Inwestycje Handlowe w Innych Miastach...

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 3 kwie 2006, o 09:44

TomusR napisze potem jak znajde...
Wiem że jest Pomorska w Bydzi.. tam jest m.in Geant.. i to jest na rondzie prawda????


MARCO przyjdzie na to czas napewno...

TomusR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:19
Lokalizacja: aaa

Nieprzeczytany post autor: TomusR » 3 kwie 2006, o 17:46

mlody pisze:TomusR napisze potem jak znajde...
spoko nie pali sie :D
mlody pisze:Wiem że jest Pomorska w Bydzi.. tam jest m.in Geant.. i to jest na rondzie prawda????
No nie do końca. To o czym mówisz to jest KingCross i to jest jeszcze inne centrym handlowe (mniejszcze od galeri) http://www.geant.pl/adresy1.asp?lok=4

Galeria pomorska znajduje się na ulicy Fordońskiej, a więc nie w centrum miasta. http://mapy.pomocnik.com/Centrum-Handlo ... cz-Polska/

Pomiędzy fordonem a centrum znajduje się jeszcze zbiór hipermarketów. nie pamiętam dokładnie co się tam wybudowało, bo dawno tam nie byłem, ale też ciekawe miejsce na zakupy

moj domek

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 4 kwie 2006, o 00:12

w pomorskiej jest carrefour! ale wygląda znacznie lepiej niż ten nasz..

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 4 kwie 2006, o 14:37

w Poznaniu powstaje Galeria Malta



Nad Maltą powstanie Galeria Malta, centrum handlowe trzeciej generacji, łączące w sobie obok marketu i galerii handlowej, część rozrywkową z kinem i sztucznym lodowiskiem.
Obrazek

TomusR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:19
Lokalizacja: aaa

Nieprzeczytany post autor: TomusR » 4 kwie 2006, o 18:16

to bardzo przyjmnie. Mam nadzieje że to będzie lodowisko z prawdziwego zdazenia :) Szkoda ze tak daleko odemnie

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 13 kwie 2006, o 17:58

http://www.prp.pl/

Obrazek

3 Galeria Handlowa w Legnicy ktora bedzie niedlugo budowana...

Miasto jest troche mniejsze od Kalisza...

ale wstyd mi za to że u nas o tym nie pomyślą...:/

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 13 kwie 2006, o 19:04

ładne, ładne :)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 13 kwie 2006, o 19:13

jak widać w Legnicy mogą... aktualnie oprócz tego wyżej powstaje Galeria Piastowska i jeszcze coś...

No i we Wrocku też sporo się buduje... m.in Grunwaldzki i Galeria Legnicka.. może niedlugo do nas takie inewstycje zawitają.... w końcu to jest moda z zachodu i już objęła zachodnią Polske...

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 13 kwie 2006, o 21:08

Kwestia 2 lat góra i w Kaliszu też bedzie !!

TomusR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:19
Lokalizacja: aaa

Nieprzeczytany post autor: TomusR » 14 kwie 2006, o 13:44

2 lata to jest kupa czasu. W tym czasie inne miasta będą już miały po 5 galerii, więc lepiej dla kalisza żeby wcześniej się ludzie obudzili

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 14 kwie 2006, o 15:28

Ale zeby budować Galerie to trzeba mieć dla kogo ! widocznie w tej chwili nikomu sie to nie opłaca a to jest najważniejsze...

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 14 kwie 2006, o 15:44

Michał co ty gadasz... w Kaliszu się nie opłaca budować Galerii Handlowej a opłaca się budować bardzo dużo hipermarketów i marketów????

Bez sensu....

Galeria handlowa z samymi sklepami w Kaliszu na pewno powstanie... Pytanie tylko kiedy?...

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 14 kwie 2006, o 16:31

:| Przeciez koszt budowy zwykłego blaszaka a koszt budowy pożadnej Galeri to dwa rózne swiaty ! pozatym budowa ŁADNEGO obiektu odbywa sie z reguły w centrum miasta a nie na obrzeżach co ozncza dużo dużo niższe koszty. Pozatym zeby otwirać CH z masą butików to musi byc na nie zapotrzebowanie bo przecież zaden obiekt nie bedzie stał pusty !
Wyobraż sobie ze ktos postawi taki kompleks i bedzie stał pusty...

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 14 kwie 2006, o 17:05

No właśnie. Dziś byłem w tej naszej "galerii". Apteka już padła (wisi kartka - nieczynne do odwołania czyli wiadomo, że już nie otworzą). Sklepy w galerii puste, max.1-2 klientów. Dziwic się? wszedłem do sklepu Re-Reserved i takiej chały nie widziałem. Nie wystarczy postawic galerii i pootwierac sklepow furę, trzeba jeszcze miec na nie pomysły. A tego mieszkańcom Kalisza chyba brakuje.
.
.
.
W końcu marynarkę kupiłem gdzie indziej. Jeszcze jedno - wiecie dlaczego w wielu sklepach jest ten sam kiepski asortyment? bo często 1 osoba ma kilka sklepów. M.in. 3 w miarę dobre sklepy z garniturami należą do tej samej osoby...
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 15 kwie 2006, o 14:23

Nie zgadzam się, że Galeria Handlowa nie miała by powodzenia w Kaliszu. Chodzi o to, żeby to było na prawdę fajne. Legnica, Rzeszów, Olsztyn, nawet 2 razy mniejsza Piła. Tamte miasta są lepsze? Ludzie jezdza do naszej "galerii" głownie do hipermarketu nie do sklepów. Zresztą wiekszość tych sklepów ma swoje odpowiedniki w centrum, a tam jest po drodze po prostu, caerfour jest na zadupiu :lol:

Gość

Nieprzeczytany post autor: Gość » 15 kwie 2006, o 16:32

też się z tym zgadzam!! nie wmówisz mi, że w kaliszu nie ma dla kogo budować galerii!! w kaliszu mieszkają ludzie z naprawdę zasobnymi porfelami więc jest to tym wiekszy argument za tym by takie obiekty u nas powstawały!!

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 15 kwie 2006, o 16:56

Galeria będzie miała ogromne powodzenie w Kaliszu.. wystarczy zobaczyć że teraz mimo tego że powstają ciągle nowe markety , to stare nie upadają ale mobilizują się do działania (np. uruchamianie nowych bezpłatnych linii autobusowych, liczne promocje...)

Galeria w Kaliszu musi być i nie ma innego wyjśćia i wiem że napewno będzie :)

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 15 kwie 2006, o 18:58

Narazie idealnym wręcz miejscem pod typową galerie jest plac obok Teczy i sama Tecza.
Dwie czy trzy kondygnacje z supermarketem "społemowskim" na parterze.

Drugim ciekawym punktem jest Złoty Róg tylko że w tym przypadku trochę mniej miejsca do zagospodarowania.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 16 kwie 2006, o 17:52

Ludzie czy wy jestescie az tak naiwni zeby karmic sie takimi bujdami?? skoro jest dla kogo budować to pytam Was DLACZEGO NIKT NIE BUDUJE ?? czyzby dla tego ze kupcy protestują czy moze dlatego ze władze sie nie zgadzaja ! a moze dlatego ze jest ptasia grypa i ludzie boja sie łazic po dworze?? no zastanowcie sie !! gdyby ktoś widział w tym interes to dawno by juz Taka galeria stała ! skoro jej nie ma tzn ze sie nikomu nie opłaca ! proste i logiczne !

Myslicie ze duze koncerny sie nie iteresowały nigdy Kaliszem ?? ze nie robili badań ??

No przeciez to na chłopski rozum można wziąść i sobie wyjasnic ! skoro nie ma to sie nie opłaca Wszystko

Pozatym Kalisz jest miastem bardzo wyjątkowym bo ma do 3 bardzo duzych miast w miare blisko.

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 16 kwie 2006, o 18:33

Michał to dlaczego w Lewgnicy, Rybniku, Olsztynie czy gdzieś tam dopiero teraz buduja jakieś Galerie Handlowe...?
Przecież kiedyś trzeba zaczac budowe takiej Galerii... może na Galerie Kalisza przyjdzie pora wkrótce skoro na Piłe, Legnice czy Rybnik juz przyszła

ODPOWIEDZ