Zabudowa na Nowym Rynku

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 mar 2010, o 18:09

Hala tandetna jak cały ten pseudo targ,z wyglądu przypomina.....no właśnie co to przypomina???Dosłownie bunkier.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 3 mar 2010, o 18:17

Adi pisze:Handlarze już od dawna wiedzieli co kombinują widzieliście wizualizację tej hali?? Mam nadzieję że władze nie dadzą się omamić handlarzom.
Wypowiedz wiceprezydenta Sztandery pozwala wierzyć, że nie dadzą się omamić.
Adi pisze:No i ciekawostka na wizualizacji NR i Tęczy widać rondo
A na dalszym planie straż ogniową. Niezły "chłyt materkindody" :D
Ostatnio zmieniony 3 mar 2010, o 18:40 przez jp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 3 mar 2010, o 18:25

A mnie zastanawia czy w związku z tym że pod targowiskiem ma być parking zmieni się plan galerii.

Teraz miasto huczy od spekulacji na temat do kiedy targowisko ma ważną umowę z miastem ;) Podobno koniec umowy to maj 2010 :D ma ktoś jakieś wtyki w UM żeby to sprawdzić :)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 3 mar 2010, o 19:00

Gumiś pisze:Hala tandetna jak cały ten pseudo targ,z wyglądu przypomina.....no właśnie co to przypomina???Dosłownie bunkier.
Gumisiu, tu nie chodzi o wygląd hali, nie miał bym nic przeciwko gdyby taki obiekt powstał w innym miejscu.
Najważniejsze jest żeby Nowy Rynek pozostał placem.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 3 mar 2010, o 19:21

Moi Państwo, zwrućcie proszę tylko uwagę na retotykę zarządcy tego niby-przedsięwzięcia zwanego ,,targowiskiem''. Zauważcie Państwo, że ogólnomiejskie dobro jakim jest ten jedyny w Mieście większy plac ten osobnik traktuje jak niby swoją własność, na której w imieniu części handlarzy chce inwestować. Ciekawe tylko czy za swoje, czy za cudze pieniądze? Kto z władz miejskich mu tą najcenniejszą w Mieście nieruchomość przyobiecał, przecież - oprócz dzierżawy - nie zapłacił ani przysłowiowego centa? Nie mam nic przeciw ucywilizowanemu handlowi typu targowego, ale niech poczują sie ci nibykupcy jak prawdziwi inwestorzy - najpierw trzeba kupić działkę, a potem , oczywiście po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń budują swój wymarzony obiekt. Przeciwny jestem jednak budowaniu na samym środki Nowego Rynku, zwanego wcześniej Rynkiem Dekerta, a jeszcze wcześniej placem św.Mikołaja - patrona przydzielanego kiedyś przez władze kościelne najstarszym miastom i parafiom. Nieprzypadkowe jest wezwanie naszej kaliskiej Katedry stojącej w pobliżu.
Ten obiekt nie może powstać ,,w pępku'' Miasta, wyżej proponowałem nieruchomość z młynem przy ul.Podwale - o ile obiekt ten nie jest sprzedany, bo nie wiem czy Miasto jest we władaniu tą nieruchomością. Władza nasza niech traktuje swoich mieszkańców i wyborców jednakowo - ja, Ty, On też chciałby uzyskać grunt tzw, ,,psim swędem'' i na nim się budować. Nic za darmo, a jesli tak - to WSZYSTKIM!!! O patologiach narazie nie będę pisał.

Michale - dopisz mnie proszę do swojej listy :).

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 mar 2010, o 19:27

jp pisze: Gumisiu, tu nie chodzi o wygląd hali, nie miał bym nic przeciwko gdyby taki obiekt powstał w innym miejscu.
Najważniejsze jest żeby Nowy Rynek pozostał placem.
Mój post odnosił się tylko do wizualizacji tego bunkra.Co do reszty zgadzam się z Tobą.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 3 mar 2010, o 20:24

tylko nie to! wtedy bedzie poruta! ej no katastrofa

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 3 mar 2010, o 20:31

Kupcy mogą sobie pomarzyć , mogą sobie takie coś wybudować na rynku 3 Maja, tam mają tyle miejsca
Andrzej

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 3 mar 2010, o 22:36

PROJEKT HALI Nowy Rynek TO KOSZMAR!!!!!!!!!!!!! To jakieś nieporozumienie. Wygląda jak jakiś magazyn.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 3 mar 2010, o 22:59

Po jednej stronie tej stodoły naliczyłem aż 21 miejsc parkingowych. REWELACJA.Nawet dla kupców nie starczy.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 3 mar 2010, o 23:48

Eeej, no czemu wam się nie podoba? No hallo! :lol:
Przecież ta architektura neobablilońska bardzo konweniuje z tamtą architekturą neobizantyjską. :lol:
Będziecie mieli plac po światowemu! :lol: No hallooo! :lol:
Ostatnio zmieniony 4 mar 2010, o 00:12 przez ww, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 4 mar 2010, o 01:34

ww pisze:Eeej, no czemu wam się nie podoba? No hallo! :lol:
Przecież ta architektura neobablilońska bardzo konweniuje z tamtą architekturą neobizantyjską. :lol:
Będziecie mieli plac po światowemu! :lol: No hallooo! :lol:
Mi się podoba :-) , tylko bardziej zdecydowanie postawił bym na typową blachę.
Widać w projekcie klasyczne proporcje oraz nowatorskie wykorzystanie paneli słonecznych na dachu.
Ta inwestycja moze wreszcie odmienić ten zaniedbany kawałek miasta.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 4 mar 2010, o 04:12

milo pisze:Ta inwestycja moze wreszcie odmienić ten zaniedbany kawałek miasta.
Taaak, celna – jak zwykle – uwaga, Milo!

Inwestycja ta, podobnie jak i inna, która wzbudziła w kaliszanach niepohamowaną wdzięczność za tak długo oczekiwane nocne miejsce parkingowe, z pewnością – tu cytuję za miejscową klasyk gatunku PR – "poprawi estetykę tego pięknego miejsca".

Awatar użytkownika
sector-kalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 4 gru 2009, o 13:18
Lokalizacja: KALISZ

Nieprzeczytany post autor: sector-kalisz » 4 mar 2010, o 08:30

Michal jestem za tez mnie dopisz do listy trzeba wywalic ten syf na 3-maja trzeba napisac petycje do prezydenta albo referendum zrobic czrgo chca mieszkancy co by tam widzieli :)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 4 mar 2010, o 09:15

Panowie oprócz ,,nowego ubranka'' dla Miasta zyskujemy jeszcze c u ś , zyskujemy w Mieście przywódcę w rodzaju Jędrusia L. - kaliskiego szefa samoobrony handlarzy. Populizmem trącia az z daleka ...

Pewnie bedziemy mieli nmowego radnego , w nowej kadencji?

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 4 mar 2010, o 11:40

Pomysł Michała wcale nie jest taki głupi! Jak widać petycja z podpisami nad rozpoczęciem budowy Tęczy pomogła, więc ta też może pomoże usunąć handlarzy z tego placu, który powinien być reprezentacyjnym kawałkiem miasta!
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 4 mar 2010, o 12:40

Reprezentacyjny?
A co tam można prezentować? Chaos urbanistyczny? Architektoniczne zacofanie?
Czy może trzeba by tam jeszcze postawić fontannę i ławeczki "dla prezencji"? :roll:

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 4 mar 2010, o 13:10

Wiadomo, że trzeba zrewitalizować ten obszar, ale on ma potencjał. I na pewno mógłby powstać ciekawy fragment miasta.

Akurat ciekawa aranżacja wodna to nie jest głupi pomysł.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 4 mar 2010, o 13:26

Już jedną aranżacje wodną mamy :-)

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 4 mar 2010, o 14:00

Rewitalizacja – słowo wytrych, pasuje wszędzie, zawsze, każdemu i do wszystkiego. :(
Tylko nikt tu zdaje się nie wie, co to słowo oznacza. :evil:
Przecież to miejsce jest witalne, jak rzadko które w mieście, więc co ty chcesz tam rewitalizować? :roll:

Potencjał Nowego Rynku został bezpowrotnie zaprzepaszczony, placu nic już nie uratuje. Ten plac został już pogrzebany, na jego grobie Pawlak postawi betonowy sarkofag, zaś zwieńczeniem dzieła zniszczenia będzie tkliwe epitafium, które napisze sama Matusiak (w decyzji administracyjnej), a Banasiak popełni wierszówkę, wznosząc okrzyk zachwytu nad okazałością sarkofagu... :(

Tak właśnie niszczy się to miasto, tu i teraz, na naszych oczach. Nie dziwcie się więc, że te oczy póżniej bolą, jak się na to miasto patrzy.

A z tą "aranżacją wodną" to dałeś czadu. Nominacja na tekst tygodnia! :lol:

ODPOWIEDZ