Rozbudowa Szpitala Chorób Płuc - WOLICA ?

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6832
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną
Kontakt:

Rozbudowa Szpitala Chorób Płuc - WOLICA ?

Post autor: sobieray-3 » 16 lip 2010, o 09:48

W dobie kiedy praktycznie unicestwiono najbliższe Kaliszowi sanatoria , leczące (także Rehabilitacja) górne drogi oddechowe w Rościszowie i Sokołowsku na Dln.Śląsku warto pokusić się o stworzenie własnej, porządnej bazy leczniczej na Wolicy :
\
Większy szpital?
16 lipca, 2010 - 08:56 — sadowska@rc.fm
Wraca temat rozbudowy szpitala Chorób Płuc i Grużlicy w Wolicy pod Kaliszem.
Plany dotyczące rozbudowy szpitalnej infrastruktury powstały w 2007 roku, od tamtego czasu pomysł przeleżał w szufladzie - powód: brak pieniędzy.

„To nie oznacza, że spisaliśmy go na straty, mamy nadzieję, że wkrótce coś w tym temacie ruszy, a byłoby to z korzyścią dla szpital i pacjentów"- powiedział Radiu Centrum Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala.

„Nie ukrywam, że nie przestaliśmy do tego dążyć. Uważam, że byłaby to świetna perspektywa rozwojowa dla szpitala. Wówczas mielibyśmy od razu zmniejszone koszty eksploatacji. Tych kosztów na 2007 rok było około 300 tysięcy złotych, to jest zaoszczędzona spora sumka. Ponadto moglibyśmy negocjować większy kontrakt z NFZ na oddział rehabilitacyjny. Mając zaplecze, moglibyśmy też przyjmować pacjentów spoza NFZ" - tłumaczy Sławomir Wysocki.

Szacunkowy koszt takiej rozbudowy to około 3 000 000 zł. Do tego dodać trzeba także koszt wyposażenia. Póki co szpitala na to nie stać. Jednak dyrekcja widzi kilka sposobów by ten problem rozwiązać.
„Na pewno, jak tylko będzie okazja będziemy składać wniosek o dofinansowanie inwestycji z pieniędzy Unii Europejskiej. A jak tylko -->wygramy sprawę z NFZ < --, m.in. o nadlimity będziemy mieć na tzw. wkład własny" - dodał Wysocki.

wojtys@rc.fm
Sokołowsko d.sanatorium ,,Grunwald'' po pożarze w 2005 roku

http://poszukiwania.pl/cooper/displayim ... ?pos=-9637

ODPOWIEDZ