Zabudowa na Nowym Rynku

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 9 lut 2009, o 21:37

Pewne :)
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 9 lut 2009, o 23:03

Te zbirniki są niby pod dawnym placem 1 maja ?

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 9 lut 2009, o 23:43

To tzw. ,,poPKS-owa stacja paliw'' z okresu, gdy dworzec zlokalizowany był przy ul.Nowotki. Ponadto w przygotowaniu są wielkopowirzchniowe badania archeo! Skąd wiem?
Narazie nie mogę ujawnić żródłaSmile. Sorry
hmm Ja pamięcią nie sięgam :wink: ale z tego co wiem dawny PKS znajdował się w okolicach wysepki gdzie obecnie startują 19ki do Ostrowa. Mógłby ktoś dokładnie wyjaśnić gdzie znajdowała się stacja paliw?

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 10 lut 2009, o 00:02

Obecny Megasam Tęcza to stara hala warsztatowa PKS-u więc możliwe że gdzies nieopodal znajdowala się stacja a co za tym idzie i zbiorniki.

P.S. Wiem kto to może wiedzieć.Przeciez on wszystko wie najlepiej :lol:

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 10 lut 2009, o 10:57

Wiem o kim myślisz Paweł! Myślę że niebawem przedstawi on swoje dane na ten temat, z pięknym przykładem z innego miasta ;)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 lut 2009, o 11:06

Kto jest tym tajemniczym wszystko wiedzącym uzytkownikiem tego forum.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 10 lut 2009, o 12:43

jestem tu bardzo krótko, ale czy czasami nie macie na myśli sectora z ostrowa?

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 10 lut 2009, o 19:40

~Kefas pisze:jestem tu bardzo krótko, ale czy czasami nie macie na myśli sectora z ostrowa?
Skąd wiesz? Zdolniacha! :lol:

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 10 lut 2009, o 19:40

Sektor mu powiedział hahaha :-)

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 10 lut 2009, o 23:45

NIE ZASMIECAJMY FORUM piszmy o inwestycjach a nie otwieramy forum rozmow w t(ł)oku

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 11 lut 2009, o 08:11

Pewnie Was zasmuce, ale NIE WIEM nic o zadnym zbiorniku obok Teczy :P :P :P

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 11 lut 2009, o 21:53

^^Jednak jakoś mnie nie dziwi, że kolejny raz nic NIE WIESZ a jednak się udzielasz. No i faktycznie mnie to smuci. Pozdrawiam

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 mar 2010, o 08:28

ŻK
Kupcy chcą postawić na NR Całkiem nowy dość spory budynek, gdzie mieliby handlować.A takim przypadku szansa na nowy plac jest mała.
Koszt budowy budynku oceniają na jakieś 9-12 mln zł.Jak dla mnie za kasę można postawić zwykłe badziewie jakiś tandetny blaszak w stylu naszej pseudo galerii.W tym, że tu mamy centrum miasta, i ten koc stałby wiele lat.Niech się wybudują z ta blacha na 3 Maja.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2014, o 16:32 przez K-man, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 3 mar 2010, o 08:59

A czy żk wspomniało o nieprzedłużaniu umowy z kupcami?? Wczoraj rozmawiałem z koleżanką z Szopena i podobno w tamtych rejonach głośno się mówi że w wakacje rynku już nie będzie.

Zapewne kupcy będą chcieli teraz zabłysnąć i pobudować halę żeby jednak prezio skruszał. Oby do tego nie doszło szkoda takiego ładnego miejsca.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 3 mar 2010, o 09:28

Nowy Rynek musi pozostać placem. Tyle jest innych możliwych lokalizacji na ,,kupiecki obiekt'', tylko problem w tym żeby oni dogadali się z Miastem. A czy nie można na taki cel wykorzystać starego młyna, albo placu po jego rozbiórce przy ul Podwale? Miejsce chyba idealne na ten cel, w pobliżu targowiska i z dogodną komunikacją . Miasto, pewnie z udziałem kapitał kupieckiego ? mogło by pod tym obiektem wybudować podziemny parking. Wilk byłby syty i owca cała !
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 3 mar 2010, o 14:43

Dla kupców jest miejsce pomiędzy ul.3-Maja a al.WP. Tam można budować hale targowe, stragany itp. Nie mam nic przeciwko, żeby Miasto pomogło kupcom przenieść swoje kramy, wsparło finansowo budowę nowej hali targowej, lub zapłaciło odszkodowanie.
Nowy Rynek musi pozostać placem! To nie jest jakiś bazar koło Tęczy, jak go niektórzy nazywają, tylko reprezentacyjny plac miasta. Dodatkowym argumentem za likwidacją targowiska jest zobowiązanie firmy Rank Progress, dotyczące budowy podziemnego parkingu pod Nowym Rynkiem. Tej szansy nie można zaprzepaścić.

Pewną nadzieją napawają słowa wypowiedziane przez wiceprezydenta Sztanderę, zamieszczone na łamach dzisiejszego "Życia Kalisza":

"Mamy zobowiązanie inwestora, budującego Galerię Tęcza, że wybuduje parking podziemny pod placem, gdzie obecnie znajduje się targowisko. O szczegółach jeszcze nie rozmawialiśmy, dlatego, że budowa galerii opózniła się. Gdy nadejdzie odpowiedni moment wrócimy do tematu. Parking podziemny jest mieszkańcom Kalisza potrzebny z różnych powodów. W żadnych dokumentach nie jest napisane, że na Nowym Rynku ma być targowisko miejskie."

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 mar 2010, o 15:39

Nowe targowisko pod Tęczą
Nowe targowisko pod Tęczą
Jest pomysł na modernizację targowiska obok ,,Tęczy’’

Czy w miejscu targowiska miejskiego na Nowym Rynku powstanie okazały budynek, w którym dotychczasowi kupcy będą mogli nadal sprzedawać swoje towary? Jest taka możliwość. W najbliższych dniach handlujący mają się zastanowić nad tą kwestią i jeśli większość wyrazi zgodę na modernizację targowiska, przedstawią propozycję władzom miasta. A ta wydaje się co najmniej interesująca

O spotkanie z kupcami z targowiska przy Nowym Rynku zabiegał Wojciech Pawlak, jego zarządca. Wszystko dlatego, że część kupców, obawiając się o swoją przyszłość, wiele razy rozmawiała na temat ewentualnej modernizacji targowiska. – Ludzie zastanawiają się i zadają pytania: co z nami będzie, czy nas stąd wyrzucą, czy nie, czy nasze kioski przetrwają, czy będą konkurencją dla innych – opowiada. – Dodatkowo w Internecie pojawia się wiele nieprzychylnych nam komentarzy i pogłosek. Wiele razy czytałem, że należy nas stąd wyrzucić, że trzeba targowisko zlikwidować i sprzątnąć ten slums. Również w prasie pojawiają się artykuły na ten temat. Doszedłem więc do wniosku, że byłoby dobrze, abyśmy wspólnie zastanowili się nad przyszłością naszego targowiska. Poczułem się za to wszystko odpowiedzialny i dlatego zaproponowałem dzisiejsze spotkanie. I właśnie dzisiaj chcę was zapytać, czy modernizujemy targowisko, czy pozostawiamy je w takim stanie, jak obecnie. Zastanawiałem się nad pewnymi rozwiązaniami i chcę je wam dzisiaj zaproponować. Zaznaczam jednocześnie – jeśli wypowiecie się w tej kwestii pozytywnie i zdecydujemy wspólnie, że stawiamy na modernizację targowiska, wtedy delegacja kupców pójdzie ze mną do prezydenta miasta i będziemy próbowali przekonać prezydenta, że nasza koncepcja jest właściwa i poprosimy o wyrażenie zgody na takie działania. Raz jeszcze podkreślę – mamy kilka dni na zastanowienie się – jeśli stwierdzimy, że chcemy modernizacji, wtedy nasze plany przedstawimy władzom miasta, które podejmą ostateczną decyzję. Zanim jednak to nastąpi, sami musimy się zorientować, czy chcemy się zmodernizować, czy nie. Czy mamy zamiar czekać i zastanawiać się, czy ktoś będzie chciał nas stąd wyrzucić, czy też nie.

Nic o was bez was
Wojciech Pawlak zapewnił jednocześnie kupców, że jeżeli cokolwiek zmieni się na targowisku, to za ich zgodą. – Handlujemy w miejscu, które ma status targowiska i jest to zapisane w odpowiednich dokumentach – dodał. – Ale myślę, że nie powinniśmy stać w miejscu, tylko się rozwijać. Stąd moja propozycja – chcę, abyście się nad nią zastanowili i w najbliższych dniach odpowiedzieli, czy ją przyjmujecie, czy nie. Jeśli większość zdecyduje się ją poprzeć, pójdziemy do władz miasta i zapytamy, co o niej sądzą.
Kupcy byli oczywiście zainteresowani szczegółami. Propozycja, przedstawiona przez Wojciecha Pawlaka, zakłada, że na terenie dzisiejszego targowiska zostanie wybudowany piętrowy budynek. – Ale będzie on mniejszy, niż obecny plac targowiska. Dlatego, żeby się w nim zmieścili wszyscy kupcy, część będzie handlować na parterze, a część na piętrze – mówił zarządca, co wywołało dyskusję, wśród właścicieli kiosków. – Każda galeria i każdy obiekt budowlany użyteczności publicznej musi mieć zaprojektowane miejsca parkingowe. Powierzchnia zabudowy odpowiada jakiejś powierzchni parkingowej. Możemy wybudować parking pod ziemią, tak by wszyscy zmieścili się na jednej kondygnacji, ale w takim przypadku koszty drożeją nam o 100 proc. Proponuję więc wariant optymalny. Jeśli przekroczymy powierzchnię obiektu, liczba miejsc parkingowych zostanie potrojona. Taki przelicznik powoduje, że jeśli zdecydujemy się na modernizację, powinniśmy wybrać proponowane rozwiązanie.
Wstępne plany zakładają, że na parterze miałyby się znajdować dwie sale – w jednej kupcy sprzedawaliby swoje towary, tak jak dotychczas – ze stołów, w drugim znajdowałyby się kioski z niektórymi produktami. Mimo że do ewentualnej realizacji projektu droga jest jeszcze daleka, część handlowców już teraz miała poważne obiekcje. (q)

Więcej w Życiu Kalisza
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 3 mar 2010, o 16:56

parking podziemny i skewerek powinien powstac. Jak juz cos robic to robic to raz a porzadnie !!

Michal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 1 lis 2007, o 12:12
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Michal » 3 mar 2010, o 17:13

Przesada. Żadnych budynków, plac otwarty z podziemny parkingiem a nad nim piękna zieleń z fontanną (ale taką przez duże "F") i wieloma ławkami!

KUPCY NA 3 MAJA!!! MOŻE WARTO ZROBIć LISTĘ Z PODPISAMI O ICH PRZENIESIENIE!

Przecież tak być nie może żeby grupa 300 osób blokowała pół społeczności Miasta!!!!

KTO ZA? Postaram się rozeznać temat!
Michal

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 3 mar 2010, o 18:04

Handlarze już od dawna wiedzieli co kombinują widzieliście wizualizację tej hali?? Mam nadzieję że władze nie dadzą się omamić handlarzom.

Obrazek

No i ciekawostka na wizualizacji NR i Tęczy widać rondo

ODPOWIEDZ