Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
michalmayday
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 25 sie 2009, o 22:07
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Nieprzeczytany post autor: michalmayday » 31 paź 2009, o 15:08

Crossmen pisze:Nie rób z was uciemiężonych strasznie ludzi bo jedno mówicie, a co innego robicie. Patrz na sectora i innych twoich kolegów co ostatnio dołączyli na forum. Jak oni będą spokojni i nie będą normalnie się zachowywać to i z mojej strony będzie takie zachowanie.
Nikt nie jest uciemiężony,ja to mam gdzieś co piszesz,a już na pewno nie będę się tym przejmował, jak piszesz ze inni się chamsko zachowują i jesteś wtedy taki sam to czemu wypisujesz takie rzeczy do mnie skoro,nie pisałem nic chamskiego do ciebie ?

Milo "Ale ja i kilka osób już dawno pisze", zanim wszyscy zaczęli pisać o kasowaniu postów to dyskusja(kłótnia) już była wiec to nie jest dobra odpowiedz,a ovia skoro was obraża to niech moderator da mu ostrzeżenie a jeśli nie pomoże to bana,nie wiem kim on jest ani skąd jest wiec nie traktujcie wszystkich z ostrowa jedną miarką.....

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 31 paź 2009, o 15:08

michalmayday pisze:Tak widziałem ze może ktoś na was bluzga, ale poczytaj sobie wypowiedzi crosmena i dlaczego moderator to toleruje ?
milo pisze:Ale ja i kilka osób już dawno pisze , ze trzeba tu interwencji moderatora i wykasowanie z 3 ostatnich stron. Widać moderatorzy są zapracowani gdzie indziej :-)
może chwilowo nie mają czasu, z pewnością zrobią porządek

chciwy oviak

Nieprzeczytany post autor: chciwy oviak » 31 paź 2009, o 16:44

No i teraz jest już lepiej nikt nie obraża się na wzajem. Z bezrobociem to sobie jakoś poradzimy i to nie pierwszy raz więc nie potrzebne są wasze "słowa otuchy" wasze napisy na murach to podobne do naszych ale nie podejrzewam że to ludzie z tego lub naszego forum robią. Kochani tak trzymać to nie będę się u was pojawiał :twisted:

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 31 paź 2009, o 17:01

chciwy oviak pisze: Kochani tak trzymać to nie będę się u was pojawiał :twisted:
I o tym właśnie mówiłem.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Superszybka kolej ...

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 31 paź 2009, o 21:00

W Kaliszu nie ma napisów na murach dotyczących Ostrowa bo to miasto nie jest dla nas rywalem i jeszcze długo nie będzie.
JP - WRÓĆ !!!!!!

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 1 lis 2009, o 18:19

Ludzie zostawcie te animozje... nie prowadżcie dalej tej bez konstruktywnej dyskusji.

Chce jeszcze dodać, że ani crossman, ani sector jak też inni użytkownicy mówiący na temat Kalisza, czy też Ostrowa, nie reprezentują całej społeczności naszych miast, dlatego do tych obrażliwych tekstów podchodżcie indywidualnie. Czyli nie Kaliszanie, nie Ostrowiacy, bo jak widać, nie wszyscy użytkownicy wypowiadają się żle na temat którejś z sąsiednich miejscowości...

Weżcie na wstrzymanie!

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 1 lis 2009, o 19:43

Ok.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 1 lis 2009, o 21:17

No to dyskusja moze już wrócic na właściwe TORY...kolejowe.

Przejrzałem materiały przygotowane na zlecenie ostrowskiego UM i z nich wynika , ze w wariancie na południe od Jeziorska stacja przed rozwidleniem powinna byc gdzieś pomiędzy Śliwnikami a Strzegową ( Nowe Śliwniki ). Nie ma miejsca na przystanek w okolicy wiaduktu w Skalmierzycach , gdyż linia do Wrocławia "nie zdąży" się odchylić tak by ominąć Ostrów na wschodzie.
Stacja w Czekanowie to już zupełnie s-f , bo wtedy linia musiałaby omijać Ostrów od zachodu i przecinać dolinę Baryczy.

To są materiały ostrowskie. Linia była trasowana przez specjalistów. Dojazd do N.Śliwnik jest zewsząd do d...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 1 lis 2009, o 22:39

:) Czyli najlepszy wariant to stacja Kalisz-Chrusty. :)
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 6 lis 2009, o 07:33

milo , aż miło takie cos przeczytac i tym bardziej dziwie sie uległosci władz Kalisza ps. dzisiaj do Kalisza przyjezdza pan Torzyński ciekawe co tam bedzie knuł razem ze swoim pomocnikiem Pecherzem

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 6 lis 2009, o 14:55

Jsaa tylko przypomnę zlecenie UM Ostrowa dla CNTK. Polegało ono na wytyczeniu przebiegu linii KDP między Kaliszem, a Ostrowem. Rezultat:
2 warianty z Majkowem, 1 z Dobrzecem (ok. ul. Św. Michała), 1 z Boczkowem i jeden - Skalmierzyce.
Wkleję tu ten ostatni:
Obrazek
Z kolei prezentacja multimedialna, która jakiś cza temu była dostępna na stronie UM dot. KDP również ukazywała przebieg tej linii w regionie (z resztą ktoś jakąś klatkę n stron temu wrzucił z Teletopu i tam ta mapka była).

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 6 lis 2009, o 20:36

Standardowy promień łuku na linii kolejowej kdp wynosi 6 km , dopuszczalny minimalny promień to 4,5 km. I to jest jedno założenie przy trasowaniu linii.
Drugie założenie to takie , zeby ominąć obszar Doliny Baryczy ( Natura 2000 , głównie siedlisko ptaków ) - granicą DB na wschodzie jest droga nr 11 na odcinku Przygodzice-Antonin.
Stąd w dokumentach gdzie dokładnie trasuje się linię , przebiega ona na północnych krańcach Kalisza ze stacją tamże.
Ewentualnie jak na mapce załączonej przez szymka - stacja w Boczkowie k/NS ale linia i tak przebiega najpierw na północ od Kalisza.

p.s. szymek - tam są 4 lokalizacje stacji , nie ma NS jest tylko Boczków.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 7 lis 2009, o 11:10

Dokładnie.
CNTK przeanalizowało dokument rządowy z 2005 roku, gdzie najdokładniej opisano linię KDP i oficjalnie wyszło im:
Obrazek
2. wariant KDP dla Majkowa:
Obrazek
Wariant ze stacją w dawnej wsi Dobrzec:
Obrazek
i ostatni to wariant z rozjazdem Boczków - Biskupice jednak stacja wg plany znajdowałaby się w okolicy Osiedla Antczaka (w stronę miasta)
Obrazek

Z resztą ja już te mapki wklejałem kilkanaście/dziesiąt stron temu.

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 7 lis 2009, o 15:13

coś ciekawego przeczytałem na rc wywiad z Torzyńskim mowił o stacji w śliwnikach do ktorych dojazd jest taki jak kazdy wie , ale widocznie dla tej niby aglomeracji to bez znaczenia gdzie ma byc inwestycja byleby była w powiecia ostrowskim. a nasze wladze i ich zachowanie w tej sprawie sa żałosne

[ Dodano: Sob, 07.11.2009, 15:20 ]
cos tam jeszcze gada ze ani Kalisz ani Ostrów nie przyciagna tej inwestycji same( już to wiele razy słyszałem ) a Śliwniki z całym szacunkiem dla tej miejscowości przyciągną :shock:

[ Dodano: Sob, 07.11.2009, 15:22 ]
http://www.rc.fm/send/send/31289 tu jest ten wywiad

[ Dodano: Sob, 07.11.2009, 15:58 ]
http://www.rc.fm/polityczne/prezydent-wyspowiadany.html to jest prawidłowy link do tej wiadomosci

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Superszybka kolej ...

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 7 lis 2009, o 17:31

To już nie jest zaniedbanie czy niekompetencja kaliskich władz, ich działania w sprawie KDP są skandaliczne i szkodliwe.Na miejscu prezydenta wstydziłbym się Kaliszanom spojrzeć prosto w oczy.
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 7 lis 2009, o 17:39

Przeciez w Śliwnikach jest centrum decyzyjne Kalisza , więc skąd zdziwienie !
Tam mieszkają panowie Rogowski i Sztandera i umiejscowienie tam przystanku jest naturalnym rozwiązaniem :lol:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 7 lis 2009, o 17:53

ja wiem , ze prezydent Torzyński może sobie gdybac o przystanku w Sliwnikach , ale bezczynnosc władz Kalisza mnie szokuje .

[ Dodano: Sob, 07.11.2009, 18:01 ]
Własciwie to nie bezczynnosc oni robia wszystko co w ich mocy zeby przesunac ta inwestycje jak najblizej Ostrowa i z jakim zapałem . Mam nadzieje ,że po wyborach władza sie zmieni i to nastwienia również.

Dominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 29 maja 2009, o 14:11
Lokalizacja: KALISZ/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Dominator » 7 lis 2009, o 19:15

Jak myślicie co można zrobić żeby zmusić władze Kalisza i radnych do działania? Przecież to jest ewidentne działanie na szkodę dla Kalisza!!!!!!!!!!!!!!
KALISZ - MIASTO UPADŁYCH ANIOŁÓW

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Superszybka kolej ...

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 7 lis 2009, o 21:26

Miałem ochotę zakończyć tym samym pytaniem ale obawiam się odpowiedzi.
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 7 lis 2009, o 21:48

Nim zapadną jakiekolwiek decyzję w sprawie KDP to my, jako wyborcy będziemy decydować, kto będzie nas reprezentował w mieście oraz kto będzie miał mandat poselski z naszego okręgu tak, więc zachęcam do czynnego brania udziału w wyborach żeby ktoś za nas o tym nie zdecydował.

ODPOWIEDZ