Wybory 2010. Na kogo głosujesz ?

Wybory 2010. Na kogo głosujesz ?

Czas głosowania minął 19 cze 2010, o 20:00

Jarosław Kaczyński
8
27%
Bronisław Komorowski
8
27%
Grzegorz Napieralski
6
20%
Waldemar Pawlak
0
Brak głosów
Andrzej Olechowski
0
Brak głosów
Marek Jurek
0
Brak głosów
Andrzej Lepper
1
3%
Janusz Korwin-Mikke
7
23%
inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 30

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 17 cze 2010, o 18:19

Artur pisze:Mirek DB za mało konkretnie mówisz, proszę bardzo, wskaż przykład, który pogląd JKM jest utopią, wtedy możemy podyskutować.
Ja w miejsce Mirka. Jakiś czas temu (maks. 3 tyg. temu) JKM mówił w Superstacji, że Polacy powinni kolonizować wschodnie partie Niemiec, bo jak nie - będziemy graniczyli za 20 lat z państwem Islamu albo z 4. Rzeszą.
Kilka dni temu słyszałem zaś jak mówił o odebraniu prawa wyborczego kobietom.

Jest to osoba na pewno mądra, wykształcona i ciekawa, z którą czasami trzeba wręcz się zgodzić, ale czasem gdy coś palnie... gaśnie mi entuzjazm do tej osoby. (Wiem, że możecie pisać, że ja za młody jestem, żeby pisać w takim wątku albo oceniać polityków, ale są rzeczy które słyszę w radio, telewizji, czytam w internecie i które mnie albo zniechęcają albo zachęcają do zainteresowania. Z resztą Polska i Europa buduje podobno społeczeństwo obywatelskie, a uświadamiać trzeba już młodszych ode mnie).

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 17 cze 2010, o 21:04

Czy muzułmanie z dodatnim przyrostem naturalnym nie mogą z czasem zdominować Europy, oczywiście że tak. Żeby nie być gołosłownym fragment z Gazety Prawnej
"W krajach Unii Europejskiej największym problemem jest niski przyrost naturalny - wynika z analiz ekspertów, którzy dziś dyskutowali o przyszłości UE.
We Francji za kilkadziesiąt lat, zgodnie z raportem rządu tego kraju, będzie więcej muzułmanów niż chrześcijan" - powiedział Sadowski podczas debaty "Niespełnione marzenia, czyli krajobraz po Strategii Lizbońskiej", zorganizowanej przez Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego. Już dzisiaj, np. pod Paryżem i w innych miejscach Francji, widać całe enklawy (muzułmanów), które nie asymilują się i są jednorodne etnicznie" - podkreślił.
W opinii Sadowskiego, rozwijająca się w Europie społeczność muzułmańska potrafi szybko i skutecznie korzystać z przywilejów, które dla imigrantów oferują kraje zachodniej Europy. Wskazał m.in. na niedawny raport rządu Wielkiej Brytanii, zgodnie z którym wielodzietne rodziny muzułmanów otrzymują od państwa więcej pieniędzy niż takie same wielodzietne rodziny angielskie."


Co do praw wyborczych kobiet, faktycznie JKM pojechał ostro, jednak było to w odniesieniu, m.in. do parytetów, gdzie JKM wykazał, że ogólnie kobiety mniej się interesują polityką od mężczyzn. Choć jako zwolennik JKM, uważam iż mógł sobie darować ten teks z prawami wyborczymi kobiet, bo plastikowy Napieralski, czy smętni piarowsko Kaczyński i Komorowski, gadają pod publiczkę i w czasie kampanii, każdemu by nieba uchylili.

JKM proponuje w kampanii konkrety:
- deficyt budżetowy będzie zakazany,
- jakakolwiek działalność gospodarcza państwa czy gminy - jako stwarzająca nieuczciwą konkurencję - będzie bezwzględnie zakazana.
- wszelkie podatki regulujące: cła, subsydia i dotacje będą drastycznie ograniczane.
- wprowadzenie jakichkolwiek nowych podatków możliwe będzie wyłącznie w drodze ustawy po znacznie wydłużonym w stosunku do terażniejszości vacatio legis.
- armia musi być zdolna do obrony terytorium państwa dlatego budżet obronny powinien być zwiększony. Jedyna skuteczną jest armia w pełni zawodowa składająca się z ochotników.
- szkolnictwo będzie całkowicie zdecentralizowane i sprywatyzowane. Państwo nie może uzurpować sobie żadnego prawa do narzucania rodzicom czego i jak długo należy uczyć dzieci i sposobów ich wychowania. trzeba zlikwidować fikcję "bezpłatnego szkolnictwa" - to obywatele ponoszą całkowity ciężar finansowania systemu edukacji i to oni w zamian za swoje pieniądze mają prawo kształcić swoje dzieci w sposób, jaki uznają za dobry.
- państwo nie może finansować kultury, działalność naukowa i kulturalna nie może być w żaden sposób ograniczana.
- niedopuszczalne będzie koncesjonowanie środków masowego przekazu i cenzura prewencyjna.
- prawo stanowione będzie w oparciu o uniwersalne zasady moralne wypływające z chrześcijaństwa, natomiast wyznanie i światopogląd obywateli jest obszarem w żaden sposób nie podlegającym zainteresowaniu państwa.

To są konkrety, a nie gadki-szmatki innych kandydatów, bez pokrycia w realiach finansowych, połączone z obiecanki wszystkim wszystkiego. Co wybory jest tak samo, oni obiecują, lud ich wybiera, potem nie realizują obiecanek, lud się wkurza, a jak są nowe wybory, znowu ich wybiera. Masochizm wyborczy, czy ogłupione masy wyborcze w oparach absurdu ?
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 17 cze 2010, o 22:59

Artur ja jestem prostym człowiekiem, co prawda nie traktorzystą, ale kierowcą dużego zestawu a więc według JMK nie powinienem mieć praw wyborczych, ponieważ zaliczam się do głupiego motłochu, który nie zna się na rządzeniu państwem a jakoś jestem przyzwyczajony do wybierania, co jakiś czas i nie chciałbym żeby ktokolwiek pozbawiał mnie takiej możliwości.

Żeby nie okazało się, że jestem gołosłowny załączam link do wypowiedzi na ten temat.
http://www.youtube.com/watch?v=Cnbo6pgn ... re=related

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 17 cze 2010, o 23:31

Mirek twoja ironia jest niepotrzebna, bo człowiek prosty nie znaczy głupi. Poza tym, nikt nie zamierza ci praw wyborczych odbierać.
Głównym tematem załączonego filmiku z JKM jest patologia jaką tworzy demokracja, która dla wielu stała się fetyszem, a niestety wielu dzięki niej ma okazję do rozkradania, a jak zostaną np. posłami, uzyskują nimb nietykalności.
Dlatego dziwi mnie, że czepiasz się słówek o traktorzystach, które nie stanowią głównego tematu, a nie widzisz podstawowego problemu w dyskusji. Czy twoje prawo, przyzwyczajenie wybierania w wyborach, to szczyt tego co może ci państwo oferować jako obywatelowi ? To ci wystarczy ? Nie chcesz np. żeby ci fiskus zabierał mniej pieniędzy ? Żebyś to ty decydował o sobie, a nie urzędnik, który ci wstawia jakieś koncesje i pozwolenia ? Jako kierowca nie chcesz, żeby paliwo było tańsze ? Właśnie do tego powinno się wykorzystywać prawo wyboru, żeby życie czynić lepszym dla ludzi, a nie ograniczanym przez państwo.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1367
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 18 cze 2010, o 03:49

Bardzo pięknie o tym Arturze mówisz i bardzo zaciekle tego bronisz. Ale niestety takie bardzo duże ograniczenia interwencjonizmu państwowego przeważnie nie kończyły się dobrze. Wielki kryzys lat 30tych, a żeby nie szukać tak daleko, to w czasie obecnego kryzysu kto dostał po kieszeni najmocniej? Estonia, Łotwa - kraje, które ostatnio postawiły na wolny rynek.

O ile z kilkoma postulatami pana JKM się zgadzam, o tyle niektóre to są wręcz śmieszne ;)

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 18 cze 2010, o 07:48

Kryzys w Estonii jest efektem kryzysu w UE i estońskiej korony powiązanej z euro,choć i tak Estonia sobie dobrze radzi i stanie na nogi. Łotwa już gorzej, jednak szalała z deficytem budżetowym i to wyszło podczas kryzysu. Zresztą dla mnie wyznacznikiem nie są te państwa, ale za wzory biorę z Reagana w USA i Thatcher w Wielkiej Brytanii, oni rządzili tak jak się powinno, wzmacniali gospodarkę i w USA jeszcze Clinton korzystał z koniunktury wypracowanej za Reagana, a w GB kolejne rządy po Thatcher też korzystały z owoców jej rządów.
JKM może i czasami śmieszyć co niektórych, ale kurs ma właściwy i wie gdzie che płynąć :)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1367
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 18 cze 2010, o 12:12

To, że jest wyrazisty to jest jego ogromny plus. Tylko wydaje się być aż za nadto liberalny w niektórych sprawach.

"- państwo nie może finansować kultury, działalność naukowa i kulturalna nie może być w żaden sposób ograniczana."

Zobacz ile wydarzeń kulturalnych jest finansowana przez państwo a ile przez prywatne osoby. Gdyby nie państwo, to śmiem twierdzić, że kultura byłaby na bardzo niskim poziomie. Kultura się inwestorom po prostu nie opłaca (co widać choćby po rewitalizacji w niektórych miastach, pokaż mi choć jeden obiekt przekształcony na potrzeby kultury).

"- jakakolwiek działalność gospodarcza państwa czy gminy - jako stwarzająca nieuczciwą konkurencję - będzie bezwzględnie zakazana. "

To jest mniej więcej tak samo, jak się w którymś temacie zapytałem czemu więżniowie nie mogą budować dla nas dróg, przecież ich utrzymujemy. Usłyszałem wtedy,że byłoby zbyt duże bezrobocie.

Do Łotwy i Estonii nawiązałem, bo w 2007 roku, przed wyborami parlamentarnymi, uczestniczyłem w spotkaniu z przedstawicielem UPR (już wtedy JKM w nim chyba nie było), który baaardzo był ukontentowany z drogi jaką wybrały te dwa kraje i bardzo często je właśnie podawał jako przykłady (że wzrost 7% PKB, że spadek bezrobocia, że społeczeństwo się bogaci itp). No i po 2-3 latach widać co takie zmiany przynoszą, teraz jest 12-15% PKB, ale na minusie. Zdecydowanie popadanie w skrajności nie jest dobre ;)
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 18 cze 2010, o 13:03

wollny pisze: "- państwo nie może finansować kultury, działalność naukowa i kulturalna nie może być w żaden sposób ograniczana."

Zobacz ile wydarzeń kulturalnych jest finansowana przez państwo a ile przez prywatne osoby. Gdyby nie państwo, to śmiem twierdzić, że kultura byłaby na bardzo niskim poziomie.
To znaczy, że teraz jest na wysokim poziomie ? Sienkiewiczowi czy Mickiewiczowi państwo nie pomagało i jednak są sławnymi twórcami. Nasza kinematografia obecna to nędza na garnuszku państwa. Wielu pseudoartystów żyje za państwowe i "tworzy" kicze itp. Więc nie przesadzaj z tym upadkiem kultury, bo obecnie zajmuje się ona skokiem na państwową kasę, a niczym się nie wyróżnia.

Gmina czy państwo nie jest od robienia biznesu i kropka. Przykłady masz z Kalisza, jak można konkurować z firmami, które mają układy w mieście ?

Zobaczysz, że Estonia da sobie radę, jeśli utrzyma wolnorynkowy kurs. Popatrz raczej na lewacko zarządzaną Grecję, tam jest dopiero zadyma. Po niej będzie Hiszpania, Portugalia itp. oczywiście, rządzone przez lewicę, która te kraje, jak i UE doprowadziła do bankructwa.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1367
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 18 cze 2010, o 13:41

Artur pisze:To znaczy, że teraz jest na wysokim poziomie ? Sienkiewiczowi czy Mickiewiczowi państwo nie pomagało i jednak są sławnymi twórcami. Nasza kinematografia obecna to nędza na garnuszku państwa. Wielu pseudoartystów żyje za państwowe i "tworzy" kicze itp. Więc nie przesadzaj z tym upadkiem kultury, bo obecnie zajmuje się ona skokiem na państwową kasę, a niczym się nie wyróżnia.
Obecny poziom kultury jest niski. To sobie wyobraż jaki byłby bez państwowych dopłat. Na całym świecie się dopłaca do kultury i nikt tego nie chce zmieniać poza JKM.
Artur pisze:Gmina czy państwo nie jest od robienia biznesu i kropka. Przykłady masz z Kalisza, jak można konkurować z firmami, które mają układy w mieście ?
Układy to zupełnie inny temat. Przecież nawet gdyby gmina nie prowadziła działalności gospodarczej, to układy by istniały.A jak gmina prowadzi działalność na społecznie akceptowalnym poziomie i ma z tego dochody, to czemu ma tego nie robić?
Artur pisze:Zobaczysz, że Estonia da sobie radę, jeśli utrzyma wolnorynkowy kurs. Popatrz raczej na lewacko zarządzaną Grecję, tam jest dopiero zadyma. Po niej będzie Hiszpania, Portugalia itp. oczywiście, rządzone przez lewicę, która te kraje, jak i UE doprowadziła do bankructwa.
Wszyscy sobie jakoś dadzą radę. Grecja marnotrawiła unijne pieniądze od samego początku. Więc ten kryzys to nie jest wina jedynie obecnie rządzących, ale wszystkich ekip, od 1981 roku poczynając. Przypomnij sobie kto rządził przed Papandreu w Grecji i kto tak na prawdę ponosi winę za ten kryzys (bo Papandreu rządzi dopiero od 9 pażdziernika 2009). To pan Kostas Karamanlis z ramienia Nowej Demokracji, czyli partii konserwatywno - liberalnej. Rządził on w latach 2004-2009.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 18 cze 2010, o 14:32

W USA np.do kultury się nie dopłaca i jakoś się trzymają i to lepiej niż my :) "Wybitne" polskie kino, muzyka rozrywkowa itp. no może Penderecki jakoś daje radę, ale on to w zasadzie prywatna instytucja i olał układy z państwem, które mu bardziej przeszkadzało niż pomagało.

Działalność urzędów gminnych powinna mieć na celu skrócenie drogi podejmowania wszelkich decyzji administracyjnych. Rozbudowana administracja wcale nie gwarantuje sprawnej, kompetentnej i uczciwej obsługi mieszkańców.Gmina jest od dobrego administrowania , a nie od biznesu, bo zawsze na tym styku będzie okazja do korupcji i przewałek. Przykład nasze KLA, drożyzna, nieefektywność itp. itd

Grecka Nowa Demokracja była konserwatywno - liberalna z nazwy, , a nie w czynach, a poza tym określa się jako centroprawica. Tak samo jak u nas PiS jest prawicowy,a działania gospodarcze chce wprowadzać bardziej lewicowe niż SLD. Europejski model socjalny się wali, bo pożera wiele pieniędzy, nie dając nic w zamian,stąd kryzys w Europie.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 18 cze 2010, o 15:12

Ja was proszę nie podawajcie za przykład małych państw, bo to nie jest miarodajne w takim przypadku mamy doczynienia ze zjawiskiem skali jedna duża inwestycja potrafi wydżwignąć taki kraj o kilka procent tak samo jest, kiedy pada jakaś duża firma to spadek PKB jest odrazu widoczny dobry przykład to Islandia gdzie upadek stosunkowo niedużych banków spowodował spore kłopoty tego kraju, lecz kiedy dobrze funkcjonowały to dawały spory dochód dla budżetu.
Problem z JMK jest taki, że on ma sporo racji, ale traci to przez niemądre wypowiedzi na różne tematy chociażby stosunek do demokracji, prawa wyborcze kobiet, mówienie o głupich wyborcach nieznających się na rządzeniu, przesadna wiara w wolny rynek, co przecież przerabialiśmy od wieków i nie spowodowało to jakiegoś wspaniałego rozwoju dopiero, kiedy pojawiła się demokracja bardziej sprawiedliwy podział zysku świat przyspieszył szkoda tylko, że w tym czasie nie mieliśmy szansy na rozwój z wiadomych przyczyn.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1367
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 18 cze 2010, o 15:23

^^
No tak samo można powiedzieć, żeby nie podawać tutaj przykładu USA i innych gigantów, bo to nie "nasza" skala. Poza tym w USA PKB pc wynosi ponad 46tys USD a w Polsce 18tys USD. Więc Amerykanów stać na studia, stać na kulturę itp.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 18 cze 2010, o 22:08

wollny pisze:^^
No tak samo można powiedzieć, żeby nie podawać tutaj przykładu USA i innych gigantów, bo to nie "nasza" skala. Poza tym w USA PKB pc wynosi ponad 46tys USD a w Polsce 18tys USD. Więc Amerykanów stać na studia, stać na kulturę itp.
Skala państwa może nie ta, ale trzeba się uczyć od lepszych, a nie równać w dół. Poza tym nie tylko giganci przodują w gospodarce.
Znacie zapewne Wskażnik Wolności Gospodarczej (Index of Economic Freedom, IEF)czyli, roczny raport publikowany przez The Wall Street Journal i Heritage Foundation, zawierający opis i ocenę gospodarek w różnych państwach świata.
Każdemu państwu przyznawana jest punktacja według 50 niezależnych zmiennych podzielonych na 10 kategorii wpływających na wolność gospodarczą:

* Polityka handlowa
* Obciążenia podatkowe
* Interwencje rządu w gospodarce
* Polityka monetarna
* Przepływ kapitału i inwestycje zagraniczne
* Bankowość i finanse
* Płace i ceny
* Prawa własności
* Regulacje prawne
* Aktywność czarnego rynku
Z raportu za 2009 wynika, że w tym roku pierwszą pozycję w rankingu utrzymał Hongkong, uzyskując 8,97 pkt (na 10 możliwych). Za nim uplasowały się: Singapur (8,66), Nowa Zelandia (8,30) i Szwajcaria (8,19) – kolejność pierwszej czwórki nie uległa zmianie. Za nimi Chile (8,14) i USA (8,06). Więc oprócz USA, nie są to państwa giganty, a jednak gospodarczo przodują.
Dla informacji Polska uzyskała 6,78 na możliwe 10, co dało jej 74. miejsce wśród 141 sklasyfikowanych gospodarek: między Rumunią, a Barbadosem i Bułgarią. Przed nam są np. Czechy, albo takie "potęgi" jak Albania i Słowenia.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 18 cze 2010, o 22:39

Pisząc o skali bardziej miałem na myśli wielkość gospodarki, wyjaśnię to może jaśniej wyobrażmy sobie, że nagle w Kaliszu powstanie zakład wielkości powiedzmy Rafinerii w Płocku, dochód z takiej firmy do budżetu miasta w sposób znaczący wpłynie na wielość budżetu, ale nie będzie to oznaczać, że nagle w mieście poprawiły się warunki do prowadzenia interesów.
Może być nawet taka sytuacja, że reszta firm na terenie miast osiągnie mniejsze dochody, ale dodatkowe wpływy od nowej dużej firmy mogą przykryć problem, ponieważ dochód miejskiego budżetu się zwiększy.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 18 cze 2010, o 23:50

Ciszę wyborczą czas zacząć :-)
W II turze pojedynek : Kaczyński i Komorowski.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 20 cze 2010, o 20:31

... i po ciszy.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 20 cze 2010, o 21:46

LUK pisze:... i po ciszy.
I po ciszy...
Tak jak w naszej sondzie , do drugiej tury przeszli : Komorowski i Kaczyński.
Czas więc na nową sondę.

A wizualizacja wyborów dla lubiących analizować pojawi się tutaj :
http://prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/F3/index.htm
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 20 cze 2010, o 22:06

Ciekawe jak Kalisz wypadnie na tle innych miast? Milo dzięki za podanie interesującej stronki :)

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 20 cze 2010, o 23:25

To mnie nieżle rozbawiło. Wszędzie Kaczyński na 2. miejscu, a tu proszę: jest miejsce, w którym kandydat PiSu jest na ostatnim miejscu. I są to oficjalne wyniki!!
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /476234646
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 21 cze 2010, o 07:15

Ja akurat byłbym dumny zajmując ostanie miejsce w wyborach takim miejscu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ