyby duobusy jadące pod drutem np. z Dobrzeca do granicy miasta, a potem bez - do Opatówka (pod warunkiem, że drogi byłby nie dziurawe, czyli żeby nie trzęsło i gdyby 100% taboru to były trolejbusy 15 i 18 metrowe). Choc z drugiej strony lepszy tramwaj, bo nie stoi w korkach, nie trzęsie w nim, ma pewną trasę i wiadomo, że nic mu drogi nie zajedzie itd.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Sieć tramwajowa w Kaliszu.

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 25 sie 2009, o 19:37

Ilu uczestników dyskusji ,tyle zdań.Niedawno można było dowiedzieć się z mediów ,jak strasznie zanieczyszczony jest Kalisz ze względu na ogromną ilość zarejestrowanych pojazdów oraz położenie geograficzne.Tramwaj jest niewątpliwie ekologicznym środkiem transportu i wydaje mi się ,że nie powinno się go skreślać a wręcz przeciwnie,Istnieją możliwości uzyskania dotacji unijnych na ten cel ale potrzeba determinacji i zaangażowania włodarzy miasta.Tych natomiast należałoby odpowiednio zmotywować do działania-a jak to zrobić ?Cóż ,jest wśród was sporo młodych ,wykształconych ludzi-rzucajcie propozycje.
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 31 sie 2009, o 20:45

Kolejny newsik.
I pytanie.....czy jest szansa na tramwaje w Kaliszu.


Od 1 września Gliwice bez tramwajów
wnp.pl (tgan) - 31-08-2009 10:28
1 września 2009 r. z gliwickich ulic znikną tramwaje. Linie 1 i 4 zostaną skrócone do granic Rudy Śląskiej i Zabrza, a obsługę ich trasy na terenie Gliwic przejmie nowa linia autobusowa A4.
Jak już informowaliśmy, nie obyło się bez kilkumiesięcznej burzliwej dyskusji, a także protestów przeciwko takim planom władz miasta. Obywatelski Komitet Obrony Tramwajów wraz z mieszkańcami miasta pożegnają 31. 08. symbolicznie tramwaje, które po ulicach Gliwic jeżdziły 115 lat.

O likwidację komunikacji tramwajowej w Gliwicach wystąpił do KZK GOP samorząd miasta, tłumacząc swoją decyzję wysokimi kosztami ekonomicznymi.

Linie 1 i 4 zostaną teraz skrócone do granic Rudy Śląskiej i Zabrza, a obsługę ich trasy na terenie Gliwic przejmie nowa linia autobusowa, nazwana A4. Będzie obsługiwana najnowocześniejszym taborem niskopodłogowym, ułatwiającym podróż osobom niepełnosprawnym i schorowanym, a jednocześnie spełniającym najwyższe normy ekologiczne. Jednak dla osób dojeżdżających do i z Zabrza, czy Rudy Śląskiej takie zmiany będą oznaczały konieczność przesiadki. Na szczęście bilety skasowane w tramwajach linii 1 i 4 będą ważne po przesiadce do autobusu linii A4 i na odwrót bilet skasowany w tym autobusie będzie ważny po przesiadce do tramwaju tych linii.

Tymczasem działacze walczący o tramwaje zebrali odpowiednią liczbę podpisów mieszkańców i zapowiadają referendum w sprawie odwołania prezydenta Gliwic Zygmuta Frankiewicza.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Sieć tramwajowa ..

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 1 wrz 2009, o 10:58

To są nowinki z Gliwic a może warto porozmawiać z mieszkańcami Gorzowa Grudziądza czy innych miast jak wygląda sytuacja u nich?
JP - WRÓĆ !!!!!!

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 1 wrz 2009, o 16:53

W Gorzowie prezydent chce zlikwidowac tramwaje, natomiast inne społeczności mówią o nowej linii.

Grudziądz - tu wszystko jest b. dobrze. Modernizacja tramwajów w Grudziądzu stała się (na 90%) 2. co do ważności projektów woj. kujawsko-pomorskiego. Prezydent chce przebudowac linie (poprzez zlikwidowanie tzw. mijanek) na dwutorową tak, żeby zamiast częstotliwości 8 minutowej, na lini T2 uzyskac 5-cio minutową.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Sieć tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 2 wrz 2009, o 09:00

Dzięki Szymkalisz -to pokazuje ,że można czerpać z doświadczeń innych ale rozważyć nasz konkretny przypadek.
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 2 wrz 2009, o 14:28

Ja jestem przeciw tramwajom. Zamiast pakować w to kasę, lepiej kupić nowe, ale NOWE autobusy z klimatyzacją. Po za tym przydało by się trochę po ulepszać rozkłady jazdy w KLA

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 2 wrz 2009, o 15:50

nom. i stanie w półkilometrowym korku na moście Warszawskim, a ten most i tak trzeba wybudowac od nowa bo inaczej się rozpadnie

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 2 wrz 2009, o 16:10

Przypomnijcie mi jak duży jest Grudziądz proszę :> w sumie co innego modernizacja a co innego budowa od nowa. Koszty poniesione przy budowie linii tramwajowych w Kaliszu rzeczywiście można inaczej spożytkować, a przecież można inaczej sobie poradzić z komunikacją miejską. Pisaliśmy już (z K-manem i Gawronem), że można na początek spróbować zrobić bus-pasy żeby sprawdzić jak dużo ludzi przerzuci się na transport miejski przy utrudnieniach ruchu. Jak autobusy nie będą dawać rady, wtedy trzeba będzie myśleć o czym innym.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 wrz 2009, o 22:17

Też kocham tramwaje.Ale zdaję sobie sprawę z ogromnych kosztów, jakie trzeba ponieść, aby się pojawiływ Kaliszu.Zwyczajnie nas nie stać.

[ Dodano: Sro, 02.09.2009, 22:17 ]
Tak jak na aquapark :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 3 wrz 2009, o 17:32

uuuuuuuuuuh........
85% można pozyskać z Unii (jeżeli ktoś potrafi to robić - a obecnie w ratuszu - nikt), można wziąć Chińczyków do budowy - będzie taniej, można wydać obligację i potraktować jako tani kredyt. W końcu starowinki będą wolały oddać pieniądze na przechowanie miastu, a nie kapitalistycznym bankom ;)

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Sieć tramwajowa ..

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 14 lis 2009, o 18:13

Może potrzeba odważnej a niekoniecznie popularnej męskiej decyzji popartej wiedzą na temat pozyskiwania unijnych środków?

[ Dodano: Sob, 14.11.2009, 18:17 ]
Szymkalisz - dobry jesteś.Gdybyś kiedyś zdecydował się kandydować masz mój głos.Jak w banku!
JP - WRÓĆ !!!!!!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 mar 2010, o 07:18

Pamietam jak pan Prezydenta wciskał nam kit o tramwajach
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochow ... jowej.html
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 22 mar 2010, o 10:31

Brawo Częstochowaa ! Ja w swoim życiu najeżdziłem się tramwajami, zarówno miejskimi, jak i podmiejskimi czyli - aglomeracyjnymi :) , więc dla mnie to nie nowizna. Przesiąknąłem tramwajowymi klimatami. Mogę tylko skandować : odwaaagi Prezydencie - odwaaagi Rado Miejska !!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 22 mar 2010, o 10:31

Można? Można! Ciekawe czy Pęcherz jeszcze pamięta o tym co mówił o tych tramwajach.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 22 mar 2010, o 10:34

Pewnie następca, na początku swojej kadencji też będzie o tramwajach mówił tymbardziej, że Unia kusi swoimi pieniędzmi .

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Sieć ..

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 22 mar 2010, o 14:56

Tak,tylko z pozyskiwaniem tych środków ,to u nas słabiutko.
JP - WRÓĆ !!!!!!

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 22 mar 2010, o 15:48

Z tego art. z Wyborczej: "Niespełna stutysięczny Grudziądz za pieniądze unijne kompleksowo remontuje całą swoją sieć, a 130-tysięczny Elbląg do istniejących 15 km dobudował już 5 km i na tym nie poprzestaje. Dwa miasta: Płock (126 tys.) i Olsztyn (176 tys.) rozważają budowę tramwajów od zera, ale bardziej zaawansowana jest stolica Warmii, której przyznano fundusze unijne."

A my mamy aglomerację, i jak będzie trzeba, dorzucimy się na tramwaje Ostrowowi...
K-man, a co Pęcherz mówił?
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 22 mar 2010, o 16:03

Pan Prezydent narazie przygotowuje sie do środowej sesji Rm, a zwłaszcza do pkt. nr
13. Wspomagania finansowego inwestycji „AQUAPARK KALISZ” Spółka z oo
http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... 763d0d91dc

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 mar 2010, o 17:52

Dokładnie nie pamiętam, ale to było cos takiego.W zwiazku z rosącymi cenami paliw, bedzie trzeba znaleśc alternatywne srodki komunikacji.Wspomniał wtedy o tramwajach.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ