Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 29 kwie 2010, o 02:01

Za przeproszeniem wkur*** mnie na max to ,że tamte koncepcje, o których nic nie wiemy nie pasują, dlatego powierzono działanie Wiekierze, który chyba jest przechu*** w architekturze i tu już nikt nie ma żadnych zastrzeżeń, pytań, że cokolwiek ten klient nie wymyśli będzie jak najbardziej na miejscu i będzie się wpasowywać i w architekturę i w historie naszego miasta. Ja się pytam dlaczego nie dadzą nam szansy porównać tych projektów? Chciałbym móc porównać jak się ma to co było oceniane w konkursie do tego co wymyślił ów szacowny pan Wiekiera. Śmierdzi mi tu wałkiem... być może tylko mi... ale ja jestem zwykłym szarym obywatelem tego miasta i wydaje mi się, że nie tylko ja mam takie podejrzenia. Dlatego pytam się wszem i wobec: o ch** tu chodzi? Sorry za język ale wkur*** się na to co oni robią.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 29 kwie 2010, o 07:10

W centrum syf, a oni powiedzą, że nie ma 20mln, za to na deficytowy cyrkwodny znajdzie się na dzień dobry 100mln i naście w kolejnych latach, jak trzeba będzie go dotować.
Centrum już od dawna wymaga zmiany koncepcji, te popekane i poplamione płyty, podest, rynek wygląda fatalnie.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10976
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 kwie 2010, o 08:04

Mafiaaaaaaaaaaaaa :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 29 kwie 2010, o 08:05

A ja mam pytanie: kim byli z imienia i nazwiska ci "specjaliści", którzy projekty odrzucili, a namaścili p. Wiekierę ?

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1381
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 29 kwie 2010, o 09:35

^^
A Wiekiera czasami nie był jednym z członków tej komisji?
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 kwie 2010, o 09:39

,,Ekipa'' SK na wabia wystawia Sztanderę, bo pewnie po wyborach pójdzie w odstawkę, ale tam jest taki diabolo, który pociąga za wszystkie sznurki, do których poprzyczepiane są poszczególne marionetki. Niby ich znamy z nazwiska, ale występują incognito :wink: !!!

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 kwie 2010, o 09:47

wollny pisze:^^
A Wiekiera czasami nie był jednym z członków tej komisji?
Nie wiem (bo to ściśle tajne :wink: ), ale mógł być. ^To on ,,wygrał konkurs'' na piętrowy parking na 40 samochodów. To podobna sytuacja!

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 29 kwie 2010, o 10:16

Hmmm, decydenci z SK to ludzie renesansu jak widzę, "znają się" na wszystkim, od KLA, przez aquapark po renowację zabytków i architekturę ;)

designer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 29 maja 2008, o 15:22
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław

Nieprzeczytany post autor: designer » 29 kwie 2010, o 12:33

Nasi włodarze odnoszą się do Wrocławia i Krakowa, a chciałbym powiedzieć, że odremontowanie rynku to tylko jeden z elementów prowadzących do tego żeby to miejsce tętniło życiem. Dzisiaj znalazłem artykuł porównujący Wrocław do Gdańska w związku z Euro 2012 i choć obydwa miasta mają wyremontowane centra to życie wygląda tam inaczej :
http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/ ... ,id,t.html
Władze powinny najpierw zająć się aktywizacją Rynku bo dzieje się tam niewiele i przenoszenie np. La Strady z Rynku na pewno nie zgadza się z tym co mówi nasz vice...

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 29 kwie 2010, o 13:18

Niektórzy z nas chcą architekta miejskiego...
No to ja myślę, że my już mamy architekta miejskiego.
Rzeczywistość przerosła moje najgorsze obawy.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 29 kwie 2010, o 16:59

Ja tez się obawiam tego projektu bo z tego biura projektowego nie wyszła żadna ciekawa architektonicznie budowla a co dopiero przebudowa Głównego Rynku , mam obawy ze będzie to spartaczone
Andrzej

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 kwie 2010, o 19:33

Eeee, chyba nie jest tak żżżżle :), panW. ma conajmniej 30-toletnie doswiadczenie. A moze ktos - tak przy okazji wie , kto kiedys adaptowal dworek w Szkudle czy Karsach, a moze jeden i drugi??? Ale to tak nawiasem nawiazując do architektury :wink:.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 5 maja 2010, o 10:42

Rewolucja w centrum miasta



Wiceprezydent Sztandera: – W 2014 roku starówka w Kaliszu będzie przypominać te w Krakowie i Wrocławiu

– Zależy nam na tym, aby kaliski rynek i starówka spełniały taką samą funkcję, jak np. w Krakowie czy we Wrocławiu – mówi wiceprezydent Kalisza Daniel Sztandera i dodaje, że tak się stanie w ciągu najbliższych trzech lat. Centrum zmieni się więc w atrakcyjny deptak z fontannami, ogródkami i kawiarniami

O wyglądzie centrum Kalisza mówi się od dawna – krytykowane są kamienice w ścisłym centrum, a więc miejscu reprezentacyjnym, krytykowana jest tzw. betonka, tzn. podest szpecący rynek i najbliższa okolica Ratusza. Wreszcie obecne władze Miasta, zachęcone przez np. radnego Bogdana Nowackiego, postanowiły zmierzyć się z problemem i rozpisały konkurs na ,,opracowanie koncepcji zagospodarowania placu wokół Ratusza oraz ulic: Śródmiejskiej, Zamkowej oraz Kanonickiej w Kaliszu’’.

Koncepcje nie do zatwierdzenia
Nagrodą dla zwycięzcy miało być zaproszenie do negocjacji i opracowanie szczegółowego projektu zmian, a dla projektantów, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce, nagrody pieniężne – odpowiednio 5 i 3 tys. zł. Każdy projektant przystępujący do konkursu miał przygotować koncepcję opierającą się na wytycznych konserwatora zabytków i uwzględnić modernizację nawierzchni ulic wraz z elementami małej architektury (np. otoczeniem przyległych budynków, bram wjazdowych, wejść do budynków), przygotować połączenie Głównego Rynku z ulicami odbiegającymi od niego, zlikwidować istniejące kwietniki i betonowy podest, zaplanować budowę fontanny na placu przy Ratuszu i „zdrojów wodnych”, przygotować miejsca przeznaczone do sprzedaży kwiatów wraz z propozycją wyglądu straganów, przygotować na placu ratuszowym, ale również przy ulicy Śródmiejskiej i Zamkowej, miejsca do urządzenia ogródków letnich i ustawienia ławek, zaplanować dodatkowe oświetlenie nawierzchni i nowych elementów ,,małej architektury”, a nawet uwzględnić na placu przy Ratuszu miejsca pod lokalizacje hotspotów, architektonicznie wkomponowanych w otoczenie.
– Przestrzeń placu Głównego Rynku jest obszarem współistnienia wielu funkcji, jednocześnie plac stał się miejscem organizowania imprez masowych i zgromadzeń – napisały władze miasta w regulaminie konkursu. – Właściwe zagospodarowanie płyty placu pozwoliłoby na zmianę charakteru tej wyjątkowo korzystnie położonej w mieście przestrzeni publicznej, zwiększenie możliwości organizacji zgromadzeń, stworzenie atrakcyjnej pieszej przestrzeni połączonej z ciągiem pieszym ul. Śródmiejskiej i Zamkowej. Ukształtowanie placu powinno uwzględniać możliwość aranżacji czasowych na potrzeby: imprez okolicznościowych, koncertów, targów regionalnych, a jednocześnie podkreślić walory historyczne tej staromiejskiej części miasta.
Niestety, trzy oferty, które wpłynęły na konkurs, nie spodobały się komisji, o czym poinformował prezydent Janusz Pęcherz na sesji w maju ub. roku. – Komisja w 9-osobowym składzie nie wybrała laureata konkursu i nie przyznała nagród, ponieważ przedstawione prace nie uwzględniają w pełni wytycznych Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w zakresie wartości historycznych w tym zabytkowym układzie przestrzeni miejskiej, a zaproponowane rozwiązania ukształtowanie przestrzeni publicznej nie zostały harmonijnie wkomponowane w otoczenie i nie podniosłyby atrakcyjności tego terenu – powiedział prezydent radnym.
Przeprowadzenie konkursu skrytykował radny Nowacki, który przy okazji zwrócił uwagę, że koncepcja rewitalizacji powinna objąć nie tylko rynek i ulice Śródmiejską oraz Zamkową, ale również inne uliczki odchodzące od rynku, ulicę Kadecką, Browarną czy Łazienną. – Uważam, że po unieważnieniu pierwszego konkursu jest szansa na dobre przygotowanie się do następnego, ale czy Pan Prezydent wraz ze swoimi służbami zechce przyjąć mój głos w dyskusji? Już niebawem się okaże – napisał radny na swojej stronie internetowej.

Życie Kalisza

Tylko nie fontanny jedno dzieło nam już wystarczy
Andrzej

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 5 maja 2010, o 12:16

Mi by wystarczyło, gdyby okolice ratusza przypominały choćby te w Zielonej Górze (która ma naprawdę bardzo, bardzo fajny deptak) ;).
Nie wiem na ile realne są te trzy lata, a do tego mam nadzieję, że projekt przed wprowadzeniem w życie będzie można obejrzeć. Cóż, trzymajmy kciuki :)
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 5 maja 2010, o 13:12

Wobec tego zamieszania z przebudową Głównego Rynku, pojawia się powoli pytanie, ile w tym jest rewitalizacji, a ile chciejstwa lub kiełbasy wyborczej ?

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 maja 2010, o 13:52

Artur pisze:Wobec tego zamieszania z przebudową Głównego Rynku, pojawia się powoli pytanie, ile w tym jest rewitalizacji, a ile chciejstwa lub kiełbasy wyborczej ?
Stawiam na 25 : 75, a sprawę traktuje sie tak, jakby tu chodzilo o ryneczek pomiędzy Staszica a Lipową!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Przebudowa ...

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 5 maja 2010, o 15:06

Masz rację-po tej wypowiedzi to w ratuszu pewnie założą ci "teczkę"!
JP - WRÓĆ !!!!!!

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 maja 2010, o 17:12

Piekarz, o czym Ty mowisz? Strachy na Laaachy ???

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1381
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 5 maja 2010, o 17:57

Artur pisze: pojawia się powoli pytanie, ile w tym jest rewitalizacji, a ile chciejstwa lub kiełbasy wyborczej ?
To nie jest rewitalizacja, to jest remont, ew. modernizacja. Ale najbardziej w tym wszystkim boję się tego:
andrzej pisze:zaplanować budowę fontanny na placu przy Ratuszu i „zdrojów wodnych”

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 5 maja 2010, o 18:22

Zaplanowano wydanie 20 mln zł.
Przebudowa samej płyty głównej rynku w Sieradzu (właśnie realizowana) kosztuje 7 mln zł.
Całość prac na sieradzkiej starówce to koszt 42 mln zł.
Kaliska "rewitalizacja" zapowiada się skromnie , o ile to nie jest projekt aktualny tylko do wyborów. Jak sam prezydent przyznał - planowane dochody budzetowe w 2009 r. nie wpłynęły do kasy miasta a w tym roku jest jeszcze gorzej - więc po prostu nie będzie na to kasy.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ