Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Poznańska

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 3 wrz 2009, o 22:11

Jak mogli odstąpić od zwężenia tej ulicy jak jest już w fazie projektowania i projektant kieruje się według wytycznych jakie były zawarte w przetargu, coś mi tu nie pasuje.

[ Dodano: Czw, 03.09.2009, 22:14 ]
INFORMACJA O WYBORZE OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ
dotyczy: postepowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Projekt budowlany
i wykonawczy na przebudowe ul. Wrocławskiej w Kaliszu na odcinku od al. Wojska Polskiego
do granicy miasta wraz z budowa kanalizacji deszczowej.”
Zarzad Dróg Miejskich w Kaliszu zgodnie z art. 92 ust. 1 ustawy Prawo zamówien
publicznych Dz. U. z 2007r. Nr 223 poz. 1655 oraz z 2008r. nr 171 poz. 1058 zawiadamia,
7e w wyniku przeprowadzonego postepowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie
przetargu nieograniczonego na „Projekt budowlany i wykonawczy na przebudowe
ul. Wrocławskiej w Kaliszu na odcinku od al. Wojska Polskiego do granicy miasta
wraz z budowa kanalizacji deszczowej”, jako najkorzystniejsza została uznana oferta
nr 3 firmy: „ VIA-MEDIA SC Jacek Pasik z siedz. Porwity 6A 62-860 Opatówek.
Oferta spełnia wszystkie wymogi ustawy oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
a cena oferty jest najkorzystniejsza sposród ofert nie podlegajacych odrzuceniu.
Cena oferty najkorzystniejszej: 295.240,00 zł
W postepowaniu zło7one zostały nastepujace oferty:
Lp. Nazwa firmy Adres
Liczba pkt. w
kryterium
CENA
Uwagi
1 RDK PROJEKT Robert Grodecki Mrozów ul. Bolesława
Chrobrego 25A
55-330 Miekkinia
63,52
2 „ DROMOST” Sp. z o.o. Trójpole 3b
61-693 Poznan
85,22
3 „ VIA-MEDIA” SC Jacek Pasik Porwity 6A
62-860 Opatówek
100,00
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 wrz 2009, o 22:32

Od fazy projektowania do fazy wykonania jest daleka droga.Oby ta fama o pozostawieniu Wrocławskiej w obecnym kształcie była prawdziwa.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

dembny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 27 lut 2007, o 08:35
Lokalizacja: Kalisz, Dobrzec

Zaniechanie zwężenia Wrocławskiej

Nieprzeczytany post autor: dembny » 4 wrz 2009, o 08:55

Żeby rozwiać Wasze wątpliwości - to ja przekazałem tą informację. Ta deklaracja została wygłoszona przez prezydenta Sztanderę w miniony poniedziałek na konwencie, w obecności szefów wszystkich klubów radnych - "nie będziemy zwężać" - tak powiedział. Pozdrawiam.
---------------------------------------------------------------------------------
Artur Dembny
---------------------------------------------------------------------------------

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 4 wrz 2009, o 11:04

Mnie to jest obojętne, bo korzystam z KLA :), ale wolałbym gdyby tą wieść przyniósł - z racji większej wiarygodności - choćby prez.Pęcherz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 4 wrz 2009, o 18:20

Malo wiarygodna wiadomość jeżeli maja być lewoskręty , budowa chodników i ścieżek rowerowych po każdej stronie do tego budowa azylii dla pieszych to ja nie widzę tam miejsca dla dwóch pasów w jednym kierunku no chyba ze ścieżka rowerowa będzie tak szeroka jak przy pierwszym etapie modernizacji Wrocławskiej jak to się mówi będzie coś kosztem czegoś ja bym wolał ścieżkę rowerowa , bo ruch aut zmalej drastycznie w tym rejonie po otwarciu obwodnicy pojadę i po robię fotki jakie jest natężenie ruchu to już nie długo
Andrzej

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 4 wrz 2009, o 19:35

Andrzej - zeby nie marznac, ustawil bym statyw i aparat w trybie "pulapki ostrosci". Jesli wiesz co to jest :)

Poza tym sformuowanie "nie bedziemy zwezac" nie musi oznaczac, ze nie bedzie 2 jezdni po jednym pasie ruchow :) bo taka droga nie musi byc wcale wezsza. Zmieni sie tylko przekroj, a szerokosc calej drogi zostanie taka sama.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Zaniechanie zwężenia Wrocławskiej

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 wrz 2009, o 19:41

dembny pisze: Ta deklaracja została wygłoszona przez prezydenta Sztanderę w miniony poniedziałek na konwencie, w obecności szefów wszystkich klubów radnych - "nie będziemy zwężać" - tak powiedział.
No nie wiem jak Wy ale Ja jestem sceptycznie nastawiony do tej wypowiedzi.Ale kto wie.....
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 4 wrz 2009, o 21:20

sector-ostrow pisze:Andrzej - zeby nie marznac, ustawil bym statyw i aparat w trybie "pulapki ostrosci". Jesli wiesz co to jest :)

Poza tym sformuowanie "nie bedziemy zwezac" nie musi oznaczac, ze nie bedzie 2 jezdni po jednym pasie ruchow :) bo taka droga nie musi byc wcale wezsza. Zmieni sie tylko przekroj, a szerokosc calej drogi zostanie taka sama.
Poradzę sobie zobaczysz
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 wrz 2009, o 21:54

sobieray-3 pisze:A nie daj Boże, jak przy okazji nastepnego wypadku doszłoby do skażenia atmosfery, zagrożenia chemiczno-toksycznego w rodzaju chmury amoniaku czy innego badziewia. Lepiej byłoby gdyby e k i p a nam bokiem wyszła :).
Scenariusz Sobieraya jest najgorszy z mozliwych,ale nie niemozliwy.
Wystarczy mała kraksa a przy obecnym kształcie drogi są problemy,a co dopiero gdyby Wrocławska była zwężona????
http://www.rc.fm/polityczne/tirem-w-tira.html

[ Dodano: Pią, 04.09.2009, 20:59 ]
Odnośnie wypowiedzi pana Artura Dembnego w sprawie wypowiedzi pana Sztandery to Ja osobiście zachowuję dystans.Nie można darzyć człowieka zaufaniem wobec którego toczą się 22 procesy.
http://www.rc.fm/polityczne/spowiedz-sztandery.html
To jest jakieś nieporozumienie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 wrz 2009, o 06:18

Sector nam tu zachwala zwężenie Wrocławskiej , a tymczasem na forum ostrowskim :

http://ozyrys.osw.pl/phpBB2/viewtopic.p ... &start=195

"2. Wiadukt na wezle Pruslin bedzie mial prawdopodobnie rezerwe pod druga jezdnie w ciagu ul. Wylotowej To jest cholernie perspektywiczne myslenie! Co sadzicie o 4 pasmowym wylocie z Ostrowa od Strzeleckiej przez wezel Pruslin, mijajace Sieroszewice od poludnia i np. dochodzacym bezposrenio do Brzezin i dalej do Blaszek Niezly wylot na Wasrzawe. A ile terenow inwestycyjnych w okolicach Smardowkich Olendrow."

Przecież wylot na W-we to już Ostrów ma ( dk25 , 2x2 - na Kalisz ) , a po co im droga 2x2 na Brzeziny ?

Jak widać w podobnych warunkach sector :
- w Kaliszu zachwala dwie drogi 2x1
- w Ostrowie dwie drogi 2x2

:-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 16 wrz 2009, o 07:57

Tylko, ze ja sie dowiedzialem, ze wiadukt na wezle Pruslin bedzie mial prawdopodobnie rezerwe pod druga jezdnie dopiero przedwczoraj. Wczesniej nie mialem o tym pojecia.
Zreszta wiadomo, ze zadna droga z Ostrowa do Blaszek nie bedzie robiona. Przynajmniej w jakies planowanej przyszlosci. Po otwarciu II etapu obwodnicy ta rezerwa bedzie prawdopodobnie wykorzystana na ciag rowerowy.
Sam jednak przyznasz, ze projektanci z ta rezerwa pomysleli, bo troche szersza konstrukcja wiaduktu o wiele mniej kosztuje niz ew. pozniejsza jego przebudowa. A taki problem za chwile sie pojawi na wezle DK25 w Kaliszu na Dobrzecu. W tej chwili wiaduktem na Ostrow sie jedzie szerokim pasem, ktory zajmuje 3/4 szerokosci wiaduktu. W przyszlosci jezdnia bedzie musiala byc rowno na pol podzielona, bo w druga strone beda jechaly auta od storny ul. Poznanskiej. Wtedy bedzie wasko! O ile sie nie myle o wiele bardziej wasko niz wiadukt kolejowy w Skalmierzycach.

ps. bardzo sie ciesze, ze czytasz ostrowskie forum :)

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 16 wrz 2009, o 10:44

A już myślałem że zachowasz godność i nie tylko zakupy w Kaliszu sobie odpuścisz ale pisanie na kaliskim forum również.
A może mamy Ci taki banner/bilbord wstawić ?

Również czasami czytający ostrowskie forum.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 16 wrz 2009, o 11:57

Tak bardzo Cie to ukulo? Ok, rozumiem. Ale musisz zrozumiec, ze nie mial bym zupelnie zadnych uwag do wzajemnej "wymiany handlowej" gdyby mieszkancy Ostrowa mieli wybor. Tj. gdyby w Ostrowie tez byly galerie (scislej mowiac centra handlowe). Takie jednoostronne uzaleznienie jak w tej chwili jest nie nieakceptowalne moim zdaniem.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10976
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 wrz 2009, o 12:30

Co ty człeku robisz na tym forum.Najpierw obrażasz moje miasto, a potem jakby nigdy nic wypisujesz tu te swoje brednie.
Tekst Sectora.Nie kupuj w Kaliszu, zachowaj swoją godność.Za ten tekst powinieneś dostać w czape buraku.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 16 wrz 2009, o 12:39

Ja to pisalem zartem, ale jak widac pomysl sie spodobal innym. Oczywiscie nie mam zamiaru zadnego bilbordu stawiac :) Swoja droga, czy to nie tu wiele osob wysmiewa rejestracje POS pod hipermarketami w Kaliszu?

ps. Chcesz zobaczyc jakie hasla na bilbordach wypisuje Mediamarkt w Ostrowie przy sklepie Media Expert? Moze ich tez warto sprac?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10976
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 wrz 2009, o 12:46

A co mnie obchodzi co wypisuje MM.Wiadomo, nie od dziś, że oni mają kretyńskie reklamy.Dobrze wiem, że nie masz, że to tylko pomysł.Ale dobbrze pokazuje twój stosunek do Kalisza.A ty jak masz, problem z rekalmami MM, to się do nich zgłoś.Ale wara ci od Kalisza.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 16 wrz 2009, o 12:58

K-man pisze:A co mnie obchodzi co wypisuje MM.Wiadomo, nie od dziś, że oni mają kretyńskie reklamy.Dobrze wiem, że nie masz, że to tylko pomysł.Ale dobbrze pokazuje twój stosunek do Kalisza.A ty jak masz, problem z rekalmami MM, to się do nich zgłoś.Ale wara ci od Kalisza.
No tak. "Wara Ci od Kalisza" tez brzmi dobrze :)

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 16 wrz 2009, o 16:37

sector-ostrow pisze:Tak bardzo Cie to ukulo? Ok, rozumiem. Ale musisz zrozumiec, ze nie mial bym zupelnie zadnych uwag do wzajemnej "wymiany handlowej" gdyby mieszkancy Ostrowa mieli wybor. Tj. gdyby w Ostrowie tez byly galerie (scislej mowiac centra handlowe). Takie jednoostronne uzaleznienie jak w tej chwili jest nie nieakceptowalne moim zdaniem.
Ukłuła mnie nie po raz pierwszy Twoja dwulicowość.Na jednym forum udajesz wielce poszkodowanego jak to Kalisz nie lubi Ostrowa i wszyscy się na was uwzięli by na drugim forum walnąć prostacki tekst poniżej pasa.Jak chcesz wiedzieć nie tylko kupujący zostawiają pieniądze w Kaliszu.Pracujący tu także bo każda firma płaci lokalne podatki.Ciekawe że nie wymyśliłeś bilbordu "Zachowaj godność nie pracuj w Kaliszu".

Znam wielu ostrowian (na szczęście innego pokroju) dla których nie jest ważne gdzie kupują tylko jest ważne czy mają za co kupować.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 16 wrz 2009, o 17:20

Jeszcze do inforamcji Sectora o wiadukcie: zobacz mój drogi jak wygląda pas na 20 m od wiaduktu. ten przed na 3,5 metra szerokości, ten na wiadukcie - najmniej 5 metrów!! Reszta jest zakreskowana. To że teraz jest na wiadukcie 1,5 pasa to nie wina nasza, czy projektantów, ale tego, że razem z obw. Nw. Skalmierzyc niue była budowana pseudo-obwodnica Zachodnia. To jest prowizoryczne malowanie.
Mój drogi zauważ, że gdy buduje się rondo 5-wlotowena miejscu skrzyżowania 4-ro wlotowego - rondo ma od razu 5 wlotów, tylko to jedno jest PROWIZORYCZNIE zastawione. nikt normalny nie ułożyłby tam krawężnika tylko po to, by za jakieś 6-my go zdejmowac.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 wrz 2009, o 18:29

Oj sector , sector...
Sprawa bannera jest prosta i czytelna dla każdego - chamski , prostacki tekst ; a mozna było inaczej np. "nie kupuj w kaliszu , zachowaj pieniądze w Ostrowie" lub już pozytywnie "kupuj w Ostrowie ..."
Ale Ty ( a inni przyklasnęli ) wymysleliście "zachowaj godność" co oddaje wasz stosunek do sąsiada - i z kim tu współpracować :-(
Nawiasem mówiąc hasło MM brzmi "kupuj w Kaliszu , jest taniej" - to chyba bardziej neutralne niz Twoje co ?

Piszesz o jednostronnym uzależnieniu handlowym ? Przecież jest ono na wasze własne życzenie , zrozum wreszcie że Kalisz od 10 lat nie ma nic do powiedzenia w Ostrowie i nie zakazał wam budowy marketów ! Wybudujcie je to nie będziecie uzależnieni...

Natomiast sprawa zwężenia Wrocławskiej , którą tu zachwalasz pokazuje niestety dwulicowość ale bardziej ukrytą.
Bo zachwalasz w Ostrowie dwie szerokie wylotówki 2x2 na W-we a jednoczesnie udowadniasz przez wiele stron , że u nas własciwe są dwie wąskie wylotówki 2x1 na Wrocław.

To mniej wiecej tak jakby ktos z tego forum zachwalal budowę marketów w Kaliszu , a pisząc na waszym forum twierdził że w Ostrowie ich być nie powinno.

Co do krytykowania tutaj Ostrowa - a i owszem ale dzieje sie to na kaliskim forum a nikt nie wchodzi potem na ostrowskie forum udając zatroskanego...

Tekst na bilboardzie jest twoim drugim chamskim tekstem , wcześniej popełniłeś tekst o "kaliskim faszycie co chce odbudowy województwa kaliskiego". Nawiasem mówiąc nie podałeś nigdy o kogo i jaką sytuację chodziło.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ