Galeria Tęcza

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 cze 2010, o 13:29

A zapowiadało się dobrze. Nawet w czerwcowych czasopismach dalej wspomina się o oddaniu Galerii w 2011 roku.

http://www.scribd.com/doc/33442355/Scho ... rwiec-2010
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 25 cze 2010, o 13:36

Może to są przejściowe problemy, za kilka tygodni może się wszystko wyjaśni.

polskibyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 25 cze 2010, o 12:54
Lokalizacja: srodmiescie

Nieprzeczytany post autor: polskibyk » 25 cze 2010, o 13:39

Bez obaw to i tak NIE DEFINITYWNY koniec ..ale z terminem kwiecien 2011 to napewno sie nie wyrobia, a na koniec 2011 to jezeli wszystko dobrze pojdzie .

.... z tego co mi powiedziano to budowa zostanie przekazana innym podwykonawcy. Ale napewno budowa stanie na minimum 2 lub 3 miesiace jak nie dłuzej .
Kontenery maja zniknac w wtorek i srode a potem dzwig ....
dotyczące planów to wciaz nie ma definitywnych

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 25 cze 2010, o 13:43

Tzn. że jeszcze nie mają konkretnych planów obiektów, jeżeli tak to może głównie z tego powodu nie budują

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 25 cze 2010, o 13:58

polskibyk pisze:bo nie dogadali się z Inwestorem, który im nic jeszcze do dziś nie zapłacił !!a oni dalej nikomu nie płaca wiec jest lipa ...... dla mnie tez !!
Ciekawe, ciekawe, tylko w żaden sposób nie przystaje do sukcesów firmy Rank Progress :wink: :

"4 i pół tysiąca złotych zarabia co godzinę dla firmy pracownik legnickiej spółki Rank Progress. To najlepszy wynik na Dolnym Śląsku – informuje najnowszy ranking dziennika „Polska”.

"Jeden milion 200 tysięcy złotych zysku wypracował w 2009 średnio każdy z pracowników spółki Rank Progress. To najlepszy wynik w regionie w dorocznym rankingu dolnośląskich firm opublikowanym przez dziennik „Polska The Times Gazeta Wrocławska”. Zysk za 2009 rok wyniósł 73 miliony 713 tysięcy złotych, zaś przychód ponad 140 milionów. W Rank Progress pracują 62 osoby. "

"- Objęcie przez inwestorów wszystkich akcji, w okresie, kiedy uwaga rynku koncentrowała się głównie na Tauronie, uważam za niemały sukces naszej spółki – mówi Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress S.A. – Udało nam się przekonać inwestorów, iż zakup naszych akcji to dobra decyzja. Znając jednak atuty naszej firmy, dobre prognozy wyników i jej silną pozycję rynkową - nie jestem tym zaskoczony – podkreśla Jan Mroczka. "

"- Dzięki sukcesowi emisji uda nam się jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój Rank Progress i zrealizować nasze ambitne plany na najbliższe lata – dodaje Jan Mroczka.

Plany inwestycyjne Rank Progress na lata 2010-2012 zakładają poniesienie łącznych wydatków w wysokości około 500 mln zł. Środki pozyskane w wyniku oferty publicznej zostaną przeznaczone na dofinansowanie realizacji galerii i centrów handlowych w Kaliszu, Zamościu, Jeleniej Górze, Kłodzku, Świdnicy oraz Legnicy."

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 25 cze 2010, o 21:51

Ciekawe ze RP niby nie płaci firmie Cezbed a jednocześnie podpisuje umowę z Erbudem i rozpoczyna inwestycje w Zamościu.
Ta sama firma kończy właśnie galerie w Jeleniej Górze.Dziwna ta "determinacja" jak mi kiedyś odpisał przedstawiciel RP co do budowy w Kaliszu.

Erbud jutro otwiera Galerię w Kłodzku wiec niewykluczone ze kolejną ich budową będzie Kalisz.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 25 cze 2010, o 23:52

Może chcieli bardzo rozwiązać kontrakt na budowę z firmą Cezbed, robili wszystko, żeby opuścili plac budowy, jak Cezbed opuści plac budowy, przeleją im wszystkie należności i szybko podpiszą kontrakt z Erbudem.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 26 cze 2010, o 17:24

Od wczoraj nie pracują pompy na budowie. Dzisiaj było już widać efekt. Woda na budowie zaczyna przybierać i to w niezłym tempie. Zobaczymy do czego tutaj dojdzie.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 cze 2010, o 19:30

Ciekawe skąd ta woda się bierze.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: klocek » 26 cze 2010, o 19:55

Nie jestem fachowcem, ale raczej to gruntowa. Szczególnie po ostatnich ulewach. Wystarczy przejść się po okolicy i zobaczyć że większość budynków ma pootwierane drzwi od klatek i piwnic.

No i trzeba pamiętać że kiedyś przy Parczewskiego był kanał, a w promieniu ok. 600m znajdują się dwa koryta rzeczne/kanałowe.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 26 cze 2010, o 20:12

Woda towarzyszy im od początku budowy, sami geolodzy łażą po placu budowy i zastanawiają się co jest jej żródłem.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 26 cze 2010, o 23:51

Dziwna sprawa z tą wodą.Przecież nie są aż tak głęboko.Kto wie czy nie przez tą wodę doszło do zerwania kontraktu.Pewnie Cezbed zażyczył sobie dodatkowych funduszy na rozwiązanie problemu którego się nie spodziewali podpisując kontrakt na wykonawstwo.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 cze 2010, o 00:33

mochik pisze:Szłyszałem w piątek od kolegi, pracownika jednego z dostawców że z tym "bagnem" to nie taka prosta sprawa. Zbyt wysoki poziom wód gruntowych zmusił inwestora do przeniesienia części urządzeń elektrycznych na dach. W przyszłym tygodniu mają zająć się tym geodeci. Według niego nie opóżni to budowy, zaskoczył mnie tylko stwierdzeniem że wine za to ponosi "jakiś zasypany kanał"...
Nie wiem w jakim stopniu to stwierdzenie może być pewne,ale cofnąłem się kilkanaście stron do tyłu i problemy z wodą zaczęły się od momentu gdy zaczęło sie palowanie terenu.Pomijam okres topnienia śnigu 8) .
Istnieje też mozliwość uszkodzenia jakiejś magistrali wodnej która notabene nie została uwzględniona w planach,co jest normą w kaliskich warunkach :lol: :lol: :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: klocek » 27 cze 2010, o 08:59

Gumiś pisze: Istnieje też mozliwość uszkodzenia jakiejś magistrali wodnej która notabene nie została uwzględniona w planach,co jest normą w kaliskich warunkach :lol: :lol: :lol:
Jeżeli uszkodzona, to bo czy Nasze wspaniałe przedsiębiorstwo ds Kanalizacji i Wody nie widziało w odczytach liczników że coś jest nie tak? Większość mieszkańców/przedsiębiorstw ma wodomierze, większość bloków ma grupowe. Chyba by im wyszło, że wpuszczają więcej wody niż jej schodzi. Chyba że to kanalizacja, ona nie ma liczników.

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 27 cze 2010, o 10:38

władza obiecała aquapark i będzie... i to jakim małym nakładem kosztów... nawet zdążą przed wyborami :lol:

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 28 cze 2010, o 14:40

Dzisiaj trwa energiczne sprzątanie wnętrz bud pracowniczych. Woda dalej podnosi swój poziom. Gorzej, że zaczyna kwitnąć i pełno robactwa się lęgnie.
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3668
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 28 cze 2010, o 14:56

Jeśli to nieudokumentowany dopływ z wodociągów lub kanalizacji, to kto zapłaci odszkodowanie - miasto czy "Społem"? Może to przekręt mający na celu puszczenie "Społem" z torbami? Sporo by można od nich tanio kupić.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 28 cze 2010, o 15:04

Z tego co mi wiadomo inwestorem jest Rank Progress, a Społem wniosło teren, więc wydaję mi się, że ewentualne szkody pokrywałoby Rank Progress a nie Społem, a poza tym to żadna magistrala wodna nie jest uszkodzona, tylko pewnie wody gruntowe podmywają.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 cze 2010, o 15:44

ochotnik pisze: a poza tym to żadna magistrala wodna nie jest uszkodzona, tylko pewnie wody gruntowe podmywają.
Kilkanaście stron do tyłu są fotki Adiego gdzie widać jakieś stare podziemne magazyny w miejscu gdzie stoi obecnie woda i na owych fotkach nie widać wody.

http://www.inwestycje.kalisz.fastom.pl/ ... &start=800

Ciekawe czy piwnice okolicznych domów są też pozalewane i czy ta sytuacja miała miejsce przed rozpoczęciem robót budowlanych,jeżeli nie to podejrzewam,że palowanie terenu jest winne zaistniałej sytuacji.
Najprostszym sposobem na określenie skąd bierze się woda będzie test chemiczny.Jeżeli zawiera chlor to z wodociągu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 28 cze 2010, o 16:01

kaliszanin2 pisze:Jeśli to nieudokumentowany dopływ z wodociągów lub kanalizacji, to kto zapłaci odszkodowanie - miasto czy "Społem"? Może to przekręt mający na celu puszczenie "Społem" z torbami? Sporo by można od nich tanio kupić.
Spokojnie - odpowiedzialność za takie szkody ponosi nie inwestor ale wykonawca , któremu przekazano teren budowy. Oczywiscie dodatkowo wykonawca byl na pewno ubezpieczony.
Miasto to może być najwyzej poszkodowane.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ